Ładowarka modelarska

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kajman
Forumowicz
Posty: 1291
Rejestracja: 18 maja 2018, 9:51

Re: Ładowarka modelarska

Post autor: Kajman »

Ale po co jak nie spełnia podstawowego mojego zapotrzebowania :P Jak już będzie trzeba to czasem zniosę pulsara do garażu ;) Zasilacz 1500W i tak tam stoi jakis ;) Ale cenę masz dobrą, szybko pójdzie.
Pykacz
Forumowicz
Posty: 39
Rejestracja: 22 lut 2018, 10:59

Re: Ładowarka modelarska

Post autor: Pykacz »

Właśnie się zastanawiam czy lepiej nie dokupić drugiej i mieć "stację ładowania" 4000W 20s 70A :twisted: z 2 faz bo "szuko" tyle nie wytrzyma przez kilka godzin :) Cenowo wyjdzie podobnie co Pulsar 3 a możliwości sporo, sporooooro większe :roll: .
Awatar użytkownika
Kajman
Forumowicz
Posty: 1291
Rejestracja: 18 maja 2018, 9:51

Re: Ładowarka modelarska

Post autor: Kajman »

ładowanie jednego pakietu na 2x jest takie se.
Pykacz
Forumowicz
Posty: 39
Rejestracja: 22 lut 2018, 10:59

Re: Ładowarka modelarska

Post autor: Pykacz »

Kajman pisze:
28 cze 2018, 12:25
ładowanie jednego pakietu na 2x jest takie se.
Dlatego mówię że dokupiłbym drugą i ładował dwiema w szeregu na raz. Można oczywiście ładować zasilaczami itp ale co ja zrobię że tak lubię mieć pełną kontrolę i podgląd w procesie ładowania .:)
Awatar użytkownika
Kajman
Forumowicz
Posty: 1291
Rejestracja: 18 maja 2018, 9:51

Re: Ładowarka modelarska

Post autor: Kajman »

eee ale to ponoć nie takie proste, żeby ładować jeden pakiet dwoma ładowarkami jednocześnie :) Nie próbowałem, ale ostrzegano mnie, że to się może źle skońćzyć :)
Pykacz
Forumowicz
Posty: 39
Rejestracja: 22 lut 2018, 10:59

Re: Ładowarka modelarska

Post autor: Pykacz »

Dubel :oops:
Ostatnio zmieniony 29 cze 2018, 8:19 przez Pykacz, łącznie zmieniany 1 raz.
Pykacz
Forumowicz
Posty: 39
Rejestracja: 22 lut 2018, 10:59

Re: Ładowarka modelarska

Post autor: Pykacz »

Nie ma żadnego problemu od 6-ciu lat tatko tak ładuje i wszystko działa idealnie. Tylko każda ładowarka modelarska musi mieć osobne zasilanie . Ja kilka lat temu ładowałem tak "Tsunami" a potem z ładowarek przeszedłem na zasilaczewiększej mocy (6,4kW czyli po 2x Emerson po 3,2kW każdy) też w szeregu z dodatkowym balanserem ale bez BMSa i było bardzo dobrze tylko takie ładowanie jest dla doświadczonego i świadomego użytkownika ale daje pełną kontrolę i wiedzę o pakiecie przy każdym ładowaniu. Nie mam ich już bo sprzedałem a kupił to gość do ładowania samochodu elektrycznego.
Ostatnio zmieniony 29 cze 2018, 8:29 przez Pykacz, łącznie zmieniany 2 razy.
Pykacz
Forumowicz
Posty: 39
Rejestracja: 22 lut 2018, 10:59

Re: Ładowarka modelarska

Post autor: Pykacz »

Emersony oczywiście zasilane z 2 faz .
Awatar użytkownika
Kajman
Forumowicz
Posty: 1291
Rejestracja: 18 maja 2018, 9:51

Re: Ładowarka modelarska

Post autor: Kajman »

Ja to jestem ostrożny z prądami, potencjałami itp, wczoraj ładowałem 1P w pakiecie 10s2p, w międzyczasie chciałem podlutować kable na końcach pakietu, wyobraź sobie, że gdy dotykałem lutownicą do pakietu to leciały iskry :) Dopiero jak odłączyłem od ładowarki to mogłem spokojnie lutować :)
ODPOWIEDZ