silnik z alternatora

Omówienie modeli silników. Ich dane techniczne, zastosowanie, moc, napięcie itp.
ODPOWIEDZ
pxl666

silnik z alternatora

Post autor: pxl666 » 18 wrz 2018, 10:27

hej spotkałem się z takim tematem ale mało konkretnych info .
ktoś się za to brał ? jest sens ? czy lepiej szukać mocnego silnika u chińczyka ?

myślałem to zastosować jako moto do emotobike (bez pedałów) ale nie znalazłem info czy warto się bawić w te przeróbkę

amciu

Re: silnik z alternatora

Post autor: amciu » 25 wrz 2018, 20:36

Chciałbyś to jako DD czy z przekładnią ? Stojany alternatorów mają dużo mniejszą średnicę niż najczęściej spotykane bajkowe DD, więc i moment uzyskasz mniejszy. Chyba, że masz na uwadze jakiś bardzo duży alternator. Kiedyś takie były spotykane w autobusach.
Jak z przekładnią, to da radę, ale sprawność tego silnika będzie dość marna z powodu pakietu blach stojana alternatora. One są robione po taniości z dość grubych blach (spotyka się 1 mm i więcej), kiepsko albo wcale nieizolowanych od siebie, ze słabo odwęglonego żelaza - ot, taka przemysłowa masówka, wentylator i tak to wychłodzi a użytkownik nie ma o tym pojęcia ile traci paliwa.
Koszt wykonania takiego silnika to właściwie niewielki mógłby być. Uzwojenie to tylko trochę drutu i dużo pracy, wirnik to zakup magnesów i prace tokarskie.
Chyba jedyne, co z tego alternatora zostanie to ten rdzeń. Ale nie znam szczegółów Twojej koncepcji.

ODPOWIEDZ