[ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Piszta co chceta ;)
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kajman
Forumowicz
Posty: 1263
Rejestracja: 18 maja 2018, 9:51

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: Kajman »

Tas, możesz polecić jakiś sterownik wektorowy na 1500W?
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 2964
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: tas »

nie mogę bo uważam, ze nie warto do takich mocy małych używać wektorowego. Lepiej sinus + zaoszczędzone pieniądze włożyć w pojemniejszy akumulator. Dalsze zasięgi z tego wyjdą, mniej cykli, większa żywotność. Sytuacji kiedy takimi maszynkami jedziemy poniżej ich granicy sprawności z dużą mocą jest zazwyczaj niewiele.
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
Awatar użytkownika
Kajman
Forumowicz
Posty: 1263
Rejestracja: 18 maja 2018, 9:51

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: Kajman »

Ok, sinus mam, aku aż za dużo :) Więc nie będzie pretekstu do nowinek ;)
opec
Forumowicz
Posty: 83
Rejestracja: 26 lip 2018, 8:44

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: opec »

Kajman pisze:
20 sie 2018, 10:03
Albo wymień sterownik, albo dodaj 2S :)
dodanie 2s było strzałem w dziesiątkę :) Wczoraj jeszcze zlutowałem i dodałem dwie sekcje wcześniej je zrównując, przestawiłem chińską ładowarkę na 36V i po całej nocy ładowania wpakowałem baterie dziś rano do roweru. Nic tylko śmigiełko dodać to by latał :mrgreen: Zapytala jak szalony. Ciekawe czy coś z czasem sie sfajczy :D
Awatar użytkownika
Kajman
Forumowicz
Posty: 1263
Rejestracja: 18 maja 2018, 9:51

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: Kajman »

Są szanse że nie :) Jakieś 50% ;) Teraz będziesz miał idealne odcięcie napięcia dla większości LiFePo. Jakie te cele, to z tego pakietu odemnie?
opec
Forumowicz
Posty: 83
Rejestracja: 26 lip 2018, 8:44

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: opec »

Kajman pisze:
21 sie 2018, 9:04
Są szanse że nie :) Jakieś 50% ;) Teraz będziesz miał idealne odcięcie napięcia dla większości LiFePo. Jakie te cele, to z tego pakietu odemnie?
Tak ;) Zauważyłem też ciekawą zależność, a mianowicie że faktycznie moge te li-fepo4 ładować do 3.5-3.6,(36V) i po zakończeniu ładowania, w ciągu ok godziny- same sie idealnie wyrównują do 3.32 na cele (33V). BMS faktycznie jest tu troche bardziej na doczepkę, tylko w celu dodatkowej ochrony przed zbytnim przeładowaniem i rozładowaniem (choć tu i tu kontroluje to też ładowarka i sam rower) ;)
Awatar użytkownika
Kajman
Forumowicz
Posty: 1263
Rejestracja: 18 maja 2018, 9:51

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: Kajman »

Nasycanie 3,45 – 3,60 jest nawet według niektórych bez sensu. :) Twierdzą że ma tam żadnego zysku dla tych ogniw. Całka pod krzywą ładowania to energia jaka weszła. Sprawność elektrolizy jest bliska 100 %. Ale ja tam ładuję tradycyjnie do 3.65, i tak faza cv jest niesamowicie krótka w tych ogniwach. I tak, słodycz nierozjeżdżających się pakietów jest cudowna, zobacz ten pakiet na pewno nie był nowy, coś pojeździł i jaki rozjazd? Prawie 0 przy jakiej ilości ogniw :) Do tego szybkie ładowanie i prawie płaska krzywa rozładowania, żadne liion tego nie potrafią. Jak kiedyś te ogniwa zabijesz to kup A123, te to dopiero chodzą :)
Swoją drogą jeśli spoczynkowe mają 3.3 a nie 3.2 to znaczy że dobrze zrobione cele.
opec
Forumowicz
Posty: 83
Rejestracja: 26 lip 2018, 8:44

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: opec »

Kajman pisze:
21 sie 2018, 9:21
prawie płaska krzywa rozładowania, żadne liion tego nie potrafią. Jak kiedyś te ogniwa zabijesz to kup A123, te to dopiero chodzą :)
Ta płaska krzywa rozładowania to tak bardziej na jakiś watomierz się nadaje, bo mój oryginalny, rowerowy woltomierz od tego wariuje i tak na prawdę prawie cały czas pokazuje na full, po to by po ok 30km, nagle spaść na 1/2, a po kolejnych 2-3km pokazuje 1/3 i rower już żabkuje :P

Za te ogniwa A123, to ja bym sie nie wypłacił. 35zł za ogniwo to jednak trochę dużo, chyba że mówisz o jakichś innych niż ANR26650M :shock:
Awatar użytkownika
Kajman
Forumowicz
Posty: 1263
Rejestracja: 18 maja 2018, 9:51

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: Kajman »

Mam taniej, znacznie, wszystkie moje ebike na tym jeżdżą, hulajnogi córki, stacje pogodowe, nawet traktorek kosiarka na tym odpala ;)
No ale cena jaką zrobiłem Ci na ten pakiet co wziąłeś była nie do pobicia, w reichu mi za niego o połowę więcej dawali, ale już po fakcie :)
Ostatnio zmieniony 21 sie 2018, 9:57 przez Kajman, łącznie zmieniany 1 raz.
opec
Forumowicz
Posty: 83
Rejestracja: 26 lip 2018, 8:44

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: opec »

Kajman pisze:
21 sie 2018, 9:44
Mam taniej, znacznie, wszystkie moje ebike na tym jeżdżą, hulajnogi córki, stacje pogodowe, nawet taktorek kosiarka na tym odpala ;)
No ale cena jaką zrobiłem Ci na ten pakiet co wziąłeś była nie do pobicia, w reichu mi za niego o połowę więcej dawali, ale już po fakcie :)
Jakbyś kiedyś te ogniwa sprzedawał to napisz, bo chyba stałem się wyznawcą religii żelazowo-fosforanowej, tym bardziej że mam do nich dwie ładowarki, a reszta rodziny też już jęczy że chce elektryki :P
Awatar użytkownika
Kajman
Forumowicz
Posty: 1263
Rejestracja: 18 maja 2018, 9:51

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: Kajman »

Mam ich pełno, A123, Sony, K2 Energy, również gotowe pakiety, chcesz to zapraszam na pw. :)
Awatar użytkownika
verre
Forumowicz
Posty: 767
Rejestracja: 27 maja 2018, 18:52
Lokalizacja: Śląskie

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: verre »

panowie, czy po 1500 przejechanych kilometrach na silniku przekładniowym, należy do niego zajrzeć? Jakieś turkotanie mnie siem wydobywa :( pełen obrót koła jeden głuchy turkot. Wyeliminowałem takie rzeczy jak: luźne szprychy, krzywe koło, obijanie się hamulca (v-break) o oponę. Zostało mi tylko pytanko o silnik, to jak, czy to nie za szybko, żeby otwierać i sprawdzać?
😁😁😁😁😁...😁😁😁
Awatar użytkownika
verre
Forumowicz
Posty: 767
Rejestracja: 27 maja 2018, 18:52
Lokalizacja: Śląskie

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: verre »

zeeltom pisze:
23 sie 2018, 7:43
Ja bym sprawdził.
dzięki zeeltom, w takim razie jutro zaglądam, obym wtedy wiedział na co patrzę ;)
😁😁😁😁😁...😁😁😁
opec
Forumowicz
Posty: 83
Rejestracja: 26 lip 2018, 8:44

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: opec »

zeeltom pisze:
23 sie 2018, 9:06
Na tryby i łożyska.
O, skoro już ten temat, jak mocno siedzą łożyska w takiej konstrukcji? Dam radę samemu wymienić, czy potrzebuje jakichś specjalnych narzędzi?
Awatar użytkownika
Perszing1800
Forumowicz
Posty: 161
Rejestracja: 03 sie 2018, 9:27

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: Perszing1800 »

Ma ktoś gdzieś foty jak mają być połączone ogniwa w tej obudowie:
https://pl.aliexpress.com/item/Water-bo ... autifyAB=0

Są 3 piętra po 14 ogniw na piętro.
Ma być 10S4P i mój brak wyobraźni przestrzennej spowodował że nie wiem jak połączyć te 2 ogniwa na 2 piętrach....

Edit:
Znalazłem opis może mi się uda;)
https://www.dhgate.com/product/water-bo ... 78521.html
Awatar użytkownika
Eryk
Forumowicz
Posty: 450
Rejestracja: 02 maja 2017, 21:18
Lokalizacja: Wadowice

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: Eryk »

Jakie Rw mają nowe ogniwa LG MJ1 przy pomiarze AC ?
Awatar użytkownika
Perszing1800
Forumowicz
Posty: 161
Rejestracja: 03 sie 2018, 9:27

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: Perszing1800 »

Kurcze złożyłem mojej drugiej połówce e-bike ale jeszcze ładowarka nie doszła a po przejażdżce chce cały czas jeździć;););)
Mam swoją ładowarkę na 14s 2A którą mogę skręcić do 50V,tyle puszcza mnie regulacja w niej.
Leżą u mnie 4 rezystory 1 ohm dużej mocy co by po połączeniu szeregowym dało 8V spadku napięcia czyli idealnie 42 do 10S dla zestawu dziewczyny.
Pytanie jak się będzie zachowywała ładowarka po dołączeniu dodatkowego oporu?
Jak ktoś coś wie prosiłbym o info.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4923
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: tkoko »

Perszing1800 pisze:
29 sie 2018, 20:05
...Leżą u mnie 4 rezystory 1 ohm dużej mocy co by po połączeniu szeregowym dało 8V spadku napięcia czyli idealnie 42 do 10S dla zestawu dziewczyny.
Pytanie jak się będzie zachowywała ładowarka po dołączeniu dodatkowego oporu?
Jak ktoś coś wie prosiłbym o info.
Tak to raczej odpada bo napięcie i tak wzrośnie do maksymalnej wartości, chyba że zrobisz dzielnik. osobiście stosuję diody mocy o jak największym napięciu przewodzenia (o.7V i więcej). Przez odpowiedni dobór ilości diod, można uzyskać potrzebne napięcie. W celu obniżenia temperatury używam wentylatorka do procesorów. Zestaw testowy z 10S na 8S poniżej

Obrazek
Awatar użytkownika
Perszing1800
Forumowicz
Posty: 161
Rejestracja: 03 sie 2018, 9:27

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: Perszing1800 »

Coś gdzieś mi się walają takie diody,dzięki za trop.
pumexior
Forumowicz
Posty: 171
Rejestracja: 22 maja 2018, 0:04
Lokalizacja: Pod Krakowem

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: pumexior »

Mam pytanie, może lamerskie no ale trudno :) mam sterownik 60v 45a z wyświetlaczem LCD3 i przy pełnym bucie pokazuje 1999w poboru mocy. Z tego co wyliczyłem to jednak moc max powinna być 3000w. Jak myślicie, to wskazania LCD są złe czy może mam coś skręcone jeszcze? W opcjach LCD ustawia się niby moc ale mam przestawione niby na najwyższą. Ciężko mi powiedzieć czy to 2kw czy 3kw bo to mój pierwszy ebike :) Z góry dzięki za odpowiedź :)
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1319
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: Yasiu77 »

Te wyświetlacze wskazują tylko do 1999W czyli mierzenie tym watów odpada. Z niedrogich polecam tk15 50A.
pumexior
Forumowicz
Posty: 171
Rejestracja: 22 maja 2018, 0:04
Lokalizacja: Pod Krakowem

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: pumexior »

Ok, dziękuję :) Szkoda, że na nexunie nie ma tej jednak dość istotnej informacji :)
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1319
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: Yasiu77 »

pumexior pisze:
05 wrz 2018, 0:15
Ok, dziękuję :) Szkoda, że na nexunie nie ma tej jednak dość istotnej informacji :)
Nie znalazłem/nie chciało mi się głębiej szukać ale domyśliłem się że tak jest bo spójrz na wyświetlacz watów. Pierwszy segment od lewej jest w stanie pokazać tylko cyfrę jeden lub brak cyfry czyli poniżej 1KW. Tu instrukcje na których widać dokładnie segmenty wyświetlacza ale nie wiem czy pisze o wyświetlanej mocy max http://pojazdyelektryczne.org/viewtopic ... hilit=lcd3
Nie mam siły..padam na ryj.
sannis
Forumowicz
Posty: 186
Rejestracja: 19 lut 2018, 18:01

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: sannis »

Mam zestaw Kuantenga sterownik sinawave 12 mosfetów 48V 35A z wyświetlaczem KTC, chcę zmienić baterię na większą i teraz mam pytanie. Czy podejdzie pod taką konfigurację bateria 14S czy lepiej pozostać przy 13S. I jeszcze kwestia BMS mam do wyboru (z diodami) 35A i 50A. Brać tego z zapasem czy na styk? Rozumiem, że to i tak sterownik pobierze z baterii tyle prądu ile może, zaś zapas jest w razie "W".
Awatar użytkownika
Goliath
Forumowicz
Posty: 1317
Rejestracja: 25 lut 2018, 1:02
Lokalizacja: Izabelin-Dziekanówek

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: Goliath »

BMS-a bież z zapasem.
Ja co prawda mam inny sterownik... ale zamiast 13S napędzam go 14S. Zysk na prędkości jest nieznaczny...
sannis
Forumowicz
Posty: 186
Rejestracja: 19 lut 2018, 18:01

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: sannis »

Dzięki za odpowiedź.
opec
Forumowicz
Posty: 83
Rejestracja: 26 lip 2018, 8:44

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: opec »

Korzystał ktoś z produktów firmy https://greencell.pl ?
Ogólnie robią zamienniki baterii do małych sprzętów. Pytam bo interesuje mnie pewien model baterii laptopowej. Problem w tym że o ile część ich asortymentu ma wprost napisane "Zastosowane ogniwa: Samsung/Sanyo/LG" itp. tak zastanawiają mnie ich ogniwa "GreenCell".
Cena oraz pojemność takich akumulatorów na ich "firmowych" ogniwach są kuszące. Pewnie po prostu wymieniają koszulki na jakichś rozpakietowanych niedobitkach, ale chciałem spytać czy ktoś już przypadkiem tego nie sprawdzał albo nie korzystał z ich usług ;) Rozstrzał cen jest spory:
Bateria 5AH na ogniwach samsung- 250zł
Bateria 8,3AH (w prawie dwukrotnie większej obudowie), na ogniwach "GreenCell" - 130zł
ximad
Forumowicz
Posty: 279
Rejestracja: 01 mar 2018, 12:59
Lokalizacja: Poznań

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: ximad »

Mam od nich ładowarke do Surface pro i jest tragiczna, najtańsza chińszczyzna. Nie żebym się nie spodziewał, oryginalna kosztuje 4 lub 5x więcej, ale jednak trochę niesmak pozostał, jak ładuje to mi np. ekran dotykowy świruje.
Nie mam pojęcia co do ich ogniw czy akumulatorów.
sky
Forumowicz
Posty: 225
Rejestracja: 19 lut 2018, 16:28
Lokalizacja: Kraków

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: sky »

Mam od nich powerbank. Rozebrałem go, są tab aku w niebieskich koszulkach z długim kodem kreskowym i ciągiem znaków. Nie da się sprawdzić co to za twór. Ale służy mi dobrze. Co prawda używam sporadycznie od dwóch lat, ale trzyma pojemność i przy cenie poniżej 50zł za 6600mAh (nie sprawdzałem czy tyle ma faktycznie bo nie mam czym) wydaje się być ok.
KarolNI
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 19 lut 2018, 18:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: KarolNI »

Orientuje się ktoś czy takie zasilacze https://allegro.pl/zasilacz-hp-proliant ... a8#thumb/4 można połączyć szeregowo, żeby uzyskać większe napięcie?
Awatar użytkownika
Goliath
Forumowicz
Posty: 1317
Rejestracja: 25 lut 2018, 1:02
Lokalizacja: Izabelin-Dziekanówek

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: Goliath »

Tak... można, po pewnych modyfikacjach.
Paweł tak ładuje swoje sprzęty ;)
http://pojazdyelektryczne.org/viewtopic ... l&start=50
opec
Forumowicz
Posty: 83
Rejestracja: 26 lip 2018, 8:44

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: opec »

opec pisze:
18 wrz 2018, 10:59
Korzystał ktoś z produktów firmy https://greencell.pl ?
ximad pisze:
18 wrz 2018, 12:21
Mam od nich ładowarke do Surface pro i jest tragiczna, najtańsza chińszczyzna. Nie żebym się nie spodziewał, oryginalna kosztuje 4 lub 5x więcej, ale jednak trochę niesmak pozostał, jak ładuje to mi np. ekran dotykowy świruje.
Nie mam pojęcia co do ich ogniw czy akumulatorów.
No dobra, tak dla potomnych: Zamówiłem baterie Green Cell 8,8Ah, za 135zł i po 2 dniach jest już u mnie. Realnie zmierzona pojemność to jakieś 7,9Ah, ale i tak jestem mega zadowolony, bo z oryginalnej, umierającej baterii 4,4Ah zostało 1,8Ah więc teraz różnica jest kolosalna. Laptop trzymał jakieś 20min, teraz śmiga już trzecią godzinę. Za te cene warto, zobacze na jak długo ;)
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: WojtekErnest »

Mam od nich zamiennik aku do tabletuSamsunga , raptem za 55 zl. Jest ok.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Awatar użytkownika
MixhaL
Forumowicz
Posty: 240
Rejestracja: 10 sie 2018, 14:56

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: MixhaL »

Miałem przerwę w czytaniu forum od 2015r.
Pytanie, czemu doszło do rozłamu i powstania konkurencyjnego forum? Kto się z nim nie dogadał?
Trochę szkoda, tam jest ogromna baza wiedzy.
GrzegorzS
Forumowicz
Posty: 359
Rejestracja: 23 lut 2018, 0:14
Lokalizacja: Lubliniec

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: GrzegorzS »

MixhaL pisze:
24 wrz 2018, 20:11
Miałem przerwę w czytaniu forum od 2015r.
Pytanie, czemu doszło do rozłamu i powstania konkurencyjnego forum? Kto się z nim nie dogadał?
Trochę szkoda, tam jest ogromna baza wiedzy.

Poczytaj:
http://pojazdyelektryczne.org/viewtopic ... 4&start=20
opec
Forumowicz
Posty: 83
Rejestracja: 26 lip 2018, 8:44

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: opec »

Czy mogę podłączyć watomierz (tk-15 albo hk-10) do baterii gdzie mam jedno gniazdo na rozładowanie i ładowanie? Przepuszczają prąd w obie strony? I czy każdy watomierz do 150zł trzeba resetować ręcznie po ładowaniu ? Bo czytałem że tak jest w tk-15, ale czy w hk też?
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1319
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: Yasiu77 »

Jeśli masz wspólny port w bmsie do ładowania i rozadowania to TK15 nie trzeba będzie resetować po ładowaniu.
opec
Forumowicz
Posty: 83
Rejestracja: 26 lip 2018, 8:44

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: opec »

Yasiu77 pisze:
27 wrz 2018, 9:24
Jeśli masz wspólny port w bmsie do ładowania i rozadowania to TK15 nie trzeba będzie resetować po ładowaniu.
super info, dzięki :mrgreen:
opec
Forumowicz
Posty: 83
Rejestracja: 26 lip 2018, 8:44

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: opec »

Tak się ostatnio zastanawiałem czy da się zbadać pojemność akumulatora przy pomocy watomierza AC? Zmierzyłem że na cały cykl ładowania, ładowarka pobiera ok 320Wh z sieci. W karcie katalogowej jest napisane że sprawność ładowarki to ok 95~98%. Co jeszcze uwzględnić w obliczeniach? Ma to w ogóle jakiś sens? :P
Awatar użytkownika
Kajman
Forumowicz
Posty: 1263
Rejestracja: 18 maja 2018, 9:51

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: Kajman »

Ja tam średnio wierzę w sprawność na tak wysokim poziomie. Do tego masz straty na przewodach, złączach, samo ładowanie też nie jest idealne, to nie tak że ile wlewasz tyle dokładnie zostanie. Ale pogląd możesz mieć w swojej własnej skali. Możesz się trochę skalibrować w sumie, obciąż znanym sobie stałym pradem np 10A aku na minutę, będziesz wiedział ile Ah zużyłeś, naładuj znowu do pełna i coś już wiesz ;)
Remni
Forumowicz
Posty: 82
Rejestracja: 03 cze 2018, 4:10
Lokalizacja: Poznań

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: Remni »

Czy jedynym sposobem aby mieć czujnik hamowania na hamulcach hydraulicznych jest zakup takich magnetycznych detektorów za 90 zł sztuka? Nie da się zrobić tego jakoś taniej?
Paff
Forumowicz
Posty: 110
Rejestracja: 25 lut 2018, 10:09
Lokalizacja: Poznań

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: Paff »

A skąd ta cena ? Za komplet na przód i tył na aliexpress płaciłem nie całe 50 zł.
Remni
Forumowicz
Posty: 82
Rejestracja: 03 cze 2018, 4:10
Lokalizacja: Poznań

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: Remni »

Z pewnego sklepu na e, na Nexunie np. takich nie ma.
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: Inc0 »

..nascie pln płaciłem na aledrogo za taki magnetyczny detektor https://allegro.pl/kontaktron-zwierny-1 ... 60006.html , da sie taniej jesli sie wie czego sie szuka
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
Awatar użytkownika
Marek
Forumowicz
Posty: 73
Rejestracja: 02 maja 2018, 19:40
Lokalizacja: Gdynia

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: Marek »

Ja mam u siebie taki stycznik za grosze wklejony do klamki i działa idealnie.

Obrazek

Poprzednie próby z kontaktronem magnetycznym niestety na dłuższą metę się u mnie nie sprawdziły
Remni
Forumowicz
Posty: 82
Rejestracja: 03 cze 2018, 4:10
Lokalizacja: Poznań

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: Remni »

Hej, tu znowu ja, wiecie może czy da się zainstalować czujnik PAS na "kwadrat" w rowerze z octalink'iem? Bo znajdując sprzeczne informacje na ten temat.
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: Inc0 »

da sie o ile potrafisz zrobic uzytek z szarych komórek ....idealnie pasujacego rozwiazania na tzw klik-klik mozesz nie znaleźć czasem trzeba pokombinowac no ale my Polacy kombinatoryke mamy w genach ;)
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
ximad
Forumowicz
Posty: 279
Rejestracja: 01 mar 2018, 12:59
Lokalizacja: Poznań

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: ximad »

Nie wiem jak inne pasy ale ja mam taki ktory w srodku ma takie smieszne zabki ktore sie lapia zarowno przy korbie na kwadrat jak i octalink
Remni
Forumowicz
Posty: 82
Rejestracja: 03 cze 2018, 4:10
Lokalizacja: Poznań

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: Remni »

ximad pisze:
13 paź 2018, 18:16
Nie wiem jak inne pasy ale ja mam taki ktory w srodku ma takie smieszne zabki ktore sie lapia zarowno przy korbie na kwadrat jak i octalink
O takich ząbkach mówisz? https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1jjpFgPoI ... 40x640.jpg
pumexior
Forumowicz
Posty: 171
Rejestracja: 22 maja 2018, 0:04
Lokalizacja: Pod Krakowem

Re: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: pumexior »

Pany, zamówiłem ogniwa z demontażu vtc5, w zdecydowanej większości przyszło vtc5a, ale sporadycznie trafi się zwykły vtc5, mogę to zgrzać razem w pakiet?
ODPOWIEDZ