Co zrobić z zadługimi kablami i jak podłączyć - pilne!

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
jgx
Forumowicz
Posty: 40
Rejestracja: 10 mar 2023, 20:34

Co zrobić z zadługimi kablami i jak podłączyć - pilne!

Post autor: jgx »

Cześć
z rożnych powodów skompletowałem zestaw do montażu który nie jest do końca kompatybilny. Sterownik (fotka) mam na złączach wodoszczelnych (okrągłe) natomiast lcd, manetkę, i pas na kostkach zwykłych. Reszta pasuje (kabel od silnika i zasilanie okrągłe. Nie wiem co teraz robić - kupić nowy sterownik (moze ktoś chce kupić mój z kablami?? 15A sinus po kosztach) na kostki czy ciąć kable manetkę, lcd, pas i lutować bezpośrednio na kosz. termokurczliwe? Jak wy to robicie u siebie? Jak już bym cioł to i z silnika też bym poobcinał i polutował bezpośrednio omijając ten rozgałęźnik 1T5 bo wszystko (sterownik i kable) chciałbym wpakować do tego małego pudełka na sterownik (foto) - chce uniknąć plątaniny kabli i mieć porządek w rowerze. Czy tak jak planuje (obcinanie wtyczek i lutowanie na termokurcze) wchodzi w grę - robicie tak? Proszę pomóżcie coś bo koło zaplecione, bateria przyszła i stanąłem z robotą a pojeździło by się już :)
Załączniki
cz2.jpg
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1327
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: Co zrobić z zadługimi kablami i jak podłączyć - pilne!

Post autor: Yasiu77 »

Kabli silnika nie skracaj, zawiń naddatek na ramie pod łańcuchem i otul opaską coś jak ta https://nexun.pl/pl/products/opaska-neo ... -1055.html z higo często nie skracam drobnicy i pcham ile się da do pojemnika lub pod suportem i tam zabezpieczam czymś. Nigdy nie obcinałem higo przy sterowniku, w podobnej Tobie sytuacji szukałem w warsztacie obciętych wtyczek higo i przelutowywałem lub po prostu dokupowałem manetkę czy pas z higo no ale gdyby trzeba było to bym ciął. Wszystko zależy od Ciebie i Twoich umiejętności. Jaki masz lcd i jak to się Ci pozamawiało wszystko różne? :)
wojtekzam
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 11 lip 2023, 21:50

Re: Co zrobić z zadługimi kablami i jak podłączyć - pilne!

Post autor: wojtekzam »

Witam, ja jestem po obcięciu końcówek higo, złapałem na złączkach superseal ale strasznie duże. Dla porządku i pewności lepiej lutować.
SzczepanW2
Forumowicz
Posty: 125
Rejestracja: 21 wrz 2020, 22:03

Re: Co zrobić z zadługimi kablami i jak podłączyć - pilne!

Post autor: SzczepanW2 »

Dlatego nie korzystam z Higo, ciężko jest to wszystko upchnąć żeby było schludnie. Cięcie tego i lutowanie mija się z celem. Pozawijane, wygląda jak kupa, lepiej poświęcić 2h więcej i zlutować sobie elegancko zwykłą i tańszą wersję sterownika. Jak chcesz to mam cały zestaw KTka na 15A w dobrych pieniądzach ;)
ODPOWIEDZ