Słabe zgrzewy

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
wibi
Forumowicz
Posty: 107
Rejestracja: 12 maja 2018, 23:33
Lokalizacja: Będzin-Śląsk

Re: Słabe zgrzewy

Post autor: wibi »

Eryk pisze:
26 cze 2018, 19:25
Mierzyliscie prąd na wtórnym? Wypadało by od tego zacząć
Nie,daj spokój,ani ja ani kolega nie jesteśmy laikami,to przecież jest podstawa wszelkich działań. A jeśli cię to interesuje to podam, że w tych które zrobił i sprzedał napięcie na wtórnym było ok.1.8V (0.9V na zwój) transformatory mocy 800W a w tych o których piszę, że są problemy zwiększył napięcie do 3.2V,transformator o mocy (podobno) 1200W i nie chce zgrzewać nawet przy czasie impulsu 200mikrosec. i więcej.Miejsce zgrzewu mocno się nagrzewa łącznie z elektrodami (pręt miedziany fi 8mm) a zgrzewy nie trzymają.Uzwojenie wtórne nawinięte przewodem spawalniczym o fi 50 mm (do wiadomości gdybyś pytał) tak, że przyczyną może być głównie transformator a konkretnie jego rdzeń być może wykonany a jakiejś nieodpowiedniej blachy?bo wszystko inne sprawdzone i to wielokrotnie.
PiotrW
Forumowicz
Posty: 60
Rejestracja: 19 kwie 2018, 23:26
Lokalizacja: wawa

Re: Słabe zgrzewy

Post autor: PiotrW »

przy czasie 200 mikro sekund to sie nie dziwie, ale przy 200 mili sekund powinno wypalic dziure w ogniwie na wylot.
BUDOWA AKUMULATORÓW
ZGRZEWANIE PAKIETÓW
E-BIKEi KARIWA USZYTE NA MIARĘ :)
wibi
Forumowicz
Posty: 107
Rejestracja: 12 maja 2018, 23:33
Lokalizacja: Będzin-Śląsk

Re: Słabe zgrzewy

Post autor: wibi »

Masz rację,miało być mili sec a nie mikro i rzeczywiście powinno palić dziury a tu nie tylko, że nie pali to nawet nie zgrzewa. Wiem to wszystko z rozmowy telefonicznej ale zapewniał mnie, że docisk miał dobry i efekt j/w. czyli coś tam zgrzało ale ręką odrywał.
Awatar użytkownika
noisuee
Forumowicz
Posty: 156
Rejestracja: 20 lut 2018, 7:00
Lokalizacja: Poznań

Re: Słabe zgrzewy

Post autor: noisuee »

wibi pisze:
26 cze 2018, 18:56
Powiem tak "dupiato" to nie fusebity były problemem a prawdopodobnie transformator a raczej jego konstrukcja.
Dzięki za info. Robiłem próby z dwoma transformatorami, i oby dwa działały dość słabo. Trudno, pora iść na złom poszukać kolejnego. A nóż przy okazji jakąś ramę do roweru znajdę :)
Klaus
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: 23 maja 2018, 1:19
Lokalizacja: Jabłonna
Kontakt:

Re: Słabe zgrzewy

Post autor: Klaus »

Mierzył z was ktoś prady nieustalone w trakcie zwarcia na uzwojeniu wtórnym ? Widziałem ze dobre zgrzewarki maja prady rzedu 3.2kA @7V. Jak ktoś mieszka koło legionowa to moge wpasc ze sprzetem pomierzyć ;)
:idea: Zajmuję się akumulatorami Li Ion. :idea:
Sprzedaje akumulatory nowe, rozpakietowane i używane. Zapraszam na naszą stronę internetową i do kontaktu mailowego baterie18650.pl@gmail.com :idea:
wibi
Forumowicz
Posty: 107
Rejestracja: 12 maja 2018, 23:33
Lokalizacja: Będzin-Śląsk

Re: Słabe zgrzewy

Post autor: wibi »

Klaus pisze:
28 cze 2018, 18:39
.. dobre zgrzewarki maja prady rzedu 3.2kA @7V...
Piszesz pewnie o fabrycznych bo te z mikroweli mocowo nie wydolą mając jedynie 700-1200W. A tak z ciekawości to czym to mierzysz?
Klaus
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: 23 maja 2018, 1:19
Lokalizacja: Jabłonna
Kontakt:

Re: Słabe zgrzewy

Post autor: Klaus »

Fluke 376 na iFlexie z funkcja inrush
:idea: Zajmuję się akumulatorami Li Ion. :idea:
Sprzedaje akumulatory nowe, rozpakietowane i używane. Zapraszam na naszą stronę internetową i do kontaktu mailowego baterie18650.pl@gmail.com :idea:
ODPOWIEDZ