Podkaszarka NAC 40v Li-ion czy podejdzie pakiet 36v?

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
scuda
Forumowicz
Posty: 747
Rejestracja: 24 lut 2018, 21:49
Lokalizacja: Stalowa Wola

Podkaszarka NAC 40v Li-ion czy podejdzie pakiet 36v?

Post autor: scuda »

Mam kosiarke akumulatorową 36v. Zbudowałem pakiet do niej 10s1p. Chciałbym teraz sobie kupić podkaszarkę też na 36v ale takich prawie nie ma. Są na 18v albo znalazłem taką NAC 40v. I teraz pytanie czy będzie pakiet 36V pasował do tego NACa ? Może producent podaje napięcie dla 10s jako 40v a nie 36v ? A nawet gdyby to było 11s to nie pójdzie taka podkaszareczka na 10s ?
Link do podkaszarki: http://allegro.pl/akumulatorowa-podkasz ... 364e7fccfb
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Podkaszarka NAC 40v Li-ion czy podejdzie pakiet 36v?

Post autor: tatar »

Raczej 11s nie ma,a gdyby nawet ,będziesz miał o niecałe 10% mniejsze obroty.Albo kup dwie po 18V i będziesz miał stereo na dwie rączki po połączeniu w szereg :D
scuda
Forumowicz
Posty: 747
Rejestracja: 24 lut 2018, 21:49
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Podkaszarka NAC 40v Li-ion czy podejdzie pakiet 36v?

Post autor: scuda »

Haha jak edward nozycoręki :P
Bardziej obawiam się jakiegoś sterownika która ma cut of przy niskim napięciu, ale przy cenie tej podkaaszarki to raczej mało prawdopodobne, bo to pewnie jest silnik DC i jakiś regulator PWM ?
Znalazłem jeszcze taka na 24V. Link http://allegro.pl/husqvarna-flymo-count ... ml#thumb/1
Czy da rade na 36v ?
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3337
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Podkaszarka NAC 40v Li-ion czy podejdzie pakiet 36v?

Post autor: WojtekErnest »

scuda pisze:
19 cze 2018, 23:12
Bardziej obawiam się jakiegoś sterownika która ma cut of przy niskim napięciu, ale przy cenie tej podkaaszarki to raczej mało prawdopodobne, bo to pewnie jest silnik DC i jakiś regulator PWM ?
Sprawdz czy podkaszarka ma 2 styki do aku czy 4 lub nawet 5. Bo te akumulatory nie koniecznie uda się podłączyć tylko dwoma stykami.Ladowarki do nich są na 4 lub 5 stykow.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
ODPOWIEDZ