Pierwszy przejazd testowy

Piszta co chceta ;)
ODPOWIEDZ
miki
Forumowicz
Posty: 1415
Rejestracja: 14 gru 2019, 11:46

Pierwszy przejazd testowy

Post autor: miki »

No, wreszcie udało mi się doprowadzić projekt do takiego etapu, że mogłem bezpiecznie przejechać swój pierwszy odcinek testowy, ok. 30km jednym ciągiem. Oczywiście dookoła komina, w razie awarii łatwiej wrócić :-) TranziX 36V/250W i KT sinus na kołach 28" spisały się doskonale, uśmiech nie schodzi z twarzy :-) Przy instalacji 48V (czyli wg proporcji ok. 333W) nic się nie grzeje, na razie nie ładuję w niego prądu większego, niż zalecany, muszę poznać jego zachowanie i wyskalować (chociażby uwiarygodnić wskazania prędkościomierza). Na pagórkowatym terenie najlepiej sprawdza się 3 poziom wspomagania, wtedy się jedzie na leniucha. Większe podjazdy to poziom 4-5, oczywiście to nie jest pogórze. Przy zejściu do 1 poziomu mam wrażenie, że jestem trochę hamowany przez silnik, kiedy kręcę pedałami (mam tylko czujnik PAS, zresztą własnej konstrukcji). Na akumulatorku o teoretycznej pojemności 7,2Ah zrobiłem ok. 30km, nie jest to wielki wynik, ale mam dużą przerwę w jeździe rowerowej, nogi nie wytrenowane. Przede mną dokładne przyjrzenie się stanowi ogniw i wykonanie drugiej baterii o tych samych parametrach. No i cała ta zabawa wykonaniem otworów pod gniazda ładowania i balansowania, uszczelka i dalsza organizacja wnętrza skrzynki. Generalnie jest ciekawie :-)
Awatar użytkownika
Goliath
Forumowicz
Posty: 1320
Rejestracja: 25 lut 2018, 1:02
Lokalizacja: Izabelin-Dziekanówek

Re: Pierwszy przejazd testowy

Post autor: Goliath »

Zapuść fotki... filmik z jazdy :)
miki
Forumowicz
Posty: 1415
Rejestracja: 14 gru 2019, 11:46

Re: Pierwszy przejazd testowy

Post autor: miki »

E..., jeszcze nie ten etap :-) Sporo do wygładzenia zostało.
Awatar użytkownika
Goliath
Forumowicz
Posty: 1320
Rejestracja: 25 lut 2018, 1:02
Lokalizacja: Izabelin-Dziekanówek

Re: Pierwszy przejazd testowy

Post autor: Goliath »

My lubimy "surowiznę"... widać wtedy trud walki ;) w finalnym ebaiku :mrgreen:
ODPOWIEDZ