Pomysł na BIZNES - Jak poprawić sobie budżet?

Piszta co chceta ;)
GrzegorzS
Forumowicz
Posty: 359
Rejestracja: 23 lut 2018, 0:14
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Pomysł na BIZNES - Jak poprawić sobie budżet?

Post autor: GrzegorzS »

henio pisze:
11 kwie 2018, 17:10
Dawać szybko jakiś dobry pomysł na biznes, bo zaraz henio wjedzie na pełnej pi*dzie do jakiegoś banku!
Do niemieckiego to na pewno nie grzech 8-)
Zamiast cisnąć w manetke wolałbyś popedałować za kratkami?

Podlicz ile już wydałeś na ebika. Jestem przekonany że kwota ta wystarczyła by na budżetową konstrukcję.
Porwałeś się z motyką na słońce, a mogłeś już cieszyć się jazdą.
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Pomysł na BIZNES - Jak poprawić sobie budżet?

Post autor: EV-Maniak »

W pierdlu dałbym se radę. Przynajmniej by ZUS za mnie płacili ;)

W pewnym sensie masz rację z tą motyką i Słońcem, ale już taki jestem: robię porządnie albo wcale.
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Pomysł na BIZNES - Jak poprawić sobie budżet?

Post autor: EV-Maniak »

Wpadłem na taki pomysł na biznes, podpowiedzcie czy dobry, czy se lepiej głowy nie zawracać:

Kupuje po promocji towar w hipermarkecie i sprzedaję z dużą marżą przy trasie turystycznej dla rowerzystów, biegaczy, rolkarzy, spacerowiczów z dziećmi.

Towar następujący:

1. woda 0,75 z dźubikiem.
2. getorejdy.
3. batony energetyczne.

Na każdym wychodzi 2-3 zł narzutu. Turystów na szklaku coraz więcej. Do sklepu mają daleko. Nie ma też kranu w promieniu 20 km. Są zziajani i wyczerpani, z reguły nie przygotowani bo to amatorzy z decathlonu, ale i pewnie przez to ZGREDY... a może jednak wyjdzie bniznes? Co o tym sądzicie?
Awatar użytkownika
noisuee
Forumowicz
Posty: 156
Rejestracja: 20 lut 2018, 7:00
Lokalizacja: Poznań

Re: Pomysł na BIZNES - Jak poprawić sobie budżet?

Post autor: noisuee »

Przychodzi np/Straż Miejska, Policja, Sanepid itp i niestety kończy się mandatem. Chyba, że masz działalność gospodarczą na tego typu akcje.

Niestety w Polsce to państwo musi pozwolić Ci pracować i musisz płacić różnego typu haracze. Nie można tak samemu od siebie zarabiać, musisz mieć pozwolenie na wszystko, ot taka swoboda gospodarcza.
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Pomysł na BIZNES - Jak poprawić sobie budżet?

Post autor: EV-Maniak »

Prowadzę działalność gospodarczą, mam kasę fiskalną, wpis do ewidencji, książeczkę sanepidu. itp. mogę to wszystko wziąć ze sobą. Czy to oddzielne pozwolenie na takie akcje muszę mieć?
lobo0
Forumowicz
Posty: 79
Rejestracja: 19 lut 2018, 9:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Pomysł na BIZNES - Jak poprawić sobie budżet?

Post autor: lobo0 »

@henio jak masz to wszystko to wg mnie lepiej iść w usługi typu produkcja i sprzedaż np popcornu i waty cukrowej.
Gdzie nie spotkam takich osób to kolejki nie mają końca (szczególnie weekendy i popularne miejsca), a zarobek przekracza >2 zł na sztuce (niekiedy sporo więcej).
Na start kupujesz używane sprzety na kółkach + akumulator. Może nawet uda się to przewieźć Twoim zelektryfikowanym rowerem ;)
Awatar użytkownika
noisuee
Forumowicz
Posty: 156
Rejestracja: 20 lut 2018, 7:00
Lokalizacja: Poznań

Re: Pomysł na BIZNES - Jak poprawić sobie budżet?

Post autor: noisuee »

Musiałbyś poszperać na temat otwierania działalności typu bike caffe, nie wiem czy nie podpada to pod food trucki. Sam myślałem aby za kilka lat otworzyć bike caffe.

Wydaję mi się, że pierwsze kroki powinieneś skierować do sanepidu i tam popytać o wymogi.
Awatar użytkownika
Artu
Forumowicz
Posty: 160
Rejestracja: 19 lut 2018, 7:33
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Pomysł na BIZNES - Jak poprawić sobie budżet?

Post autor: Artu »

noisuee pisze:
13 kwie 2018, 12:58
Wydaję mi się, że pierwsze kroki powinieneś skierować do sanepidu i tam popytać o wymogi.
Magiczny skrót HACCP rozwala system 8-)
( ͡° ͜ʖ ͡°) Pozdrawiam, Artur
Awatar użytkownika
noisuee
Forumowicz
Posty: 156
Rejestracja: 20 lut 2018, 7:00
Lokalizacja: Poznań

Re: Pomysł na BIZNES - Jak poprawić sobie budżet?

Post autor: noisuee »

No nikt nie mówił, że będzie łatwo :)
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Pomysł na BIZNES - Jak poprawić sobie budżet?

Post autor: EV-Maniak »

Jeżeli produkty żywnościowe są w oryginalnych, fabrycznych opakowaniach i są to produkty długoterminowe, to z reguły sanepid się nie przywala. No chyba, że są to produkty zakazane np. niektóre suplementy, czy para-leki. Najgorzej jak ktoś próbuje np. sprzedawać drożdżówki, popcorn, watę, lody w wafelku - produkty żywnościowe bezpośredniego kontaktu z otoczeniem i nie ma zezwolenie sanepidu, na to już oka nie przymrużą.
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Pomysł na BIZNES - Jak poprawić sobie budżet?

Post autor: EV-Maniak »

A na YouTube da się zarobić?
No wiadomo jak się uzbiera trochę subskrybentów to może i tak, ale i temat kanału musi być odpowiedni by ściągnąć reklamodawców np. "E-zakupy w sieci" lub coś takiego.
Oczywiście nie mówię o obecnych yutberach co są na topie, bo w większości, to dla mnie lamerzy, a ich kanał to ściek, aż dziwo, że oni coś zarabiają - chłam gorszy niż telenowela z Indii.
Awatar użytkownika
Umbur
Moderator
Posty: 1346
Rejestracja: 27 kwie 2017, 11:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Pomysł na BIZNES - Jak poprawić sobie budżet?

Post autor: Umbur »

Henio, jak założysz kanał na YT, to będę na pewno jednym z pierwszych subskrybentów. :D
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Pomysł na BIZNES - Jak poprawić sobie budżet?

Post autor: EV-Maniak »

Dla lojalności i prawdy, bo dla mnie to podstawa zwłaszcza gdy chodzi o słowo pisane: ja nie powiedziałem, że ja nie mam kanału, nie powiedziałem też że mam kanał, tylko czy się da zrobić na YT ;)
( trochę enigmatycznie ale dobrze - zgodnie z prawdą )
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 2965
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: Pomysł na BIZNES - Jak poprawić sobie budżet?

Post autor: tas »

w dzisiejszych czasach wystarczy na YT pokazywać jak się gra w gry, pije wódkę, przeklina i już się ma 500tys subskrypcji od małolatów wpłacajacych po 7tyś tygodniowo donejtów podczas transmisji na żywo. Wychodzi taka pensyjka w okolicach 25tyś/miesiac
Do tego programy partnerskie, lojalnościowe i reklamowe kilka tyś/miesiac i już można względnie dobrze żyć :P
Prościzna z takim biznesem.
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Pomysł na BIZNES - Jak poprawić sobie budżet?

Post autor: EV-Maniak »

No tak, tylko trzeba być uradzoną szmatą, albo szmatę z siebie zrobić. Przykre czasy... :roll:
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomysł na BIZNES - Jak poprawić sobie budżet?

Post autor: tatar »

W biznesie jak i w polityce, nie ma sentymentów
Passat_EQ
Forumowicz
Posty: 120
Rejestracja: 21 lut 2018, 13:16

Re: Pomysł na BIZNES - Jak poprawić sobie budżet?

Post autor: Passat_EQ »

henio pisze:
13 kwie 2018, 12:26
Wpadłem na taki pomysł na biznes, podpowiedzcie czy dobry, czy se lepiej głowy nie zawracać:

Kupuje po promocji towar w hipermarkecie i sprzedaję z dużą marżą przy trasie turystycznej dla rowerzystów, biegaczy, rolkarzy, spacerowiczów z dziećmi.

Towar następujący:

1. woda 0,75 z dźubikiem.
2. getorejdy.
3. batony energetyczne.

Na każdym wychodzi 2-3 zł narzutu. Turystów na szklaku coraz więcej. Do sklepu mają daleko. Nie ma też kranu w promieniu 20 km. Są zziajani i wyczerpani, z reguły nie przygotowani bo to amatorzy z decathlonu, ale i pewnie przez to ZGREDY... a może jednak wyjdzie bniznes? Co o tym sądzicie?
Myslalem ze to mial byc pomysl na biznes a nie stragan.
Takie pomysly sa dobre jak ktos jest bezrobotny i szuka czegokolwiek.
Pomysl na biznes to taki gdy zarabiasz 100-200zl w godzine, wpada Ci taka akcja kilkanascie razy w miesiacu i to ma sens. Jako dodatek do innej dzialalnosci albo etatu.
Awatar użytkownika
Yin
Forumowicz
Posty: 959
Rejestracja: 19 lut 2018, 18:17
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Pomysł na BIZNES - Jak poprawić sobie budżet?

Post autor: Yin »

tas pisze:
13 kwie 2018, 21:42
Prościzna z takim biznesem.
Mam pomysł na patostrima dla ebikerów: robimy live z składania baterii z zaniechaniem wszelkiego bhp, zwarciami, pożarem etc :twisted: Ma ktoś zbędny warsztat do poświęcenia? :D
Album rowerów poziomych i nietypowych:
pl.pinterest.com/jessecuster77/recumbent-bike/
pl.pinterest.com/jessecuster77/rower/
http://forum.poziome.pl
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomysł na BIZNES - Jak poprawić sobie budżet?

Post autor: tatar »

Miałem... :D
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Pomysł na BIZNES - Jak poprawić sobie budżet?

Post autor: tkoko »

tatar pisze:
15 kwie 2018, 18:52
Miałem... :D
... ale nie zdążyłem nakręcić filmu? :lol:
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomysł na BIZNES - Jak poprawić sobie budżet?

Post autor: tatar »

Za szybko było...Szybki biznes :D
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Pomysł na BIZNES - Jak poprawić sobie budżet?

Post autor: EV-Maniak »

Passat_EQ pisze:
15 kwie 2018, 10:32
henio pisze:
13 kwie 2018, 12:26
Wpadłem na taki pomysł na biznes, podpowiedzcie czy dobry, czy se lepiej głowy nie zawracać:

Kupuje po promocji towar w hipermarkecie i sprzedaję z dużą marżą przy trasie turystycznej dla rowerzystów, biegaczy, rolkarzy, spacerowiczów z dziećmi.

Towar następujący:

1. woda 0,75 z dźubikiem.
2. getorejdy.
3. batony energetyczne.

Na każdym wychodzi 2-3 zł narzutu. Turystów na szklaku coraz więcej. Do sklepu mają daleko. Nie ma też kranu w promieniu 20 km. Są zziajani i wyczerpani, z reguły nie przygotowani bo to amatorzy z decathlonu, ale i pewnie przez to ZGREDY... a może jednak wyjdzie bniznes? Co o tym sądzicie?
Myslalem ze to mial byc pomysl na biznes a nie stragan.
Takie pomysly sa dobre jak ktos jest bezrobotny i szuka czegokolwiek.
Pomysl na biznes to taki gdy zarabiasz 100-200zl w godzine, wpada Ci taka akcja kilkanascie razy w miesiacu i to ma sens. Jako dodatek do innej dzialalnosci albo etatu.
Stragan też bywa dobrym biznesem. Wielu się dorobiło na drobnym handlu, albo zaczynało od drobnicy. "Tu kupić, tam sprzedać i nie zeżre cię bieda" - jak w tej piosence. Słyszałem, że na naszym Woodstock można nieźle zarobić na straganie i nie są to jakieś małe pieniądze, grubo ponad 100-200zł w godzinę, tyle, że nie kilkanaście razy w miesiącu, tylko raz w roku.

W temacie poruszamy rożne ciekawe pomysły, by poprawić sobie budżet lub go w ogóle stworzyć . Mówimy o biznesach zarówno dla zamożnych jak i mniej zamożnych lub całkiem biednych.
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Pomysł na BIZNES - Jak poprawić sobie budżet?

Post autor: EV-Maniak »

A co myślicie o patronite?
To jakaś forma żebraniny i cichego korumpowania twórców, czy czyste od serca wsparcie fanów?
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Pomysł na BIZNES - Jak poprawić sobie budżet?

Post autor: EV-Maniak »

Np. taki Tas nie mógłby z tego skorzystać? Jak myślicie?

https://patronite.pl/
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2018, 21:14 przez EV-Maniak, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 2965
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: Pomysł na BIZNES - Jak poprawić sobie budżet?

Post autor: tas »

No ja mówiłem, pato striming, picie, przeklinanie, wódka, później robim film ze spalenia garażu ładując bez BMSa liiony starym prostownikiem i żarówką, później jak się wszystko pali to więcej przeklinania zbieram na nowy garaż, patroni, 50 tysi lekko leci, nowy garaż, tym razem ładowanie liion prosto z gniazdka, kolejna pożoga, więcej patronów, wiecej kasy bo żal ludka, więcej przeklinania i wódki. Perpeturalna spirala dobrobytu :)
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Pomysł na BIZNES - Jak poprawić sobie budżet?

Post autor: EV-Maniak »

Kurdę, jak popatrzyłem ile badziewiaste kanały zarabiają na patronite, to aż mi szczęka opadła i lekko szlak trafił...
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Pomysł na BIZNES - Jak poprawić sobie budżet?

Post autor: EV-Maniak »

A jak myślicie, zbudowanie takiej firmy jak e-biker, to dobry pomysł na biznes?
Fuszerkę sprzedawać z dużą przebitką i już jest kasiorka.
Gorzej jak się wizerunek straci, a później próbuje nieudolnie go odbudować:

Passat_EQ
Forumowicz
Posty: 120
Rejestracja: 21 lut 2018, 13:16

Re: Pomysł na BIZNES - Jak poprawić sobie budżet?

Post autor: Passat_EQ »

Widzisz heniu zeby zbudowac biznes trzeba go zbudowac wokol talentu. I tak np arecki buduje bajki, ebajker wciska gruz, ja myje winde na kazdym pietrze, gwintuje kijki od szczotki na tokarce i regeneruje wtryski do Tesli, mam tez stragan na allegro gdzie sprzedaje bezprzewodowe sluchawki prysznicowe. Tobie natomiast proponuje pojsc w marketing. Firma reklamowa z obsluga wizerunku w sieci to jest to.
Chodzi o kreowanie opinii o firmach. Firmach konkurencyjnych dla klienta. Dokladniej o troling :) ebajkera juz praktycznie dojechales swoimi wpisami. Na ostatnim filmie jest wyraznie chudszy, wiec albo jestes rzeczywiscie skuteczny, albo ujebal wąchacz w swoim customie i ciezej mu sie pedaluje.
Awatar użytkownika
Maran_hand
Forumowicz
Posty: 956
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów

Re: Pomysł na BIZNES - Jak poprawić sobie budżet?

Post autor: Maran_hand »

Kiedyś na poprzednim forum, niestety nie pamiętam już jego nazwy ;) opisałem pomysł na biznes.
Przytoczę go raz jeszcze:
Do jego realizacji są potrzebne minimum dwie osoby. Zostawiasz markowy rower w ruchliwym miejscu pamiętając o tym by go nie zapinać. Ważne by jego cena liczona była w tysiącach. Czekasz gdzieś w oddali aż zjawi się amator cudzej własności. Potem ruszaszcie za złodziejem, najlepiej na ebike co by mieć pewność że dogonicie. I gdy tamten jest już pewien, że mu się udało zrownujecie się z nim na światłach (tu już pełna dowolność) pała, gaz pieprzowy lub co kolwiek czym można zrobić krzywdę.. Krótka ale dynamiczna akcja i gdy tamten leży już na ziemi informujecie go, że wzywacie policję a że wartość roweru duża to facet ma przeje..ne. Na jego prośby łaskawie zgadzacie się nie wzywać policji ale za Wasz czas i nerwy powiedzmy ..500 się należy! Nie ma kasy? No cóż jego telefon też Wam wystarczy a że akurat macie przy sobię umowę kupna sprzedaży.. ;) Same korzyści, czyścicie miasto z szumowin które następnym razem mocno się zastanowią za nim wyciągną łapy po cudzą własność a przy okazji parę groszy wpadnie ..i wszystko na legalu ;) Ilu takich .ujków się trafi? Pewnie tylu, że kilka sezonów biznes można ciągnąć ;)
Passat_EQ
Forumowicz
Posty: 120
Rejestracja: 21 lut 2018, 13:16

Re: Pomysł na BIZNES - Jak poprawić sobie budżet?

Post autor: Passat_EQ »

Mozna tez za nim pojechac do domu. Moze w sieni stoja jeszcze lepsze :)
Awatar użytkownika
Maran_hand
Forumowicz
Posty: 956
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów

Re: Pomysł na BIZNES - Jak poprawić sobie budżet?

Post autor: Maran_hand »

Pomysł nie jest chroniony patentem także można go modyfikować w dowolny sposób. Jednak jako pomysłodawca życzył bym sobie żeby złodziej po takiej akcji zawsze kilka większych siniaków miał :twisted:
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Pomysł na BIZNES - Jak poprawić sobie budżet?

Post autor: EV-Maniak »

Oglądałem dzisiaj trochę filmików "Taba na rowerze". W jednym z nich mówi, że odszedł z e-bikera i ma swój biznes. Nie wiecie jaki?
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomysł na BIZNES - Jak poprawić sobie budżet?

Post autor: tatar »

Szemrany :D
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Pomysł na BIZNES - Jak poprawić sobie budżet?

Post autor: EV-Maniak »

Ale bez kitu, ktoś wie co to za nowy biznes ma Taba? Związany z e-bajkerstwem, czy jaki? Może coś podpatrzymy?
Awatar użytkownika
Goliath
Forumowicz
Posty: 1317
Rejestracja: 25 lut 2018, 1:02
Lokalizacja: Izabelin-Dziekanówek

Re: Pomysł na BIZNES - Jak poprawić sobie budżet?

Post autor: Goliath »

henio-DS pisze:
09 maja 2018, 18:26
Ale bez kitu, ktoś wie co to za nowy biznes ma Taba? Związany z e-bajkerstwem, czy jaki? Może coś podpatrzymy?
Może sam go zapytasz.... przecież jest razem z nami :D pod nickiem RadTaba ;)
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Pomysł na BIZNES - Jak poprawić sobie budżet?

Post autor: EV-Maniak »

No faktycznie. Nie dawno się zarejestrował, jakoś przed zlotem :)
Awatar użytkownika
GiantTrance3KW
Forumowicz
Posty: 174
Rejestracja: 04 maja 2017, 14:10
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Pomysł na BIZNES - Jak poprawić sobie budżet?

Post autor: GiantTrance3KW »

Henio-DS Siema ;) Mam pewien pomysł na to jak można poprawić swój budżet, całkiem serio, z tego co pamiętam jak rozmawialiśmy na zlocie to w znanej Ci okolicy są największe złoża bursztynu w naszym kraju :D no ale do nich raczej się łatwo nie dobierze nikt bo dość głęboko, natomiast nad morzem można to robić całkiem legalnie (zbierać , poławiać itd) ja interesuję się tym od dawna, jak jeszcze ten "surowiec" nie był taki cenny jak teraz, teraz o wiele więcej ludzi interesuje się tym głównie właśnie z powodów finansowych, ja natomiast pozyskuje ale na razie jeszcze nie sprzedałem nic bo ciężko mi się z nim rozstać :D serio to fascynuje mnie bursztyn i jego samo szukanie ;) Ale niektórzy trzepią na tym niezłą kasę , w sieci jest trochę różnych materiałów, choć nie za dużo bo ludzie się nie chwalą, no i trzeba oddzielić legal od oszołomów
Awatar użytkownika
Umbur
Moderator
Posty: 1346
Rejestracja: 27 kwie 2017, 11:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Pomysł na BIZNES - Jak poprawić sobie budżet?

Post autor: Umbur »

W Żyrardowie chyba już też szukają, bo w lesie można się natknąć na dziwne dziury na środku ścieżki co ała robią. :D
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 2965
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: Pomysł na BIZNES - Jak poprawić sobie budżet?

Post autor: tas »

Ej ej ej
Lece sobie prostką przez las w trójmieście, elegancko, drzewa śmigają, hopki, piasek na ścieżce że można latać ładnie boczkiem, widzę sobie fajny dziewiczy lasek to bez hamowania konkretny skill i jak się nie wpier*****łem, bo inaczej tego nie nazwę,na pole minowe z dziurami po 2x2x1m głębokimi!!!!! Mijam jedną cudem nieomal nie wpadając a przede mną 5 kolejnych! Odbicie w lewo, hopka przez kłodę, prawo brzegiem nasypu ostry skręt, łata piasku odhamowanie i stoję. Stoję na środku krajobrazu jak po bombardowaniu.
Ja się pytam kto to robi i jakim cudem ten ktoś robi to bez wykrycia?!
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
Awatar użytkownika
GiantTrance3KW
Forumowicz
Posty: 174
Rejestracja: 04 maja 2017, 14:10
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Pomysł na BIZNES - Jak poprawić sobie budżet?

Post autor: GiantTrance3KW »

To są właśnie normalne grupy przestępczy proceder, w zmowie z lokalna policaj, bo jak tego można nie zwalczyć...oni jadą z koksem na grubą skalę i niszczą wszystko dookoła, legalni sa tylko poławiacze i zbieracze, nawet zezwolenia można wykupić w urzędzie morskim, no ale ci z motopompami to na grube kg lecą..a normalni ludzie muszą mieć po prostu szczęście i poświęcić duuużo więcej czasu.
Awatar użytkownika
Goliath
Forumowicz
Posty: 1317
Rejestracja: 25 lut 2018, 1:02
Lokalizacja: Izabelin-Dziekanówek

Re: Pomysł na BIZNES - Jak poprawić sobie budżet?

Post autor: Goliath »

tas pisze:
09 maja 2018, 21:45
Ja się pytam kto to robi i jakim cudem ten ktoś robi to bez wykrycia?!
To coś w rodzaju progów zwalniających dla Falcon-ów :D :lol:
Awatar użytkownika
GiantTrance3KW
Forumowicz
Posty: 174
Rejestracja: 04 maja 2017, 14:10
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Pomysł na BIZNES - Jak poprawić sobie budżet?

Post autor: GiantTrance3KW »

Takich różnych historii jest sporo..a jeszcze więcej pewnie nie opisanych..to jak trafienie w lotka i to też legalne ;)
http://wyborcza.pl/1,76842,16985155,Rol ... rects=true

A tych co doły ryją to już tępią bardziej, choć nie sądzę aby to skutecznie całkiem wytępili, patologia plus korupcja = mega patola
Awatar użytkownika
Goliath
Forumowicz
Posty: 1317
Rejestracja: 25 lut 2018, 1:02
Lokalizacja: Izabelin-Dziekanówek

Re: Pomysł na BIZNES - Jak poprawić sobie budżet?

Post autor: Goliath »

Kurde.... nie myślałem że to jest taka plaga :? W mojej okolicy /w Puszczy Kampinoskiej/ to co najwyżej granat lub amunicję możesz wykopać ;)
Awatar użytkownika
GiantTrance3KW
Forumowicz
Posty: 174
Rejestracja: 04 maja 2017, 14:10
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Pomysł na BIZNES - Jak poprawić sobie budżet?

Post autor: GiantTrance3KW »

Goliath pisze:
09 maja 2018, 22:08
Kurde.... nie myślałem że to jest taka plaga :? W mojej okolicy /w Puszczy Kampinoskiej/ to co najwyżej granat lub amunicję możesz wykopać ;)
Oj niewypałów i niewybuchów to masa jest wszędzie gdzie tylko większe walki były...aż strach kopać, u mnie nie trzeba kopać , ziemia sama odsłania, morze również...trzeba uważać bo na plażach do dzisiaj opalamy się na bomkach :D 1-2 metry pod kocem :D serio , jak wykopywaliśmy wrak razem z muzeum to na ok 20m kw wyszło 6 artyleryjskich i 2 lotnicze na normalnej plaży, a ostatnio morze wyrzuciło bombkę głębinową czyli okazałego "jeża' był artykuł
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomysł na BIZNES - Jak poprawić sobie budżet?

Post autor: tatar »

GiantTrance3KW pisze:
09 maja 2018, 22:16
Goliath pisze:
09 maja 2018, 22:08
Kurde.... nie myślałem że to jest taka plaga :? W mojej okolicy /w Puszczy Kampinoskiej/ to co najwyżej granat lub amunicję możesz wykopać ;)
Oj niewypałów i niewybuchów to masa jest wszędzie gdzie tylko większe walki były...aż strach kopać, u mnie nie trzeba kopać , ziemia sama odsłania, morze również...trzeba uważać bo na plażach do dzisiaj opalamy się na bomkach :D 1-2 metry pod kocem :D serio , jak wykopywaliśmy wrak razem z muzeum to na ok 20m kw wyszło 6 artyleryjskich i 2 lotnicze na normalnej plaży, a ostatnio morze wyrzuciło bombkę głębinową czyli okazałego "jeża' był artykuł
To wszystko przez Pelagię z kabaretu Tey-po co tyle ich produkowała? :D
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomysł na BIZNES - Jak poprawić sobie budżet?

Post autor: WojtekErnest »

Nie snujcie za wiele wątków spiskowych, bowiem z czasów ostatniej wojny pozostaly doly, okopy, jakie kopano w bardzo wielu lasach . Oczywiscie w tych miejscach latwo natrafic na amunicje z tego okresu czy uzbrojenie.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Awatar użytkownika
TomaS
Forumowicz
Posty: 930
Rejestracja: 03 maja 2017, 10:00
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Pomysł na BIZNES - Jak poprawić sobie budżet?

Post autor: TomaS »

tas pisze:
09 maja 2018, 21:45
Stoję na środku krajobrazu jak po bombardowaniu.
Ja się pytam kto to robi i jakim cudem ten ktoś robi to bez wykrycia?!
Tam gdzie byliście zakwaterowani to właśnie jest plaga tego. Oczywiście robią to w nocy, nielegalnie a to z tego powodu że jest tam tego sporo. Ojciec jak pracował w jednym z zakładów to brali ziemie z tego rejonu legalnie i bursztyn im się wszędzie walał jako "złom". Przyniósł kiedyś siatkę tego do domu ;)
Jeżdżę na:
1. :SAMURAI BANSHE
2. :CARRERA BANSHE
Awatar użytkownika
Maran_hand
Forumowicz
Posty: 956
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów

Re: Pomysł na BIZNES - Jak poprawić sobie budżet?

Post autor: Maran_hand »

Nie wiem czy to dla jaj czy ktoś faktycznie.. Ale business is business ;)
Załączniki
PhotoGrid_1527688577626.jpg
Awatar użytkownika
andy101
Forumowicz
Posty: 109
Rejestracja: 25 lut 2018, 7:44
Lokalizacja: Krosno

Re: Pomysł na BIZNES - Jak poprawić sobie budżet?

Post autor: andy101 »

I telefon podany do oficera policji :lol: :lol: . Wyniki same się nie zrobią.

Obrazek
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Pomysł na BIZNES - Jak poprawić sobie budżet?

Post autor: EV-Maniak »

Powiedzcie tak szczerze, z ręką na sercu - da się wyżyć z ebajkerstwa - z przerabiania analogów na elektryki, czy też robienia kustomów?
Bo sobie tak myślę: fachowców w tej branży sporo i to nie byle jakich, choćby na naszym forum, jednak stosunkowo mało ludzi się z tego utrzymuje. Jak ja bym się znał na elektronice, jak tu nie jeden na forum, to być może bym spróbował sił. Dlaczego tacy wybitni specjaliści nie wiedzieć czemu nie wchodzą w ten biznes? Może to nieopłacalne, jedynie jako dodatkowe zajęcie by wpadło trochę grosza?
Ile jest w stanie jeden człowiek zrobić elektryków miesięcznie? Takiego ze skrzynką? Myślę, że góra 2, no trzy to maks? Ale sprzeda 3 na miesiąc? Wątpię. Ludzie, do końca mądre nie są i wolą kupować gotowce z hipermarketów lub ewentualnie zestawy do samodzielnego montażu...
a jakie jest wasze zdanie?
ODPOWIEDZ