Nas WIĘCEJ nie oznacza LEPIEJ. Co jeśli będzie więcej rowerów elektrycznych?

Piszta co chceta ;)
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
TomaS
Forumowicz
Posty: 932
Rejestracja: 03 maja 2017, 10:00
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Nas WIĘCEJ nie oznacza LEPIEJ. Co jeśli będzie więcej rowerów elektrycznych?

Post autor: TomaS »

No fakt przejazd przez pasy to 99,9% standard gdzie się nie pójdzie.
Jeżdżę na:
1. :SAMURAI BANSHE
2. :CARRERA BANSHE
Awatar użytkownika
GiantTrance3KW
Forumowicz
Posty: 174
Rejestracja: 04 maja 2017, 14:10
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Nas WIĘCEJ nie oznacza LEPIEJ. Co jeśli będzie więcej rowerów elektrycznych?

Post autor: GiantTrance3KW »

Przejazd po pasach jeśli ma się oczy "dookoła głowy" i nie jadą samochody lub są daleko, pieszych też zero lub pojedyncze "sztuki" to wcale nie jest jakieś wielkie zagrożenie (oczywiście spokojnie - nie by straszyć prędkością) Zresztą coraz więcej jest logicznych przejść z możliwością przejazdu rowerów :)
Natomiast wszystkie inne "życiowe" konfliktowe sytuacje rodem z "innego wymiaru" są jak najbardziej problemem - nie tylko bardzo utrudniają współuczestnictwo w ruchu po tej planecie, ale co gorsze są niebezpieczne i giną ludzie :cry: Napatrzałem się na różne wypadki - im więcej się poruszasz nie ma opcji żeby nie widzieć takich smutnych zdarzeń, w miejscach szczególnie zatłoczonych, turystycznych to obraz codzienny - smutne lecz prawdziwe i niestety nic nie pomaga.. :(
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3337
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nas WIĘCEJ nie oznacza LEPIEJ. Co jeśli będzie więcej rowerów elektrycznych?

Post autor: WojtekErnest »

fineasz pisze:
14 maja 2018, 18:43
Założę się, że jeszcze kilka lat i zacznie się kontrola rowerów elektrycznych jak ma to miejsce u sąsiadów z Niemiec lub Holandii.
z FB:
Jak donosi portal Telegraaf.nl
Uwaga ebikerzy w Holandii. Suszarki idą w użycie !!

Ebajkerzy pisza :
---------------
Ja miałem u siebie w mieście spotkanie z agentem. Spoko gość , kazał manetkę zdjąć i tyle.
Widział mnie parę razy na mieście i widział że nie jeżdżę szybko.
Od tamtej pory manetka w szufladzie i spokojna jazda w dzień.
---------------
Widziałem reportaż niemieckiej telewizji. Zatrzymywali ludzi na ebikach i sprawdzali
im w pamięci wyświetlacza największą osiągniętą prędkość. Szukali raczej pojazdów
oryginalnych zchipowanych.
Jeden miał prawie 80kmh i powiedział, że na stojaku ręcznie pedałami kręcił:)
---------------
Jechaliśmy ścieżką rowerową longboardem i hulajnogą. Oba elektryki. Około 20km/h. Trzech policjantów
rzuciło się za nami w pościg na rowerach elektrycznych. Chcieli odebrać nam sprzęt i mandat (koło 300 euro najpewniej),
ale byliśmy z Polski, więc dali sobie spokój. W Berlinie legalne są tylko rowery i Segwaye do zwiedzania.
---------------
Załączniki
Suszarka-ebike.JPG
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Awatar użytkownika
Yin
Forumowicz
Posty: 964
Rejestracja: 19 lut 2018, 18:17
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Nas WIĘCEJ nie oznacza LEPIEJ. Co jeśli będzie więcej rowerów elektrycznych?

Post autor: Yin »

WojtekErnest pisze:
21 sie 2018, 19:04
Jechaliśmy ścieżką rowerową longboardem i hulajnogą. Oba elektryki. Około 20km/h. Trzech policjantów
rzuciło się za nami w pościg na rowerach elektrycznych. Chcieli odebrać nam sprzęt i mandat (koło 300 euro najpewniej),
ale byliśmy z Polski, więc dali sobie spokój. W Berlinie legalne są tylko rowery i Segwaye do zwiedzania.
Chory kraj te Niemcy :)
Album rowerów poziomych i nietypowych:
pl.pinterest.com/jessecuster77/recumbent-bike/
pl.pinterest.com/jessecuster77/rower/
http://forum.poziome.pl
ODPOWIEDZ