[ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Piszta co chceta ;)
ODPOWIEDZ
djmarcin56
Forumowicz
Posty: 256
Rejestracja: 19 lut 2018, 14:37
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: djmarcin56 »

jaki rozmiar opony Paweł? wygląda jakby ząbek gumy wyrwało ale widać, że to za blisko sąsiedniego i jakaś cieniutka ta opona wygląda :shock:
spróbuj podkleić i daj znać ale z wierzchu też trzeba by to jakoś zakleić bo nacisk kamyszków i ogólnie podłoża będzie odrywać od środka to co się naklei.
Paweł
Forumowicz
Posty: 224
Rejestracja: 17 mar 2018, 22:34
Lokalizacja: Łódź

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: Paweł »

2.35 nabita do 4bar dlatego tak wypycha. Widac łatkę :P
xyz2a
Forumowicz
Posty: 200
Rejestracja: 12 mar 2018, 19:43
Lokalizacja: Wrocław

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: xyz2a »

Paweł pisze:
19 cze 2018, 22:41
2.35 nabita do 4bar dlatego tak wypycha. Widac łatkę :P
To może to jest przyczyną tak częstych kapci. Ja gdy pompowałem do 4 bar to odnosiłem wrażenie jak by opona była zbyt delikatna do tego ciśnienia. Dlatego pompuję max do 3-3.5bara (mam kapeć raz na 3 miesiące).
GT-1500 16s3p LiPo 29er 7x9 NC
Awatar użytkownika
Kajman
Forumowicz
Posty: 1288
Rejestracja: 18 maja 2018, 9:51

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: Kajman »

A wkładkę miałeś do tego?
djpawelo
Forumowicz
Posty: 148
Rejestracja: 05 maja 2018, 22:42
Lokalizacja: Myszków

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: djpawelo »

Paweł są w sprzedaży np. takie łatki do naprawy opon firmy Rema Tip Top http://allegro.pl/uniwersalne-latki-rem ... 67971.html i nawet cement http://allegro.pl/niemiecki-klej-do-opo ... 36297.html
Firma jest znana na rynku wulkanizacyjnym i ma 1 miejsce pod względem jakości swoich produktów i na 100% działają.
Firmy wulkanizacyjne stosują ich produkty i pewnie za kilka złotych by taką oponę Ci też naprawili. Warto takie coś sobie kupić.
Do tego zakupić łatki do dętek z tej firmy i będzie spokój na lata :)
Najlepiej zadzwonić do takiego sklepu i podpytać co będzie dobre i skuteczne to na pewno coś fachowo doradzą.
Paweł
Forumowicz
Posty: 224
Rejestracja: 17 mar 2018, 22:34
Lokalizacja: Łódź

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: Paweł »

Wkladki nie mam. Co do naprawy to trzeba zapobiegać bo opona cztery dyszki kosztuje wiec nie oplaca się dawać do wulkanizacji za każdym razem. Nabije do 3 i zobaczymy czy to cos zmieni.
Awatar użytkownika
Kajman
Forumowicz
Posty: 1288
Rejestracja: 18 maja 2018, 9:51

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: Kajman »

Wsadź wkładkę jeśli są w tym rozmiarze, ja jeszcze nigdy gumy nie złapałem (ale jeżdżę głównie po twardym)
djpawelo
Forumowicz
Posty: 148
Rejestracja: 05 maja 2018, 22:42
Lokalizacja: Myszków

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: djpawelo »

A jaką oponę użytkujesz, że tak się stało ? No wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć :) No, ale i opony, które kosztują ponad 100 są wrażliwe na przecięcia, dlatego moim zdaniem warto zainwestować w takie łatki i wkleić od środka. Nie ma opon niezniszczalnych. Jak nie masz opony z wkładką antyprzebiciową to można kupić opaskę ona jest grubości 3 mm i zawsze coś da skoro tak często łapiesz kapcie.
Ja odpukać raz tylko miałem kapcia bo się centralnie śrubka potrafiła wbić w bieżnik opony a tak to już od kilku ładnych lat nic a nie stosuję żadnych wkładek w oponach. Opony zawsze pompuję na maksa czyli 4,5 bara a nawet i 5 barów bo tak lubię i nic się nie dzieje a jeżdżę około 20 lat. Chyba, że jest to szosa to 9-10 atmosfer.
Staram się zawsze patrzeć aby opona była z włóknami aramidowymi chociaż i bez takich sobie bardzo dobrze radzą. Im większe TPI w oponie to opona jest lżejsza, ale wytrzymalsza na przebicia czy też rozcięcia.
Paweł
Forumowicz
Posty: 224
Rejestracja: 17 mar 2018, 22:34
Lokalizacja: Łódź

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: Paweł »

To jest cst antora peak, juz druga w tym sezonie, poprzednią tez tak załatwiłem, identycznie jak tą. Póki nie ma takiej dziurwy że dętkę widac to jeszcze można połatać. 10min i smigasz dalej.
Remigiusz
Forumowicz
Posty: 50
Rejestracja: 04 maja 2018, 18:35
Lokalizacja: Kartuzy / Gdańsk

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: Remigiusz »

zgodnie z koncepcją tematu :
SABVOTON SVMC072100 ,czy barmal X4 FOC do 45h 20s 80A
djmarcin56
Forumowicz
Posty: 256
Rejestracja: 19 lut 2018, 14:37
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: djmarcin56 »

Paweł sprubój cst rock hawk, ja właśnie zamówiłem sobie na tył i wczoraj doszła, jest trochę większa i szersza niż antora peak ale 100g lżejsza, rock hawk jest cieńsza na bokach i bardziej miękka ale za to ma chyba mocniejszy bieżnik u mnie na przodzie na 27,5 po 1000km nie widać śladów zużycia.
Rock hawk 26 cali - 1050g
Antora peak 26 cali - 1150g
djpawelo
Forumowicz
Posty: 148
Rejestracja: 05 maja 2018, 22:42
Lokalizacja: Myszków

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: djpawelo »

Marcinie mnie wczoraj przyszly 2 szt. CST Rock Hawk 26x2,4" 27 TPI. Zanim złożę wszystko to trochę minie żeby je przetestować.
Właśnie dzięki twojej opinii je zamówiłem 😊. Jeszcze części mi nie doszły a szkoda bo doczekać się nie mogę testów opon jak i ebike.
djmarcin56
Forumowicz
Posty: 256
Rejestracja: 19 lut 2018, 14:37
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: djmarcin56 »

djpawelo pisze:
22 cze 2018, 16:53
Marcinie mnie wczoraj przyszly 2 szt. CST Rock Hawk 26x2,4" 27 TPI. Zanim złożę wszystko to trochę minie żeby je przetestować.
Właśnie dzięki twojej opinii je zamówiłem 😊. Jeszcze części mi nie doszły a szkoda bo doczekać się nie mogę testów opon jak i ebike.
No to super, pisz wrażenia :D
Ja może dziś wyjade a w wekend napewno i zobaczymy jak wyjdzie porównanie rock hawk do antora peak która zakładam do drugiego roweru.
W każdym razie już zauważyłem, że rock hawk jest trochę większy bo mi leciutko haczy o przerzutkę jak jest na najmniejszym blacie, dosłownie milimetr klocki ocierają przy korbie.
djpawelo a za czym jeszcze czekasz żeby złożyć? co ci brakuje? :)
djpawelo
Forumowicz
Posty: 148
Rejestracja: 05 maja 2018, 22:42
Lokalizacja: Myszków

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: djpawelo »

Marcinie czekam na sterownik KT 48V sinus 30A, wyświetlacz KT-LCD3 oraz czujnik PAS na hollowtech. A tak to koło już powinno być gotowe z silnikiem Mxus 30H 10x6 na kasetę do tego ładowarka 5A na 13S, manetka kciukowa, gniazdo XLR, W końcu przyszła w tym tygodniu dostawa. Tyle już jest przygotowane w Nexunie a reszta ma dojść na dniach bo się dostawa opóźniła i wyślą mi całość. Chciałem coś już podziałać, ale jak nie ma sterownika to nic nie zrobię. To już te kilka dni poczekam jak dojdzie i będzie przynajmniej jedne koszt przesyłki. Pakiet 13s10p od PiotraW na nowych Sanyo GA jest już u mnie w domu od ponad tygodnia. Skrzynka do mnie dotarła 4 dni temu i ma szerokość 12,7 cm a miała mieć 12 cm, ale na szczęście jest lekki luz pomiędzy korbami bo by musieli nową robić gdyż miała mieć 12 cm. Jeszcze mi blokady obrotu osi silnika zostaną do zrobienia. Gdybym zainstalował sterownik osobno to by mi większy pakiet wszedł do skrzynki ponad 40 Ah, ale chcę mieć wszystko w jednym miejscu. Będę jeździł i tak na wspomaganiu góra na 60-65%% mocy, więc spokojnie ponad 140 km wyjdzie a mnie to w zupełności wystarczy.
Ustawię aby sterownik był na maksymalnie 25A wysterowany to nie powinien się grzać i ogniwa też spokojnie będą lekko ciepłe jak pójdzie maksymalnie 2,5A/szt. Nie zamawiałem jeszcze żadnego wyłącznika termicznego do sterownika czy też silnika i zastanawiam się czy jest sens bo nie powinno się to tak grzać jak sterownik nie będzie na pełnej mocy wykorzystywany. Zawsze można dokupić, ale najpierw trzeba przetestować jak będzie z tymi temperaturami. Najwyżej dorzucę jakiś wentylator obok sterownika lub na nim zamontuję i będzie dobrze chłodziło. Będę dużo siły wkładał z pedałowania bo lubię bardzo jeździć rowerem, więc te 200-250W pójdzie z nóg a resztę z silnika. Najbardziej interesuje mnie wsparcie silnika pod wzniesienia bo to zawsze wykańcza jak się jeździ na MTB pod 15-20% wzniesienia a na jurze takich nie brakuje. No, ale jak wiadomo najpierw trzeba się namęczyć pod górkę aby później pędzić ponad 55 km/h z górki :). Czas pokaże jak to wszystko będzie się sprawować w praniu. Na zwykłym rowerze daje radę, ale głównie szosówką jeżdżę bo większe prędkości można uzyskać i jazda przyjemniejsza a MTB poszedł na przeróbkę bo mało nim jeździłem. MTB więcej stał niż jeździł odkąd zakupiłem szosę, więc się marnował. Jak się szosę kupi i pojeździ trochę to nie chce się już jeździć na czymś innym całkiem inne opory toczenia, lekkość i pozycja aerodynamiczna :) i to duże ciśnienie w oponach 9 atmosfer. A na MTB to tak jakby się w czołgu jeździło taki klocek a po przeróbce dojdzie 2 razy większa waga :)
Oczywiście dam znać jak się sprawują u mnie te oponki po dłuższej jeździe w różnym terenie.

Troszkę się rozpisałem, ale tak lubię :)
Awatar użytkownika
genjusz
Forumowicz
Posty: 127
Rejestracja: 22 lut 2018, 17:23

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: genjusz »

Cześć, ostatnio musiałem nieźle uderzyć w jakiś korzeń bo tylna felga moto lekko "wygła" sie w jednym miejscu. Silnik w kole to qs205 3kw. Jak mam rower odpalony na na stojaku i daj egazu to czuje bicie tylnego koła (im wieksza predkosc tym mniej,ale i tak są wibracje), podczas jazdy już mniej, pewnie nierówności powoduja że sie tego nie czuje.
Co teraz lepiej zrobić: nie jeżdzić i kupić nową felge, szprychy i dac do przeplotu czy jezdzić dalej z tym biciem? zastanawiam sie czy z lekkim biciem tylnego koła mogę dalej jeździć, tzn czy dodatkowe wibracje nie spowodują że cos innego moze sie popsuć? Napewno ktoś miał podobne przygody :)
Univega Alpina 500 analog / Falcon QS205
Awatar użytkownika
Kajman
Forumowicz
Posty: 1288
Rejestracja: 18 maja 2018, 9:51

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: Kajman »

łożyska rozwalisz prędzej czy później, odpuściłbym sobie.
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: tatar »

Śrubki się poodkręcają,plomby z zębów wypadną-komfort żaden,a koszty mogą być.No, ale to Ty jesteś geniusz :D
Awatar użytkownika
genjusz
Forumowicz
Posty: 127
Rejestracja: 22 lut 2018, 17:23

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: genjusz »

dziękuję, czy jest ktoś na forum z mazowieckiego u kogo mógłbym kupić nową obręcz, szprychy i podjechać zrobić przeplot?
Univega Alpina 500 analog / Falcon QS205
Rugos
Forumowicz
Posty: 421
Rejestracja: 19 lut 2018, 14:27

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: Rugos »

Szprych nie musisz, wystarczy przecież tylko nowa obręcz, no chyba że o czymś nie wiem i zmienia się wszystko :)
Awatar użytkownika
genjusz
Forumowicz
Posty: 127
Rejestracja: 22 lut 2018, 17:23

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: genjusz »

powiedziano mi że przy tej wielkości obręczy i rodzaju silnika szprychy podczas naciągania się lekko wyginają i lepej drugi raz ich nie uzywać. udeżene jest niewielkie - patrz foto.
Załączniki
f.jpg
Univega Alpina 500 analog / Falcon QS205
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 2995
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: tas »

Nie no, szprychy "używane" są lepsze niż nowe bo przeszły już proces naciągania sięi są twardsze.
Nie używa się jedynie zmęczonych szprych, tj takich pordzewiałych oraz takich "po zimowych" - uszkodzonych przez sól na zagięciach główek
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
Rugos
Forumowicz
Posty: 421
Rejestracja: 19 lut 2018, 14:27

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: Rugos »

Coś czuję że walnąłem gafę i tas śmieje się przed kompem i rzuca ironią ;)
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 2995
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: tas »

Nie, genjuszowi ktoś powiedział, że musi kupić nowe, to go uspokajam, że nie musi :)
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
Awatar użytkownika
genjusz
Forumowicz
Posty: 127
Rejestracja: 22 lut 2018, 17:23

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: genjusz »

tas dzieki za podpowiedź, kilka złotych zostanie w kieszeni :)
Univega Alpina 500 analog / Falcon QS205
Kzysztof
Forumowicz
Posty: 120
Rejestracja: 17 mar 2018, 22:25
Lokalizacja: Wadowice

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: Kzysztof »

Szybki pytanie, posiadam pakiet 13s 13p z ogniw INR18650-29E firmy Samsung z firmy nexun.pl
Jaki mogę pobierać prąd z tego pakietu by nie ulegał szybkiej degradacji ? Prąd ciągły i chwilowy ?
Słabo orientuje się w notach katalogowych;/
GrzegorzS
Forumowicz
Posty: 359
Rejestracja: 23 lut 2018, 0:14
Lokalizacja: Lubliniec

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: GrzegorzS »

Maksymalny chwilowy dla tego ogniwa to 8A, dla całego pakietu policz 3-4A max na ogniwo prądu chwilowego.
Kzysztof
Forumowicz
Posty: 120
Rejestracja: 17 mar 2018, 22:25
Lokalizacja: Wadowice

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: Kzysztof »

Czyli jakieś 40- 50 chwilowo mogę wyciągać kompromis to 45A a ciągły to jakieś 25-30A zgadza się ?
Dzięki z góry!
djmarcin56
Forumowicz
Posty: 256
Rejestracja: 19 lut 2018, 14:37
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: djmarcin56 »

Spokojnie możesz 2-3A na ogniwo z niego brać w trybie ciągłym a chwilowo spokojnie do tych 45-50A
Kzysztof
Forumowicz
Posty: 120
Rejestracja: 17 mar 2018, 22:25
Lokalizacja: Wadowice

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: Kzysztof »

djmarcin56 pisze:
24 lip 2018, 15:08
Spokojnie możesz 2-3A na ogniwo z niego brać w trybie ciągłym a chwilowo spokojnie do tych 45-50A
Dzięki !
Kzysztof
Forumowicz
Posty: 120
Rejestracja: 17 mar 2018, 22:25
Lokalizacja: Wadowice

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: Kzysztof »

Jeszcze jedno pytanie, posiadam takie przyciski na kierownice https://nexun.pl/shop/manetki-przyciski ... 4x-cd.html
i chciałbym do tego dołączyć lampkę 12V z 2 trybami świecenia 6 i 15 W. Tą lampkę chciałbym mieć podłączoną pod ten przycisk do kierunkowskazów.
Czy to wytrzyma ? Jaki prąd przez takie przyciski może płynąć ? Ktoś testował lub wie ?
Awatar użytkownika
Umbur
Moderator
Posty: 1346
Rejestracja: 27 kwie 2017, 11:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: Umbur »

Kzysztof pisze:
25 lip 2018, 15:58
Jeszcze jedno pytanie, posiadam takie przyciski na kierownice https://nexun.pl/shop/manetki-przyciski ... 4x-cd.html
i chciałbym do tego dołączyć lampkę 12V z 2 trybami świecenia 6 i 15 W. Tą lampkę chciałbym mieć podłączoną pod ten przycisk do kierunkowskazów.
Czy to wytrzyma ? Jaki prąd przez takie przyciski może płynąć ? Ktoś testował lub wie ?
To masz tylko 1.25A, więc spokojnie możesz podłączyć.
Kzysztof
Forumowicz
Posty: 120
Rejestracja: 17 mar 2018, 22:25
Lokalizacja: Wadowice

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: Kzysztof »

Umbur pisze:
25 lip 2018, 16:02
Kzysztof pisze:
25 lip 2018, 15:58
Jeszcze jedno pytanie, posiadam takie przyciski na kierownice https://nexun.pl/shop/manetki-przyciski ... 4x-cd.html
i chciałbym do tego dołączyć lampkę 12V z 2 trybami świecenia 6 i 15 W. Tą lampkę chciałbym mieć podłączoną pod ten przycisk do kierunkowskazów.
Czy to wytrzyma ? Jaki prąd przez takie przyciski może płynąć ? Ktoś testował lub wie ?
To masz tylko 1.25A, więc spokojnie możesz podłączyć.
Dzięki wielkie!!
Awatar użytkownika
Kajman
Forumowicz
Posty: 1288
Rejestracja: 18 maja 2018, 9:51

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: Kajman »

a jak się podłacza lampkę co ma 2 tryby świecenia czyi 3 kabelki? Jakiego przełącznika potrzebuję i jak to podłączyć?
Paweł
Forumowicz
Posty: 224
Rejestracja: 17 mar 2018, 22:34
Lokalizacja: Łódź

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: Paweł »

Ja mam taki i działa elegancko :P
Obrazek
Kzysztof
Forumowicz
Posty: 120
Rejestracja: 17 mar 2018, 22:25
Lokalizacja: Wadowice

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: Kzysztof »

Kajman pisze:
25 lip 2018, 17:28
a jak się podłacza lampkę co ma 2 tryby świecenia czyi 3 kabelki? Jakiego przełącznika potrzebuję i jak to podłączyć?
Ja właśnie mam taką lampkę i dlatego chce wykorzystać przełącznik kierunkowskazów. Jeden tryb 5W ( lewo ), drugi 15W ( Prawo ), Środek off.
Awatar użytkownika
Kajman
Forumowicz
Posty: 1288
Rejestracja: 18 maja 2018, 9:51

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: Kajman »

Paweł i gdzie jaki kabelek?
Awatar użytkownika
Umbur
Moderator
Posty: 1346
Rejestracja: 27 kwie 2017, 11:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: Umbur »

Kajman pisze:
25 lip 2018, 20:09
Paweł i gdzie jaki kabelek?
Tak jak masz narysowane na przycisku. Środek "zero", z jednej strony 1, z drugiej 2. Nie masz pewności - miernik i przepikać. Po to jest. ;)
Awatar użytkownika
Kajman
Forumowicz
Posty: 1288
Rejestracja: 18 maja 2018, 9:51

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: Kajman »

jakie 0, mamy chyba 2 + i jeden - :)
Rugos
Forumowicz
Posty: 421
Rejestracja: 19 lut 2018, 14:27

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: Rugos »

Czyli minus na środek i dwa plusy po bokach :)
Awatar użytkownika
verre
Forumowicz
Posty: 767
Rejestracja: 27 maja 2018, 18:52
Lokalizacja: Śląskie

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: verre »

taki przełącznik zbudowany jest tak:
Obrazek
😁😁😁😁😁...😁😁😁
Awatar użytkownika
Kajman
Forumowicz
Posty: 1288
Rejestracja: 18 maja 2018, 9:51

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: Kajman »

no i jasne!
Awatar użytkownika
genjusz
Forumowicz
Posty: 127
Rejestracja: 22 lut 2018, 17:23

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: genjusz »

Cześć, muszę przedłuzyć lub wymienić przewód hamulcowy. Mam hamulec Tektro Auriga Etwin. Kupiłem juz zestaw oliwek i wtyków dla tego modelu ale nigdzie nie mogę znaleźć dedykowanego przewodu. Tzn kupiłem jeden online ale okaząło się że nie pasuje (oliwka luźno lata a wtyk wypada ze środka). Okazało sie że sa co najmniej dwa typy przewodów 5,0mm i 5,4mm (kupiłem ten pierwszy). Byłem w dwóch rowerowych i mają tylko te przewody 5mm. Podpowie ktoś czy faktycznie tak jest że ten przewód 5,4mm jest węższy w środku. Znalazłem takie przewody w necie ale wolałbym sie przed zakupem upewnić żeby po raz kolejny nie wyrzucić pieniędzy w błoto.
Chyba że jest jakis sprytny sposób aby przedłuzyc obecne przewody - jakis łącznik, może coś w rodzaju podobnego do trójnika na przewód jak są podwójne zaciski z przodu. Może ktoś z Was uskuteczniał taką sztukę i podpowie jakich elementów użył :)

Przy okazji jakby ktoś był zainteresowany mam (mozna powiedzieć do oddania) 150cm przewodu hydraulicznego firmy Magura (śr. zewnętrzna 5,0mm), którym z tej rozpaczy sobie pętle na szyje zrobiłem :(
Univega Alpina 500 analog / Falcon QS205
Rugos
Forumowicz
Posty: 421
Rejestracja: 19 lut 2018, 14:27

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: Rugos »

Ale przecież oliwka ma się luźno wkładać do środka, dopiero dokręcając ją śruba ona zwiększa swoją średnicę i blokuje się.
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: Inc0 »

Mam dokładnie ten sam hamulec i tez go przedłużałem oliwka wchodzi bardzo pasownie kup ten 5,5/2,5 i będzie pasować zwłaszcza jeśli będzie dedykowany dla tektro jak ten https://archiwum.allegro.pl/oferta/prze ... 23266.html
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
Awatar użytkownika
genjusz
Forumowicz
Posty: 127
Rejestracja: 22 lut 2018, 17:23

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: genjusz »

Inc0 dziękuję, zatem szukam na metry tego przewodu 2.5mm x 5.5mm. Chyba że u kogoś zalegają takie dwa kawałki po 60cm to chętnie odkupię :)

Rugos - chodzi o to że jest zbyt dużo luzu na oliwce, dodatkowo wtyk sam wypada z przewodu który ma zbyt duży otwór (wygląda na to że przewód jaki kupiłem jest zły)
Univega Alpina 500 analog / Falcon QS205
Kzysztof
Forumowicz
Posty: 120
Rejestracja: 17 mar 2018, 22:25
Lokalizacja: Wadowice

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: Kzysztof »

Jaka jest granica temperatury dla silnika w której może pracować? Tak uśredniając.
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1324
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: Yasiu77 »

150 st c jest z reguły dawane zabezpieczenie termiczne ale jak silnik zalany olejem to mniej 120-125? Był gdzieś temat tasa o złym montażu termika i skutkach.
Awatar użytkownika
Kajman
Forumowicz
Posty: 1288
Rejestracja: 18 maja 2018, 9:51

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: Kajman »

Tchniecie optymizmem, magnesy w silniku tracą już właściwośći od 110stopni. Więc spalić nie spalicie, ale osłabicie.
Kzysztof
Forumowicz
Posty: 120
Rejestracja: 17 mar 2018, 22:25
Lokalizacja: Wadowice

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: Kzysztof »

Termik mam na 150*C na wszelki wypadek ale potrzebuję wklepac w sterownik i tak się zastanawiam jaka granicą jest bezpieczna.
sunman
Forumowicz
Posty: 44
Rejestracja: 19 lut 2018, 18:57
Lokalizacja: Rzeszow

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: sunman »

Mam dziwne szumy w silniku gdy nabiera predkosci taki jakby swist. Wydarzylo sie to po polewaniu silnika woda by sie schlodzil. W pierwszy dzien swiczczal na drugi zachowywal sie normalnie przez kilka godzin pozniej znowu swiszczal
ODPOWIEDZ