KONKURS NA NAJLEPSZY E-BIKE

Piszta co chceta ;)
Zablokowany
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 2995
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: KONKURS NA NAJLEPSZY E-BIKE

Post autor: tas »

Najlepszy rower to taki który jeździ :)
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
Awatar użytkownika
Przemek
Forumowicz
Posty: 1005
Rejestracja: 03 maja 2017, 17:13
Lokalizacja: Katowice

Re: KONKURS NA NAJLEPSZY E-BIKE

Post autor: Przemek »

gienek333 pisze:
03 wrz 2018, 8:40
.. proponuję "najbardziej budżetową" konstrukcję w stosunku do osiągów (aby nie było, że trzeba wydać 50 tysi na rower ;) )...
o to sie uplasuję wysoko bo 90% zrobione za złomu a najdroższa to chyba kurtka co by przykryć cały ten burd.l :D
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: KONKURS NA NAJLEPSZY E-BIKE

Post autor: EV-Maniak »

Powiem szczerze, że bardzo fajny konkurs i żałuję, że nie mam jeszcze ukończonego ebajka. Już dawno powinno być coś takiego na forum. Głosują oczywiście forumowicze i to my decydujemy który wygrywa. Mogą być np. 3 kategorie:

1. Monster Ebajk ( powyżej 5000 W ) - waga powyżej 50kg
2. Semi Ebajk ( do 5000 W ) - waga do 50 kg
3. Light Ebajk ( do 1000 W ) - waga do 30 kg

Lub bez kategorii, po prostu który piękniejszy, mocniejszy, szybszy.

Mogą być też przydzielane punktacje wg. określonych cech i dopiero suma tych punktów daje ostateczne uplasowanie.

Bardzo fajny pomysł :)
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3337
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: KONKURS NA NAJLEPSZY E-BIKE

Post autor: WojtekErnest »

henio pisze:
03 wrz 2018, 11:17

Lub bez kategorii, po prostu który piękniejszy, mocniejszy, szybszy.
A ja bym dodał :
- najbardziej ekonomiczy - prądożerny na km
- najbardziej dyskretny - czyli wyglądający jak czysty 'analog'.
Ta ostatnia kategoria może być wkrótce (np w 2019r) najbardziej pożądaną ....
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Awatar użytkownika
elektrotonus
Forumowicz
Posty: 1259
Rejestracja: 19 lut 2018, 15:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: KONKURS NA NAJLEPSZY E-BIKE

Post autor: elektrotonus »

WojtekErnest pisze:
03 wrz 2018, 12:03

- najbardziej dyskretny - czyli wyglądający jak czysty 'analog'.
Ta ostatnia kategoria może być wkrótce (np w 2019r) najbardziej pożądaną ....
? Kręci się bat na ebikerów ?
- Wheller DD 250 W - w planowanej modernizacji :-) https://tiny.pl/tnmmg
- Rockrider MID 750 W - "Srebrna Strzała" ;-) https://tiny.pl/tnmmh
- Samurai DD 3500 W - prawie gotowy :) https://tiny.pl/tnmxv
Awatar użytkownika
ExplainPreciously
Forumowicz
Posty: 30
Rejestracja: 27 sie 2018, 23:21

Re: KONKURS NA NAJLEPSZY E-BIKE

Post autor: ExplainPreciously »

elektrotonus pisze:
03 wrz 2018, 16:15
WojtekErnest pisze:
03 wrz 2018, 12:03

- najbardziej dyskretny - czyli wyglądający jak czysty 'analog'.
Ta ostatnia kategoria może być wkrótce (np w 2019r) najbardziej pożądaną ....
? Kręci się bat na ebikerów ?
Wszystko na to wskazuje, niedawno gdzieś czytałem, że planują zaostrzyć prawa dot. e-bików, ale to musisz gdzieś sam znaleźć bo już nie pamiętam o co tam dokładnie chodziło :)

Jednak patrząc wstecz, nie wiem czy pamiętasz, kiedyś na motorowery trzeba było mieć kartę motorowerową, wyrabianą bardzo szybko, może troszeczke trudniej niż kartę rowerową, ale i tak można ją było wyrabiać nawet w szkołach a koszt z tego co pamiętam to tak ze 90zł,
aktualnie trzeba robić prawojazdę kat. AM, która jest podobnie tak trudna jak kat. B, całkowity koszt to ok. 1000zł :P ( a to koszt za który aktualnie można wyrwać jakić skuter lub motorower 50ccm w bardzo dobrym stanie... )

Oj Polski rząd nie przepada za jednośladami :lol:

Ps. Co więcej ta AM jest tylko na quady i jednoślady do pojemności 50ccm, które konstrukcja ogranicza do prędkości max 45km/h, jeśli chciałbyś się przerzucić na np. 125ccm - co dalej jest tylko skuterem lecisz z kolejnym prawkiem :lol:
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: KONKURS NA NAJLEPSZY E-BIKE

Post autor: Inc0 »

ExplainPreciously pisze:
03 wrz 2018, 19:47
.....

Oj Polski rząd nie przepada za jednośladami :lol:
polski rzad ma tyle do powiedzenia co "starszy brat w wierze" za okupacji dyrektywy spływają z Brukseli i maja być wdrozone w państwach członkowskich w okreslonym czasie jak nie to kary, kareczki , karunie :P

jak juz konkurs to moze nie robic miliona kategorii i w kazdej wyłaniać z 1 lub 2 zwycięzców tylko tylko zrobić kilka kryteriów oceny wspólnych dla wszystkich e-bike , w każdej kryterium i ocena wystawiana była by w sklali np od 1 do 5 i tak przykładowo:
rowerek xyz
wrażenie estetyczne/ jakość wykonania:5 tu chyba jasne podoba sie to więcej pkt nie podoba sie mniej
zasięg/ilość energii w baterii 5 czyli zuzycie energii na 1km przy 25kmh lub innej
moc 5 ( 1pkt do 500W , 2pkt do 1000W, 3pkt do 2000W 4pkt do 5000W i 5pkt powyżej
szybkość 5 ( po 1 pkt za każde 20km/h max speeda
transparentność instalacji czyli jak bardzo konwersja sie rzuca w oczy
oryginalność konstrukcji 5 (tu każdy by mógł subiektywnie wyrazić jak bardzo mu sie podobają zastosowane niespotykane powszechnie rozwiazania czy materiały)
ofc to tylko propozycje , ale wydaje mi sie że lepiej wyłonić najlepszy z wszystkich niż kazdemu znaleźć kategorie w której nie bedzie żadnej konkurencji o podium
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
Awatar użytkownika
ExplainPreciously
Forumowicz
Posty: 30
Rejestracja: 27 sie 2018, 23:21

Re: KONKURS NA NAJLEPSZY E-BIKE

Post autor: ExplainPreciously »

Inc0 pisze:
03 wrz 2018, 20:06
jak juz konkurs to moze nie robic miliona kategorii i w kazdej wyłaniać z 1 lub 2 zwycięzców tylko tylko zrobić kilka kryteriów oceny wspólnych dla wszystkich e-bike.
Wiesz co już machnąłem projekt regulaminu i wyszło to całkiem fajnie, jednak w mojej opinii kategorie są nieuniknione, wiesz co, różne rowery są budowane do różnych celów taki przykład:
Pan Jan zbudował swój rower, aby osiągał ogromne prędkości, jest wykonany dobrze, jednak nie wygląda najlepiej z uwagi na oszczędność w wadze, cena również jest spora. Jan bierze udział w konkursie, Jan przegrywa bo rower jest drogi i nie wygląda dobrze, jednak jest najszybszy ;)

Wiem, że co człowiek to pewnie inna opinia na ten temat i wiem, że można to zrobić na wiele innych sposobów, ale po co komplikować. Pewnie jeszcze umieszczę regulamin jak go skończę.

Mimo to dzięki za radę i nie wykluczam, że bynajmniej z części twych propozycji skorzystam :)
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: KONKURS NA NAJLEPSZY E-BIKE

Post autor: Inc0 »

twój cyrk i małpy twoje :P
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
Awatar użytkownika
ExplainPreciously
Forumowicz
Posty: 30
Rejestracja: 27 sie 2018, 23:21

Re: KONKURS NA NAJLEPSZY E-BIKE

Post autor: ExplainPreciously »

Inc0 pisze:
03 wrz 2018, 21:12
twój cyrk i małpy twoje :P
Pff :lol: Jak na razie regulamin ułożony jest w 70% z sugestii forumowiczów więc nie taki mój :P
gienek333
Forumowicz
Posty: 632
Rejestracja: 19 lut 2018, 22:37
Lokalizacja: Kraków

Re: KONKURS NA NAJLEPSZY E-BIKE

Post autor: gienek333 »

Działania "sługusów" (Sławomir Nowak z PO) , którzy za zegarek, albo inną ehh doprowadzili do "kastracji" technicznej naszego kraju, powodują, że można zrobić konkursy https://pl.wikipedia.org/wiki/Haute_couture i https://pl.wikipedia.org/wiki/Pr%C3%AAt ... ter_(moda), czyli te drugie to rowery :( .
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: KONKURS NA NAJLEPSZY E-BIKE

Post autor: EV-Maniak »

Jak tylko wyjdą obostrzenia dla naszych ebajków, natychmiast przechodzimy do walki z systemem!
Zrobimy tak, że ominiemy paragrafy, wszystko będzie na pozór legalne, by nam mogli naskoczyć!

Ja już myślę, o błyskawicznie chowanej manetce i niby czujniku pasa. A jak przepis bardziej skomplikują, to też się coś wymyśli.
Nic nie będę tym ciulom płacił. Niech spierniczeją! Nawet 1zł rocznie nie zapłacę - dla zasady.

Nam powinni płacić za promowanie nowych technologii ekologicznych, za wdrażanie ich w życie, za ujemną emisję CO2

Możemy wyjść na ulicę i zadziałać prewencyjnie, że to my się domagamy dopłat!
Awatar użytkownika
ExplainPreciously
Forumowicz
Posty: 30
Rejestracja: 27 sie 2018, 23:21

Re: KONKURS NA NAJLEPSZY E-BIKE

Post autor: ExplainPreciously »

henio pisze:
05 wrz 2018, 9:53
(...)
Zgadzam się z tobą w 100%, ale nie koniecznie wierzę, że protesty by się udały :|
Awatar użytkownika
ExplainPreciously
Forumowicz
Posty: 30
Rejestracja: 27 sie 2018, 23:21

Re: KONKURS NA NAJLEPSZY E-BIKE

Post autor: ExplainPreciously »

Można by poprosić jakiegoś moderatora, aby "zamknąć" ten post? Już wiem, że pomysł ogólnie cieszy się powodzeniem, więc nie widzę sensu, aby coś tu więcej dodawać, niedługo wrzucę posta z konkursem :)
Zablokowany