Czujnik PAS a przednie koło

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
Robi68
Forumowicz
Posty: 59
Rejestracja: 25 lis 2022, 21:16

Czujnik PAS a przednie koło

Post autor: Robi68 »

Pytanie jak w temacie, czy jest sens montażu czujnika PAS do silnika XF07 w przednim kole 700c. Rower to lekki cross. Suport hollowtech. W zestawie jest czujnik PAS ale na kwadrat:(
Chciałbym aby silnik pomagał głównie do jazdy pod górę i wiatr.
slow
Forumowicz
Posty: 525
Rejestracja: 16 mar 2018, 14:41
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Czujnik PAS a przednie koło

Post autor: slow »

Czujnika na korbę nie potrafisz na korbę włożyć a na przednie koło go zamontujesz?

1. Pomysł głubi bo dopóki będziesz jechał to będzie wspomagać nawet jak będziesz hamował.
2. na nexun.pl są czujniki PAS na hollowtech za 79zł z wysyłką. kilka razy montowałem i działa.
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2067
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Czujnik PAS a przednie koło

Post autor: Tooropek »

Przecież przeróbka tarczy magnesowej to chwila roboty, wystarczy dremel albo wiertło stopniowe. Tarcze na cokolwiek można przyczepić (klej, trytytki, opaski itd). Mocowanie pod hollow masz takie samo jak pod kwadrat, ewentualnie jakiś dystans do czujnika dorobić jak nie będzie sięgać tarczy.
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Robi68
Forumowicz
Posty: 59
Rejestracja: 25 lis 2022, 21:16

Re: Czujnik PAS a przednie koło

Post autor: Robi68 »

Silnik w przednim kole nie czujnik:) nie precyzyjnie może się wyraziłem:) Zamówiłem już czujnik tylko nie wiem czy jest potrzebny tak naprawdę.?
Może wystarczy pomagać sobie samą manetką w newralgicznych momentach.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4996
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Czujnik PAS a przednie koło

Post autor: tkoko »

Robi68 pisze:
21 lip 2023, 17:04
Silnik w przednim kole nie czujnik:) nie precyzyjnie może się wyraziłem:) Zamówiłem już czujnik tylko nie wiem czy jest potrzebny tak naprawdę.?
Może wystarczy pomagać sobie samą manetką w newralgicznych momentach.
PAS i manetka mają podobne działanie, powodują że rower szybciej lub wolniej jeździ. PAS wspomaga w zależności od obrotów korby, manetka od wychylenia.
Podstawowe różnice w eksploatacji między PAS i manetką;
PAS; działa najczęściej z mniejszym/większym opóźnieniem na obroty korby tak przy ruszaniu jak i przy zaprzestaniu kręcenia korbą. Silnik da się szybciej wyłączyć cofając korbę do tyłu. Moc silnika zależna od obrotów korby, mniejsze zużycie prądu, dłuższa jazda ze wspomaganiem. Swoboda obu rąk, i brak uciążliwego trzymania manetki.
Manetka; dozujesz wspomaganie zależnie od aktualnych potrzeb, np. mocniej przy ruszaniu. Niestety z tym wiąże się i większe zużycie prądu do 30 - 50% przy porównywalnej średniej przejazdu (w moim przypadku). Inne problemy przy zamianie PAS na manetkę masz opisane poniżej;
viewtopic.php?p=59027#p59027
rg6502
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 25 kwie 2023, 11:14

Re: Czujnik PAS a przednie koło

Post autor: rg6502 »

Zamontuj ten PAS, wygodnie się jedzie jak nie musisz ciągle trzymać manetki. A manetkę też oczywiście podłącz, przyda się do ruszania spod świateł
Robi68
Forumowicz
Posty: 59
Rejestracja: 25 lis 2022, 21:16

Re: Czujnik PAS a przednie koło

Post autor: Robi68 »

Tak zrobię, czujnik już zamówiony.
ODPOWIEDZ