PAS D12 po prawej stronie

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
slow
Forumowicz
Posty: 522
Rejestracja: 16 mar 2018, 14:41
Lokalizacja: podkarpackie

PAS D12 po prawej stronie

Post autor: slow »

Witam.
Mam D12 czyli ta duża rozkładana tarcza. Idealnie wchodzi mi z prawej strony ale niestety rozpoznaje pedałowanie w tył.
Zamontowałem z lewej strony i działa prawidłowo ale wygląda mega ciulowo.

Przerabiał ktoś temat?
Czy jest sens rozwalać ten czujnik, ciąć nóżki od hallotronów żeby je zamienić aby rozpoznawał pedałowanie umieszczony z prawej strony.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: PAS D12 po prawej stronie

Post autor: tkoko »

Ewentualnie obracasz czujnik o 180* (tył do przodu) jeżeli jest taka możliwość. Można też obrócić same magnesy w tarczy o 180*. ;)
slow
Forumowicz
Posty: 522
Rejestracja: 16 mar 2018, 14:41
Lokalizacja: podkarpackie

Re: PAS D12 po prawej stronie

Post autor: slow »

Fotka z netu.

Obrazek

Czujnik jest za długi żeby go obrócić kablem w stronę osi.
No nic pewnie go rozbebeszę bo innej opcji nie widzę a z takim szpetnym kołem po lewej nie będę jeździł.
slow
Forumowicz
Posty: 522
Rejestracja: 16 mar 2018, 14:41
Lokalizacja: podkarpackie

Re: PAS D12 po prawej stronie

Post autor: slow »

No tak ale szpetnie wygląda. ja chcę po prawej stronie.
slow
Forumowicz
Posty: 522
Rejestracja: 16 mar 2018, 14:41
Lokalizacja: podkarpackie

Re: PAS D12 po prawej stronie

Post autor: slow »

No i rozpoznaje pedałowanie w tył.
Przecież nie pytałbym na forum gdyby obrócenie tarczy rozwiązywało problem.
Czujnik ma 2 hallotrony, pierwszy i drugi. Przełożenie go na drugą stronę odwraca ta kolejność.
Myślałem że może czujnik da się wzdłuż umieścić jakby po obwodzie a nie po promieniu ale wtedy już w ogóle nic nie rozpoznaje.
Trochę chińczyk z nim przekombinował.
slow
Forumowicz
Posty: 522
Rejestracja: 16 mar 2018, 14:41
Lokalizacja: podkarpackie

Re: PAS D12 po prawej stronie

Post autor: slow »

To chyba jestem pierwszym na forum który ma ten czujnik.
Swoją drogą działa rewelacyjnie.

Teraz już wiem dlaczego nazywa się D12L. Pewnie mi potrzeba D12R
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: PAS D12 po prawej stronie

Post autor: tkoko »

Widzę że da się wyjąć magnesy. Weź wyjmij magnesy i włóż odwrotnie (zmień biegun), a będzie działać bez rozbierania czegokolwiek.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: PAS D12 po prawej stronie

Post autor: tkoko »

Będą, testowane :) Nie chciało mi się odkręcać ponownie korby, a wyjęcie i włożenie magnesów (6 szt) zajęło mi z minutę.
Kermit
Forumowicz
Posty: 43
Rejestracja: 23 lut 2018, 16:04

Re: PAS D12 po prawej stronie

Post autor: Kermit »

tkoko pisze:
24 kwie 2018, 17:51
Będą, testowane :) Nie chciało mi się odkręcać ponownie korby, a wyjęcie i włożenie magnesów (6 szt) zajęło mi z minutę.
Mógłbyś opisać w kilku słowach jak wyciągałeś? Porostu wydłubałeś czymś? A jak włożyłeś to zabezpieczyłeś jakimś klejem?
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: PAS D12 po prawej stronie

Post autor: tkoko »

Jak sądzę, masz dostęp do magnesów tak z jednej jak i drugiej strony (przynajmniej ja tak mam). Wystarczy wziąć cokolwiek (długopis, śrubka, pręt itp.), i po prostu wyciskasz magnes. Po obróceniu wciskasz magnes, plastyk jest na tyle spasowany że powinien trzymać magnes bez żadnych zabezpieczeń. Wszystkie magnesy muszą być obrócone tym samym biegunem w stronę czujnika! A tak swoją drogą, dlaczego masz problem z obróceniem tarczy na suporcie. Przecież wystarczy zdjąć sprężynę, rozłączyć obie połówki, obrócić i zapiąć ponownie kółko z magnesami. Przynajmniej tak to wygląda na zdjęciach :)
Kermit
Forumowicz
Posty: 43
Rejestracja: 23 lut 2018, 16:04

Re: PAS D12 po prawej stronie

Post autor: Kermit »

Ja nie mam problemu z obracaniem :). Mam inny PAS i pytałem pod katem swojego, gdzie nie mam magnesów na wylot. Myślałem ze swoich 6 dołożyć 6 i zrobić 12.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: PAS D12 po prawej stronie

Post autor: tkoko »

Kermit pisze:
25 kwie 2018, 15:42
Ja nie mam problemu z obracaniem :). Mam inny PAS i pytałem pod katem swojego, gdzie nie mam magnesów na wylot. Myślałem ze swoich 6 dołożyć 6 i zrobić 12.
Nie zwróciłem uwagi na inny nick ;)
Jeżeli w tarczy masz otwory (powinny być) i jeżeli jest dostęp do tych otworów, oraz średnica otworu jest taka sama jak magnesu, to w czym problem? ;) Bierzesz "słupek" z magnesami, przykładasz do magnesu w tarczy, jeżeli magnesy przyciągają się, to uzupełniasz pozostałe otwory. Jeżeli się odpychają, trzeba słupek" z magnesami obrócić.
Jeżeli kółko z magnesami jest "zabudowane", to trzeba wywiercić otwór na wysokości magnesów, tak by mieć dostęp do otworów w kółku.
Jeżeli oryginalne kółko nie ma fabrycznych otworów, to zapewne dołożenie dodatkowych magnesów będzie utrudnione lub wręcz niemożliwe, gdyż nierównomierny rozkład magnesów (np. przy wywierceniu dodatkowych otworów) może zakłócać odczyt sygnałów przez sterownik
slow
Forumowicz
Posty: 522
Rejestracja: 16 mar 2018, 14:41
Lokalizacja: podkarpackie

Re: PAS D12 po prawej stronie

Post autor: slow »

Dziś miałem chwilę i wróciłem do tematu.
Wyciągnąłem płytkę czujnika, oczyściłem z uszczelniającego żelu, przeciąłem ścieżki sygnałowe od hallotronów i zamieniłem kolejność.
Działa jak należy i wygląda tak że praktycznie go nie widać.
IMG_20180501_184711.jpg
slow
Forumowicz
Posty: 522
Rejestracja: 16 mar 2018, 14:41
Lokalizacja: podkarpackie

Re: PAS D12 po prawej stronie

Post autor: slow »

Odwrócenie tarczy w tym czujniku nie ma wpływu.
Może w innych działa, nie wiem nie miałem, mam tylko ten czujnik.
ODPOWIEDZ