ACTA 2 - zbiorowa histeria pseudo-twórców, nierobów i pasożytów

Piszta co chceta ;)
TOFT
Forumowicz
Posty: 124
Rejestracja: 20 lut 2018, 21:39

Re: ACTA 2 - zbiorowa histeria pseudo-twórców, nierobów i pasożytów

Post autor: TOFT »

Ap0fs1 gdzie o tych zmianach czytasz? BO chętnie bym poczytał? (no i teraz ciekawostka, wg nowej ustawy kolega może podrzucić linka? Ciekawe czy można będzie linkować do strony parlamentu UE? I ciekawe jak to się będzie miało do pisania na forach internetowych?).
A wreszcie kogo właściwie ma dotyczy to prawo? W sensie technicznego umiejscowienia serwera? Jak rozumiem wykop czy tym podobne przenosi wtedy działalność do np Stanów, i już nie obowiązuje go to prawo?
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: ACTA 2 - zbiorowa histeria pseudo-twórców, nierobów i pasożytów

Post autor: EV-Maniak »

Ja w ogóle nie wiem skąd brać nieraz materiał z internetu, jak to odsiać... ten syf... mam z tym problem. Np. teraz o ACTA 2 niczego konkretnego prócz histerii się nie dowiesz, nie ma obiektywizmu. Gdzie są te paragrafy do poczytania o ACTA 2 ale po polsku?
ximad
Forumowicz
Posty: 279
Rejestracja: 01 mar 2018, 12:59
Lokalizacja: Poznań

Re: ACTA 2 - zbiorowa histeria pseudo-twórców, nierobów i pasożytów

Post autor: ximad »

TOFT pisze:
06 lip 2018, 10:35
no i teraz ciekawostka, wg nowej ustawy kolega może podrzucić linka? Ciekawe czy można będzie linkować do strony parlamentu UE? I ciekawe jak to się będzie miało do pisania na forach internetowych?
Linki można wysyłać jak dawniej, nie w tym rzecz. Chodzi o wykorzystywanie treści artykułu linkowanego w opisie linku. Tzn google news wyciąga część artykułu na wierzch przed kliknięciem w niego. Po zmianach za udostępnienie treści w ten sposób mają płacić haracz właścicielowi artykułu. Też jeżeli wykorzystają zdjęcie z artykułu w swojej aplikacji. Ma to działać tak że linkując artykuł nie możesz sobie na bezczela wziąc z niego 30% do opisu w swojej aplikacji i przy okazji 2 zdjęcia.
Czyli linkując coś na twitterze nie będzie minipodglądu przed kliknięciem :) słow klucz "snippets"
TOFT pisze:
06 lip 2018, 10:35
ak rozumiem wykop czy tym podobne przenosi wtedy działalność do np Stanów, i już nie obowiązuje go to prawo?
Tylko dla użytkowników w Ameryce, w eu nie będzie możliwości wyświetlenia strony z usa która nie spełnia wymagań, tak się stało z niektórymi portalami które nie zaakceptowały nowych regulacji RODO. Są dostepne tylko w usa, w ue dostajesz komunikat że strona jest unavailable.
henio pisze:
06 lip 2018, 10:55
Gdzie są te paragrafy do poczytania o ACTA 2 ale po polsku?
https://eur-lex.europa.eu/legal-content ... LL&from=EN
ctrl+f artykuł 11 a później ctrl+f artykuł 13
śmieszne że tylko cnbc podaje źródło, reszta stron to tylko czyjeś mocno ukierunkowane opinie, ciężko znaleźć rzetelną ocene tych zmian.

Nie wgłębiałem się za bardzo w ten temat więc jeżeli napisałem gdzieś jakieś głupoty to proszę mnie skorygować :)
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: ACTA 2 - zbiorowa histeria pseudo-twórców, nierobów i pasożytów

Post autor: EV-Maniak »

No ale to jest z 14.9.2016
https://eur-lex.europa.eu/legal-content ... LL&from=EN
Czyli to jest chyba ACTA 1 ?
:roll:
ximad
Forumowicz
Posty: 279
Rejestracja: 01 mar 2018, 12:59
Lokalizacja: Poznań

Re: ACTA 2 - zbiorowa histeria pseudo-twórców, nierobów i pasożytów

Post autor: ximad »

No to jest z 2016, teraz przeszło do głosowania. We wrześniu druga tura po zmianach.
TOFT
Forumowicz
Posty: 124
Rejestracja: 20 lut 2018, 21:39

Re: ACTA 2 - zbiorowa histeria pseudo-twórców, nierobów i pasożytów

Post autor: TOFT »

ximad dobry link, dzięki. Tego właśnie szukałem.
Swoją drogą rozumiem, że blokady będą na poziomie sprzętowym i żaden system cebulowy typu tor nie da rady? Ale wracam do pytania gdzie czytacie o tym, że nie będzie np. wyszukiwania obrazem (czyli zostaniemy w tyle z resztą świata w tym akurat zakresie)?
cerberus
Forumowicz
Posty: 122
Rejestracja: 03 cze 2018, 8:10

Re: ACTA 2 - zbiorowa histeria pseudo-twórców, nierobów i pasożytów

Post autor: cerberus »

TOFT pisze:
06 lip 2018, 20:36
Swoją drogą rozumiem, że blokady będą na poziomie sprzętowym i żaden system cebulowy typu tor nie da rady?
ale jakim cudem na poziomie sprzętowym?
tor, vpn, proxy i po blokadzie - chociaż z torem i publicznymi vpn'ami i proxy często jest ten problem, że IP'ki też są blokowane - wtedy jedyna opcja to wybulić na prywatny serwer
henio pisze:
06 lip 2018, 9:30
Znakomita większość z nich ściąga materiał od innych za free, często nie daje nawet linka do źródła i podpisuje jako swoje. A to jest KRADZIEŻ.
Nie, to nie jest kradzież tylko łamanie praw autorskich majątkowych i osobistych - a w języku potocznym piractwo. Jedyną formą kradzieży w stosunku do własności intelektualnej jest kradzież programu (art. 278§ 2 kk).
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: ACTA 2 - zbiorowa histeria pseudo-twórców, nierobów i pasożytów

Post autor: EV-Maniak »

Cejrowski wszystko zrobi by tylko na siebie zwrócić uwagę. Tak ma od samego początku - "WC Kwadrans". Patriota który mieszka w Stanach bo focha walnął na ojczyznę bo u nas podatki i zusy drogie, ale do Polaków mówi i ich poucza. Szołmen, zdobywca fejmu, antyszczepionkowiec i fanatyk religijny. A teraz się o ACTA 2 wypowiada w durnej telewizji Rachonia bo jest to na topie. Bardzo dobry mówca, który rzadko ma rację. Ale ludziom ładnie mąci w głowach i to w każdym temacie. Coś jak Jerzy Zięba od witaminy C lub Korwin Mikke, tylko bardziej od nich inteligentny. Internety uwielbiają takich bo to się dobrze ćpa z ekranu.
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: ACTA 2 - zbiorowa histeria pseudo-twórców, nierobów i pasożytów

Post autor: Inc0 »

angielski "zus" od przeciebiorcy to na nasze 300pln miesiecznie dziekuje-pozamiatane
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: ACTA 2 - zbiorowa histeria pseudo-twórców, nierobów i pasożytów

Post autor: EV-Maniak »

Wszystko co mówi populista mówi pod publikę, by uderzać w serca ludzkie, bo łatwiej trafić do serc niż do rozumu.
Kto chce wzmocnić swoje stanowisko wykorzystuje negatywne elementy z życia społecznego jako swoje tło w grze, przez to stanowisko mówcy jest wyraźniejsze, bo skontrastowane. Np. wystarczy stanąć na tle ZUSU, którego nikt nie lubi. Jeżeli pod tym wszystkim kryje się idea niesienia DOBRA i jest to mądre i przemyślane, to ok, ale jeśli robi się to tylko by na siebie zwrócić uwagę i nakarmić swoje ego to nie dobrze. A jeszcze gorzej jak za tym kryją się złe intencja ( świadome lub nieświadome ). Cejrowski np. propaguje nieszczepienie. Jest to wybitnie bezmyślne, złe i szkodliwe. No ale widać i jemu internet zrobił niezłe spustoszenie w umyśle. Zabrania ponadto aborcji zgwałconym przez zwyrodnialców kobietom. Nie ważne, że do zygoty doszło 12 godzin temu. Kobieta ma rodzić i koniec. Ale jest za to za karą śmierci i bronią palną.
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: ACTA 2 - zbiorowa histeria pseudo-twórców, nierobów i pasożytów

Post autor: tatar »

Chyba pisząc swój post,henio.miałeś za plecami wodospad Niagara.bo takiego wodolejstwa dawno nie widziałem :D
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: ACTA 2 - zbiorowa histeria pseudo-twórców, nierobów i pasożytów

Post autor: EV-Maniak »

tatar pisze:
10 lip 2018, 18:56
Chyba pisząc swój post,henio.miałeś za plecami wodospad Niagara.bo takiego wodolejstwa dawno nie widziałem :D
Ty za to piszesz krótko i zwięźle jak na prawdziwego hejter przystało :)
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: ACTA 2 - zbiorowa histeria pseudo-twórców, nierobów i pasożytów

Post autor: tatar »

Za to czytam ze zrozumieniem :D
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: ACTA 2 - zbiorowa histeria pseudo-twórców, nierobów i pasożytów

Post autor: EV-Maniak »

tatar pisze:
10 lip 2018, 19:02
Za to czytam ze zrozumieniem :D
No chyba, że tekst przerasta Cię intelektualnie :lol:
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: ACTA 2 - zbiorowa histeria pseudo-twórców, nierobów i pasożytów

Post autor: tatar »

To sie nazywa henio,przerost formy nad treścią
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: ACTA 2 - zbiorowa histeria pseudo-twórców, nierobów i pasożytów

Post autor: EV-Maniak »

To się nazywa tatar - nie odpuści choćby miał zaspamować cały temat.
Dzjohnyj
Forumowicz
Posty: 88
Rejestracja: 18 lut 2018, 22:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: ACTA 2 - zbiorowa histeria pseudo-twórców, nierobów i pasożytów

Post autor: Dzjohnyj »

henio pisze:
10 lip 2018, 19:37
choćby miał zaspamować cały temat.
Ekchem,
Miałem się nie wtrącać w tę dyskusję, ale no nie wytrzymie.... i to napisał Henio
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: ACTA 2 - zbiorowa histeria pseudo-twórców, nierobów i pasożytów

Post autor: tatar »

@Dzjohnyj :D :D :D
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: ACTA 2 - zbiorowa histeria pseudo-twórców, nierobów i pasożytów

Post autor: EV-Maniak »

Może i faktycznie dużo piszę, ale to wynika z ciekawości, chęci zgłębienia tematu i tego, że niezbyt czający z elektroniki jestem. Z reszto to już nie raz mówiłem, nie ukrywam tego, choć niektórzy wciąż myślą, że tylko udaję, że nie wiem. Ja na prawdę nie wiem, a chce poznać, tylko wolno czaję. Taka prawda.
Tatar ma dużo wiedzę, to dobry fachowiec z doświadczeniem. Nie mam pojęcia dlaczego nie zbyt chętnie dzieli się swoja wiedzą na forum za to lubuje się nawet nie w spamowaniu co w torllowaniu stąd ten lekki pstryczek. Bo on tak do każdego pisze zauważyłem.
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: ACTA 2 - zbiorowa histeria pseudo-twórców, nierobów i pasożytów

Post autor: tatar »

Tatar nie pisze tak do każdego,staram sie tylko prostować ewidentną głupotę i bezsensowną paplaninę typu;,,zbiorowa histeria",co nijak ma się do rzeczywistego obrazu sytuacji w PE.Nawet nie jest to ACTA 2,tylko lużno rzucona nazwa na temat.Czytać uważnie ,słuchać uważnie ,a nie pisać głupoty.Zeeltom, dla przykładu, zwrócił uwagę na 18 min.filmu,całe sedno problemu o tym niby ACTA-ale skąd,nieważne, byle paplać w swoim poście o niczym.Wszyscy naokoło głupi,niedouczeni,nieroby i pasożyty.Kierowanie zarzutów w stronę innych,to nic innego jak odwracanie uwagi od własnej małostkowości.Cała bytność na forum. henia ,sprowadza się do jednej rzeczy;załatwić coś dla siebie.Pokaż heniu chociaż jeden twój post,w którym komuś pomogłeś czy doradziłeś?Gwiazda forum,henio.Yuotuberem nie zostałeś,to chociaż forumerem jesteś i tak ci zostanie. :D
Awatar użytkownika
TomaS
Forumowicz
Posty: 930
Rejestracja: 03 maja 2017, 10:00
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: ACTA 2 - zbiorowa histeria pseudo-twórców, nierobów i pasożytów

Post autor: TomaS »

jak henio zbuduje swój rower, zacznie nim jeździć, potem zbuduje castoma i zaliczy kolejne tys./km to będzie dużo wszystkim pomagał na forum a nie rozplynie się jak jawa (patrz poprzednicy) . Mam nadzieje że się nie zawiodę ? 😉
Jeżdżę na:
1. :SAMURAI BANSHE
2. :CARRERA BANSHE
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: ACTA 2 - zbiorowa histeria pseudo-twórców, nierobów i pasożytów

Post autor: EV-Maniak »

tatar pisze:
10 lip 2018, 23:24
Tatar nie pisze tak do każdego,staram sie tylko prostować ewidentną głupotę i bezsensowną paplaninę typu;,,zbiorowa histeria",co nijak ma się do rzeczywistego obrazu sytuacji w PE.Nawet nie jest to ACTA 2,tylko lużno rzucona nazwa na temat.Czytać uważnie ,słuchać uważnie ,a nie pisać głupoty.Zeeltom, dla przykładu, zwrócił uwagę na 18 min.filmu,całe sedno problemu o tym niby ACTA-ale skąd,nieważne, byle paplać w swoim poście o niczym.Wszyscy naokoło głupi,niedouczeni,nieroby i pasożyty.Kierowanie zarzutów w stronę innych,to nic innego jak odwracanie uwagi od własnej małostkowości.Cała bytność na forum. henia ,sprowadza się do jednej rzeczy;załatwić coś dla siebie.Pokaż heniu chociaż jeden twój post,w którym komuś pomogłeś czy doradziłeś?Gwiazda forum,henio.Yuotuberem nie zostałeś,to chociaż forumerem jesteś i tak ci zostanie. :D
Powyzej jedna z najdluzszych wypowiedzi surowego miesa. Oczywiscie nie zwiazana stricte z tematem, tylko z hejtem i to bez podstawnym bo nie raz juz pomoglem na forum i nie ciagne tylko do siebie. Widac tez inne klamstwa w wypowiedzi, ale nie mam zamiaru ich prostwac.
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: ACTA 2 - zbiorowa histeria pseudo-twórców, nierobów i pasożytów

Post autor: EV-Maniak »

TomaS pisze:
10 lip 2018, 23:54
jak henio zbuduje swój rower, zacznie nim jeździć, potem zbuduje castoma i zaliczy kolejne tys./km to będzie dużo wszystkim pomagał na forum a nie rozplynie się jak jawa (patrz poprzednicy) . Mam nadzieje że się nie zawiodę ? 😉
Watpie czy bylby sens strzebic ryja w towarzystwie pewnego hejtera. Moze dlatego poprzednicy rozplyneli sie jak kamfora.
Awatar użytkownika
darki
Forumowicz
Posty: 113
Rejestracja: 25 lut 2018, 7:30
Lokalizacja: podkarpacie

Re: ACTA 2 - zbiorowa histeria pseudo-twórców, nierobów i pasożytów

Post autor: darki »

Macie się zamiar kłócić jak na innych forach? Każdy ma prawo do swojego zdania ale już nie każdy powinien każdego obrażać itp. Heh temat acta 2 przechodzi powoli w epopeje szerokiej maści od Cejrowskiego po .... Henia?
Wypijcie po jednym i wyluzujcie :). Rzesza Ebajkerów powinna dawać nowemu początek. Nowa Nadzieja.
Apropo strasznie mnie męczy kiedy chcę doczytać coś na forum i wylewa się tysiące stron nie na temat no ale tu temat trochę wolny więc może warto sobie nawtykać ;).
Dobra stawiam kolejkę :D
Budujesz swojego Ebika.
Szukasz jakiegoś drobiazgu.
Poszukaj w mojej SZufladzie.
tel. 693 004 127
Pozdrawiam
Zablokowany