KING-METER

Tematy związane ze sterownikami, wyświetlaczami oraz ich konfiguracją sprzętową (połączenie przewodów) i programową (MENU konfiguracyjne, serwisowe)
ODPOWIEDZ
EVMajster
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 22 gru 2018, 15:59

KING-METER

Post autor: EVMajster »

Witam , wszystkich

Mam wyświetlacz KING-METER JUST-ONE LCD (K5250) i poszukuje sterownika, który będzie współpracował.
Miał ktoś z was do czynienia z tego typu wyświetlaczem? a może będzie pasował obojętnie jaki byle by działał z KING-METER
tkoko
Forumowicz
Posty: 4996
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: KING-METER

Post autor: tkoko »

EVMajster pisze:
15 paź 2023, 14:30
Witam , wszystkich

Mam wyświetlacz KING-METER JUST-ONE LCD (K5250) i poszukuje sterownika, który będzie współpracował.
Miał ktoś z was do czynienia z tego typu wyświetlaczem? a może będzie pasował obojętnie jaki byle by działał z KING-METER
Fajne "to to". Na początek spytam ile kosztuje i gdzie kupiłeś?
A co do pytania, to na tak postawione pytanie nie da się odpowiedzieć.
Po pierwsze; jeżeli masz jakąkolwiek instrukcję lub opis do wyświetlacza to się podziel. Z dostępnych w necie info wyświetlacz może działać z UART, CAN, LIN, co sprawia że musisz mieć i sterownik z UART, CAN, LIN. Pytanie jakie złącze ma Twój wyświetlacz.
Po drugie; jeżeli już zgadniesz/rozszyfrujesz czy masz UART, CAN, LIN, np. po rodzaju złącza lub opisu, musisz odszyfrować/dowiedzieć się jaki protokół komunikacji wyświetlacz<> sterownik jest w opisie (jezeli jest).
Do wyboru masz; protokol 2, 5S, KDS, Bafang V5.2, JLCD, APT 1.3
Najłatwiej byłoby gdyby wyświetlacz miał UART i protokół Bafang, bo najłatwiej byłoby to sprawdzić i zgrać ze sterownikiem.
Drugim protokołem w miarę dostępnym/popularnym przy tensometrze jest UART i 5S;
https://pl.aliexpress.com/item/40000386 ... pt=glo2pol
Nieznane w innych wyświetlaczach są "kody błędów" tego wyświetlacza, i tu też może być problem.
ODPOWIEDZ