Skuteczne zabezpieczenia przed kradzieżą

Piszta co chceta ;)
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 3003
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Skuteczne zabezpieczenia przed kradzieżą

Post autor: tas »

Z tego co zauważyłem, ebajki jako takie nie są obiektem kradzieży. Tzn w tym rozumieniu, że owszem bywały doniesienia, że komuś ukradli ale głównie to było spod sklepu/knajpy przypadkowa wędka albo komuś robili wjazd na piwnicę i leciały rowery poklei i między innymi elektryk.

Dlatego uważam, ze najlepszą formą zabezpieczenia jest Ulock jakiejś konkretnej firmy

Obrazek

sam mam taki i zawsze biorę go do plecaka kiedy wiem, że ebajk ma być pozostawiony na minutę bez opieki.

Natomiast wszelakie dziwne wynalazki jak alarmy, trackery GPS i inne zabaweczki uznaję za nie warte 5zł. Bo po pierwsze nie zabezpieczają przed kradzieżą, nie mają kompletnie żadnej wartości prewencyjnej, a co gorsza nawet takie trackery GPS są kompletnie bezużyteczne.
Oglądnijcie sobie:
http://uwaga.tvn.pl/reportaze,2671,n/zl ... 68744.html

Żaden GPS nie pomógł, dopiero serwisant rowerowy i zapisy z kamer pomogły zidentyfikować złodzieja.

Solidny kawał stali jest lepszy od elektronicznych zabawek :)
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
Awatar użytkownika
Tsport
Forumowicz
Posty: 135
Rejestracja: 19 lut 2018, 13:53
Lokalizacja: Warszawa-Ursus

Re: Skuteczne zabezpieczenia przed kradzieżą

Post autor: Tsport »

Ja w swoich sprzętach mam coś takiego:

https://mansfield-devine.com/bocage-bik ... rame-lock/

Nie wiem na ile skuteczne ale na pewno wygodne.
Pavyan
Forumowicz
Posty: 57
Rejestracja: 19 lut 2018, 23:42

Re: Skuteczne zabezpieczenia przed kradzieżą

Post autor: Pavyan »

He, he, popieram opinie poprzedników... i swój złom zabezpieczam OBOMA żelaziwami opisanymi powyżej.
Choć są niefirmowe, to masywne; zaś kumulację trudności (z punktu widzenia złodziejskiego sukinsyna) uważam za bardzo wydatne wzmocnienie zabezpieczeń ogółem. Jakby rodzaj synergii, takie spiętrzenie łachudra ominie i poszuka łatwiejszego łupu.
Raz na wyjeździe jakiś złodziejski kutafąch tak się zagotował (nie miał "przy sobie" sposobu na U-Lock), że w desperacji odkręcił od ramy jego zawieszkę transportową i zabrał - widać krzyżakowy wkrętak miał w kieszeni - w nadziei, że może następnym razem nie będę woził ciężkiego skobla.
No cóż, musiałem zrobić zawieszkę z duralu, a w gniazda śrub - tym razem już ampulowych - wkleiłem kulki łożyskowe.
Już zawieszki nie odkręci, a zysk mam taki że jest teraz niezniszczalna, nie do urwania na żadnych wybojach.
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3338
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skuteczne zabezpieczenia przed kradzieżą

Post autor: WojtekErnest »

tas pisze:
10 mar 2018, 20:40
Z tego co zauważyłem, ebajki jako takie nie są przedmiotem kradzieży.
W ostatnim tygodniu w woj. śląskim byly dwa takie przypadki. Zginęły w nocy spod drzwi w blokach.
Byly zapięte mechanicznymi blokadami
Info na FB.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 3003
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: Skuteczne zabezpieczenia przed kradzieżą

Post autor: tas »

Jakimi mechanicznymi blokadami?

[youtube][/youtube]
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
Pavyan
Forumowicz
Posty: 57
Rejestracja: 19 lut 2018, 23:42

Re: Skuteczne zabezpieczenia przed kradzieżą

Post autor: Pavyan »

Tas, właśnie na ów filmik kiedyś natrafiłem - i w efekcie kupiłem skobel TONYON (ten z 10:15), największy rozmiar i przekrój; dałem ok. 55zł + przesyłka. Szeroki i długi, można go zapiąć nawet na "chudszą" latarnię.
Ma on wady, jedna rzecz jest nawet bez sensu (czyli podtoczenia skobla, kwadratu na walec, tuż przy zamku zmniejszające niepotrzebnie przekrój, chodzi o koło wpisane w kwadrat - właśnie tam zresztą założyłbym nożyce :) ), zaś część "zamkowa" jest prawdopodobnie ze ZnAl-u (ale tylko "prawdopodobnie", nie zdejmowałem plastyku) i kilkukrotne mocne uderzenie młot(ki)em spowodowałoby najpewniej jej zniszczenie/zerwanie.
Druga wada to plastykowa zawieszka na sztycę siodełka - bardzo szybko uległa naderwaniu, skobel jest ciężki. Ale jak wspomniałem, dorobiłem duralową i teraz jest OK.

Zresztą, co to znaczy "markowe zabezpieczenie"?
Choć sprawa stara, to jakiś czas temu był problem U-locków KRYPTONITE, okazało się że ich "szpecjalny" zamek z kluczem cylindrycznym można w kilka sekund otworzyć rurką długopisu BiC i ponoć firma wymieniała na własny koszt felerne zabezpieczenie.

Poza tym, jak złodziej ma czas i robi to w piwnicy, w nocy - to i każdy dobrze zahartowany skobel przetnie w 5 minut małą akumulatorową miniszlifierką typu DREMEL, mała tarczka, cicha praca. Ale na ulicy, w dzień... to już trudno.

Chociaż, taka historia: szwagier zostawił rower w mieście, zapiął zwykłą linką. Po powrocie skonstatował, że gdzieś zgubił klucz do linki - trudno, dostał się jakoś do domu, wziął piłkę do metalu, wrócił i zaczął pracowicie "usuwać" zabezpieczenie (bo cięcie luźnej linki stalowej brzeszczotem nie jest miłym i łatwym zajęciem :D ) Był biały dzień, środek miasta, ludzie cały czas go mijali i nawet się przyglądali... pół godziny się szarpał, nikt nie zapytał co właściwie robi, nikt nie zawiadomił policji (bo nie przyjechali) - przeciął linkę, zabrał rower i po sprawie. To akurat był jego rower, ale złodziej miałby tak samo. I na pewno dużo szybciej, w sekundę - bo złodziej miałby sekator albo nożyce do lin stalowych :D

PS: Jeszcze jedno, jeśli już wybiera ktoś linkę stalową, to oczywiście trzeba patrzeć na grubość linki - ale nie przez przeźroczystą koszulę z PVC.
Producenci wykorzystują efekt soczewki cylindrycznej - gruba przeźroczysta koszulka PVC tak właśnie działa.
W efekcie cienka linka (5-6mm) w grubościennej przeźroczystej rurze wydaje się niezorientowanemu widzowi dwu-, trzykrotnie grubsza - ale to tylko złudzenie.
tkoko
Forumowicz
Posty: 5052
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Skuteczne zabezpieczenia przed kradzieżą

Post autor: tkoko »

Pavyan pisze:
11 mar 2018, 11:35
...Zresztą, co to znaczy "markowe zabezpieczenie"?
Choć sprawa stara, to jakiś czas temu był problem U-locków KRYPTONITE, okazało się że ich "szpecjalny" zamek z kluczem cylindrycznym można w kilka sekund otworzyć rurką długopisu BiC i ponoć firma wymieniała na własny koszt felerne zabezpieczenie.
.....
Dobry złodziej weźmie się za zamek, jako najsłabszy element każdego zabezpieczenia, o "pożyczeniu" sobie kluczy nie wspomnę. Sądzę że wystarczy "wywiercić" wkład zamka (mosiądz) i każde zabezpieczenie się otworzy.
Awatar użytkownika
Umbur
Moderator
Posty: 1346
Rejestracja: 27 kwie 2017, 11:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Skuteczne zabezpieczenia przed kradzieżą

Post autor: Umbur »

Ja korzystam z takiej:

Obrazek

Jest zrobiony z 2,5cm segmentów tak, że nie ma gdzie wsadzić nożyc do drutu.
W zamku jest kulka i nie ma jak go rozwiercić.

Obrazek
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 3003
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: Skuteczne zabezpieczenia przed kradzieżą

Post autor: tas »

Wychodzę z założenia, że nie da się zabezpieczyć na 100% ale... można to ryzyko zredukować tak mocno, że właściwie nie możemy sobie nic zarzucić.
Jasne, że jeśli nasz bajk trafi na fachowca zawodowca to nic mu nie pomoże, ale... najczęściej trafia na amatorów z sekatorem do cięcia linki i rower znika w 5 sek spod marketu albo uczelni.
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
guardman
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:55

Re: Skuteczne zabezpieczenia przed kradzieżą

Post autor: guardman »

Najlepsze wiadomo Ulocki z dodatkowom linką, którą oplatasz sobie koła. Takie zabezpieczenie ma przede wszystkim odstraszać potencjalnych złodziei bo większość to po prostu wykorzystuje okazje np. pozostawiony na "minutkę" rower pod sklepem :)
Kiedyś nie mogłem otworzyć zapięcia i ok 20min szarpałem się przy kole próbując otworzyć i oczywiście nikt nie reagował.
Natomiast mocne ebajki są dosyć unikalne i pewnie złodziej nawet bałby sie to sprzedać. Dobrą opcją jest też naniesienie na ramę specjalnego kodu, który można zrobić na posterunku policji.
Awatar użytkownika
Tsport
Forumowicz
Posty: 135
Rejestracja: 19 lut 2018, 13:53
Lokalizacja: Warszawa-Ursus

Re: Skuteczne zabezpieczenia przed kradzieżą

Post autor: Tsport »

Umbur pisze:
11 mar 2018, 14:02
Ja korzystam z takiej:

Obrazek

Jest zrobiony z 2,5cm segmentów tak, że nie ma gdzie wsadzić nożyc do drutu.
W zamku jest kulka i nie ma jak go rozwiercić.

Obrazek
Umbur, ten Twój zamek jest podobny do tego Kryptonite co go rurką z długopisu otwierali. Mam jednak nadzieję, że Twój jednak się czymś różni i nie będzie to takie łatwe.
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 3003
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: Skuteczne zabezpieczenia przed kradzieżą

Post autor: tas »

Akcja z otwieraniem ulocków długopisem to była w czasach dinozaurów wiele lat temu, problemu już dawno nie ma :)
Producent stanął na wysokości zadania i wymienił wszystko i dobrze bo to świadczy o odpowiedzialności. Żaden chińczyk by tego nie zrobił ze swoją linką za 50zł
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
Pavyan
Forumowicz
Posty: 57
Rejestracja: 19 lut 2018, 23:42

Re: Skuteczne zabezpieczenia przed kradzieżą

Post autor: Pavyan »

Pamiętam zdjęcie twojego żywego zabezpieczenia. "Obronne" ono raczej nie było :) , ale hałaśliwe z pewnością.
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3338
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skuteczne zabezpieczenia przed kradzieżą

Post autor: WojtekErnest »

W swoich elektrykach mamy dodatkowo możliwość zwierania faz, co w praktyce uniemożliwia złodziejowi odjechanie o własnych siłach.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Maju
Forumowicz
Posty: 50
Rejestracja: 18 lut 2018, 15:29

Re: Skuteczne zabezpieczenia przed kradzieżą

Post autor: Maju »

WojtekErnest pisze:
11 mar 2018, 21:42
W swoich elektrykach mamy dodatkowo możliwość zwierania faz, co w praktyce uniemożliwia złodziejowi odjechanie o własnych siłach.
Chyba, że utnie przewody fazowe :lol:
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 3003
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: Skuteczne zabezpieczenia przed kradzieżą

Post autor: tas »

fajnie by było ogarnąć ten temat inaczej niż na biedo-styczniku co się rozsypuje na wybojach, w sumie dużo osób jest zainteresowana czymś takim
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3338
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skuteczne zabezpieczenia przed kradzieżą

Post autor: WojtekErnest »

Może prosty i skuteczny sposób, czyli złącze (gniazdo 3pin) i ręcznie wkładany wtyk ze zwarciem ?
Oczywiście to kolejny element do dyskretnego montażu.
Ale czasem może być przydatny na szybkie/krótkie unieruchomienie, nawet bez zakładania blokady przed sklepem z bułkami :-)
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
ap0f1s
Forumowicz
Posty: 558
Rejestracja: 03 maja 2017, 9:37
Lokalizacja: Kęty

Re: Skuteczne zabezpieczenia przed kradzieżą

Post autor: ap0f1s »

Sam używam w swoich rowerach takiej stacyjki do blokady faz I jeszcze się nie stało. Ale pewnie do czasu.
http://allegro.pl/wylacznik-0-1-z-klucz ... NmMyMDE%3D
Budowa pakietów lion, rowerów elektrycznych (Falcon, vektor, E-kross itp.)
Kontakt 513388355
Kilka moich konstrukcji
viewtopic.php?f=30&t=399
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Skuteczne zabezpieczenia przed kradzieżą

Post autor: EV-Maniak »

Jam ma dwa zabezpieczenia. Jedno przewoźne i jedno stacjonarne. Zapięcie ze sztabek i zapięcie motocyklowe KRYPTONITE. Pierwsze wożę ze sobą - jest lekkie mobilne, drugie z racji wagi, tylko do ewentualnego zamknięcia na noc lub jako dodatkowe, gdy jadę tam gdzie można się spodziewać tych którzy powinni mieć poucinane ręce, a w ostateczności chociaż kciuki 8-)
Załączniki
6b15a9e8420fb3c0f089b4e32309.jpg
402858d7458b98125ecd129452f4.jpg
Awatar użytkownika
Umbur
Moderator
Posty: 1346
Rejestracja: 27 kwie 2017, 11:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Skuteczne zabezpieczenia przed kradzieżą

Post autor: Umbur »

zeeltom pisze:
12 mar 2018, 8:56
Znowu post mi zniknął. Napisałem i go nie ma.
Pisałem o przekaźnikach samochodowych.
To zaczyna być denerwujące.
A nie pisałeś go czasem w tym wątku? :D
http://pojazdyelektryczne.org/viewtopic.php?f=22&t=422
Awatar użytkownika
noisuee
Forumowicz
Posty: 156
Rejestracja: 20 lut 2018, 7:00
Lokalizacja: Poznań

Re: Skuteczne zabezpieczenia przed kradzieżą

Post autor: noisuee »

Używam identycznej stacyjki jak ap0f1s w dwóch ebajkach i jak na razie zero problemów. Można wykorzystać styki NC lub NO i ułożyć je piętrowo, także można stosować różne kombinacje.
sunman
Forumowicz
Posty: 44
Rejestracja: 19 lut 2018, 18:57
Lokalizacja: Rzeszow

Re: Skuteczne zabezpieczenia przed kradzieżą

Post autor: sunman »

Z tych patentow hania ma realna "moc" inne niestety sa do rozwalenia ( ten z kulkami) kamien... w srodku jest stalowa linka.
Kryptonite ( tam jest ogrom gumy) i wzmacniana stal pod spodel ale nie za wiele (ale sama.marla robi swoje) z krypto mi zawineli rower btw.

Ten drugi henia to geuby lancuch z utwardzonej stali ktory trzeba ciac i to 2 razy i to jest najmocniejsza opcja .
Ja stosuje lancuch 14mm utwardzonej stali i kludke z 16mm stali zapiecie motocyklowe.

Choc uwazam ze najistotniejsze jest a)parkowanie tam gdzie nie ma ludzi( zainteresowanych wrogim przejeciem)
I "obrzygany" rower nie wyglada na cenny.

Mam baterie bez zadnego zabezpieczenia owinieta w jensy foliowa reklamowke wyglada jak dobytek bezdemnego.
djmarcin56
Forumowicz
Posty: 256
Rejestracja: 19 lut 2018, 14:37
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Skuteczne zabezpieczenia przed kradzieżą

Post autor: djmarcin56 »

A teraz pytanie, bosh na baterie rozumiem przetnie w chwile każde z tych zabezpieczeń?
Awatar użytkownika
TomaS
Forumowicz
Posty: 932
Rejestracja: 03 maja 2017, 10:00
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Skuteczne zabezpieczenia przed kradzieżą

Post autor: TomaS »

Przetnie wszystko tylko masę hałasu i iskier narobi i to na szczęście jego największy problem eliminujący go ze "standardowego" użycia na mieście ;)

Ja wyznaję zasadę: "Chcesz zostawić rower, nie jedź rowerem".

Ale to moja zasada i nie każdemu uda się to zrealizować stąd polecam zabezpieczenie które ma przekrój / średnicę na tyle duże że po prostu uniemożliwia założenie szczypiec (wyposażenie 99% złodziei rowerów na mieście). Wtedy zabezpieczenie nie musi być nawet pełne w środku (po prostu grubsza rura zagięta w skobel) przez co i waga będzie mniejsza.
Jeżdżę na:
1. :SAMURAI BANSHE
2. :CARRERA BANSHE
Awatar użytkownika
Maran_hand
Forumowicz
Posty: 956
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów

Re: Skuteczne zabezpieczenia przed kradzieżą

Post autor: Maran_hand »

Ja używam tego. Niestety są to kg które wożę w plecaku i które naprawdę czuć. Na plus, producent twierdzi, że urządzeniem nie elektrycznym nie da się tego zabezpieczenia usunąć w czasie akceptowalnym przez złodzieja. A elektrycznym, też to chwilę potrwa zwracając uwagę innych. Cóż.. wierzę w to no bo co innego mi pozostało? ;)
Załączniki
PhotoGrid_1521009034384.jpg
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Skuteczne zabezpieczenia przed kradzieżą

Post autor: EV-Maniak »

Ważne jest też sposób przypinania roweru. Najlepiej jak zamknięcie owinie jak najwięcej elementów. Są przypadki, że złodziej ucina ramę, bo mu w ten sposób łatwiej. Przychodzi gość a tu widzi zamkniecie, a roweru nie ma.

Nie mam alarmu, ale taki sygnał uważam, że też jest dobry, bo może spłoszyć złodzieja, a i nam da cynk, że coś się dzieje przy naszej maszynie. Np. alarm z sygnałem na komórkę, gdy jesteśmy w sklepie i nic nie słyszymy - wylatujemy i ehh złodziejowi spuszczamy i niechcący mu dłoń butem łamiemy, by już nie powtórzył swojego wyczynu. Ja bym tak zrobił, nawet bym się pierniczył. Dłoń na asfalt i i piętą. No chyba, żeby były kamery, wówczas w typowej szamotaninie bym mu mocną krzywdę zrobił. Cięnty jestem na tych ehh*.
Awatar użytkownika
Tsport
Forumowicz
Posty: 135
Rejestracja: 19 lut 2018, 13:53
Lokalizacja: Warszawa-Ursus

Re: Skuteczne zabezpieczenia przed kradzieżą

Post autor: Tsport »

henio pisze:
14 mar 2018, 9:18
Ważne jest też sposób przypinania roweru. Najlepiej jak zamknięcie owinie jak najwięcej elementów. Są przypadki, że złodziej ucina ramę, bo mu w ten sposób łatwiej. Przychodzi gość a tu widzi zamkniecie, a roweru nie ma.

Nie mam alarmu, ale taki sygnał uważam, że też jest dobry, bo może spłoszyć złodzieja, a i nam da cynk, że coś się dzieje przy naszej maszynie. Np. alarm z sygnałem na komórkę, gdy jesteśmy w sklepie i nic nie słyszymy - wylatujemy i ehh złodziejowi spuszczamy i niechcący mu dłoń butem łamiemy, by już nie powtórzył swojego wyczynu. Ja bym tak zrobił, nawet bym się pierniczył. Dłoń na asfalt i i piętą. No chyba, żeby były kamery, wówczas w typowej szamotaninie bym mu mocną krzywdę zrobił. Cięnty jestem na tych ehh*.
Henio, musisz się z tym liczyć, że będziesz odpowiadał za zrobienie im krzywdy.
Niestety nasze prawo jest tak skonstruowane, że oni czują się bezkarnie a do tego nieporadność policji i znieczulica społeczna pozwala im na pewne działanie.

Musisz mieć tez na uwadze, że może nie być Ci łatwo w szamotaninie, bo taki fi.tek, nie będzie chciał zostać złapany więc będzie robił wszystko i używał 150% siły, intelektu, sprytu itp.
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Skuteczne zabezpieczenia przed kradzieżą

Post autor: EV-Maniak »

Ja biorę to pod uwagę. Dlatego taki samosąd trzeba też robić z głową, czyli niby niechcący, w afekcie i tak by nie było świadków, a złodziej żeby tak dostał w ehh, żeby miała amnezję pourazową :D
Awatar użytkownika
TomaS
Forumowicz
Posty: 932
Rejestracja: 03 maja 2017, 10:00
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Skuteczne zabezpieczenia przed kradzieżą

Post autor: TomaS »

henio a jak złodziej będzie silniejszy od Ciebie i zamiast Ty jemu to on Tobie da wpie %$#@ ? :D To trzeba bedzie rozkręcić temat "Skuteczne narzędzia samoobrony na ebajku" :D
Jeżdżę na:
1. :SAMURAI BANSHE
2. :CARRERA BANSHE
Awatar użytkownika
Maran_hand
Forumowicz
Posty: 956
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów

Re: Skuteczne zabezpieczenia przed kradzieżą

Post autor: Maran_hand »

Tak widzę Henia.. i choćby to Pudzian kradł ebajka to będzie musiał skapitulować! ;)
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3338
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skuteczne zabezpieczenia przed kradzieżą

Post autor: WojtekErnest »

henio pisze:
14 mar 2018, 9:18
Ważne jest też sposób przypinania roweru. Najlepiej jak zamknięcie owinie jak najwięcej elementów.
Też tak uważam, im CIASNIEJ owiniete zabezpieczenie, tym trudniej wcisnąć narzędzie tnące.
A co do monitoringów i 'walki' z 1 złodziejem, to publikowane w necie zdjęcia kradziezy rowerów, często pokazują
że sa to 'grupy' 2-3 osobowe, nierzadko z udziałem dziewczyn. Po to żeby obserwować i wzajemnie chronić.
Dlatego jeśli to możliwe zostawiajmy tam gdzie jest monitoring, w ulicach dookoła. To często jedyny realny
sposób na namierzenie.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Awatar użytkownika
Iceman
Forumowicz
Posty: 348
Rejestracja: 02 maja 2017, 21:28

Re: Skuteczne zabezpieczenia przed kradzieżą

Post autor: Iceman »

A czy miał ktoś styczność z poniższym zapięciem? Ma małe rozmiary na czym mi zależy i podobno wykonany jest z płaskowników ze stali hartowanej co powinno być pewniejsze od linki.
Załączniki
zapiecie-skladane-onguard-heavy-duty-8115-k9-szyfr.jpg
Awatar użytkownika
Przemek
Forumowicz
Posty: 1010
Rejestracja: 03 maja 2017, 17:13
Lokalizacja: Katowice

Re: Skuteczne zabezpieczenia przed kradzieżą

Post autor: Przemek »

może trochę napiszę z czapy najlepsze zabezpieczenie, pamiętacie stary odcinek Jasia Fasoli jak zamykał auto na zasuwę a kierownicę chował w bagażniku, ktoś pamięta w jakim to było odcinku to niech podlinkuje
Awatar użytkownika
Maran_hand
Forumowicz
Posty: 956
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów

Re: Skuteczne zabezpieczenia przed kradzieżą

Post autor: Maran_hand »

Gdzieś, kiedyś czytałem, że płaskowniki nawet w tańszych zapięciach dają radę. Problem są nity które je łączą a po przez możliwość zadziałania na nie dużą dźwignią dość łatwo je rozerwać. Problem wytrzymałości łączeń dotyczyły wszystkich tego typu zapięć.
Kiedyś Klawiatura w jednym z odcinków Gadżeta pokazywał ciekawe zapięcie. Ten typ co powyżej zintegrowany z siodełkiem. Zdejmujesz siedzenie jedną dźwignią i rozwijasz z pod niego kilka płaskowników, przypinasz. Jeśli złodziej ukradnie to odjedzie bez siedzenia bo nie da się na szybko "zwykłego" siedziska przyczepić do sztycy która jest w rowerze i którą możemy dodatkowo zabezpieczyć przed jej zdemontowaniem. Może taki delikwent zwróci uwagę policji jadąc z ostro zakończoną rurą pod tyłkiem? A przy odrobinie szczęścia ..hehe wiadomo co :)
Awatar użytkownika
Umbur
Moderator
Posty: 1346
Rejestracja: 27 kwie 2017, 11:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Skuteczne zabezpieczenia przed kradzieżą

Post autor: Umbur »

Przemek pisze:
14 mar 2018, 12:43
może trochę napiszę z czapy najlepsze zabezpieczenie, pamiętacie stary odcinek Jasia Fasoli jak zamykał auto na zasuwę a kierownicę chował w bagażniku, ktoś pamięta w jakim to było odcinku to niech podlinkuje
W tym odcinku na końcu wyjmuje zasuwę z wraku. :)

[youtube][/youtube]
Awatar użytkownika
Tsport
Forumowicz
Posty: 135
Rejestracja: 19 lut 2018, 13:53
Lokalizacja: Warszawa-Ursus

Re: Skuteczne zabezpieczenia przed kradzieżą

Post autor: Tsport »

WojtekErnest pisze:
14 mar 2018, 12:19
henio pisze:
14 mar 2018, 9:18
Ważne jest też sposób przypinania roweru. Najlepiej jak zamknięcie owinie jak najwięcej elementów.
Też tak uważam, im CIASNIEJ owiniete zabezpieczenie, tym trudniej wcisnąć narzędzie tnące.
A co do monitoringów i 'walki' z 1 złodziejem, to publikowane w necie zdjęcia kradziezy rowerów, często pokazują
że sa to 'grupy' 2-3 osobowe, nierzadko z udziałem dziewczyn. Po to żeby obserwować i wzajemnie chronić.
Dlatego jeśli to możliwe zostawiajmy tam gdzie jest monitoring, w ulicach dookoła. To często jedyny realny
sposób na namierzenie.
Niestety ale pod centrami handlowymi monitoring nie jest żadnym zabezpieczeniem. Można go użyć do odtworzenia kradzieży i tyle. Obsługa często w postaci 1 ochroniarza jest skupiona na tym co się dzieje w sklepie i nie ma czasu na oglądanie kamer na zewnątrz. Złodzieje w niektórych wypadkach czują się tak bezkarnie, że nawet nie próbują zasłaniać twarzy.
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Skuteczne zabezpieczenia przed kradzieżą

Post autor: EV-Maniak »

Zamknięcie z płaskowników jest zdecydowanie lepsze niż linka, czy też słaby łańcuch. Nity faktycznie są słabym punktem, ale też stanowią problem dla złodzieja - sporo czasu musi im poświecić. Bardzo dobre jest zamknięcie jakie zaprezentował w pierwszym poście Tas, tylko po czasie zamek zaczyna w tym szwankować. Ale typ zamknięcia Ulock jest generalnie najlepszy. Też o takim myślałem, jednak jest słabo przewoźne. Tylko w plecaku bo o ramę kołacze i kormysło wielkie. Zamknięcie z płaskowników fajnie się przewozi, a i na rowerze ładnie się prezentuje.
Awatar użytkownika
TomaS
Forumowicz
Posty: 932
Rejestracja: 03 maja 2017, 10:00
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Skuteczne zabezpieczenia przed kradzieżą

Post autor: TomaS »

https://youtu.be/opjDdMkpjXQ?t=173

Jak się wkleja filmik żeby odrazu było widać ?
Ostatnio zmieniony 14 mar 2018, 13:49 przez TomaS, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeżdżę na:
1. :SAMURAI BANSHE
2. :CARRERA BANSHE
Awatar użytkownika
Iceman
Forumowicz
Posty: 348
Rejestracja: 02 maja 2017, 21:28

Re: Skuteczne zabezpieczenia przed kradzieżą

Post autor: Iceman »

No i wszystko jasne.
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Skuteczne zabezpieczenia przed kradzieżą

Post autor: EV-Maniak »

TomaS pisze:
14 mar 2018, 13:46
https://youtu.be/opjDdMkpjXQ?t=173

Jak się wkleja filmik żeby odrazu było widać ?
A jak to jest, że ten filmik po wejściu na linka odpala się od razu od 2:53, a nie leci od początku?
Na początku filmiku widać, że była trudność z przecięciem nitu...
Awatar użytkownika
TomaS
Forumowicz
Posty: 932
Rejestracja: 03 maja 2017, 10:00
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Skuteczne zabezpieczenia przed kradzieżą

Post autor: TomaS »

Prawy przycisk myszy na filmie i "kopiuj od bieżącego momentu"

Tak, gościu nie mógł dobrze uchwycić łączenia ale ktoś wprawiony i pod wpływem adrenaliny zrobi to za pierwszym razem.
Jeżdżę na:
1. :SAMURAI BANSHE
2. :CARRERA BANSHE
Pavyan
Forumowicz
Posty: 57
Rejestracja: 19 lut 2018, 23:42

Re: Skuteczne zabezpieczenia przed kradzieżą

Post autor: Pavyan »

Zasadę działania tzw. "śruby rzymskiej" znam, ale nie wiedziałem o istnieniu takiego fabrycznego dynksu, gotowego do "użycia".
A żaden to problem zrobić zmodyfikowaną wersję, uniwersalną - czyli do różnych U-Locków.
Screw spreader w akcji, czyli jak łatwo i cicho pokonać dowolnego U-Locka (można także rozgiąć skobel, wtedy przyrządzik umieścić wzdłuż rygla):

I wykrętak do ułamanych śrub kontra zabezpieczenie przetyczkowe na tarczę hamulcową:

Kurna, złodzieje na wszystko znajdą sposób...
ODPOWIEDZ