Problem z BMS

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mitar
Forumowicz
Posty: 679
Rejestracja: 19 lut 2018, 11:43
Lokalizacja: Gliwice

Re: Problem z BMS

Post autor: Mitar »

Myślałem żeby poczekać aż wyrówna wszystkie i jutro przejechać się ze z 10minut i sprawdzić czy sekcja nie odbiega od innych , ale skoro twierdzisz ,że lepiej tego nie ruszać to skontaktuje się z maniekrox i dogadam się co do gwarancji. Pakiet nie był używany więc raczej nie powinno być problemu.
Nawet jak porozrywam blachy to i tak potem tego nie złoże bo nie mam sprzętu.
Awatar użytkownika
Mitar
Forumowicz
Posty: 679
Rejestracja: 19 lut 2018, 11:43
Lokalizacja: Gliwice

Re: Problem z BMS

Post autor: Mitar »

Dziś rano po balansowaniu przez noc wszystkie cele miały coś koło ~4.19V .
Postanowiłem że przed wysłaniem aku na sprawdzenie przejadę się z 3km i sprawdzę po powrocie jak to wygląda.

Po powrocie z przejażdżki wszystkie cele miały 4.09V łącznie z tą podejrzaną celą.

Podłączyłem ładowarkę i właśnie przed chwilą skończył ładować i rozpoczęło się balansowanie.
W tym przypadku wszystkie diody się zapaliły (ostanio tylko 3) i przed balansowaniem najmniejsza cela ma 4.18V , reszta coś w okolicach 4.20 ,trzy mają 4.21 a ta jedna podejrzana 4.24V , BMS już więcej jej nie łądował , cęgówka pokazuje 0W

Zastanawiam się czy jutro po balansowaniu przez noc nie zrobić dłuższej trasy aby zejść przynajmniej do 3.8V i spróbować podładować.
Jak znów ta jedna cela będzię ładować się dużo szybciej i przejdzie przynajmniej 4.3V to będe miał pewność.
Dobrze kombinuje?

Maniekrox zgodził się na sprawdzenie ale wolałbym mu wysłać mając 100% pewności że to wina celi nie BMSa
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 2964
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: Problem z BMS

Post autor: tas »

objawy są takie, że cela ta ma wyraźnie niższą pojemność ponieważ wyraźnie szybciej osiąga stan naładowania.
W takich przypadkach winne jest 1 lub więcej ogniw w danej sekcji, tj. ich uszkodzenie i upływ.
Nie można używać tego akumulatora w takim stanie, w tym bardziej jeździć na nim i go ładować bo się może zapalić :(
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
Awatar użytkownika
Mitar
Forumowicz
Posty: 679
Rejestracja: 19 lut 2018, 11:43
Lokalizacja: Gliwice

Re: Problem z BMS

Post autor: Mitar »

To sobie odpuszczę w takim razie i w poniedziałek go wyślę do Mańka
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z BMS

Post autor: WojtekErnest »

Mitar pisze:
10 mar 2018, 19:26
Dziś rano po balansowaniu przez noc wszystkie cele miały coś koło ~4.19V .
..
Po powrocie z przejażdżki wszystkie cele miały 4.09V łącznie z tą podejrzaną celą.
.. przed balansowaniem najmniejsza cela ma 4.18V , reszta coś w okolicach 4.20 ,trzy mają 4.21 a ta jedna podejrzana 4.24V ,
Tak sądziłem. A pod obciązeniem pakietu 'panem cegłą' ten podejrzany segment zapewne by najbardziej spadał.
Zdecydowanie serwis..
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Awatar użytkownika
Mitar
Forumowicz
Posty: 679
Rejestracja: 19 lut 2018, 11:43
Lokalizacja: Gliwice

Re: Problem z BMS

Post autor: Mitar »

Dzięki za pomoc, jak będę już wiedział co dokładnie się stało po serwisie to dam znać dla potomnych.
Gregs
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: 18 lut 2018, 15:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z BMS

Post autor: Gregs »

Miałem podobnie. W baterii 13s5p jedna cela szybciej się ładowała i miała mniejsza pojemność. Przyczyna była trywialna, Jedno ogniwo nie miało kontaktu (na zgrzewie) i faktycznie jedna z cel nie była 5p tylko 4p. Poprawa wadliwego zgrzewu załatwiła sprawę. Co do BMS-ów trzeba przed zakupem uważać co się kupuje. Część BMS-ów ma tylko zabezpieczenie przed nadmiernym rozładowaniem i przed przeładowaniem. Nie mają balaserów. W takim przypadku trzeba wymienić BMS na wersję z balanserem, lub dokupić dodatkowo sam balanser.
xyz2a
Forumowicz
Posty: 200
Rejestracja: 12 mar 2018, 19:43
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problem z BMS

Post autor: xyz2a »

Mitar pisze:
10 mar 2018, 22:00
Dzięki za pomoc, jak będę już wiedział co dokładnie się stało po serwisie to dam znać dla potomnych.
Czy coś się wyjaśniło co było przyczyną?
GT-1500 16s3p LiPo 29er 7x9 NC
Awatar użytkownika
Mitar
Forumowicz
Posty: 679
Rejestracja: 19 lut 2018, 11:43
Lokalizacja: Gliwice

Re: Problem z BMS

Post autor: Mitar »

Odesłałem baterię na sprawdzenie, dostałem informacje od Mańka ,że wszystkie cele są ok i nic nie trzeba robić.
Od tamtej pory nic niepokojącego się nie dzieje, ładuje i rozładowuje do tych samych poziomów.
ODPOWIEDZ