Czy warto kupić (używka, hub przekładniowy)

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
igorczarnecky
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 09 cze 2023, 14:50

Czy warto kupić (używka, hub przekładniowy)

Post autor: igorczarnecky »

Witam,

Mam możliwość zakupu używanej przeróbki Cube AMS pro za ok. 8tys.
Silnik z tyłu - przekładniowy hub bafanga SWX02 48v 500w (ponoć podkręcony do 900w), Sterownik YCSV126-017-48T 48V taki jak tutaj: https://sklepebike.pl/pl/p/Kontroler-48V-Bafang/2654. Bateria ponoć w stanie b dobrym. Będę sprawdzał rower przed zakupem oczywiście.
Pytania:
1. Czy warto za tą kasę - chodzi o silnik i sterownik? Sam chciałem robić przeróbkę na tej ramie, na przekładniowym hubie, tutaj miałbym na gotowo. Sprzedający imo zna się na rzeczy, przeróbka wygląda profesjonalnie.
2. Jestem zielony z elektryków - na co z grubsza zwrócić uwagę podczas zakupu?

Z góry dziękuję za odpowiedzi :).
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5862
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Czy warto kupić (używka, hub przekładniowy)

Post autor: pxl666 »

dowóz czy z twojej okolicy. można się umówić na tygodniowy okres próbny żeby sprawdzić zasięg i pracę zestawu ?
igorczarnecky
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 09 cze 2023, 14:50

Re: Czy warto kupić (używka, hub przekładniowy)

Post autor: igorczarnecky »

200km ode mnie. Jazda próbna, możliwość sprawdzenia w serwisie itd. Opcji wypożyczenia na tydzień nie ma, to prywatna osoba.

Bardziej mi chodzi o to czy silnik i sterownik się nadają wg Was? Nie mogłem znaleźć wiele info o tym silniku.
Druga sprawa, to na co zwrócić uwagę podczas jazdy próbnej?
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5862
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Czy warto kupić (używka, hub przekładniowy)

Post autor: pxl666 »

sag baterii. praca wszystkiego , luzy itd . jak typo robi to ważne żeby mieć z nim potem kontakt. jak można obejrzeć aku to żeby wyglądał w środku schludnie czysto sucho itd . ślady rdzy otarcia itd...
igorczarnecky
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 09 cze 2023, 14:50

Re: Czy warto kupić (używka, hub przekładniowy)

Post autor: igorczarnecky »

Czym jest sag? googlalem na szybko, ale nie mogłem znaleźć (dot. elektryków). Ok, dzięki za tipy. A odnośnie samego silnika /sterownika, coś wam to mówi, czy to jakiś randomowy bafang?
Maku
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 15 sie 2022, 22:39

Re: Czy warto kupić (używka, hub przekładniowy)

Post autor: Maku »

Silnik to zapewne jakiś G020.500, całkiem niezły w sumie. Z tym "podkręcony" to tak słabo, przy tym sterowniku masz 18A co akurat daje 900W, więc raczej nikt nic przy silniku nie grzebał, nie tuningował go. Osobiście mam sterownik do niego 25A, limitowany do 22A. Nie do zajechania :)
gość
Forumowicz
Posty: 433
Rejestracja: 20 maja 2019, 22:28

Re: Czy warto kupić (używka, hub przekładniowy)

Post autor: gość »

Sag to spadek napięcia akumulatora podczas obciążenia.
Im większy sag tym gorzej.

Osobiście jako fan tanich ulepów nie dałbym tyle za rower.
SzczepanW2
Forumowicz
Posty: 125
Rejestracja: 21 wrz 2020, 22:03

Re: Czy warto kupić (używka, hub przekładniowy)

Post autor: SzczepanW2 »

Sam silnik polecam, użytkuję taki sam od 3 lat i chodzi spoko - aczkolwiek MXUS XF15 jest dla mnie lepszy. Po czasie zaczynają się problemy ze sprzęgłem, czasami się przycina, w XF15 nie ma takich dolegliwości. Sam sterownik to dno i metr mułu. Działa bardzo dziko, PAS w zasadzie jest nieużywalny. Brak możliwości jakiekolwiek konfiguracji. Nie ma możliwości obcięcia mocy, nawet na pierwszym trybie wspomagania będzie Cię pchało od startu 900W i stopniowo będzie spadało aż do uzyskania pewnej prędkości, tak się nie da jeździć. Cena jest wysoka.
ODPOWIEDZ