Zgrzewarka PiotraW

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
PiotrW
Forumowicz
Posty: 60
Rejestracja: 19 kwie 2018, 23:26
Lokalizacja: wawa

Re: Zgrzewarka PiotraW

Post autor: PiotrW »

trafo jak ma 37st to luzik. jak bedzie mialo ok 80st to warto dac odsapnac tansformatorowi.
BUDOWA AKUMULATORÓW
ZGRZEWANIE PAKIETÓW
E-BIKEi KARIWA USZYTE NA MIARĘ :)
wwojciech
Forumowicz
Posty: 266
Rejestracja: 20 lut 2018, 7:03

Re: Zgrzewarka PiotraW

Post autor: wwojciech »

Sprawdzał ktoś może czy zamiast elektrod miedzianych można użyć wolframowe z Tiga?
PiotrW
Forumowicz
Posty: 60
Rejestracja: 19 kwie 2018, 23:26
Lokalizacja: wawa

Re: Zgrzewarka PiotraW

Post autor: PiotrW »

najlepsze sa stop miedzi i wolframu bo sie tak nie topia i nie trzeba ich czesto ostrzyc. a te od tiga nie testowalem
BUDOWA AKUMULATORÓW
ZGRZEWANIE PAKIETÓW
E-BIKEi KARIWA USZYTE NA MIARĘ :)
wwojciech
Forumowicz
Posty: 266
Rejestracja: 20 lut 2018, 7:03

Re: Zgrzewarka PiotraW

Post autor: wwojciech »

Sprawdzę i dam znać:)
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Zgrzewarka PiotraW

Post autor: EV-Maniak »

djmarcin56 pisze:
19 cze 2018, 18:50
wrzuć foto jak postępy pracy :P
Zgrzewarka PiotrkaW jako amatorska spisuje się dobrze. Jestem zadowolony. Trzeba się trochę tym nauczyć posługiwać i niekiedy wyzwolić w sobie wirtuoza, bo z tym czasem MAIN bywa różnie, tzn. nie jest dość powtarzalna. Lubi przerwy mimo, że nie jest przegrzana. Ostrzyć też trzeba często groty, ale najważniejsze to MOCNO ( ja to robię z całej siły ) dociskać je do powierzchni ogniw. A wówczas nawet 50 MAIN nie przepali MINUSA na pierwszej warstwie. Podczas zgrzewania, poszczególne czasy sobie notuję na tekturce, gdzie też piszę która to jest warstwa taśmy niklowej, niekiedy też temperaturę trafo notuję. Wszystko po to by w miarę wyczuć POWTARZALNOŚĆ.
Załączniki
migawka_001.jpg
PiotrW
Forumowicz
Posty: 60
Rejestracja: 19 kwie 2018, 23:26
Lokalizacja: wawa

Re: Zgrzewarka PiotraW

Post autor: PiotrW »

a ja pierdziu, ale analiza :) henio zostanie ekspertem od tych zgrzewarek.
BUDOWA AKUMULATORÓW
ZGRZEWANIE PAKIETÓW
E-BIKEi KARIWA USZYTE NA MIARĘ :)
djpawelo
Forumowicz
Posty: 148
Rejestracja: 05 maja 2018, 22:42
Lokalizacja: Myszków

Re: Zgrzewarka PiotraW

Post autor: djpawelo »

Myślę, że Henio pracę magisterską napiszę o zgrzewaniu. Będzie mistrzem zgrzewania i poprowadzi jakieś kursy na ten temat.
Już część praktyczną posiada to teraz jeszcze 35% teorii zostało i praca ukończona :)
Piotr recenzent sprawdzi pracę i zostanie tylko jej obrona :)
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Zgrzewarka PiotraW

Post autor: EV-Maniak »

Czy zgrzewarka PiotrkaW poradzi sobie z 0,2, a nie 0,15 mm taśmą czysty nikiel? Zwłaszcza w 3 lub w 4 warstwie na MINUSIE?
szczygiel
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 14 mar 2018, 21:35
Lokalizacja: Wieś Rakowiec k. Siedlec
Kontakt:

Re: Zgrzewarka PiotraW

Post autor: szczygiel »

Rób eksperymenty i będziesz wiedział. Zgrzewałem ze sobą dwie blachy stali nierdzewnej 0,7 z 1,5 mm (łopatka tortowa) dwoma punktami po ok. 2 sek. i jest gitara, żona zadowolona z naprawy. Żeby mieć komfort zgrzewania ogniw zrobiłem półautomat dociskowy z automatycznym załączeniem wyzwolenia impulsu (taką samą jak w poradniku bikel.pl). Od tej pory nie mam żadnych przepaleń, oczywiście więcej iskier pojawia się przy taśmie metalowej - przy niklu - z rzadka. Lagi aluminium zwiększają nieco opór więc impuls jest dłuższy. Dwie blachy impuls x 2, trzy blachy - trochę mniej niż 3x. Trzymanie elektrod w rękach to spora niedogodność.
Andrzej Szczygielski
ODPOWIEDZ