Pierwszy rozruch nowopowstałej konstrukcji na ładowarce - KONIECZNIE dla bezpieczeństwa

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Pierwszy rozruch nowopowstałej konstrukcji na ładowarce - KONIECZNIE dla bezpieczeństwa

Post autor: EV-Maniak »

Tas, w jednym ze swoich poradników zaleca pierwszy rozruch nowej konstrukcji na ładowarce. A no po to, że jak coś by nie poszło, gdzieś by było coś źle podpięte ( a to każdemu się może zdarzyć, nawet zaawansowanym konstruktorom ) to wówczas nie ufajczym naszego e-bajka i chałupy nie puścimy z dymem :shock:

Ja na pierwszy swój rozruch znalazłem w starych gratach taką oto ładowarkę. Czy się bezie nadawać? Czy lepiej podpiąć pod konstrukcję ładowarkę już docelową, czyli od kompletu? No, ale ta ma niższe parametry i myślę sobie, że będzie jeszcze bezpieczniej. Oto fotka:
Załączniki
migawka_032.jpg
migawka_016.jpg
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3338
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pierwszy rozruch nowopowstałej konstrukcji na ładowarce - KONIECZNIE dla bezpieczeństwa

Post autor: WojtekErnest »

Ale co chcesz ładowarką 24 V testować ? Sterownik, silnik, instalację która ma być (prawdopodobnie) > 60 V ?
Chyba nie tędy droga.... Przeczytaj DOKŁADNIE poradę @TAS-a.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Pierwszy rozruch nowopowstałej konstrukcji na ładowarce - KONIECZNIE dla bezpieczeństwa

Post autor: EV-Maniak »

Chciałem przetestować jak już wszystko złożę na ładowarce - cały zestaw elektryfikacyjny. Czyli musi być dedykowana ładowarka, nie może być o mniejszych parametrach?
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3338
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pierwszy rozruch nowopowstałej konstrukcji na ładowarce - KONIECZNIE dla bezpieczeństwa

Post autor: WojtekErnest »

24 V podane na sterownik który ma próg odcięcia około 50 V, niewiele da. No bo co najwyzej objaw w postaci braku dymu, wskaże że nie zrobiłes zwarcia. Ale sterownik nie ruszy, czyli nie poda napięcia do silnika.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Pierwszy rozruch nowopowstałej konstrukcji na ładowarce - KONIECZNIE dla bezpieczeństwa

Post autor: EV-Maniak »

Dzięki. Kapuję. Sterownik mam od Barmala X-2.
Awatar użytkownika
barmal
Forumowicz
Posty: 367
Rejestracja: 03 maja 2017, 17:32

Re: Pierwszy rozruch nowopowstałej konstrukcji na ładowarce - KONIECZNIE dla bezpieczeństwa

Post autor: barmal »

Zmniejszysz minimalne nap. na sterowniku do 20V i będzie dobrze :-)
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Pierwszy rozruch nowopowstałej konstrukcji na ładowarce - KONIECZNIE dla bezpieczeństwa

Post autor: EV-Maniak »

barmal pisze:
26 lut 2018, 14:15
Zmniejszysz minimalne nap. na sterowniku do 20V i będzie dobrze :-)
O! I to jest odpowiedź. BÓG Ci zapłać Mistrzu :)
maciek72
Forumowicz
Posty: 290
Rejestracja: 18 lut 2018, 14:22
Lokalizacja: BLACHOWNIA

Re: Pierwszy rozruch nowopowstałej konstrukcji na ładowarce - KONIECZNIE dla bezpieczeństwa

Post autor: maciek72 »

Obejżyj filmik TASa na YT :D
MACIEK
ODPOWIEDZ