Co za silniki siedzą w skuterach?

Dział dotyczący napędów z silnikiem umieszczonym w piastach kół.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
exmotech
Forumowicz
Posty: 323
Rejestracja: 22 lut 2018, 16:19

Co za silniki siedzą w skuterach?

Post autor: exmotech »

Po mieście jeździ coraz więcej skuterów elektrycznych i ciekaw jestem jak one się mają do naszych rowerów.

1. Nasze rowery.
- silniki np Mxus 3k
- nie wolno mimo wszystko gazować non stop bo się przegrzeje
- staramy się aby rowery były w miarę lekkie, stąd osprzęt rowerowy, downhillowy
- Na baterie wydajemy sporo pieniędzy
- Cena spokojnie powyżej 6000zł

2. Skutery elektryczne
- jakie silniki, skoro:
- nie grzeją się chyba, bo by wypożyczalnie skuterów nie nadążały z wymianą floty
- ciężkie skutery, najczęściej sporo stali, wiadomo, chińska produkcja
- Wątpię aby były to baterie li-ion, a jeśli już to nie z górnej półki
- cena od 4000zł

mimo wszystko te skutery poruszają się po ulicach, często szybko. Zasięg około 40km. Czy na serio są takie niezawodne i się nie grzeją bo mają jakieś super silniki, czy może po prostu nikt nie opowiada o usterkach i popalonych zwojach...
Awatar użytkownika
MateuszSz
Forumowicz
Posty: 172
Rejestracja: 19 lut 2018, 15:07
Lokalizacja: Koniaków

Re: Co za silniki siedzą w skuterach?

Post autor: MateuszSz »

1. Kluczem do braku grzania się silnika w skuterach jest małe koło.
Skutery posiadają mniejsze koła niż 18 moto (np 12 cali). więc silnik ma lżej i dlatego nie przegrzewa się tak jak te nasze w rowerach .
2. Zazwyczaj skutery jeżdżą po płaskich drogach i równych asfaltach a my nasze rowery męczymy po lasach czy kamienistych ,piaszczystych ścieżkach.
GrzegorzS
Forumowicz
Posty: 359
Rejestracja: 23 lut 2018, 0:14
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Co za silniki siedzą w skuterach?

Post autor: GrzegorzS »

Zazwyczaj siedzą tam silniki o niższej sprawności wersje v1/v2, moc też jest niewielka więc wystarczy tani sterownik i tańsza bateria.
Gdybyś chciał sobie przerobić skuter aby fajnie jeździł to braknie Ci 10 tys na elektryfikacje.
Głowacz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 20 mar 2018, 0:45
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co za silniki siedzą w skuterach?

Post autor: Głowacz »

Widziałem rozebrany silnik z jakiegoś chińskiego skutera. Uzwojenie i szerokość magnesów prawie jak w qs273, a chodziło to na sterowniku 60v 50A. Więc nie miało to się prawa zagrzać
Awatar użytkownika
moonkagliwicee
Forumowicz
Posty: 294
Rejestracja: 21 cze 2019, 9:42

Re: Co za silniki siedzą w skuterach?

Post autor: moonkagliwicee »

Obok mojego domu jest knajpa w ktorej dostczaja zarcie wlasnie skuterami elektrycznymi. Kiedys z ciekawosci sie zatrzymalem i zerknalem na silniki. Na 99% siedzialy tam qs205
Dark eCruiser - mxus xf08c, bidon 36v 13Ah, sterownik lishui 18A max
Dede
Forumowicz
Posty: 2065
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Co za silniki siedzą w skuterach?

Post autor: Dede »

U mnie pracy maja skutery elektryczne i jednym był silnik Bosch S03SC6W150019L0729R550 jednym z modeli firmy SUPER SOCO
Mały prąd, mała moc tym modelu 2400W dla tego mogą byc tanie naprawie i produkcji.
Tanie te skutery nie są, jechać idzie ale moc mała jedynie ze wygląd jest ich super jak na elektryka.
Załączniki
20200721_141045_copy_1612x1209.jpg
Awatar użytkownika
BeneQ
Forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: 10 kwie 2021, 18:45
Lokalizacja: Milówka

Re: Co za silniki siedzą w skuterach?

Post autor: BeneQ »

Na mój gust żeby skuter w miarę normalnie jeździł to absolutne minimum silnik 4500watt , skoro mocna Hulajka w peaku osiąga 5000 watt to cięższy skuter powinien mieć tyle w standardzie.
ODPOWIEDZ