Nie działający regen

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
Kzysztof
Forumowicz
Posty: 120
Rejestracja: 17 mar 2018, 22:25
Lokalizacja: Wadowice

Nie działający regen

Post autor: Kzysztof »

Witam szanownych forumowiczów,
Posiadam sterownik ml7260.
Nie działa w nim wiele funkcji ale najgorsza to hamowanie regeneracyjne, które nie reaguje na próg napięcia, w którym ma się uruchomić.
Działa zero- jedynkowo. Można ustawić albo żeby działało i hamuje regeneracyjne nawet na full naładowanej baterii, albo żeby nie działało.

Moje pytanie brzmi co można wykombinować w obwód sygnału brake odpowiadający za hamowanie, żeby sygnał dochodził po spadku 2 woltów przykładowo.
Najprościej zrobić przycisk on/off i na full bateria wyłączać obwód ale co kiedy zapomnę i regen się włączy przy full baterii?

Czy jest na to jakiś sposób? Bardzo lubię tą funkcję i chciałbym ją zachować.


Pozdrawiam
Dede
Forumowicz
Posty: 2100
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Nie działający regen

Post autor: Dede »

Idzie zrobić taki układ z regulacją napięcia zadziałania.
Albo trochę przerobić aktualnie moduł czujnika halla na LM393 lub inny moduł na układzie LM393.
Obrazek

Moduł działa on off zależy jaki napięcie jest i ustawiony potencjometr.
Po wylutowaniu halla i zamiast jego robimy dzielnik napięcie z rezystorów tak z twojej baterii było max 4,5V
Więc jeśli trochę spadnie napięcie bateri to na dzielniku
tez spadnie napięcie i ustawiamy żeby moduł się załączył.
Moduł podłączamy pod klamki i mamy regulację działania zależności od napięcia bateri.
polak345345
Forumowicz
Posty: 34
Rejestracja: 02 mar 2018, 8:09

Re: Nie działający regen

Post autor: polak345345 »

Posiadam ten sam problem z regenem i zakupiłem zestaw rezystorów i moduł detektor światła na LM393 do Arduino i AVR

Obrazek

Rozumiem zamysł kolegi Dede natomiast mam problem z podłączeniem a dokładnie gdzie umieścić dzielnik napiecia dzielącego napiecie z baterii a gdzie obwód sygnału 12v hamowania do sterownika.
Obrazek

Lepiej tego narysować nie potrafiłem.
Jeśli ktoś mógł by mi podpowiedzieć byl bym serdecznie wdzięczny.

Pozdrawiam
Dede
Forumowicz
Posty: 2100
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Nie działający regen

Post autor: Dede »

polak345345 pisze:
05 mar 2023, 13:01

Rozumiem zamysł kolegi Dede natomiast mam problem z podłączeniem a dokładnie gdzie umieścić dzielnik napiecia dzielącego napiecie z baterii a gdzie obwód sygnału 12v hamowania do sterownika.
Obrazek


Pozdrawiam
Dzielnik masz zły lub błąd opisu powinno być raczej kΩ a nie w Ω

Dzielnik podłączamy do modułu minus do minusa a Dzielnik do wejścia układu ale w układzie jest już Dzielnik więc należy podmienić rezystory na nasze.
Proponuję bardziej zrobić 50kΩ i 4,7kΩ
polak345345 pisze:
05 mar 2023, 13:01
Posiadam ten sam problem z regenem i zakupiłem zestaw rezystorów i moduł detektor światła na LM393 do Arduino i AVR

Obrazek
W module od lutować rezystor 10kΩ i dodać dzielnik napięcia i zrobić test czy działa moduł.
Wyjście modułu daje sygnał do masy to klamki powinno sterować do masy chyba że dodać tranzystor który odwrotnie napięcie będzie np 12V a nie sygnał do masy.
polak345345
Forumowicz
Posty: 34
Rejestracja: 02 mar 2018, 8:09

Re: Nie działający regen

Post autor: polak345345 »

O Boże... dziękuję koledze ale chyba sobie sam nie poradzę i to zostawię ;(
Może ktoś madzejszy zrobi to kiedyś i się pochwali mini poradnikiem. Ja jedynie co potrawie to z małpować schemat.
Puki co muszę zostać przy ręcznymi odcinaniu sygnału.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ