Moment obrotowy na Amper

Dział dotyczący napędów z silnikiem umieszczonym w piastach kół.
ODPOWIEDZ
scuda
Forumowicz
Posty: 747
Rejestracja: 24 lut 2018, 21:49
Lokalizacja: Stalowa Wola

Moment obrotowy na Amper

Post autor: scuda »

Jeśli moment obrotowy silnika zależy od ilości amperów podawanych w silnik to jeśli zrobię baterię zamiast 60v 8p tak żeby podawal 40a, skonstruuje 48v 10p i będę 50a podawal. Czy silnik będzie miał większy moment kosztem prędkości czy przyspieszały będą podobnie, bo moc w watach będzie taka sama ?
Rugos
Forumowicz
Posty: 421
Rejestracja: 19 lut 2018, 14:27

Re: Moment obrotowy na Amper

Post autor: Rugos »

Większy moment kosztem prędkości :)
sirgregs
Forumowicz
Posty: 152
Rejestracja: 19 lut 2018, 18:49
Lokalizacja: Łódź

Re: Moment obrotowy na Amper

Post autor: sirgregs »

Jaki będzie sterownik to pierwsze pytanie.
Jakie zmiany w sterowniku planujesz żeby przy 48V pobierał więcej prądu niż przy 60V?
scuda
Forumowicz
Posty: 747
Rejestracja: 24 lut 2018, 21:49
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Moment obrotowy na Amper

Post autor: scuda »

Sirgregs tu chodzi o baterię. Z 10p więcej prądu wycisnę niż z 8p. Nie zmieszczę więcej jak 130 ogniw a chcę duży moment do wspinania się pod duże górki nawet kosztem prędkości. Silnik to mxus V3 16x4 w kole 24 cali więc przy 48 i tak ze 45 poleci ?
A sterownik to jeszcze nie wiem docelowo jaki będzie, na razie mam 30a sinus i chętnie go potestuje i podkręce na 40-50 A. Sterownik tenże pracuje na napięciu 48/60 jest zainstalowany pod ramą i jak upalam rower, to 9c się przegrzewa a sterownik jest dosłownie zimny więc pewnie 50A zniesie jak nic :p
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1324
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: Moment obrotowy na Amper

Post autor: Yasiu77 »

A gdybyś zrobił np z wydajniejszych ogniw np vtc5 to pakiet 16s8p dałby rade nawet do 64A? U Tasa jakiś czas już są sterowniki sinusy 60A. Nie musiałbyś się z prędkością ograniczać. No i 4kw to już coś bo teraz masz 2kw :) Mi ten mxus v3 się nudzi na 45A i kupiłem 60A ( o identycznych wymiarach) ale teraz boję się o ramę (giant nrs2) i znowu zmiany.
scuda
Forumowicz
Posty: 747
Rejestracja: 24 lut 2018, 21:49
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Moment obrotowy na Amper

Post autor: scuda »

Vtc5 dadzą mi za mała pojemność końcowa w AH. Przy 8 pakietach istotna jest dla mnie pojemność. Zobaczę, niedługo będą silniki w nexunie to będę testował na tym zestawie co mam i wtedy zdecyduje jakie modyfikacje poczynić ;)
Awatar użytkownika
Kajman
Forumowicz
Posty: 1288
Rejestracja: 18 maja 2018, 9:51

Re: Moment obrotowy na Amper

Post autor: Kajman »

jak chcesz mieć więcej momentu to bierz silnik o tej samej mocy a mniejszych obrotach :P
Awatar użytkownika
elektrotonus
Forumowicz
Posty: 1259
Rejestracja: 19 lut 2018, 15:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moment obrotowy na Amper

Post autor: elektrotonus »

Czasem nie ma opcji wyboru silnika, taki się trafił lub za długo trzeba czekać na odpowiedni i wtedy trzeba kombinować prądami i woltarzem.
- Wheller DD 250 W - w planowanej modernizacji :-) https://tiny.pl/tnmmg
- Rockrider MID 750 W - "Srebrna Strzała" ;-) https://tiny.pl/tnmmh
- Samurai DD 3500 W - prawie gotowy :) https://tiny.pl/tnmxv
Awatar użytkownika
Kajman
Forumowicz
Posty: 1288
Rejestracja: 18 maja 2018, 9:51

Re: Moment obrotowy na Amper

Post autor: Kajman »

no to jak dasz więcej prądu to otrzymasz więcej momentu i mocy :)
ODPOWIEDZ