Media głównego nurtu kłamią? Czy nie?

Piszta co chceta ;)
ODPOWIEDZ
Gienadimon
Forumowicz
Posty: 228
Rejestracja: 25 lip 2018, 19:06

Re: Media głównego nurtu kłamią? Czy nie?

Post autor: Gienadimon »

wibi pisze:
04 lis 2018, 16:05
Żeby manipulować opinią nie trzeba zaraz kłamać,wystarczy, że podane wiadomości będą "wybiórcze". W takiej TVN np.nigdy nie usłyszysz żadnej dobrej wiadomości,tylko same złe lub "prześmiewcze",to po prostu socjologia mająca na celu pozbawienie polaków Patriotyzmu i dumy bycia Polakiem.
Dokładnie, tak!

Kiedyś czytałem fakty i przez chwilę, na początku było nawet, nawet, aż zaóważyłem, że info są jednostronne!
Wszystko pro niemieckie a polskie, to bee!
No i wyszło szybko szydło z wora,, Bildzeitung ".
Masakra..
mr_x
Forumowicz
Posty: 515
Rejestracja: 26 wrz 2018, 19:19

Re: Media głównego nurtu kłamią? Czy nie?

Post autor: mr_x »

Nie wiem, jak wy, ale ja od kiedy pozbyłem się TV, mam mniej stresu. Już miałem zarzuty, że jestem zacofany, ale jak widzę, co dzieje się, wolę chyba nie wiedzieć. I wcale nie brakuje mi telewizji. Wręcz czuję ulgę.
Gienadimon
Forumowicz
Posty: 228
Rejestracja: 25 lip 2018, 19:06

Re: Media głównego nurtu kłamią? Czy nie?

Post autor: Gienadimon »

https://www.facebook.com/story.php?stor ... 3379155297


Oj. Fajny filmik, ale zaś jestem do tyłu z technologią :cry:

Filmik ciekawy i interesujący.
Powinien być wyświetlany we wszystkich mediach głównego ścieku!
Dla czego nie jest?!
Ostatnio zmieniony 05 lis 2018, 11:18 przez Gienadimon, łącznie zmieniany 12 razy.
Gienadimon
Forumowicz
Posty: 228
Rejestracja: 25 lip 2018, 19:06

Re: Media głównego nurtu kłamią? Czy nie?

Post autor: Gienadimon »

mr_x pisze:
04 lis 2018, 18:18
Nie wiem, jak wy, ale ja od kiedy pozbyłem się TV, mam mniej stresu. Już miałem zarzuty, że jestem zacofany, ale jak widzę, co dzieje się, wolę chyba nie wiedzieć. I wcale nie brakuje mi telewizji. Wręcz czuję ulgę.
Niewiedza bywa błogosławieństwem.
Jednak za to też się płaci!
Nie teraz, ale za lat kilka...
Płacisz około 40 % podatków i ubezpieczeń z pędzi!
Czy nie przypomina ci to daniny z średniowiecza?
Albo niewolnictwa?
To są twoje pieniądze a wydaje się je na kogo?!
Ale media głównego ścieku mówią, że tak powinno być!?
Mało politycy w debatach tv spekulują o pidwyzkach do ZUSu itp..
Żeby się nie skończyło jak w weselu Wyspiańskiego!!!

PS to że czegoś już nie widzisz, to nie znaczy, że przestali pod tobą dołki kopać!!!
mr_x
Forumowicz
Posty: 515
Rejestracja: 26 wrz 2018, 19:19

Re: Media głównego nurtu kłamią? Czy nie?

Post autor: mr_x »

40%? Powiedziałbym, że znacznie więcej. Na start to tyle mi zabierają z wypłaty, a w sklepach są kolejne podatki. Już nie wspomnę o całej masie obowiązkowych innych opłat. I tak, obecna sytuacja jak najbardziej przypomina mi sytuację ze średniowiecza. Tamta danina jest do dziś, tylko pod inną nazwą. Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, jak jest i właśnie dlatego przestałem oglądać TV (reklamy, zwane przeze mnie spamem, to drugi powód). Osób, które tak naprawdę są świadomi sytuacji jest niewiele, większość ma to gdzieś. Popatrz - jest 500+? Jest, więc wszystko jest super (to słowa wielu osób, którym coś wspomnę). Jak to było dawniej, igrzysk i chleba, reszta nie ma znaczenia.
Gienadimon
Forumowicz
Posty: 228
Rejestracja: 25 lip 2018, 19:06

Re: Media głównego nurtu kłamią? Czy nie?

Post autor: Gienadimon »

mr_x pisze:
04 lis 2018, 18:38
40%? Powiedziałbym, że znacznie więcej. Na start to tyle mi zabierają z wypłaty, a w sklepach są kolejne podatki. Już nie wspomnę o całej masie obowiązkowych innych opłat. I tak, obecna sytuacja jak najbardziej przypomina mi sytuację ze średniowiecza. Tamta danina jest do dziś, tylko pod inną nazwą. Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, jak jest i właśnie dlatego przestałem oglądać TV (reklamy, zwane przeze mnie spamem, to drugi powód). Osób, które tak naprawdę są świadomi sytuacji jest niewiele, większość ma to gdzieś. Popatrz - jest 500+? Jest, więc wszystko jest super (to słowa wielu osób, którym coś wspomnę). Jak to było dawniej, igrzysk i chleba, reszta nie ma znaczenia.
Sama świadomość jest przełomowa.
I nie uważasz, że trzeba coś zmienić?
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Media głównego nurtu kłamią? Czy nie?

Post autor: WojtekErnest »

Gienadimon pisze:
04 lis 2018, 16:27

Wtedy można by zagłosować jak w Szwajcarii i pozbyć się albo zminimalizować te kretactwa nie tylko medialne.
Bajeczki o Szwajcarii i ich systemem demokratycznym BEZ analizy faktu że ich stabilność finansowo-polityczna to pochodną gigantycznych kapitałów ukradzionych innym Narodom, obywatelom podbitych państw czy międzynarodówki mafijnej przez kilkadziesiąt lat, są bez sensu, bo nie ma szans na podobny układ w POLSCE. U nas próba wprowadzenia demokracji bezpośredniej, głosowanie nad każdym rozwiązaniem, doprowadziła by jedynie do głosowania że wszystko ma być za darmo. :-)
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Gienadimon
Forumowicz
Posty: 228
Rejestracja: 25 lip 2018, 19:06

Re: Media głównego nurtu kłamią? Czy nie?

Post autor: Gienadimon »

WojtekErnest pisze:
04 lis 2018, 22:45
Gienadimon pisze:
04 lis 2018, 16:27

Wtedy można by zagłosować jak w Szwajcarii i pozbyć się albo zminimalizować te kretactwa nie tylko medialne.
Bajeczki o Szwajcarii i ich systemem demokratycznym BEZ analizy faktu że ich stabilność finansowo-polityczna to pochodną gigantycznych kapitałów ukradzionych innym Narodom, obywatelom podbitych państw czy międzynarodówki mafijnej przez kilkadziesiąt lat, są bez sensu, bo nie ma szans na podobny układ w POLSCE. U nas próba wprowadzenia demokracji bezpośredniej, głosowanie nad każdym rozwiązaniem, doprowadziła by jedynie do głosowania że wszystko ma być za darmo. :-)
OK.
Każdy powinien mieć swoje zdanie.
Ty masz takie inni mają owakie.

Jednak ile jest warta próba zmiany czegoś zastanego i zardzewiałego jak polski system demokratyczny?
Ano można ponieść porażkę i postawić trumnę zamiast domu, wyjdzie nawet taniej.., albo można ponieść porażkę próbując coś zmienić w drodze do swoich celów, nie zapominając o otoczeniu, angażując się w przyszłość np Polski.

Ale każdemu, co mu się podoba.
Zdrówka.
Gienadimon
Forumowicz
Posty: 228
Rejestracja: 25 lip 2018, 19:06

Re: Media głównego nurtu kłamią? Czy nie?

Post autor: Gienadimon »

Obrazek

Ciekawa teoria na temat tego kto spala naj więcej węgla w Europie?!
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: Media głównego nurtu kłamią? Czy nie?

Post autor: Inc0 »

mrzonki o władzy sprawowanej przez lud bezpośrednio wracają co jakis czas od czasów starozytnej Grecji i zawsze kończy sie to tak samo znajduje sie ambitna jednostka i zaprowadza swoje rządy kończace demokracje lub takie państwo upada i pada łupem silnych państw niedemokratycznych , przykładów z historii chyba nikomu podawać nie muszę wystarczy wspomnieć nasza historie . To jest tylko piekna utopia i nic więcej . chcemy miec jakąkolwiek kontrole nad sprawujacymi włądze to trzeba najpierw chodzic na wybory i wybierac ludzi odpowiednich a nie tych z partyjnego nadania a potem rozliczac bezlitosnie przy urnie wybrańców innej drogi nie ma .
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
Gienadimon
Forumowicz
Posty: 228
Rejestracja: 25 lip 2018, 19:06

Re: Media głównego nurtu kłamią? Czy nie?

Post autor: Gienadimon »

[film] [/film]

Możesz przejąć sam władze tworząc demokrację bezpośrednią, albo możesz być tylko widzem tego, co Polskę rozwali doszczętnie.
Gienadimon
Forumowicz
Posty: 228
Rejestracja: 25 lip 2018, 19:06

Re: Media głównego nurtu kłamią? Czy nie?

Post autor: Gienadimon »

Inc0 pisze:
05 lis 2018, 12:21
mrzonki o władzy sprawowanej przez lud bezpośrednio wracają co jakis czas od czasów starozytnej Grecji i zawsze kończy sie to tak samo znajduje sie ambitna jednostka i zaprowadza swoje rządy kończace demokracje lub takie państwo upada i pada łupem silnych państw niedemokratycznych , przykładów z historii chyba nikomu podawać nie muszę wystarczy wspomnieć nasza historie . To jest tylko piekna utopia i nic więcej . chcemy miec jakąkolwiek kontrole nad sprawujacymi włądze to trzeba najpierw chodzic na wybory i wybierac ludzi odpowiednich a nie tych z partyjnego nadania a potem rozliczac bezlitosnie przy urnie wybrańców innej drogi nie ma .
Poniekąd masz rację.
Jednak urnę można manipulować i to też historia nam pokazała!
Mało tego co chwila się powtaża!
Świadomość społeczna jest coraz wyższa.
Społeczeństwo polskie się budzi.
Polak zawsze walczył a kapitulujac przynajmniej próbował.
Jednak nad internetem nie mają totalnej kontroli, tu i teraz można zacząć budować demokrację bezpośrednią.
Nie pochwalam szwaicarow ale ich demokrację.
Skoro oni dali rady, to Polak nie da?!
Gienadimon
Forumowicz
Posty: 228
Rejestracja: 25 lip 2018, 19:06

Re: Media głównego nurtu kłamią? Czy nie?

Post autor: Gienadimon »

Dzisiaj coś w temacie EV!
Bardzo interesujący filmik naświetlajacy prawdę, dlaczego tak mało mamy aut elektrycznych?!!!
Miłego oglądania. Pozdrawiam :)

[film] [/film]

Co powiecie na to?!
ODPOWIEDZ