Ładowarka modelarska

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
Dudus2002
Forumowicz
Posty: 123
Rejestracja: 05 mar 2018, 15:42

Ładowarka modelarska

Post autor: Dudus2002 »

Co sądzicie o takiej ładowarce ? :)
https://www.banggood.com/ISDT-T8-BattGo ... rehouse=CN
Jest polecana w modelarstwie. Chce ją wykorzystać też do ładowania akumulatorów do drona
wit
Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 19 lut 2018, 11:42
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Ładowarka modelarska

Post autor: wit »

a konkretnie gdzie w modelarstwie ją polecają ? kto poleca? ja- nie spotkałem poleceń.
Dudus2002
Forumowicz
Posty: 123
Rejestracja: 05 mar 2018, 15:42

Re: Ładowarka modelarska

Post autor: Dudus2002 »

Barjavel
Forumowicz
Posty: 40
Rejestracja: 01 cze 2018, 23:12

Re: Ładowarka modelarska

Post autor: Barjavel »

Dudus2002 pisze:
07 cze 2018, 0:11
Co sądzicie o takiej ładowarce ? :)
https://www.banggood.com/ISDT-T8-BattGo ... rehouse=CN
Jest polecana w modelarstwie. Chce ją wykorzystać też do ładowania akumulatorów do drona
tylko czemu taką drogą - mam drona CX-20 i 5 aku - używam Imaxa B6 plus https://pl.aliexpress.com/item/Imax-B6- ... 70805.html - nie dokładnie tej samej ale chodzi o zasadę działania - ładuję wszystkie naraz i też daje radę a koszt 1/3 ceny
Dudus2002
Forumowicz
Posty: 123
Rejestracja: 05 mar 2018, 15:42

Re: Ładowarka modelarska

Post autor: Dudus2002 »

Też mam imaxa b6.
Ta ładowarka może ładować akumulator 8s z prądem 30A (niby)
Chce ją kupić do ładowania 6 akumulatorów 4s 1,3Ah do drona oraz do pakietów liion do ebików
Barjavel
Forumowicz
Posty: 40
Rejestracja: 01 cze 2018, 23:12

Re: Ładowarka modelarska

Post autor: Barjavel »

Powiem szczerze że po prostu nie znam tej firmy co pokazałeś i nie słyszałem też w gronie dronowców o niej - w podobnych pieniądzach jest - https://hobbyking.com/en_us/turnigy-rea ... arger.html - i firmowana przez Turingy - choć jest szansa że te same żółte rączki ją produkują ;)
Dudus2002
Forumowicz
Posty: 123
Rejestracja: 05 mar 2018, 15:42

Re: Ładowarka modelarska

Post autor: Dudus2002 »

Chciałem kupić te turningy ale trochę droższa.

Też nie znam firmy tej ładowarki ale jest ona polecana przez gościa który ma spore doświadczenie z modelarstwem.

I jest jeszcze wersja 300W https://www.banggood.com/ISDT-Q6-Plus-3 ... rehouse=CN

Nie wiem jakoś interfejs mi się bardziej podoba
Barjavel
Forumowicz
Posty: 40
Rejestracja: 01 cze 2018, 23:12

Re: Ładowarka modelarska

Post autor: Barjavel »

jest i 600W - https://www.banggood.com/ISDT-T6-Lite-6 ... rehouse=CN
ja szukam opinii w polsce - a znalazłem tylko dwie mało konkretne i negatywne - w sensie nie polecam bo złącza śniedzieją (mało pomocne)
spoko, kupuj i daj znać - jestem ciekawy
https://hobbyking.com/en_us/turnigy-rea ... 0v-ac.html - tańsza i mocniejsza - widziałeś??
Dudus2002
Forumowicz
Posty: 123
Rejestracja: 05 mar 2018, 15:42

Re: Ładowarka modelarska

Post autor: Dudus2002 »

Ja na Banggood mam coś takiego vip3 za jakieś punkty i mam ją za 330 zł
I bardziej chodzi mi o ładowarkę 8s. 30A to i tak za dużo ale wolę mieć zapas bo w moim imaxie b6 i redoxie alpha v2 jest niby 5A a jak łąduję to ogranicza mi do max 3A :)

Dałeś linka do zwykłego zasilacza :lol:
Barjavel
Forumowicz
Posty: 40
Rejestracja: 01 cze 2018, 23:12

Re: Ładowarka modelarska

Post autor: Barjavel »

:oops: :oops: :oops: :oops: faktycznie ale zonk
dobrze wiedzieć że masz VIP3 - będę się uśmiechał - BTW - jakie masz latadło?
wit
Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 19 lut 2018, 11:42
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Ładowarka modelarska

Post autor: wit »

Śniedziejące złącza oznaczają kiepski materiał -wewnątrz też może śniedzieć. Zaśniedziałe styki -to niedokładny pomiar.
Generalnie wysokiej klasy ładowarki to dbałość o KAŻDY szczegół. Także o złącza. Kiepskie -to oszczędności na każdym kroku -na materiale, na elementach -i na kalibrowaniu oraz kontroli jakości. Kontrola jakości to zawsze jeden z droższych etapów produkcji...


Większość opinii to polecenia w rodzaju "tanie wino jest dobre -bo jest dobre i tanie"
Nie piszę o konkretnych modelach -tylko o "typowym" wyborze bez sprawdzenia ważnych parametrów.

Jeśli główna zaletą ładowarki jest, że jest tania ładuje podobne ilości ogniw podobnym prądem -to troszkę mało tych zalet i mało wiedzy.

Dobra ładowarka to przede wszystkim dokładność stabilizacji napięć CV -dokładność i prąd balansowania oraz dokładność i wiarygodność pomiarów -oraz bezawaryjność. I żadnego "zawieszania się" programu lub błędów.

Co z tego, że ładowarka ma wysoki prąd ładowania i ładuje odpowiadającą nam ilość cel jeśli np rozrzut pomiaru napięć na celach wyjdzie 0,1V lub więcej ?
- lub, że np. zamiast kończyć/stabilizować 4,2 wychodzi 4,3V -użytkownik nie ma z czym porównać napięć -ogniwa są "troszkę" przeładowywane -użytkownik się cieszy -bo ma większą pojemność i pakiet chodzi zaje**ście -więc ładowarka wydaje się super -a potem drogie pakiety kończą się po jednym sezonie...
Porównywać trzeba też precyzje pracy ładowarek i powtarzalność produkcji. Żeby nie było to co się trafi... A czasem może się też trafić, że przeładowuje o cały volt...

Im droższe i mocniejsze pakiety się używa -im więcej pakietów -tym ważniejsza jest jakość ładowarki. Źle ładowane tanie 2 cele li-ion 18650 to niewielka strata i wielkiej krzywdy też raczej nie zrobią.
Źle ładowany modelarski pakiet li-pol 6S -kilka Ah i wydajności 65C to i duża strata i potencjalnie duży problem. A jeśli często ładuje się kilkanaście pakietów i wszystkim się skróci żywotność -to oszczędności na zakupie tańszej ładowarki są pozorne -bo więcej się traci na konieczności wcześniejszego zakupu nowych pakietów.

Nie wypowiadam się o konkretnych firmach i typach -bo ich nie znam -nie mam tych ładowarek osobiście. Piszę tylko na co też zwrócić uwagę szukając wiadomości. Warto poszperać po forach modelarskich -o ładowarkach jest sporo. Choć bajek też sporo.
Dudus2002
Forumowicz
Posty: 123
Rejestracja: 05 mar 2018, 15:42

Re: Ładowarka modelarska

Post autor: Dudus2002 »

Nie mam pojęcia za co mam to vip 3 i już prawie vip 4 :D Kupiłem tylko kilka części do drona i kable do telefonu :lol:
Mam drona wyścigowego klasy 250. Dopiero zaczynam przygodę z fpv i w przyszłości planuję zbudować jakiś samolot/skrzydło fpv.

Właśnie nie mogę się zdecydować pomiędzy tą droższą a tańszą.
Jak by ta tańsza miała bo w sumie nie potrzeba mi aż takich prądów a z kolei 8s by się przydało, a cena nie jest dużo większa.
Bardziej w sumie przydała by się podwójna ładowarka, żeby ładować np. akumulator od aparatury i od drona jednocześnie.
Spodziewałem się ceny tej ładowarki co najmniej 700zł :)
Barjavel
Forumowicz
Posty: 40
Rejestracja: 01 cze 2018, 23:12

Re: Ładowarka modelarska

Post autor: Barjavel »

wit pisze:
07 cze 2018, 23:27
ująłeś sedno naszych rozmów - brak opinii to nie zawsze zla opinia ale.. znalazłem dwie prozaiczne i dające do myślenia. są to szczegóły jak napisałeś ale zawsze.Przy ładowarkach choćby turingy - takich drobnostek nie ma (znaczy ludzie tego nie wytykają) co można zrozumieć. Turingy jest to firma która jest znana wśród modelarzy i nie może sobie pozwolić na bylejakość. Trzeba oczywiście uważać na podróby - choć jest tak wiele filmów pokazujących jak je odróżnić że nie jest problemem kupić oryginał. Ja osobiście wolę wolniej naładować "firmową" ładowarką niż szybciej i byle jak. stad moje pytanie dlaczego akurat ta ładowarka - ok. ilość ładowanych aku - napiszę tak - ja dokupię dla siebie kolejnego imaxa B6 bo tani i pewny - dwie ładowarki i tak będą mnie kosztować mniej niż jedna o której jest mowa w wątku.
to moje subiektywne zdanie.
Barjavel
Forumowicz
Posty: 40
Rejestracja: 01 cze 2018, 23:12

Re: Ładowarka modelarska

Post autor: Barjavel »

byłeś szybszy
ja z wyscigówkami nie daje rady - za szybkie ;)
albo za mało latam - choć bardziej mnie kamerka i widoki nawet koło domu

co do ładowarki - dokup somie imaxa i po sprawie - masz kilka aku na raz. tak mi się wydaje
za 700zł to wolałbym dwie ładowarkia po 200zl a reszte na.... co kto woli
Dudus2002
Forumowicz
Posty: 123
Rejestracja: 05 mar 2018, 15:42

Re: Ładowarka modelarska

Post autor: Dudus2002 »

W sumie racja ale i tak wolałbym coś lepszego od imaxa b6 kupić.
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Ładowarka modelarska

Post autor: EV-Maniak »

Jaką ładowarkę UNIWERSALNĄ, polecacie by nią naładować i rozładować możliwie każdy istniejący akumulator lub pojedyncze ogniwo bez względu na użytą chemię akumulatorową? Ładowarkę o możliwie maksymalnym spektrum dziania, że nią sobie ładuję i akumulator 20S/8P jak i nawet stare AAA?
Dudus2002
Forumowicz
Posty: 123
Rejestracja: 05 mar 2018, 15:42

Re: Ładowarka modelarska

Post autor: Dudus2002 »

Imax b6 mini - tylko oryginalny, bo klony są niedokładne https://www.banggood.com/SkyRC-iMAX-B6- ... rehouse=CN

Ładowarka 20s kosztowała by kilka tyś ;)

Chodzi Ci o zwykłe baterie alkaliczne AAA czy akumulatorki AAA ?
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Ładowarka modelarska

Post autor: EV-Maniak »

Oczywiście, że akumulatorki, baterii się nie ładuje, bo jebnąć może, to henio wie ;)
Czyli nie ma modelarskiej za normalną cenę by naładować 20S na raz, jedynie każde "S" z osobna?
A jakie to są te ładowarki co fachowcy mają od akumulatorów, co ogniwa na desce ładują w pojedynczych dokach i prąd rozdzielają na kablach i tak fajnie wyglądają, tak się prezentują jak kokpit kosmicznego statku ?
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3337
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ładowarka modelarska

Post autor: WojtekErnest »

Szukaj TP4056 :-)
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Ładowarka modelarska

Post autor: EV-Maniak »

WojtekErnest pisze:
08 cze 2018, 17:27
Szukaj TP4056 :-)
Znalazłem, tylko jest strasznie droga :D ( 1,90 zł netto )

https://diolut.pl/ladowarka-akumulatoro ... gJigfD_BwE
Dudus2002
Forumowicz
Posty: 123
Rejestracja: 05 mar 2018, 15:42

Re: Ładowarka modelarska

Post autor: Dudus2002 »

Tylko jak chcesz ładować połączony pakiet takimi ładowarkami to musisz mieć osobne zasilacze do każdej z tych ładowarek. Bo zrobisz zwarcie i stanie się to samo co próba naładowania akumulatora alkalicznego :D

Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Ładowarka modelarska

Post autor: EV-Maniak »

Co to ma za ładowarki np. nasz Glebor:
Załączniki
icharger_379.jpg
Dudus2002
Forumowicz
Posty: 123
Rejestracja: 05 mar 2018, 15:42

Re: Ładowarka modelarska

Post autor: Dudus2002 »

To są chyba iCharger 4010
mają po 2x10s tylko kosztują prawie 2tyś za szt
Dudus2002
Forumowicz
Posty: 123
Rejestracja: 05 mar 2018, 15:42

Re: Ładowarka modelarska

Post autor: Dudus2002 »

Dudus2002 pisze:
08 cze 2018, 19:20
To są chyba iCharger 4010
mają po 2x10s tylko kosztują prawie 2tyś za szt :D
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3337
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ładowarka modelarska

Post autor: WojtekErnest »

henio pisze:
08 cze 2018, 17:30
Znalazłem, tylko jest strasznie droga :D ( 1,90 zł netto )
Bo nie sztuka kupic drogo. Ale samemu cos sklecic z klockow, większa frajda i nauka.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Pykacz
Forumowicz
Posty: 39
Rejestracja: 22 lut 2018, 10:59

Re: Ładowarka modelarska

Post autor: Pykacz »

Za około 1400zł można nowe w kraju kupić. Mam nawet taką używaną w bdb stanie do sprzedania jakby co za skromne 900zł :) Mam jeszcze inne ale zbieram na taką za 2,3tyś i muszę z czegoś dołożyć :)
wit
Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 19 lut 2018, 11:42
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Ładowarka modelarska

Post autor: wit »

inne dobre
Polski Pulsar firmy Elprog (najlepiej Pulsar 3 ),
Robbe Eternity Power Peak E1 bid (ładuje i balansuje do 14 cel)
Czeski Pelikan C30 + balancer B12 lub mocniejszy Pelikan C60 (ale były sygnały o jakiejś awaryjnej serii C60, jakaś wersja programu wariowała).


Osobiście bardzo lubię stare prymitywne MGM Compro AQCB - 4FC -proste ładowanie z balansowaniem -tylko do 4 cele ,prąd ustawiany tylko przez ustawienie micro switch-y , ilość cel wykrywana automatycznie, (z napięcia i z wejścia balancera) napięcie końca ładowania (i balansowania) ustawiane zworką 4,1 lub 4,2V. Prymityw -ale niezawodny i nie da się nic pomylić. -wszystkie mniejsze pakiety od lat ładuję tym prymitywem -chyba, że mi się spieszy lub chcę podejrzeć pojemności to w kombajn...
Są też same balancer-y MGM Compro BLCR-4F prąd balansowania 2A -krótkotrwale do 3A -wyrównywanie inteligentne -przewalanie energii z cel o wyższym napięciu do tych o niższym już w momencie podpięcia a nie jak większość po osiągnięciu progu około 4,2V. Kilka takich balancerów można łączyć w szereg i wyrównywać pakiety z większą ilością S.
MGM chyba już nie są produkowane -ale można dorwać używki za małe pieniądze.
Dudus2002
Forumowicz
Posty: 123
Rejestracja: 05 mar 2018, 15:42

Re: Ładowarka modelarska

Post autor: Dudus2002 »

Pykacz pisze:
10 cze 2018, 20:33
Za około 1400zł można nowe w kraju kupić. Mam nawet taką używaną w bdb stanie do sprzedania jakby co za skromne 900zł :) Mam jeszcze inne ale zbieram na taką za 2,3tyś i muszę z czegoś dołożyć :)
A masz schemat ideowy ? :D Bo Heniowi by się przydał :lol:
Pykacz
Forumowicz
Posty: 39
Rejestracja: 22 lut 2018, 10:59

Re: Ładowarka modelarska

Post autor: Pykacz »

Nie mam bo i po co . To są raczej proste urządzenia. A jakby co to servis ogarnia (również ten pogwarancyjny) przedstawiciel w Polsce za niewielkie pieniądze. Ja jedną ze swoich wysyłałem i z wysyłką kurierem naprawa wyszła 60zł. Nie opłaca się w tym babrać a i gwarancja naprawy jakby większa :) .
Właśnie tego Pulsara 3 chcę spróbować ze względu na "mocne" ładowanie 14 cel Li-po. "Tylko" 1,5kW w porównaniu do 2kW z 4010DUO ale za to zamiast 2x10s można na raz ten pakiecik 14s ładować . Tylko ta cena :o No ale jak nie spróbujesz to nie będziesz wiedział a na świecie chwalą bardzo.
Awatar użytkownika
YaroRC
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 18 cze 2018, 13:00
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Re: Ładowarka modelarska

Post autor: YaroRC »

Icharger 4010 jest nie do zajechania.. mam do modeli od 2 lat i regularnie pakiety 16Ah 6S pakuję prądem 36A X 2 czyli 1C bo 6 jednocześnie podzielone na 2x po 3 pakiety równolegle i nigdy nie jęknela nawet..ładuje pod zasilaniem 24V
Waga - jedyny sprzęt na którym setkę przekraczam w pierwszych dwóch sekundach - by Maran_hand
Pykacz
Forumowicz
Posty: 39
Rejestracja: 22 lut 2018, 10:59

Re: Ładowarka modelarska

Post autor: Pykacz »

Prawda . Sprzęt jest jest nie do zajechania jeśli chodzi o ładowanie. Inaczej ma się sytuacja kiedy nagminnie chcemy rozładowywać aku celem przetestowania dużymi prądami dużych ogniw. Pocieszeniem jest to że jeśli chcemy to robić ze zwrotem energii to nie ma żadnych kłopotów ale jeśli z puszczaniem energii w grzanie fabrycznych radiatorów to zwyczajnie się będą tranzystory piekły i w końcu padną (źle rozwiązany jest transfer temperatury do radiatora (moim zdaniem i tak zbyt małego)) a w zasadzie "coś" co to powoduje. Niedługo będę znowy"trzepał" ogniwa ponad 60Ah ( przyjedzie następny pakiet od LEAFa do przetestowania) prądem max jaki ładowarka da radę czyli 70A i nie mam żadnych obaw ale ze zwrotem energii w inne źródło.
Awatar użytkownika
YaroRC
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 18 cze 2018, 13:00
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Re: Ładowarka modelarska

Post autor: YaroRC »

Aby rozładować zawsze lepiej obciążyć czymkolwiek po za ładowarką.. ja wkładam do modelu zapinam holda na GPS i niech dynda 15 minut..kiedys jak tak zrobiłem i chcialem przy okazji grilla rozpalic to po 10 minutach został tylko grill..6 smigieł 17 calowych dawało tyle powietrza że wypaliło się wszystko.. :roll:
Waga - jedyny sprzęt na którym setkę przekraczam w pierwszych dwóch sekundach - by Maran_hand
Awatar użytkownika
Rysiekkk
Forumowicz
Posty: 172
Rejestracja: 19 lut 2018, 13:55
Lokalizacja: Krk

Re: Ładowarka modelarska

Post autor: Rysiekkk »

Panowie - jaką (do 200zł) ładowarkę zakupić aby ładować (jednocześnie) 2 x Turnigy 4s 5000mAh ?

przykładowo IMAX B6 mini
+ taki wynalazek ?
HTB1EMiWRFXXXXa6XXXXq6xXFXXX8.jpg
Wydoli to ? :oops:
Awatar użytkownika
Kajman
Forumowicz
Posty: 1287
Rejestracja: 18 maja 2018, 9:51

Re: Ładowarka modelarska

Post autor: Kajman »

kurde nie lubię ładowania równoległego, kup coś z 2 wyjściami po prostu :) albo 2 zwykłe :)
Awatar użytkownika
Kajman
Forumowicz
Posty: 1287
Rejestracja: 18 maja 2018, 9:51

Re: Ładowarka modelarska

Post autor: Kajman »

A powiedzcie jak to jest z ładowaniem pakietów powyżej 10S w icharger? trza na 2 złącza balansera jechać?
Pykacz
Forumowicz
Posty: 39
Rejestracja: 22 lut 2018, 10:59

Re: Ładowarka modelarska

Post autor: Pykacz »

Powyżej10s z balansowaniem tylko na 2 kanały (bez balansowania np z zewnętrznym balanserem) można ładować i więcej s np LiFePo4 ale to wiesz :)
4010DUO jest świetna jeśli komuś wystarczy te 2x10s jeśli nie to zostają inne ładowarki np Thunder 12s (mam w domu i jest świetna ale tylko 300W) lub odmiana Thundera 1000W na 14s albo tak jak masz czyli 14s Pulsar 3 . Lub jeśli nie potrzebujesz pomiaru podczas ładowania to wszelkiej maści ładowarki rowerowe i zasilacze + do tego zewnętrzne balansery 16s np (mam takie 2szt w domu i sprawują się świetnie (potrafią rozładować celę z nadmiaru ładunku prądem do ponad 2,5A na celę). Widziałem też ładowarki chyba :roll: 16s 500-1000W które można połączyć szeregowo i wtedy ładowarka działa jak jedna 32s (łączy się też je dodatkowym kablem zdaje się do komunikacji).
Awatar użytkownika
Kajman
Forumowicz
Posty: 1287
Rejestracja: 18 maja 2018, 9:51

Re: Ładowarka modelarska

Post autor: Kajman »

Ale czekaj czekaj, to jeden pakiet 15s 4010duo naładuje na raz cały?Czy trza sekcjami? To dla mnie zawsze było niejasne.
Z tanich ładowarek na dużo S to jest jeszcze Graupner Ultra Duo Plus 45, można go czasem wyrwać na ebay.de za 60-70eur a i u nas wisiał za 400zł kiedyś. Nawet mam jedną gdzieś w szufladzie. No i schulze, coś jak pulsar, ale mało ich na rynku wtórnym ze świeższych modeli.
Pykacz
Forumowicz
Posty: 39
Rejestracja: 22 lut 2018, 10:59

Re: Ładowarka modelarska

Post autor: Pykacz »

Nie tylko do 10S na kanał z balansowaniem. Można kanały "zrównoleglić" dla zwiększenia prądu ładowania do 70A i balansowania 2,4A ale "zszeregowić" nie można kanałów. Chcesz ładować pakiet 15s to musisz go podzielić na 2 części (nigdzie ze sobą nie mogą być połączone). Inaczej upalisz ładowarkę.Jeśli nie chcesz rozdzielać elektrycznie pakietu to tylko 2 osobnymi ładowarkami możesz ładować . Ja tak ładowałem przez spreparowane 50-ciopinowe złącze centronics . Czyli pod pakiet podłączałem tylko to złącze ( były tam :mocny + i - oraz 21 pinów dla pakietu 20s, mozna tez się pozbyć 2 pinów podłączając te 2s bezpośrednio do głównego + i - . Po podłączeniu tylko tego 1 złącza wystarczy tylko uruchomić proces ładowania w 2 ładowarkach i tyle.
Awatar użytkownika
Kajman
Forumowicz
Posty: 1287
Rejestracja: 18 maja 2018, 9:51

Re: Ładowarka modelarska

Post autor: Kajman »

E to jednak dobrze że wybrałem pulsarka ;) Ale coś do garażu muszę wsadzić, a mój graupner coś nie trzyma prądu przy ładowaniu zupełnie równo :(
Pykacz
Forumowicz
Posty: 39
Rejestracja: 22 lut 2018, 10:59

Re: Ładowarka modelarska

Post autor: Pykacz »

W razie czego za tydzień może dwa będę swoją 4010DUO sprzedawał za jakieś 900zł (w bdb stanie jest) to jak chcesz możesz zarezerwować :) bo chcę kupić właśnie Pulsara 3 . :)
Awatar użytkownika
Kajman
Forumowicz
Posty: 1287
Rejestracja: 18 maja 2018, 9:51

Re: Ładowarka modelarska

Post autor: Kajman »

Ale po co jak nie spełnia podstawowego mojego zapotrzebowania :P Jak już będzie trzeba to czasem zniosę pulsara do garażu ;) Zasilacz 1500W i tak tam stoi jakis ;) Ale cenę masz dobrą, szybko pójdzie.
Pykacz
Forumowicz
Posty: 39
Rejestracja: 22 lut 2018, 10:59

Re: Ładowarka modelarska

Post autor: Pykacz »

Właśnie się zastanawiam czy lepiej nie dokupić drugiej i mieć "stację ładowania" 4000W 20s 70A :twisted: z 2 faz bo "szuko" tyle nie wytrzyma przez kilka godzin :) Cenowo wyjdzie podobnie co Pulsar 3 a możliwości sporo, sporooooro większe :roll: .
Awatar użytkownika
Kajman
Forumowicz
Posty: 1287
Rejestracja: 18 maja 2018, 9:51

Re: Ładowarka modelarska

Post autor: Kajman »

ładowanie jednego pakietu na 2x jest takie se.
Pykacz
Forumowicz
Posty: 39
Rejestracja: 22 lut 2018, 10:59

Re: Ładowarka modelarska

Post autor: Pykacz »

Kajman pisze:
28 cze 2018, 12:25
ładowanie jednego pakietu na 2x jest takie se.
Dlatego mówię że dokupiłbym drugą i ładował dwiema w szeregu na raz. Można oczywiście ładować zasilaczami itp ale co ja zrobię że tak lubię mieć pełną kontrolę i podgląd w procesie ładowania .:)
Awatar użytkownika
Kajman
Forumowicz
Posty: 1287
Rejestracja: 18 maja 2018, 9:51

Re: Ładowarka modelarska

Post autor: Kajman »

eee ale to ponoć nie takie proste, żeby ładować jeden pakiet dwoma ładowarkami jednocześnie :) Nie próbowałem, ale ostrzegano mnie, że to się może źle skońćzyć :)
Pykacz
Forumowicz
Posty: 39
Rejestracja: 22 lut 2018, 10:59

Re: Ładowarka modelarska

Post autor: Pykacz »

Dubel :oops:
Ostatnio zmieniony 29 cze 2018, 8:19 przez Pykacz, łącznie zmieniany 1 raz.
Pykacz
Forumowicz
Posty: 39
Rejestracja: 22 lut 2018, 10:59

Re: Ładowarka modelarska

Post autor: Pykacz »

Nie ma żadnego problemu od 6-ciu lat tatko tak ładuje i wszystko działa idealnie. Tylko każda ładowarka modelarska musi mieć osobne zasilanie . Ja kilka lat temu ładowałem tak "Tsunami" a potem z ładowarek przeszedłem na zasilaczewiększej mocy (6,4kW czyli po 2x Emerson po 3,2kW każdy) też w szeregu z dodatkowym balanserem ale bez BMSa i było bardzo dobrze tylko takie ładowanie jest dla doświadczonego i świadomego użytkownika ale daje pełną kontrolę i wiedzę o pakiecie przy każdym ładowaniu. Nie mam ich już bo sprzedałem a kupił to gość do ładowania samochodu elektrycznego.
Ostatnio zmieniony 29 cze 2018, 8:29 przez Pykacz, łącznie zmieniany 2 razy.
Pykacz
Forumowicz
Posty: 39
Rejestracja: 22 lut 2018, 10:59

Re: Ładowarka modelarska

Post autor: Pykacz »

Emersony oczywiście zasilane z 2 faz .
Awatar użytkownika
Kajman
Forumowicz
Posty: 1287
Rejestracja: 18 maja 2018, 9:51

Re: Ładowarka modelarska

Post autor: Kajman »

Ja to jestem ostrożny z prądami, potencjałami itp, wczoraj ładowałem 1P w pakiecie 10s2p, w międzyczasie chciałem podlutować kable na końcach pakietu, wyobraź sobie, że gdy dotykałem lutownicą do pakietu to leciały iskry :) Dopiero jak odłączyłem od ładowarki to mogłem spokojnie lutować :)
ODPOWIEDZ