ACTA 2 - zbiorowa histeria pseudo-twórców, nierobów i pasożytów

Piszta co chceta ;)
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

ACTA 2 - zbiorowa histeria pseudo-twórców, nierobów i pasożytów

Post autor: EV-Maniak »

O co chodzi z tym ACTA 2? Bo nie rozumiem tej zbiorowej histerii. Że już niekreatywni, pseudo-twórcy nie będą dawać do sieci swoich gniotów, bo już nie będą mieli od kogo zrzynać? Czyli 90 % internetowych nierobów, co manipuluje maluczkimi jak psami, nie będzie miała się z czego utrzymać i pójdą w końcu do roboty, nieroby? To o to chodzi? Dlatego tak podskakują wraz ze swoimi klakierami? Bo już nie rozumiem tej zbiorowej histerii :roll:
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: ACTA 2 - zbiorowa histeria pseudo-twórców, nierobów i pasożytów

Post autor: Inc0 »

bardziej chodzi o założenie cenzury w internecie kłopoty z prawami autorskimi a raczej ich ochrona to efekt uboczny
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
Awatar użytkownika
exmotech
Forumowicz
Posty: 323
Rejestracja: 22 lut 2018, 16:19

Re: ACTA 2 - zbiorowa histeria pseudo-twórców, nierobów i pasożytów

Post autor: exmotech »

Heniu, nie bardzo rozumiem co mają wspólnego ludzie protestujący przeciwko ACTA2 z nieróbstwem czy z byciem pasożytem? Ta ustawa dotyczy nas wszystkich, bo spowoduje ona zniknięcie wielu ciekawych materiałów, nie tylko rozrywkowych, ale też edukacyjnych. Spowoduje to, że nawet na TYM forum admin będzie odpowiadał swoją 'głową' i majątkiem za linkt, który Ty wrzucisz, bo wtedy on będzie uznawany za przestępcę. Nie będziesz mógł otworzyć swojej ulubionej strony z newsami, bo według przepisów ACTA2 trzeba będzie płacić (jakiemuś tam konglomeratowi zrzeszającemu twórców, a tak naprawdę korporacje wydawnicze) za udostępnienie linka do ich strony itd.

Poza tym jeśli ktoś pracuje mało a zarabia pieniądze, to należą mu się brawa. Za komuny mówiono takie ehh w stylu 'praca uszlachetnia' właśnie po to aby ludzie byli posłuszni i byli zniewolonymi 'etatowcami'. Kiedyś byli nawet tacy, którzy mówili 'arbeit macht frei' i wiadomo co z tego wynikło. Obecnie coraz więcej ludzi zdaje sobie sprawę z tego, że praca jest złem, praca zabiera czas, praca oddala nas od najbliższej rodziny, od samodoskonalenia się i od spełniania naszych marzeń. Powinieneś więc patrzeć z optymizmem na tych, którym się udało, a ze zmutkiem patrzeć na tych, którzy muszą zasuwać w bezsensownej pracy od powniedziałku do piątku po to, aby mnożyć pieniądze innych.
Awatar użytkownika
elektrotonus
Forumowicz
Posty: 1259
Rejestracja: 19 lut 2018, 15:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: ACTA 2 - zbiorowa histeria pseudo-twórców, nierobów i pasożytów

Post autor: elektrotonus »

exmotech - dobrze powiedziane !
- Wheller DD 250 W - w planowanej modernizacji :-) https://tiny.pl/tnmmg
- Rockrider MID 750 W - "Srebrna Strzała" ;-) https://tiny.pl/tnmmh
- Samurai DD 3500 W - prawie gotowy :) https://tiny.pl/tnmxv
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: ACTA 2 - zbiorowa histeria pseudo-twórców, nierobów i pasożytów

Post autor: EV-Maniak »

Moze cos zle zrozumialem, lub nie dostatecznie jasno sie wyrazilem.
Chodzi mi o internetowych pasozytow i nierobow co notorycznie kradno cudze tresci i podpisuja jako swoje i na tym zarabiaja. Czy z tymi baranami bedzie koniec po wprowadzeniu ACTA 2 ? Nawet linkow nie daja, kto jest autorem, tylko biora jak swoje. Dla takich nie mam szacunku i nigdy nie bede mial.
ximad
Forumowicz
Posty: 279
Rejestracja: 01 mar 2018, 12:59
Lokalizacja: Poznań

Re: ACTA 2 - zbiorowa histeria pseudo-twórców, nierobów i pasożytów

Post autor: ximad »

2 główne punkty nowych przepisów to:
1. obowiązek kontroli treści użytkowników (automatyczne boty cenzurujące) przed ich wysłaniem.
Czyli Ty jako twórca strony masz obowiązek cenzurować treść według wytycznych (mowa nienawiści w komentarzach, filmach etc). Problemy z tym są 2, po pierwsze to obowiązek cenzury który może zostać wykorzystany w niewłaściwy sposób (jak łatwo dzisiaj czemuś przypisać łatke mowy nienawiści). Drugi problem to taki że małych portali nie stać na systemy cenzurujące, youtube, gogle etc mają swoje systemy weryfikacji, mniejsze portale nie i nie stać ich na nie.
2. podatek od linków. Czyli przykładowo masz w telefonie aplikacje która wyświetla Ci wybrane newsy ze świata od gogle. Teraz gogle ma płacić twórcom tych artykułów za sam fakt wyświetlania odnośników do nich w aplikacji. Taki przykład, ale rozumiesz zasade.
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: ACTA 2 - zbiorowa histeria pseudo-twórców, nierobów i pasożytów

Post autor: EV-Maniak »

Rozumiem. To dlaczego jutuberzy co robia filmiki z cudzych tresci najwiecej histeryzuja, skoro dalej beda mogli krasc? Patostrimy tez beda mogli tworzyc ?
ximad
Forumowicz
Posty: 279
Rejestracja: 01 mar 2018, 12:59
Lokalizacja: Poznań

Re: ACTA 2 - zbiorowa histeria pseudo-twórców, nierobów i pasożytów

Post autor: ximad »

Kwestia kradzieży czyjejś pracy na filmikach youtube i streamach to trochę inny temat. Związany z tym bo youtube od dawna walczy swoimi automatami i próbuje lepiej lub gorzej wykrywać takie rzeczy.
Teraz o tym krzyczą bo temat jest popularny wiec jak nakrzyczą w imie wolności internetu to nabijesz im wyświetleń.
Z jednej strony to dobrze bo tematem zaczyna interesować się więcej ludzi a są to sprawy dość ważne.
Jednak dla zwykłego kowalskiego niewiele się zmieni, po prostu treści jakie pochłania będą troszkę inne, przygotowane przez duże firmy bo małe do nikogo nie dotrą. Wracamy do epoki kiedy w mediach rządziło kilka dużych firm z zapleczem bo mniejszych niezależnych wydawców nie stać było na konkurowanie.
Trochę zbliżony temat ograniczania internetu był niedawno w USA (niedawno nagłośniony ale walka trwa od wielu lat) tzw net neutrality. Widać na dłoni walke korporacji o kontrole treści w internecie.
ap0f1s
Forumowicz
Posty: 555
Rejestracja: 03 maja 2017, 9:37
Lokalizacja: Kęty

Re: ACTA 2 - zbiorowa histeria pseudo-twórców, nierobów i pasożytów

Post autor: ap0f1s »

Henio nawet nie wiesz jaka to jest poważna sprawa np. Dla takich forum czy mniejszych serwisów. Po wejściu takiej ustawy takie forum jak nasze ma dwie opcje. Pierwsza wprowadzanie automatów do cenzurowania treści co nawet YouTube ma problem zrobić. Więc to tylko dla gigantów typu facebook Google. Druga to ludzie będą pilnować cenzury co wiąże się z kosztami i różnymi poglądami jak ta cenzura będzie wyglądać i kto ma za tą brać odpowiedzialność. Pomyśl każdy materiał który, chcesz udostępniać na forum z internetu będzie musiał być przebadany skąd pochodzi i czy podlega cenzurze. Nawet jak to wejdzie nic się nie zmieni dopiero po czasie będę przyzwyczajać ludzi do tego.
Skończy się tak że ogranicza linkowanie i wyłącza komentowanie informacji na niektórych serwisach. Serwisy będą się przenosić za granicę UE, informacje będziesz dostawał tylko od wielkich serwisów. Czyli tak jak to jest obecnie w tv.
Czyli słuchanie TVP i TVN. Unia po prostu chce mieć władze w internecie i powoli chce to zrobić aż ludzie się przyzwyczaja.
Obrazek
Budowa pakietów lion, rowerów elektrycznych (Falcon, vektor, E-kross itp.)
Kontakt 513388355
Kilka moich konstrukcji
viewtopic.php?f=30&t=399
Awatar użytkownika
Przemek
Forumowicz
Posty: 1003
Rejestracja: 03 maja 2017, 17:13
Lokalizacja: Katowice

Re: ACTA 2 - zbiorowa histeria pseudo-twórców, nierobów i pasożytów

Post autor: Przemek »

hmm.. ale dotacje bierzemy?,,
Awatar użytkownika
darki
Forumowicz
Posty: 113
Rejestracja: 25 lut 2018, 7:30
Lokalizacja: podkarpacie

Re: ACTA 2 - zbiorowa histeria pseudo-twórców, nierobów i pasożytów

Post autor: darki »

elektrotonus pisze:
02 lip 2018, 21:47
exmotech - dobrze powiedziane !
Popieram.
Przemek pisze:
03 lip 2018, 18:34
hmm.. ale dotacje bierzemy?,,
Kto bierze to bierze. Ten szarak na dole dostaje juz ochlapy nie dotacje a po drugie dotacje nie biora sie znikad. Sa jak wiadomo ze skladek, minus utrzymanie calego szanownego grona.
Budujesz swojego Ebika.
Szukasz jakiegoś drobiazgu.
Poszukaj w mojej SZufladzie.
tel. 693 004 127
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: ACTA 2 - zbiorowa histeria pseudo-twórców, nierobów i pasożytów

Post autor: EV-Maniak »

A mnie sie wydaje, ze to cale halo wokol ACTA 2 to zbiorowa histeria nakrecana przez jetuberow-pasozytow co zyja z wyswietlen...
To i tak nie przejdzie, ale wyswietlenia zrobi tym nierobom...
8-)
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: ACTA 2 - zbiorowa histeria pseudo-twórców, nierobów i pasożytów

Post autor: EV-Maniak »

Mnie się UE z tymi różnymi, durnymi przepisami też nie podoba. W Europarlamencie tam to są dopiero nieroby, a jaką kasę biorą!

Jeśli chodzi o współczesnych jutuberów co są na top-liście, to uważam, że są wybitnie złymi wzorcami dla młodych. Nie dość, że nic tak naprawdę nie wnoszą prócz taniej rozrywki dla pospólstwa, to jeszcze młodym robią sieczkę w głowie, ale i nie tylko młodym. W zbiorowej świadomości powstaje potem mentalny wzorzec "Zobaczcie! Można być nikim, mówić o niczym i odnieść sukces - zdobyć kasę i sławę!"

Dla mnie ludzkość już dawno na psy zeszła. Jak mówił Lem:

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów"

I tym idiotyzmem zarażają innych - to już od siebie.
Współczesne społeczeństwo, wychowane na internecie, robi się leniwe, wybitnie narcystyczne i zgubione. Dochodzi jeszcze rozproszona uwaga i roszczeniowa osobowość.

Ludzkość szukała w internecie WOLNOŚCI, a tak na prawdę jeszcze bardziej się w nim zniewoliła...

Nie mówię, że cały internet jest do bani, ale znakomita jego większość TAK. To jest istny śmietnik ludzkich umysłów działający na zasadzie naczyń połączonych...
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: ACTA 2 - zbiorowa histeria pseudo-twórców, nierobów i pasożytów

Post autor: Inc0 »

henio pisze:
04 lip 2018, 9:40
....

Ludzkość szukała w internecie WOLNOŚCI, a tak na prawdę jeszcze bardziej się w nim zniewoliła...

Nie mówię, że cały internet jest do bani, ale znakomita jego większość TAK. To jest istny śmietnik ludzkich umysłów działający na zasadzie naczyń połączonych...
trafnie ujęte
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: ACTA 2 - zbiorowa histeria pseudo-twórców, nierobów i pasożytów

Post autor: EV-Maniak »

henio pisze:
04 lip 2018, 9:40
(...) Nie mówię, że cały internet jest do bani, ale znakomita jego większość (...)
Np. nasze forum jest w tej mniejszości ;)
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 2964
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: ACTA 2 - zbiorowa histeria pseudo-twórców, nierobów i pasożytów

Post autor: tas »

Tyle wad unii, jaka to ona zła.
A ja zapytam, co jest w niej dobre?
Tacy forumowi specjaliści to się wypowiedzcie w tym temacie ;)
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: ACTA 2 - zbiorowa histeria pseudo-twórców, nierobów i pasożytów

Post autor: EV-Maniak »

Unia dali na drogi :)
Dużo kasy wyciągnęliśmy z unii my jako Polska.
Ja tak myślę, nie jako specjalista.
Awatar użytkownika
exmotech
Forumowicz
Posty: 323
Rejestracja: 22 lut 2018, 16:19

Re: ACTA 2 - zbiorowa histeria pseudo-twórców, nierobów i pasożytów

Post autor: exmotech »

Ja akurat jestem pragmatykiem i choć miewam często różne skrajne poglądy to nie przenoszę ich na resztę dziedzin życia. Dla przykładu nie bardzo widzi mi się ostra ustawa antyaborcyjna, ale nie oznacza to, że jestem lewicowcem. No w sumie katolikiem też nie jestem :-). Lubię wolność (bo kamperuję i jestem hipisem) ale też uważam, że prawo powinno w wielu przypadkach być bardziej surowe (co wcale nie czyni mnie miłośnikiem totalitaryzmu). I tak dalej...

Dlatego Unię traktuję jako twór, który ma dobre strony, jak i złe strony. Niestety politycy w Unii nie mają takiego podejścia i starają się wszystko przerzucić na jeden czy na drugi brzeg. Czyli lewicowcy chcą zrobić totalny komunizm, zamordyzm i pełną kontrolę. Już nawet ogórki i pomidory mają ustanowiony jedyny i słuszny rozmiar ustalony przez wszechwiedzącą partę. Z drugiej strony zwolennicy suwerenności, chcą suwerenności totalnej, czyli rozpieprzenia Unii, co jest głupim pomysłem.

EU ma swoje dobre strony:
- swoboda przekraczania granic (dla mnie jako podróżnika MEGA ułatwienie)
- wspólne honorowanie dokumentów (prawa jazdy, dowody osobiste, karty ubezpieczeniowe)
- ujednolicona obsługa medyczna
- równa pomoc dla wszystkich obywateli EU w każdym z krajów EU
- swoboda pracy i zbytu towarów/usług (niestety nie w 100%)
- i wiele innych tym podobnych.

Z drugiej strony jest też sporo wad:
- narzucanie z góry norm dla towarów i żywności, a przecież każdy wie, że konsument najlepiej steruje rynkiem (nie kupuje badziewia).
- narzucanie poszczególnym narodom jak mają żyć, bez poszanowania ich sytuacji czy tradycji.
- Pisowcem nie jestem, ale uruchamianie jakichś tam artykułów, które mają wpłynąć na polską politykę wewnętrzną to absurd. Naród (suwerenny naród) wybrał PIS, więc PIS sobie rządzi i majstruje przy różnych instytucjach. Zmajstruje dobrze to będzie nagroda, bo jak obywatelom się polepszy to zagłosują drugi raz. Zmajstrują źle to nie będzie drugiej kadencji. Niech każdy narów decyduje o sobie za pomocą rządu. Podobnie kwestia imigrantów. Nie ma znaczenia czy to dobre czy złe. Niech każdy naród wybiera czy chce ich przyjąć i utrzymywać czy też nie.
- nie ujednolicono podatków, pensji minimalnych, kwot wolnych od podatku i VATu w krajach EU. Gdybyśmy mieli przepisy obowiązujące w innych krajach, to byśmy dawno resztę Europy dogonili, a tak to płać i płacz. Prowadziłem przez sześć lat firmę w UK i koszty wraz z podatkami były tak małe, że niedowierzałem. Brytyjski taki jakby ZUS to koszt około 300zł miesięcznie dla przedsiębiorcy i dają sobie z tym radę (każdy płaci bo tanio przy ich zarobkach). U nas ZUS sobie nie radzi bo każdy unika płacenia 1200zł przy naszych zarobkach.

Wracając więc do meritum sprawy. Internet potrafi być zarówno bezdennie głupi, jak i fascynujący, pełen cudownych informacji. Stało się tak dzięki temu, że jest w nim WOLNOŚĆ. Debile udostępniają debilne treści a inni debile je oglądają. Tak samo inteligenci udostępniają wartościowe treści po to aby inni ludzie poszerzali swoją wiedzę. Przez ACTA2 to wszystko zniknie. Inteligent zrezygnuje, bo będzie się bał konsekwencji niezapłącenia np opłaty za link. Debil nadal będzie udostępniał debilne treści bo ma w dupie prawo, nie zna prawa, jest na zasiłku, nie zarabia, komornik mu nic nie zabierze... Niestety ACTA2 odetnie od internetu ludzi, którzy będą chcieli przestrzegać prawo a idioci zostaną.

No i kurtyna opadła, to wszystko na dzisiaj, idę na rower...
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: ACTA 2 - zbiorowa histeria pseudo-twórców, nierobów i pasożytów

Post autor: Inc0 »

henio pisze:
04 lip 2018, 17:08
Unia dali na drogi :)
Dużo kasy wyciągnęliśmy z unii my jako Polska.
Ja tak myślę, nie jako specjalista.
henio zastanawiałeś sie jak to jest ze cała unia tzn wszystkie kraje ma deficyt w budżecie a niemcy maja nadwyzke? wszystkie kraje wpłacaja skłądke do wspólnego unijnego budżetu cześc z tego pochłania biurokracjia a z reszy są finansowane dopłaty dla rolników oraz fundusze spójnosci z których są finanasowane miedzy innymi dopłaty do inwestycji w krajach członkowskich warunkiem otrzymania dopłaty jest zazwyczaj posiadanie środków włąsnych w wyskokosci 50% wartosci inwestycji czyli do każdego 1 joro z ue musi samorząd dodać 1joro od siebie jak nie ma w kasie banki chetnie udziela kredytu ale tylko te z kapitałem zagranicznym (do niedawna nie było poza NBP polskiego banku )nastepnie ogłasza sie przetarg na zasadach okreslonych przepisami unijnymi i zazwyczaj wygrywają go niemieckie firmy tym sposobem do Niemiec spływaja wwiekszosci składki krajów członkowskich UE . I nie farmazonić mi że to anty UE propaganda widziałem ten mechanizm w Grecji przy rozbudowie lotniska w Atenach i widziałem to samo w Polsce przy rozbudowie lotniska w Jasionce i budowie A4 oraz innych inwestycjach finansowanych z funduszy unijnych. Żeby była jasność nie jestem zajadłym wrogiem UE ale tez nie jestem slepym fascynatem , UE ma swoje dobre strony ale ma tez i te ciemne.
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: ACTA 2 - zbiorowa histeria pseudo-twórców, nierobów i pasożytów

Post autor: EV-Maniak »

Wiem, że teraz nagminnie wyłudzają dopłaty na biura. Robią biura bo jest dotacja, a za 5 lat* przekształcają w apartament i sprzedają z olbrzymim zyskiem. Tak mi powiedział ktoś z pierwszego źródła co się zna na cwaniactwie unijnych dopłat.

* 5 albo 3 już nie pamiętam.

Kto ma kasę, będzie miał jeszcze więcej :roll:
A człowiek musi na lutownicę ciułać...
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: ACTA 2 - zbiorowa histeria pseudo-twórców, nierobów i pasożytów

Post autor: WojtekErnest »

henio pisze:
04 lip 2018, 20:35
Kto ma kasę, będzie miał jeszcze więcej :roll:
To jest zasada ogólnoświatowa. Ten 'los' mozna odmienić pracowitoscia, dobrym pomyslem lub... wojną i grabieza.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: ACTA 2 - zbiorowa histeria pseudo-twórców, nierobów i pasożytów

Post autor: EV-Maniak »

Pracowitość i dobry pomysł... dzisiaj... ? Raczej cwaniactwo, pazerność, wyrachowanie...
ximad
Forumowicz
Posty: 279
Rejestracja: 01 mar 2018, 12:59
Lokalizacja: Poznań

Re: ACTA 2 - zbiorowa histeria pseudo-twórców, nierobów i pasożytów

Post autor: ximad »

Heniu piszesz trochę tonem zaprawianych spotkań rodzinnych ;) wujcio Henio zaczął temat polityki i wszystko w życiu jest złe :) żarcik oczywiście. Nie ma co dramatyzować Jeżeli ktoś jest zaangażowany w swój rozwój i poświęca dużo czasu żeby być w czymś dobrym to nie ma wcale tak źle. Specjaliści są w cenie. Trzeba tylko w miare trafić z wyborem ścieżki rozwoju w coś na co jest zapotrzebowanie. Nie tylko cwaniacy mają się dobrze.
Troche temat zszedł z acta na unię europejską i niemoralnych youtuberów, faktycznie jak spotkanie rodzinne :)
Awatar użytkownika
exmotech
Forumowicz
Posty: 323
Rejestracja: 22 lut 2018, 16:19

Re: ACTA 2 - zbiorowa histeria pseudo-twórców, nierobów i pasożytów

Post autor: exmotech »

Jak wejdzie acta2 to nie będzie takich stron jak Wikipedia. Smutne
ap0f1s
Forumowicz
Posty: 555
Rejestracja: 03 maja 2017, 9:37
Lokalizacja: Kęty

Re: ACTA 2 - zbiorowa histeria pseudo-twórców, nierobów i pasożytów

Post autor: ap0f1s »

. Artykuły 11 i 13 zostały dziś zmodyfikowane, niestety na gorsze. Dotychczas przez podatek od linków rozumieliśmy naruszenie prawa poprzez wykorzystanie tytułu takiego tekstu – takie zajawki w postaci tytułu i krótkiego opisu są wykorzystywanie np. przez Facebooka i Google News. Zgodnie ze zmianami każde wykorzystanie treści artykułu będzie naruszeniem prawa, prawdopodobnie dotyczy to także odnośników, które zawierają kluczowe frazy. Rozszerzony został także artykuł 13 – przede wszystkim całkowicie przeniesiono odpowiedzialność za nadsyłane treści na portale internetowe, od nowa zdefiniowano pojęcie „internetowych usług udostępniania treści”. Jest jeszcze jedna niespodzianka – zakazano wyszukiwania grafiki, a więc oznacza to koniec usługi Google Grafika.
Budowa pakietów lion, rowerów elektrycznych (Falcon, vektor, E-kross itp.)
Kontakt 513388355
Kilka moich konstrukcji
viewtopic.php?f=30&t=399
Awatar użytkownika
Goliath
Forumowicz
Posty: 1317
Rejestracja: 25 lut 2018, 1:02
Lokalizacja: Izabelin-Dziekanówek

Re: ACTA 2 - zbiorowa histeria pseudo-twórców, nierobów i pasożytów

Post autor: Goliath »

Na znak protestu Polska Wikipedia nie działa do 15-tej... :roll:

Co do Youtuber-ów... ;)
Przyznać się... który z Was zainteresował się tematem rowerów elektrycznych po obejrzeniu filmików na YT takich pozytywnych człeczków jak : :D
"Marcin-Marcin" - https://www.youtube.com/channel/UCyqSUf ... f31Mx8lMqQ
"Taba na rowerze" - https://www.youtube.com/channel/UCYUxfC ... rTXpisrVJA
"Tas Tasowski" - https://www.youtube.com/user/tisher6
"Michał med" - https://www.youtube.com/channel/UCIiA5j ... qokkvhtrZA
"bikel pl" - https://www.youtube.com/channel/UCSm2Gc ... b-oFSPD2Ig
czy chociażby
"Rower elektryczny za 100zł" - https://www.youtube.com/channel/UCPYai3 ... Mfwh7caYFg

Już nie wspominając o zagranicznych Youtuberach :P

Ja na początku czerpałem wiedzę z YT po kilka godzin dziennie :D :P
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: ACTA 2 - zbiorowa histeria pseudo-twórców, nierobów i pasożytów

Post autor: WojtekErnest »

Jak na razie projekt tej ustawy został (dzisiaj) przez EU odrzucony.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Awatar użytkownika
noisuee
Forumowicz
Posty: 156
Rejestracja: 20 lut 2018, 7:00
Lokalizacja: Poznań

Re: ACTA 2 - zbiorowa histeria pseudo-twórców, nierobów i pasożytów

Post autor: noisuee »

WojtekErnest pisze:
05 lip 2018, 20:33
Jak na razie projekt tej ustawy został (dzisiaj) przez EU odrzucony.
Niestety tylko przełożony na wrzesień. Że niby muszą nad nim popracować i wprowadzić poprawki. Oby wtedy ostatecznie był odrzucony.
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: ACTA 2 - zbiorowa histeria pseudo-twórców, nierobów i pasożytów

Post autor: EV-Maniak »

Goliath pisze:
05 lip 2018, 11:45
(...)
Co do Youtuber-ów... ;)
Przyznać się... który z Was zainteresował się tematem rowerów elektrycznych po obejrzeniu filmików na YT takich pozytywnych człeczków jak : :D
"Marcin-Marcin" - https://www.youtube.com/channel/UCyqSUf ... f31Mx8lMqQ
"Taba na rowerze" - https://www.youtube.com/channel/UCYUxfC ... rTXpisrVJA
"Tas Tasowski" - https://www.youtube.com/user/tisher6
"Michał med" - https://www.youtube.com/channel/UCIiA5j ... qokkvhtrZA
"bikel pl" - https://www.youtube.com/channel/UCSm2Gc ... b-oFSPD2Ig
czy chociażby
"Rower elektryczny za 100zł" - https://www.youtube.com/channel/UCPYai3 ... Mfwh7caYFg

Już nie wspominając o zagranicznych Youtuberach :P

Ja na początku czerpałem wiedzę z YT po kilka godzin dziennie :D :P
Ja nie mówiłem o tych jutuberach. Absolutnie nie o to mi chodziło. To jest co innego. Oni nagrywają przede wszystkim dla IDEI. Mówię o tych co są na pierwszych miejscach listy YT. Znakomita większość z nich ściąga materiał od innych za free, często nie daje nawet linka do źródła i podpisuje jako swoje. A to jest KRADZIEŻ. Bardzo często mają więcej wyświetleń niż oryginalne źródło i mają z tego materialny DOCHÓD. Ewidentnie pasożytują na twórcach, a sami są odtwórcami. Już dawno powinni wylecieć na zbity pysk z YT.
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: ACTA 2 - zbiorowa histeria pseudo-twórców, nierobów i pasożytów

Post autor: Inc0 »

noisuee pisze:
06 lip 2018, 8:36
WojtekErnest pisze:
05 lip 2018, 20:33
Jak na razie projekt tej ustawy został (dzisiaj) przez EU odrzucony.
Niestety tylko przełożony na wrzesień. Że niby muszą nad nim popracować i wprowadzić poprawki. Oby wtedy ostatecznie był odrzucony.
licza na to że nastroje sie uspokoja po czasie i po cichu to przepchna z jakimis nieistotnymi zmianami
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
TOFT
Forumowicz
Posty: 124
Rejestracja: 20 lut 2018, 21:39

Re: ACTA 2 - zbiorowa histeria pseudo-twórców, nierobów i pasożytów

Post autor: TOFT »

Ap0fs1 gdzie o tych zmianach czytasz? BO chętnie bym poczytał? (no i teraz ciekawostka, wg nowej ustawy kolega może podrzucić linka? Ciekawe czy można będzie linkować do strony parlamentu UE? I ciekawe jak to się będzie miało do pisania na forach internetowych?).
A wreszcie kogo właściwie ma dotyczy to prawo? W sensie technicznego umiejscowienia serwera? Jak rozumiem wykop czy tym podobne przenosi wtedy działalność do np Stanów, i już nie obowiązuje go to prawo?
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: ACTA 2 - zbiorowa histeria pseudo-twórców, nierobów i pasożytów

Post autor: EV-Maniak »

Ja w ogóle nie wiem skąd brać nieraz materiał z internetu, jak to odsiać... ten syf... mam z tym problem. Np. teraz o ACTA 2 niczego konkretnego prócz histerii się nie dowiesz, nie ma obiektywizmu. Gdzie są te paragrafy do poczytania o ACTA 2 ale po polsku?
ximad
Forumowicz
Posty: 279
Rejestracja: 01 mar 2018, 12:59
Lokalizacja: Poznań

Re: ACTA 2 - zbiorowa histeria pseudo-twórców, nierobów i pasożytów

Post autor: ximad »

TOFT pisze:
06 lip 2018, 10:35
no i teraz ciekawostka, wg nowej ustawy kolega może podrzucić linka? Ciekawe czy można będzie linkować do strony parlamentu UE? I ciekawe jak to się będzie miało do pisania na forach internetowych?
Linki można wysyłać jak dawniej, nie w tym rzecz. Chodzi o wykorzystywanie treści artykułu linkowanego w opisie linku. Tzn google news wyciąga część artykułu na wierzch przed kliknięciem w niego. Po zmianach za udostępnienie treści w ten sposób mają płacić haracz właścicielowi artykułu. Też jeżeli wykorzystają zdjęcie z artykułu w swojej aplikacji. Ma to działać tak że linkując artykuł nie możesz sobie na bezczela wziąc z niego 30% do opisu w swojej aplikacji i przy okazji 2 zdjęcia.
Czyli linkując coś na twitterze nie będzie minipodglądu przed kliknięciem :) słow klucz "snippets"
TOFT pisze:
06 lip 2018, 10:35
ak rozumiem wykop czy tym podobne przenosi wtedy działalność do np Stanów, i już nie obowiązuje go to prawo?
Tylko dla użytkowników w Ameryce, w eu nie będzie możliwości wyświetlenia strony z usa która nie spełnia wymagań, tak się stało z niektórymi portalami które nie zaakceptowały nowych regulacji RODO. Są dostepne tylko w usa, w ue dostajesz komunikat że strona jest unavailable.
henio pisze:
06 lip 2018, 10:55
Gdzie są te paragrafy do poczytania o ACTA 2 ale po polsku?
https://eur-lex.europa.eu/legal-content ... LL&from=EN
ctrl+f artykuł 11 a później ctrl+f artykuł 13
śmieszne że tylko cnbc podaje źródło, reszta stron to tylko czyjeś mocno ukierunkowane opinie, ciężko znaleźć rzetelną ocene tych zmian.

Nie wgłębiałem się za bardzo w ten temat więc jeżeli napisałem gdzieś jakieś głupoty to proszę mnie skorygować :)
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: ACTA 2 - zbiorowa histeria pseudo-twórców, nierobów i pasożytów

Post autor: EV-Maniak »

No ale to jest z 14.9.2016
https://eur-lex.europa.eu/legal-content ... LL&from=EN
Czyli to jest chyba ACTA 1 ?
:roll:
ximad
Forumowicz
Posty: 279
Rejestracja: 01 mar 2018, 12:59
Lokalizacja: Poznań

Re: ACTA 2 - zbiorowa histeria pseudo-twórców, nierobów i pasożytów

Post autor: ximad »

No to jest z 2016, teraz przeszło do głosowania. We wrześniu druga tura po zmianach.
TOFT
Forumowicz
Posty: 124
Rejestracja: 20 lut 2018, 21:39

Re: ACTA 2 - zbiorowa histeria pseudo-twórców, nierobów i pasożytów

Post autor: TOFT »

ximad dobry link, dzięki. Tego właśnie szukałem.
Swoją drogą rozumiem, że blokady będą na poziomie sprzętowym i żaden system cebulowy typu tor nie da rady? Ale wracam do pytania gdzie czytacie o tym, że nie będzie np. wyszukiwania obrazem (czyli zostaniemy w tyle z resztą świata w tym akurat zakresie)?
cerberus
Forumowicz
Posty: 122
Rejestracja: 03 cze 2018, 8:10

Re: ACTA 2 - zbiorowa histeria pseudo-twórców, nierobów i pasożytów

Post autor: cerberus »

TOFT pisze:
06 lip 2018, 20:36
Swoją drogą rozumiem, że blokady będą na poziomie sprzętowym i żaden system cebulowy typu tor nie da rady?
ale jakim cudem na poziomie sprzętowym?
tor, vpn, proxy i po blokadzie - chociaż z torem i publicznymi vpn'ami i proxy często jest ten problem, że IP'ki też są blokowane - wtedy jedyna opcja to wybulić na prywatny serwer
henio pisze:
06 lip 2018, 9:30
Znakomita większość z nich ściąga materiał od innych za free, często nie daje nawet linka do źródła i podpisuje jako swoje. A to jest KRADZIEŻ.
Nie, to nie jest kradzież tylko łamanie praw autorskich majątkowych i osobistych - a w języku potocznym piractwo. Jedyną formą kradzieży w stosunku do własności intelektualnej jest kradzież programu (art. 278§ 2 kk).
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: ACTA 2 - zbiorowa histeria pseudo-twórców, nierobów i pasożytów

Post autor: EV-Maniak »

Cejrowski wszystko zrobi by tylko na siebie zwrócić uwagę. Tak ma od samego początku - "WC Kwadrans". Patriota który mieszka w Stanach bo focha walnął na ojczyznę bo u nas podatki i zusy drogie, ale do Polaków mówi i ich poucza. Szołmen, zdobywca fejmu, antyszczepionkowiec i fanatyk religijny. A teraz się o ACTA 2 wypowiada w durnej telewizji Rachonia bo jest to na topie. Bardzo dobry mówca, który rzadko ma rację. Ale ludziom ładnie mąci w głowach i to w każdym temacie. Coś jak Jerzy Zięba od witaminy C lub Korwin Mikke, tylko bardziej od nich inteligentny. Internety uwielbiają takich bo to się dobrze ćpa z ekranu.
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: ACTA 2 - zbiorowa histeria pseudo-twórców, nierobów i pasożytów

Post autor: Inc0 »

angielski "zus" od przeciebiorcy to na nasze 300pln miesiecznie dziekuje-pozamiatane
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: ACTA 2 - zbiorowa histeria pseudo-twórców, nierobów i pasożytów

Post autor: EV-Maniak »

Wszystko co mówi populista mówi pod publikę, by uderzać w serca ludzkie, bo łatwiej trafić do serc niż do rozumu.
Kto chce wzmocnić swoje stanowisko wykorzystuje negatywne elementy z życia społecznego jako swoje tło w grze, przez to stanowisko mówcy jest wyraźniejsze, bo skontrastowane. Np. wystarczy stanąć na tle ZUSU, którego nikt nie lubi. Jeżeli pod tym wszystkim kryje się idea niesienia DOBRA i jest to mądre i przemyślane, to ok, ale jeśli robi się to tylko by na siebie zwrócić uwagę i nakarmić swoje ego to nie dobrze. A jeszcze gorzej jak za tym kryją się złe intencja ( świadome lub nieświadome ). Cejrowski np. propaguje nieszczepienie. Jest to wybitnie bezmyślne, złe i szkodliwe. No ale widać i jemu internet zrobił niezłe spustoszenie w umyśle. Zabrania ponadto aborcji zgwałconym przez zwyrodnialców kobietom. Nie ważne, że do zygoty doszło 12 godzin temu. Kobieta ma rodzić i koniec. Ale jest za to za karą śmierci i bronią palną.
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: ACTA 2 - zbiorowa histeria pseudo-twórców, nierobów i pasożytów

Post autor: tatar »

Chyba pisząc swój post,henio.miałeś za plecami wodospad Niagara.bo takiego wodolejstwa dawno nie widziałem :D
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: ACTA 2 - zbiorowa histeria pseudo-twórców, nierobów i pasożytów

Post autor: EV-Maniak »

tatar pisze:
10 lip 2018, 18:56
Chyba pisząc swój post,henio.miałeś za plecami wodospad Niagara.bo takiego wodolejstwa dawno nie widziałem :D
Ty za to piszesz krótko i zwięźle jak na prawdziwego hejter przystało :)
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: ACTA 2 - zbiorowa histeria pseudo-twórców, nierobów i pasożytów

Post autor: tatar »

Za to czytam ze zrozumieniem :D
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: ACTA 2 - zbiorowa histeria pseudo-twórców, nierobów i pasożytów

Post autor: EV-Maniak »

tatar pisze:
10 lip 2018, 19:02
Za to czytam ze zrozumieniem :D
No chyba, że tekst przerasta Cię intelektualnie :lol:
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: ACTA 2 - zbiorowa histeria pseudo-twórców, nierobów i pasożytów

Post autor: tatar »

To sie nazywa henio,przerost formy nad treścią
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: ACTA 2 - zbiorowa histeria pseudo-twórców, nierobów i pasożytów

Post autor: EV-Maniak »

To się nazywa tatar - nie odpuści choćby miał zaspamować cały temat.
Dzjohnyj
Forumowicz
Posty: 88
Rejestracja: 18 lut 2018, 22:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: ACTA 2 - zbiorowa histeria pseudo-twórców, nierobów i pasożytów

Post autor: Dzjohnyj »

henio pisze:
10 lip 2018, 19:37
choćby miał zaspamować cały temat.
Ekchem,
Miałem się nie wtrącać w tę dyskusję, ale no nie wytrzymie.... i to napisał Henio
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: ACTA 2 - zbiorowa histeria pseudo-twórców, nierobów i pasożytów

Post autor: tatar »

@Dzjohnyj :D :D :D
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: ACTA 2 - zbiorowa histeria pseudo-twórców, nierobów i pasożytów

Post autor: EV-Maniak »

Może i faktycznie dużo piszę, ale to wynika z ciekawości, chęci zgłębienia tematu i tego, że niezbyt czający z elektroniki jestem. Z reszto to już nie raz mówiłem, nie ukrywam tego, choć niektórzy wciąż myślą, że tylko udaję, że nie wiem. Ja na prawdę nie wiem, a chce poznać, tylko wolno czaję. Taka prawda.
Tatar ma dużo wiedzę, to dobry fachowiec z doświadczeniem. Nie mam pojęcia dlaczego nie zbyt chętnie dzieli się swoja wiedzą na forum za to lubuje się nawet nie w spamowaniu co w torllowaniu stąd ten lekki pstryczek. Bo on tak do każdego pisze zauważyłem.
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: ACTA 2 - zbiorowa histeria pseudo-twórców, nierobów i pasożytów

Post autor: tatar »

Tatar nie pisze tak do każdego,staram sie tylko prostować ewidentną głupotę i bezsensowną paplaninę typu;,,zbiorowa histeria",co nijak ma się do rzeczywistego obrazu sytuacji w PE.Nawet nie jest to ACTA 2,tylko lużno rzucona nazwa na temat.Czytać uważnie ,słuchać uważnie ,a nie pisać głupoty.Zeeltom, dla przykładu, zwrócił uwagę na 18 min.filmu,całe sedno problemu o tym niby ACTA-ale skąd,nieważne, byle paplać w swoim poście o niczym.Wszyscy naokoło głupi,niedouczeni,nieroby i pasożyty.Kierowanie zarzutów w stronę innych,to nic innego jak odwracanie uwagi od własnej małostkowości.Cała bytność na forum. henia ,sprowadza się do jednej rzeczy;załatwić coś dla siebie.Pokaż heniu chociaż jeden twój post,w którym komuś pomogłeś czy doradziłeś?Gwiazda forum,henio.Yuotuberem nie zostałeś,to chociaż forumerem jesteś i tak ci zostanie. :D
Zablokowany