QuickCharge w telefonach - żywotność baterii

Piszta co chceta ;)
ODPOWIEDZ
djmarcin56
Forumowicz
Posty: 256
Rejestracja: 19 lut 2018, 14:37
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: QuickCharge w telefonach - żywotność baterii

Post autor: djmarcin56 »

Ja miałem 3 lata note 3 po poprzednim właścicielu co po 2 latach sprzedał bo się już bal a u mnie bajka najlepszy tel. Ever. Swego czasu miałem tylko problem z wieszaniem, lagami i brakiem ładowania ale. Pomogło resetowanie, wywalenie części aplikacji i odołożenie na chwilę. Na półkę wyłączony po 48h było już ok długi czas.
Quickcharge to zbawienie i trzeba korzystać ile wlezie bateria itak itak się zajdzie po 2 latach do wymiany albo pod ręką z ładowarka która podladuje w 30min tyle że starczy na kolejne kilka h. Sama technologia ładowania polega na podniesieniu napięcia ładowania a prąd jest ten sam lub minimalnie większy więc niema się co przejmować.
Awatar użytkownika
TomaS
Forumowicz
Posty: 930
Rejestracja: 03 maja 2017, 10:00
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: QuickCharge w telefonach - żywotność baterii

Post autor: TomaS »

Akurat w moim modelu podniosły się Ampery a napięcie zostało te samo 5V.
Jeżdżę na:
1. :SAMURAI BANSHE
2. :CARRERA BANSHE
Awatar użytkownika
Mariusz_p
Forumowicz
Posty: 373
Rejestracja: 18 sie 2018, 10:28

Re: QuickCharge w telefonach - żywotność baterii

Post autor: Mariusz_p »

No to ja mam S7 służbowy i po niecałym półtorej roku widzę, że bateria trzyma już znacznie gorzej. Bez ładowania w trakcie dnia nie dociągnie do wieczora. Praktycznie nigdy nie wyładowuję go do zera. Ładuje czasami quick chargem, ale jednak większość ładowarką 1A przez noc i często bezprzewodowo z lapka (chyba 500mA ma USB). Zero związku z wytrzymałością akumlatora. I tak już siada. Ma pewnie z 500 ładowań.
S5, który miałem chodził rewelacyjnie około 1.5 roku, a potem zaczął się ciąć jak diabli. Reinstalacja systemu nic nie dała.
Bodajże Apple zostało przyłapane na celowym puszczaniu łatek spowalniających telefon żebyś kupił nowy. Inni na pewno też to robią.
Bateria jak bateria. element użytkowy. Jak byście bajka ładowali codziennie prawie od zera do pełna to pewnie akku też 2-3 lata i szrot.
Awatar użytkownika
elektrotonus
Forumowicz
Posty: 1259
Rejestracja: 19 lut 2018, 15:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: QuickCharge w telefonach - żywotność baterii

Post autor: elektrotonus »

Używałem Qualcomm Quick Charge w Motoroli Moto X force. Aktualnie mam je w LG g6, Motoroli X4 oraz G5Splus. Najwolniej ładuje sie LG. Posiadam tester napięcia i natężenia. Napięcie wskazuje ok 9V. Teoretycznie może być nawet 12V. Jestem bardzo zadowolny , nie wyobrażam sobie telefonu bez tej funkcji. Jednak przestrzegam przed chińskimi ładowarkami. Kupiłem jedna z certyfikatem QC3.0. Po roku użytkowania nagle padły mi dwa telefony - płyta główna do wymiany. Na szczęście na gwarancji. Myślałem,że to wina zbyt długiego przewodu micro usb 2m. Jak doszedł tester ładowania i podłączyłem podejrzana ładowarkę okazało się, ze czasem jest skok napięcia do 15-20 V bez podłączonego telefonu. Zatem tylko oryginalne ładowarki. Mam tez jeden powerbank qc3.0 z aliexpress. Jednak używany awaryjnie, przetestowany i działa stabilnie.


Tester ładowania, wykrywa QC2.0, pomiar pojemności ogniwa, A, V.

https://www.gotronik.pl/um24-miernik-po ... -4812.html

Obrazek
- Wheller DD 250 W - w planowanej modernizacji :-) https://tiny.pl/tnmmg
- Rockrider MID 750 W - "Srebrna Strzała" ;-) https://tiny.pl/tnmmh
- Samurai DD 3500 W - prawie gotowy :) https://tiny.pl/tnmxv
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: QuickCharge w telefonach - żywotność baterii

Post autor: tatar »

Samsung i Apple zostały niedawno ukarane za celowe postarzanie telefonów/aktualizacje które celowo spowalniały itp działanie sprzętów/ ;)
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: QuickCharge w telefonach - żywotność baterii

Post autor: WojtekErnest »

One to tlumaczyly tym ze gdyby tego nie robiky aku by jeszcze szybciej padaly. To pomysl z notebookow, takie 'oszczedzacze energii'.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: QuickCharge w telefonach - żywotność baterii

Post autor: tatar »

Tak,ale Apple dostało dodatkowo 5mln. kary za brak informacji,że słaba bateria powoduje spowolnienie i inne dziwy w swoich telefonach :D
Awatar użytkownika
TomaS
Forumowicz
Posty: 930
Rejestracja: 03 maja 2017, 10:00
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: QuickCharge w telefonach - żywotność baterii

Post autor: TomaS »

O o to też istotne. Jakiej jakości stosujemy ładowarki. Dziadostwo potrafi nam zepsuć baterie i niewiedzą zwalamy winę na baterie. Ciekawy miernik elektrotonus ale drogi. Może na ali coś tańszego i w miarę dobrego by było ?

Tatar może najlepiej wyłączyć wszystkie aktualizacje. Pytanie czy nie wrzucają tych aktualizacji bez wiedzy użytkownika.
Jeżdżę na:
1. :SAMURAI BANSHE
2. :CARRERA BANSHE
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: QuickCharge w telefonach - żywotność baterii

Post autor: tatar »

Aktualizacje i owszem,są wrzucane bez wiedzy użytkownika ;)
ODPOWIEDZ