OLX: za darmo+kurier=wyczyszczenie konta

Piszta co chceta ;)
ODPOWIEDZ
ap0f1s
Forumowicz
Posty: 558
Rejestracja: 03 maja 2017, 9:37
Lokalizacja: Kęty

OLX: za darmo+kurier=wyczyszczenie konta

Post autor: ap0f1s »

Nowe (albo nie słyszałem o takiej) metoda na kradzież twoich pieniędzy z konta za pomocą aukcji olx z cena "za darmo" opłacasz tylko wysyłkę.
Skrócie:
Oszust wysyła spreparowany mail z informacją o opłaceniu kuriera za pomocą dotpay. Po wejściu na lipną stronę wybieramy swój bank. Następny krok to lipna strona logowania twojego banku. Prosi o podanie loginu i hasło i po podaniu ehh** loguje się na twoje konto i prosi o podane kodu sms w czasie logowania. Po tym czyści twoje konto.





Niżej film jak to wygląda.
https://www.youtube.com/watch?v=zzPwiYRqx18
Budowa pakietów lion, rowerów elektrycznych (Falcon, vektor, E-kross itp.)
Kontakt 513388355
Kilka moich konstrukcji
viewtopic.php?f=30&t=399
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: OLX: za darmo+kurier=wyczyszczenie konta

Post autor: EV-Maniak »

Boże, co się z tymi ludźmi dzieje... i gdzie jest POLICJA?! Jeden drugiego o tak w ciula robi... MASAKRA!
Wolan
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: 02 lip 2018, 16:33

Re: OLX: za darmo+kurier=wyczyszczenie konta

Post autor: Wolan »

Olx ma kompletnie wszystko w du*** zostalem oszukany przez goscia na 280zl, inny chlopak na 900 koles codziennie wrzuca te same ogloszenia zdjecia itp tylko z innych kąt. Olx ma to kompletnie gdzies a codziennie nowe osoby musza sie na to lapac...co do metody na kuriera to jest kilka filmow na youtubie. Pozatym kogo nie zdziwi fakt ze ktos oddaje cos co jest warte ponad kilka setek za darmo a podczas wplaty za niby kuriera wyskakuja same ostrzezenia na temat przekierowania ?
Awatar użytkownika
TomaS
Forumowicz
Posty: 932
Rejestracja: 03 maja 2017, 10:00
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: OLX: za darmo+kurier=wyczyszczenie konta

Post autor: TomaS »

Nie no sory. Nauka że nie ma nic za darmo trwa w życiu człowieka od przedszkola . Dla niektórych to za mało. Kara za głupotę jest jak najbardziej uzasadniona.
Jeżdżę na:
1. :SAMURAI BANSHE
2. :CARRERA BANSHE
Awatar użytkownika
GiantTrance3KW
Forumowicz
Posty: 174
Rejestracja: 04 maja 2017, 14:10
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: OLX: za darmo+kurier=wyczyszczenie konta

Post autor: GiantTrance3KW »

Niestety...naiwnych nie sieją.. (choć czasami mam wrażenie że może tak właśnie robią na skalę przemysłową :D ) Oglądając ten materiał jest tyle od początku wystarczających sygnałów które powinny przynajmniej zastanowić, pomijając fakt darmowego rozdawnictwa.. :D Co do OLX czy nawet alledrogo (to ta sama jedna grupa) to w naszych realiach instytucje praktycznie delikatnie mówiąc szemrane i nie dziwi fakt że interesuje ich własny zysk ,a użytkownik ma jedynie super kontakt mailowy..i tyle , dlatego od dawna olałem własne konto na allledrogo - dosłownie zapomniałem o nim :lol: Wszystko w zasadzie można kupić w prostszy sposób, często od tych samych sprzedawców co mają towar na tych portalach w jeszcze droższej cenie - logiczne bo prowizja.. :D Z olx jak coś znajdzie człowiek i chce kupić no to nawiązujesz w miarę logiczny kontakt i kupujesz lub nie, np rower chyba najlepiej bezpośredni odbiór. Co do działu oddam za darmo, to owszem może być (sam zdarzało mi się że chciałem się pozbyć czy to mebli czy innych sprzętów domowych to albo symbolicznie za 1zł wystawiałem :lol: bo za darmo to zawsze najdziwniejsze tel miałem od ludzi :D to nie musi być pozbawione sensu, ale wiadomo że złodzieje i cała patologia żeruje teraz w necie dużo bardziej niż kiedyś...więc...myślenie nie boli podobno :lol:
Awatar użytkownika
Maran_hand
Forumowicz
Posty: 956
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów

Re: OLX: za darmo+kurier=wyczyszczenie konta

Post autor: Maran_hand »

OLX = Alleg..o - ten sam właściciel. Na pierwszym portalu testuje ile będzie mógł sobie pozwolić na drugim :)
Awatar użytkownika
GiantTrance3KW
Forumowicz
Posty: 174
Rejestracja: 04 maja 2017, 14:10
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: OLX: za darmo+kurier=wyczyszczenie konta

Post autor: GiantTrance3KW »

TomaS pisze:
24 wrz 2018, 13:09
Nie no sory. Nauka że nie ma nic za darmo trwa w życiu człowieka od przedszkola . Dla niektórych to za mało. Kara za głupotę jest jak najbardziej uzasadniona.
Nauka nauką, a życie życiem.. Ostatnimi laty często niektórzy w różny sposób udowadniają nam że jednak może być i jest coś za darmo - i to na serio działa, po prostu za darmo mogą człowieka wydymać :lol: chętni się znajdują a potem płacz że jeszcze dopłacili do dymanka :D
Co do alledrogo - olx to lichwa jak uj , szkoda pisać
Awatar użytkownika
matys
Forumowicz
Posty: 57
Rejestracja: 21 lut 2018, 17:23

Re: OLX: za darmo+kurier=wyczyszczenie konta

Post autor: matys »

Koledzy chyba zapomnieli, że OLX jest portalem ogłoszeń LOKALNYCH. Co to znaczy ? Przyjedź, zobacz oferowany przedmiot, jak Ci pasuję to zapłać i zabierz...
Sorry, ale jak ktoś przelewa komuś kasę bez ŻADNEJ gwarancji, że towar otrzyma to sam sobie jest winien jak zostanie zwałowany.
Na Olx wyskakuje ostrzeżenie, jak w treści wiadomości pojawi się numer konta, więc....
Kross Evado 1.0 Mxus V3 Turbo 20s2p HC Turnigy GT1500
opec
Forumowicz
Posty: 83
Rejestracja: 26 lip 2018, 8:44

Re: OLX: za darmo+kurier=wyczyszczenie konta

Post autor: opec »

matys pisze:
24 wrz 2018, 21:03
Koledzy chyba zapomnieli, że OLX jest portalem ogłoszeń LOKALNYCH. Co to znaczy ? Przyjedź, zobacz oferowany przedmiot, jak Ci pasuję to zapłać i zabierz...
Sorry, ale jak ktoś przelewa komuś kasę bez ŻADNEJ gwarancji, że towar otrzyma to sam sobie jest winien jak zostanie zwałowany.
Na Olx wyskakuje ostrzeżenie, jak w treści wiadomości pojawi się numer konta, więc....
Otóż to. To troche tak jakby oddzwonić na ogłoszenie z gazety, a potem mieć do tej gazety pretensje że się zostao oszukanym
ODPOWIEDZ