S866+Brainpower problem z prędkością i PAS

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
ToTakion
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 01 lip 2023, 22:27

S866+Brainpower problem z prędkością i PAS

Post autor: ToTakion »

Witam wszystkich. W rowerze uszkodzony był sterownik, działał na wspomaganiu ale nie reagował na manetkę. Założyłem zestaw jak w tytule. Etap nauki wykonany poprawnie. Pojawiły się dwa problemy. Licznik nie wskazuje prędkości podczas wolnego biegu, a jedynie na załączonym silniku z manetki. Nie działa również PAS. Silnik z ośmioma przewodami 3 fazy i 5 do czujników hall'a, więc nie posiada osobnego czujnika prędkości. Czujniki hall'a sprawne, ale działają tylko przy obracaniu silnika w tył (silnik z przekładnią). Czujnik PAS podaje impulsy 5V podczas obrotu magnesów. W menu P07 próbowałem na 1, 6, fabryczne 80.
Pytania:
1. Czy PAS powinien działać jeśli jest brak prędkości? (Włączona funkcja Start Zero).
2. Jeśli tak, to co mogę jeszcze sprawdzić/zmienić?
3. Czy jest inny sposób na poprawne wskazania prędkości niż fizyczne dołożenie czujnika w silnik?
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
Miłej niedzieli.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4996
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: S866+Brainpower problem z prędkością i PAS

Post autor: tkoko »

1. funkcja "zero start" odpowiada za zachowanie manetki. "0" = manetka działa bez obrotów korby, "1" = manetka działa przy obrotach korby.
3. przy braku "czujnika prędkości", musisz w pozycji "PO7" wpisać wartość zgodną z ilością magnesów silnika. W przekładniowym jest to najczęściej powyżej 80. Wskazania będą tylko w przypadku pracy/obrotów silnika. Bez obrotów silnika nie będzie wskazań. Aby były wskazania prędkości cały czas, potrzebny jest zewnętrzny czujnik prędkości (może być czujnik od licznika rowerowego) Wówczas "PO7" = 1.
co miałeś na myśli pisząc;
" Czujniki hall'a sprawne, ale działają tylko przy obracaniu silnika w tył (silnik z przekładnią)."
ToTakion
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 01 lip 2023, 22:27

Re: S866+Brainpower problem z prędkością i PAS

Post autor: ToTakion »

Miałem na myśli to że Halle są sprawne a działają na testerze tylko kiedy kręcę silnikiem w tył, co jest normalne w przypadku silnika z przekładnią.
Odnośnie wyświetlania prędkości, czy PAS powinien działać w tej sytuacji kiedy prędkość wyświetlana jest tylko podczas pracy silnika?
tkoko
Forumowicz
Posty: 4996
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: S866+Brainpower problem z prędkością i PAS

Post autor: tkoko »

ToTakion pisze:
02 lip 2023, 12:52
..... czy PAS powinien działać w tej sytuacji kiedy prędkość wyświetlana jest tylko podczas pracy silnika?
PAS powinien działać. Sprawdź obroty korby w przód i tył. Jeżeli nie działa być może trzeba obrócić tarczę o 180*. Jeżeli nadal nie działa zapewne jest "niekompatybilny" z tym sterownikiem.
ODPOWIEDZ