LCD UKC-1 co ustawić ?

Tematy związane ze sterownikami, wyświetlaczami oraz ich konfiguracją sprzętową (połączenie przewodów) i programową (MENU konfiguracyjne, serwisowe)
Przemekr
Forumowicz
Posty: 89
Rejestracja: 21 mar 2023, 13:10

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: Przemekr »

Wyświetlacz ma biały przewód.
Tylko z sterownika widocznie nie wychodzi sygnał.
Trudno piszę do chińczyka o zwrot lub wymianę .
Albo rozejrzę się za samym licznikiem dodatkowym, ale to kolejne urządzenie a rower jak choinka :)
tkoko
Forumowicz
Posty: 4997
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: tkoko »

Nie wiem jakim cudem masz biały przewód w wyświetlaczu UKC1, chyba że masz jakąś inną wersję z wl/wył lampy.
Załączniki
UCK1.jpg
Przemekr
Forumowicz
Posty: 89
Rejestracja: 21 mar 2023, 13:10

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: Przemekr »

tkoko pisze:
05 mar 2024, 13:58
Przemekr pisze:
05 mar 2024, 13:30
A nie da się dokupić jakiegoś czujnika żeby współpracował z wyświetlaczem omijając sterownik ? no bo z wyświetlacza na pewno wychodzi ten biały do prędkości.
Nie da się nic podłączyć "do wyświetlacza". Wyświetlacz nie ma białego przewodu, a ponadto komunikacja wyświetlacz <> sterownik jest cyfrowa/szeregowa. Jak bardzo zależy Ci na wskazaniach prędkości/zasięgu pozostaje jedynie zewnętrzny licznik rowerowy, lub zmiana sterownika na taki który ma na białym pomiar zewnętrznego czujnika prędkości.
no biały przewód ma wyświetlacz, tylko z sterownika nie wiadomo co wychodzi
tkoko
Forumowicz
Posty: 4997
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: tkoko »

Przemekr pisze:
05 mar 2024, 15:43
no biały przewód ma wyświetlacz, tylko z sterownika nie wiadomo co wychodzi
Pokaż mi złącze wyświetlacza z białym przewodem (zdjęcie). Wyżej masz typowe złącze wyświetlacza UKC!, nie widać białego przewodu. Jeżeli masz w tym złączu biały przewód (być może zamiast np. żółtego), to nadal nie ma tam możliwości podpięcia zewnętrznego czujnika prędkości, bo jest to złącze komunikacji szeregowej Rx/Tx.
Przemekr
Forumowicz
Posty: 89
Rejestracja: 21 mar 2023, 13:10

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: Przemekr »

Tak masz rację pomyliły mi się wtyczki bo już od wczoraj to...... :)
czyli podsumowując: sterownik nie podaje na wyświetlacz sygnału prędkości.
Ostatnio zmieniony 05 mar 2024, 17:17 przez Przemekr, łącznie zmieniany 1 raz.
Dede
Forumowicz
Posty: 2089
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: Dede »

Przemekr pisze:
05 mar 2024, 16:45
Tak masz rację pomyliły mi się wtyczki bo już od wczoraj to...... :)
czyli podsumowując: sterownik nie podaje na wyświetlacz sygnału prędkości.
Sterownik podaje prędkość ale innym przewodem i to sygnał cyfrowy z komunikacją innych funkcji nie tylko prędkość.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4997
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: tkoko »

Przemekr pisze:
05 mar 2024, 16:45
czyli podsumowując: sterownik nie podaje na wyświetlacz sygnału prędkości.
Sterownik podaje na wyświetlacz "sygnał" prędkości, jedynie nie ma wejścia na zewnętrzny czujnik prędkości, lub wyświetlacz nie umożliwia wybrania rodzaju sygnału na białym przewodzie sterownika jak np. w "KT".
Dede
Forumowicz
Posty: 2089
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: Dede »

Przemekr pisze:
05 mar 2024, 16:45

A znalazłem jeszcze w opisie tego co kupiłem taki opis co to jest 5 ?
Auto detekcja hall silniku lub nazwane jako samo nauka hall
Przemekr
Forumowicz
Posty: 89
Rejestracja: 21 mar 2023, 13:10

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: Przemekr »

A ten KT jest na aliexpres ? możesz mi dać jakiś link ? i czy do niego będzie pasował ten wyświetlacz UKC1 ?
Dede
Forumowicz
Posty: 2089
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: Dede »

Przemekr pisze:
05 mar 2024, 17:19
A ten KT jest na aliexpres ? możesz mi dać jakiś link ? i czy do niego będzie pasował ten wyświetlacz UKC1 ?
Dede pisze:
05 mar 2024, 11:23

https://a.aliexpress.com/_EjJ1ZXf
Ten sterownik ma przewody speed sensor na osobnym okablowaniu niż Halle bo przy halach jest biały przewod od temperatury a nie od prędkości.
Na poziomie LCD można wybrać czy ma działać prędkość z hall fazowych czy czujnika dodatkowego.
Sterownik działa tylko z wyświetlaczem KT
tkoko
Forumowicz
Posty: 4997
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: tkoko »

Przemekr pisze:
05 mar 2024, 17:19
A ten KT jest na aliexpres ? możesz mi dać jakiś link ? i czy do niego będzie pasował ten wyświetlacz UKC1 ?
Nie będzie pasował.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4997
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: tkoko »

Dede pisze:
05 mar 2024, 17:25
Sterownik działa tylko z wyświetlaczem KT
I nie wszystkie wyświetlacze umożliwiają zmianę przeznaczenia tego przewodu.
Załączniki
KT.jpg
Dede
Forumowicz
Posty: 2089
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: Dede »

tkoko pisze:
05 mar 2024, 17:27
Dede pisze:
05 mar 2024, 17:25
Sterownik działa tylko z wyświetlaczem KT
I nie wszystkie wyświetlacze umożliwiają zmianę przeznaczenia tego przewodu.
Ale źle oglądasz po czujnik prędkości jest pod funkcją P2 a nie C8 bo to jest czujnik temperatury a nie prędkości.
Fukcja temperatury na LCD 5 nie będzie działać bo nie ma na wyświetlaczu wskaźnika temperatury jeśli o to Tobie chodzi?

Jeśli chodzi o prędkości to na wyświetlaczu od lcd 3 do 8 będzie działać funkcja P2 prędkości jeśli kupimy sterownik z przewodem speed sensor na zewnętrzny czujnik prędkości dla silników przekładniowych.

P2: Sposób odczytu prędkości silnika/koła Pozwala zmienić sposób w jaki sterownik oblicza prędkość kręcenia kołem. Ta nastawa pozwala zmienić funkcje białego przewodu w wiązce przewodów od czujników halla. Jeśli posiadasz silnik przekładniowego, to one zazwyczaj nie mają pomiaru temperatury ale mają tam dodatkowy 4 czujnik halla zamontowane w tym celu, aby nawet nie dając gazu i jadąc na luzie sterownik miał możliwość odczytać prędkość. Nie da się tego zrobić z czujników roboczych napędowych ponieważ one same zamontowane są za sprzęgłem przekładni i silnik nie obraca się podczas jazdy na luzie więc i odczytu prędkości nie ma. Domyślnie: 0 - 0: (dla silnika bezprzekładniowego) sterownik bierze wtedy prędkość z czujników halla silnika - 1: (dla silnika przekładniowego) sterownik odczytuje prędkość z dodatkowego czujnika halla przeznaczonego na potrzeby odczytu prędkości w silnikach przekładniowych
Załączniki
Screenshot_20240305-173717_Adobe Acrobat.jpg
Przemekr
Forumowicz
Posty: 89
Rejestracja: 21 mar 2023, 13:10

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: Przemekr »

Znalazłem taki sterownik z wyświetlaczem KT czy będzie działał szybkościomierz ?
https://pl.aliexpress.com/item/10050041 ... ry_from%3A



https://pl.aliexpress.com/item/32608837 ... pt=glo2pol


tylko w wyświetlaczu nie ma napięcia 52v a taki mam akumulator to znowu będzie przekłamanie bo można ustawić 48V lub 60V ? tak miałem w starym i właściwie dlatego zmieniłem wszystko na nowy :) ale przynajmniej wiem że mam lepszy sterownik :)

może ktoś ma sterownik i lcd i może polecić ? sterownik od 48 lub 52 do 72v i mocy chwilowej do ok 2000W lub więcej i wyświetlacz zeby było 52v 56v 60 v
Załączniki
Screenshot 2024-03-05 at 17-57-41 167.42zł 35% OFF Elektryczny kontroler rowerowy 36V 48V Ebike bezczujnikowy kontroler 250W 350W 500W 750W 1000W KT kontroler podwójny tryb sinusoida controller electric controller [...].png
Screenshot 2024-03-05 at 18-20-48 70.53zł 28% OFF Rower elektryczny KT wyświetlacz LCD3 LCD5 LCD7 LCD8H LED880 24V 36V 48V 72V Ebike inteligentny wyświetlacz Kunteng dla zestaw do roweru elektrycznego - AliExpress.png
Dede
Forumowicz
Posty: 2089
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: Dede »

Ten sterownik co wybrałeś brak informacji i na foto nie witać związki do zewnętrznego czujnika to raczej bym nie ryzykował.
Dla czego nie interesuje Tobie link do sterownika co wysłałem wcześniej? on ma dodatkowy kabel do czujnika prędkości.
Przemekr
Forumowicz
Posty: 89
Rejestracja: 21 mar 2023, 13:10

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: Przemekr »

Dede pisze:
05 mar 2024, 19:40
Ten sterownik co wybrałeś brak informacji i na foto nie witać związki do zewnętrznego czujnika to raczej bym nie ryzykował.
Dla czego nie interesuje Tobie link do sterownika co wysłałem wcześniej? on ma dodatkowy kabel do czujnika prędkości.
w tych sterownikach co podałeś link jest max 48V a ja chciał bym min 52v do 72v teraz mam aku 52, ale jeszcze planuje trochę zwiększyć napięcie w przyszłości.
Dede
Forumowicz
Posty: 2089
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: Dede »

O panie silnik przekładniowy o małej mocy ma pracować na 72V trochę za dużo mocy. Silnik bez czujnika temperatury i bez zabezpieczeń na temperatury to marnie skończy.

Co do sterownika KT one dobrze pracują na 13S 48V, wersję na 60V są mocno awaryjne i nie polecane zależy jaka sztukę się trefi.
Przemekr
Forumowicz
Posty: 89
Rejestracja: 21 mar 2023, 13:10

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: Przemekr »

Dede pisze:
06 mar 2024, 0:37
O panie silnik przekładniowy o małej mocy ma pracować na 72V trochę za dużo mocy. Silnik bez czujnika temperatury i bez zabezpieczeń na temperatury to marnie skończy.

Co do sterownika KT one dobrze pracują na 13S 48V, wersję na 60V są mocno awaryjne i nie polecane zależy jaka sztukę się trefi.
pisałem o sterowniku do 72V bo kiedyś może zmienie silnik to sterownik by już był.
A na razie zwiększyłem o 4v jak będzie ok to jeszcze o 4 max. do tego silnika :)

a jeszcze znalazłem taki opis z tego sterownika o co chodzi ? bo coś napisane o prędkości.
Załączniki
Screenshot 2024-03-06 at 18-39-27 129.91zł 36V 48V 52V 60V 72V 1000W 2000W 35A 45A 3 Mode sinusoidal Ebike kontroler z wyświetlaczem kolorowy LCD TFT 04U UKC1 - AliExpress.png
Dede
Forumowicz
Posty: 2089
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: Dede »

Wystarczyło przetłumaczyć żeby się dowiedzieć o co chodzi.
Załączniki
Screenshot_20240306-203914_Google.jpg
Przemekr
Forumowicz
Posty: 89
Rejestracja: 21 mar 2023, 13:10

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: Przemekr »

Dziękuje wszystkim za rady i pomoc .
Kupiłem dzisiaj taki mały licznik rowerowy żebym wiedział ile km przejechałem, i szukam jakiegoś nowego kompletu albo sterownika do wyświetlacza. Chociaż napisałem już do chuńczyka nowego bo są nowe fajne : https://pl.aliexpress.com/item/10050062 ... ry_from%3A
Przemekr
Forumowicz
Posty: 89
Rejestracja: 21 mar 2023, 13:10

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: Przemekr »

a tutaj znalazłem sterownik i jest taki opis ( jest przewód speed ) czy to o ten chodzi ?
Załączniki
Screenshot 2024-03-07 at 10-47-38 165.87zł 35% OFF Elektryczny kontroler rowerowy 36V 48V Ebike bezczujnikowy kontroler 250W 350W 500W 750W 1000W KT kontroler podwójny tryb sinusoida controller electric controller [...].png
tkoko
Forumowicz
Posty: 4997
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: tkoko »

Przemekr pisze:
07 mar 2024, 10:49
a tutaj znalazłem sterownik i jest taki opis ( jest przewód speed ) czy to o ten chodzi ?
Przecież masz to samo, tylko zamiast "speed" w sterowniku, masz zapewne "temperatura" w sterowniku.
Przemekr
Forumowicz
Posty: 89
Rejestracja: 21 mar 2023, 13:10

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: Przemekr »

no dobra znalazłem kontrolery i wyświetlacze KT o ile o te chodzi ?
możecie mi napisać czy tę będą ok ?
https://pl.aliexpress.com/item/10050053 ... pt=glo2pol
tkoko
Forumowicz
Posty: 4997
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: tkoko »

Nie będą, wystarczy przeczytać opis złącza hali.
Załączniki
KT1.JPG
tkoko
Forumowicz
Posty: 4997
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: tkoko »

Tak się zastanawiam, co właściwie chcesz osiągnąć instalując następny sterownik. Możesz skończyć tak jak w przypadku mojego Yoch'a, Z ZEWNĘTRZNYM CZUJNIKIEM, na fabrycznym wyświetlaczu. Albo była zła prędkość albo zły zasięg.
viewtopic.php?p=57743#p57743
Nie wiem w jakim terenie jeździsz, ale w płaskim terenie, błąd zasięgu będzie mniejszy od 5 - 10%. Zawsze możesz dodać te kilka procent do wskazań. W górach będzie trochę więcej, bo z 20 - 30%. W praktyce jak porównasz kilka wskazań liczników rowerowych, to i tak różnice są kilkuprocentowe.
Dede
Forumowicz
Posty: 2089
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: Dede »

Jeśli chcesz większe napięcie i większą prędkość przyszłości to wymienić silnik na 1000W Silnik bezprzekładniowy i będziesz miał wskazania licznika tak jak powinno być bez ponownego wymiany sterownika i LCD a przyszłości I tak bys musiał wymienić silnik to lepiej teraz.
Przemekr
Forumowicz
Posty: 89
Rejestracja: 21 mar 2023, 13:10

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: Przemekr »

Dede pisze:
08 mar 2024, 14:30
Jeśli chcesz większe napięcie i większą prędkość przyszłości to wymienić silnik na 1000W Silnik bezprzekładniowy i będziesz miał wskazania licznika tak jak powinno być bez ponownego wymiany sterownika i LCD a przyszłości I tak bys musiał wymienić silnik to lepiej teraz.
ale przecież ten silnik posiada czujnik prędkości bo na oryginalnym sterowniku i liczniku działało ok, jeszcze przez wakacje będe jeździł na tym silniku , i może zostanie zobaczymy jak się sprawdzi w wakacje w górach ( w miarę niskich ) bo przy starym sterowniku jak jechałem z dzieckiem i zakupami pod górkę to 20km/h ledwo co :) a po zmianie na ten steownik i zwiększeniu napięcia o 4v widzę kolosalną różnicę w mocy bo w prędkości to raczej nie . Jedzie te 40km/h z hakiem i to w zupełności wystarcza. Już zamontowałem zwykły rowerowy licznik taki z przewodem, jutro sprawdzę, najwyżej ten mały zostanie .... Szkoda tylko 700zł za coś co mi nie działa całkowicie za to moc jest !! coś za coś.
Dede
Forumowicz
Posty: 2089
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: Dede »

Przemekr pisze:
08 mar 2024, 17:46
ale przecież ten silnik posiada czujnik prędkości bo na oryginalnym sterowniku i liczniku działało ok
Silnik posiada dodatkowo czujnik prędkości ale sterownik z nim nie działa bo bierze sygnał z czujników Halla fazowych.
Na orginalnym sterowniku działał bo to był sterownik który był przystosowany do czujnika dodatkowego teraz nie masz sterownika co go bierze pod uwagę.
Przemekr
Forumowicz
Posty: 89
Rejestracja: 21 mar 2023, 13:10

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: Przemekr »

Dede pisze:
08 mar 2024, 18:47
Przemekr pisze:
08 mar 2024, 17:46
ale przecież ten silnik posiada czujnik prędkości bo na oryginalnym sterowniku i liczniku działało ok
Silnik posiada dodatkowo czujnik prędkości ale sterownik z nim nie działa bo bierze sygnał z czujników Halla fazowych.
Na orginalnym sterowniku działał bo to był sterownik który był przystosowany do czujnika dodatkowego teraz nie masz sterownika co go bierze pod uwagę.
no właśnie tak jest a chińczyk non stop mi pisze że dodatkowy przewód w wtyczce z czujnikami halla jest od prędkości (fioletowy) a to pewnie temperatura a UKC-1 chyba nawet nie ma wyświetlania temperatury.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4997
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: tkoko »

Przemekr pisze:
09 mar 2024, 0:43
chińczyk non stop mi pisze że dodatkowy przewód w wtyczce z czujnikami halla jest od prędkości (fioletowy) a to pewnie temperatura a UKC-1 chyba nawet nie ma wyświetlania temperatury.
Już całkiem się pogubiłem. Masz w 6-pinowym złączu hali do silnika fioletowy czy biały przewód ? Masz osobny fioletowy przewód w sterowniku ? Masz schemat złączy sterownika ?
Przemekr
Forumowicz
Posty: 89
Rejestracja: 21 mar 2023, 13:10

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: Przemekr »

tkoko pisze:
09 mar 2024, 6:59
Przemekr pisze:
09 mar 2024, 0:43
chińczyk non stop mi pisze że dodatkowy przewód w wtyczce z czujnikami halla jest od prędkości (fioletowy) a to pewnie temperatura a UKC-1 chyba nawet nie ma wyświetlania temperatury.
Już całkiem się pogubiłem. Masz w 6-pinowym złączu hali do silnika fioletowy czy biały przewód ? Masz osobny fioletowy przewód w sterowniku ? Masz schemat złączy sterownika ?
no tak biały wychodzi z silnika to ten cowchodzi na czujnik ( od którego urwał się magnes) a w halli z sterownika jest dodatkowy fioletowy (na zdjęciu )
Załączniki
20240305_115846.jpg
Przemekr
Forumowicz
Posty: 89
Rejestracja: 21 mar 2023, 13:10

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: Przemekr »

Sterownik w opisie sterownika na stronie chińczyka w ogóle nie ma 6 przewodu. dlatego pisałem do niego żeby mi napisał co to odpisał że do czujnika szybkości.
Załączniki
20240308_194938.jpg
tkoko
Forumowicz
Posty: 4997
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: tkoko »

OK myślałem że masz jeszcze jakiś dodatkowy fioletowy przewód. Skoro sprzedawca twierdzi że to "speed" to sprawdź jeszcze raz sygnał z czujnika prędkości silnika. Obracając koło powinien być krótki sygnał "dodatni" między masą a przewodem sygnałowym. Możliwe że masz odwrotny sygnał, czyli krótki "zerowy" sygnał. Wklejając magnes mogłeś zamienić bieguny
Przemekr
Forumowicz
Posty: 89
Rejestracja: 21 mar 2023, 13:10

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: Przemekr »

tkoko pisze:
09 mar 2024, 19:23
OK myślałem że masz jeszcze jakiś dodatkowy fioletowy przewód. Skoro sprzedawca twierdzi że to "speed" to sprawdź jeszcze raz sygnał z czujnika prędkości silnika. Obracając koło powinien być krótki sygnał "dodatni" między masą a przewodem sygnałowym. Możliwe że masz odwrotny sygnał, czyli krótki "zerowy" sygnał. Wklejając magnes mogłeś zamienić bieguny
zamieniłem :lol: :lol: :lol: :D po wklejeniu zobaczyłem że był odwrotnie ale pomyślałem że to nie ma znaczenia....
a czujnik działał bo jak kręciłem kołem to pokazywał 4,2 co chwilę.
Na tym zdjęciu co wstawiłem wcześniej widać że oryginalnie magnes był wklejony odwrotnie bo jest ślad.
Jutro to zamienię oby tu był błąd.
Przemekr
Forumowicz
Posty: 89
Rejestracja: 21 mar 2023, 13:10

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: Przemekr »

zamieniłem bieguny magnesu i żadnych zmian... jutro jeszcze raz sprawdzę czy pomiędzy białym a masą jest sygnał dodatni bo ostatnio nie zwróciłem na to uwagi.
Przemekr
Forumowicz
Posty: 89
Rejestracja: 21 mar 2023, 13:10

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: Przemekr »

No to kolejne pomiary już nie ma +5v kręcąc kołem na białym i czarnym.
na fioletowym, który wychodzi z sterownika i łączy się z białym jest od 0,2 do 2,5V ( w zależności od prędkości ) na samym fioletowym bo jak go połączę z białym to już 0,4 cały czas.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4997
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: tkoko »

Przemekr pisze:
11 mar 2024, 13:17
No to kolejne pomiary już nie ma +5v kręcąc kołem na białym i czarnym.
Nie ma impulsu nawet jak bardzo wolno przesuwasz magnes/koło nad halem ? To może być dodatni impuls przez miernik napięcia rejestrowany chwilowym, niższym niż 5 V napięciem.
Przemekr pisze:
11 mar 2024, 13:17
na fioletowym, który wychodzi z sterownika i łączy się z białym jest od 0,2 do 2,5V ( w zależności od prędkości ) na samym fioletowym bo jak go połączę z białym to już 0,4 cały czas.
To by jednak świadczyło że fioletowy przewód to faktycznie "speed". Problemem jest prawidłowa aktywacja tego "speed".
Przemekr
Forumowicz
Posty: 89
Rejestracja: 21 mar 2023, 13:10

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: Przemekr »

otworzyłem znowu silnik do czujnika dochodzi 4v natomiast nie wychodzi żaden sygnał bez różnicy jak trzymam magnes może się uwalił czujnik ? tylko dlaczego ? przecież nowy był...
A gdybym ten biały (fioletowy z sterownika) stykał tak szybko z plusem od halli oczywiście to licznik nie powinien cos pokazywać ?
Przemekr
Forumowicz
Posty: 89
Rejestracja: 21 mar 2023, 13:10

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: Przemekr »

Dobra już wiem że czujnik działa podaje 4,2v jak zbliżam magnes tylko że miernik podłączam do białego i czerwonego+ tzn białym-
i jest różnica jak się trzyma magnes :)
no dobra to ze sterownika wychodzi fioletowym napięcie który łączy się z białym i idzie do halla, a biały z czerwonym daje +4,2v to coś się tu gryzie według mnie bo po co białym wychodzi minus z silnika, i ze sterownika na biały+
tkoko
Forumowicz
Posty: 4997
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: tkoko »

Przemekr pisze:
11 mar 2024, 20:50
Dobra już wiem że czujnik działa podaje 4,2v jak zbliżam magnes tylko że miernik podłączam do białego i czerwonego+ tzn białym-
i jest różnica jak się trzyma magnes :)
Jeżeli nie udało Ci się stworzyć "perpetuum mobile", to skoro masz między plusem a białym zmiany napięcia, te same zmiany napięcia masz miedzy białym a minusem. Zmienia się tylko punkt/"masa" pomiaru. Jak zrozumiałem, przy pomiarze między czerwonym a białym przewodem bez magnesu nad hallem masz napięcie 0 volt (wysoki stan), a po zbliżeniu magnesu napięcie wynosi -4.2 V (niski stan), czy tak? Jeżeli tak jest, to masz być może zły/odwrotny sygnał. Bez magnesu nad hallem (pomiar między czerwonym a białym przewodem) powinno być -4.2 V (niski stan), a po zbliżeniu magnesu 0 V (wysoki stan). Ten sam pomiar między czarnym a białym przewodem powinien pokazać, przy braku magnesu nad hallem, +4.2 V (wysoki stan), z magnesem nad hallem 0 V (niski stan).
Przemekr pisze:
11 mar 2024, 17:24
A gdybym ten biały (fioletowy z sterownika) stykał tak szybko z plusem od halli oczywiście to licznik nie powinien cos pokazywać ?
W tym rzecz; biały przewód zwierany KRÓTKO i wolno (co 0.5 s) do plusa/minusa powinien przy wskazywać ~10 km/godz przy kole 20".
Przemekr
Forumowicz
Posty: 89
Rejestracja: 21 mar 2023, 13:10

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: Przemekr »

tkoko pisze:
12 mar 2024, 7:49
Przemekr pisze:
11 mar 2024, 20:50
Dobra już wiem że czujnik działa podaje 4,2v jak zbliżam magnes tylko że miernik podłączam do białego i czerwonego+ tzn białym-
i jest różnica jak się trzyma magnes :)
Jeżeli nie udało Ci się stworzyć "perpetuum mobile", to skoro masz między plusem a białym zmiany napięcia, te same zmiany napięcia masz miedzy białym a minusem. Zmienia się tylko punkt/"masa" pomiaru. Jak zrozumiałem, przy pomiarze między czerwonym a białym przewodem bez magnesu nad hallem masz napięcie 0 volt (wysoki stan), a po zbliżeniu magnesu napięcie wynosi -4.2 V (niski stan), czy tak? Jeżeli tak jest, to masz być może zły/odwrotny sygnał. Bez magnesu nad hallem (pomiar między czerwonym a białym przewodem) powinno być -4.2 V (niski stan), a po zbliżeniu magnesu 0 V (wysoki stan). Ten sam pomiar między czarnym a białym przewodem powinien pokazać, przy braku magnesu nad hallem, +4.2 V (wysoki stan), z magnesem nad hallem 0 V (niski stan).
Przemekr pisze:
11 mar 2024, 17:24
A gdybym ten biały (fioletowy z sterownika) stykał tak szybko z plusem od halli oczywiście to licznik nie powinien cos pokazywać ?
W tym rzecz; biały przewód zwierany KRÓTKO i wolno (co 0.5 s) do plusa/minusa powinien przy wskazywać ~10 km/godz przy kole 20".
mam zmiany napięcia tylko pomiędzy białym i czerwonym , bez magnesu jest 0 a zmagnesem +4,2 (czerwony plus biały minus)
pomiędzy białyn a czarnym nie ma nic.
Dede
Forumowicz
Posty: 2089
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: Dede »

Jeśli nie ma pomiędzy czarnym a białym nic to możliwe brak masy minusa na czarnym lub przerwa gdzieś na przewodzie tym co sprawdzasz albo sonda nie jest prawidłowo podpięta do przewodów wtyczki czy jak tam pomiary robisz.

Jeśli masz zmiany napięcia na czerwonym i białym to na czarnym ma być odwrotnie napięcia.

Jeśli masz czerwonym i białym stan niski 0V to na czarnym i białym ma być stan wysoki 4,2V

Jeśli masz czerwonym i białym stan wysoki 4,2V to na czarnym i białym ma być stan niski 0V
Przemekr
Forumowicz
Posty: 89
Rejestracja: 21 mar 2023, 13:10

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: Przemekr »

Dede pisze:
12 mar 2024, 10:22
Jeśli nie ma pomiędzy czarnym a białym nic to możliwe brak masy minusa na czarnym lub przerwa gdzieś na przewodzie tym co sprawdzasz albo sonda nie jest prawidłowo podpięta do przewodów wtyczki czy jak tam pomiary robisz.

Jeśli masz zmiany napięcia na czerwonym i białym to na czarnym ma być odwrotnie napięcia.

Jeśli masz czerwonym i białym stan niski 0V to na czarnym i białym ma być stan wysoki 4,2V

Jeśli masz czerwonym i białym stan wysoki 4,2V to na czarnym i białym ma być stan niski 0V



no więc tak:
czerwony i czarny cały czas 4,2v
czerwony i biały 4,2v co obrót koła
biały i czarny cały czas 0V
Dede
Forumowicz
Posty: 2089
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: Dede »

Przemekr pisze:
12 mar 2024, 20:12
no więc tak:
czerwony i czarny cały czas 4,2v
czerwony i biały 4,2v co obrót koła
biały i czarny cały czas 0V
Jest to nie możliwe że czarny i biały ma 0V cały czas jak pomiędzy czerwonym a białym są impulsy napięcia.

Wydaje mi się że miernik szybko zanik napięcia wychwytuje ale bardzo powolny ma odczyty stanu wysokiego i nie umie krótkiego impulsu wykazać stanu wysokiego.
Dla tego czarny z białym 99% jest stan niski i 1% procent stanu wysokiego i krótkie czas jest stan wysoki.

Na czerwonym i białym jest odwrotnie stan wysoki jest 99% a stan niski jest 1% ale miernik stan niski jeszcze umie uchwycić chyba że wolniej kręciło się koło.

Wymienić miernik i zobaczyć na innym i bardzo powoli kręcić silnikiem tak żeby ten krótki impuls uchwycił miernik

Innej opcji nie ma ustaw magnes tak żeby czerwony i biały ma stan niski 0V to na czarno białym ma być odwrotnie i powinno być stan wysoki i miernik powinien wykazać 4,2V

Edit.
Czy używasz miernika analogowego z wskazówką?
Terotycznie jest możliwość takie wyniki wskazywać jak u Ciebie bo pomiędzy czarnym a białym jest prąd zaledwie 0.5mA stanie wysokim to za mało dla miernika analogowego żeby wykazać napięcie dla tego jest możliwość wskazywania 0V bo prąd jest taki niski że dla miernika analogowego jest to za mały.
Za to pomiędzy czerwonym a białym jest prąd 20mA bo halla tranzystor zbija do minusa więc wystarczy na wskaźnika miernika analogowego.

Jakim miernikiem sprawdzasz napięcia?
Przemekr
Forumowicz
Posty: 89
Rejestracja: 21 mar 2023, 13:10

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: Przemekr »

Dede pisze:
12 mar 2024, 20:49
Przemekr pisze:
12 mar 2024, 20:12
no więc tak:
czerwony i czarny cały czas 4,2v
czerwony i biały 4,2v co obrót koła
biały i czarny cały czas 0V
Jest to nie możliwe że czarny i biały ma 0V cały czas jak pomiędzy czerwonym a białym są impulsy napięcia.

Wydaje mi się że miernik szybko zanik napięcia wychwytuje ale bardzo powolny ma odczyty stanu wysokiego i nie umie krótkiego impulsu wykazać stanu wysokiego.
Dla tego czarny z białym 99% jest stan niski i 1% procent stanu wysokiego i krótkie czas jest stan wysoki.

Na czerwonym i białym jest odwrotnie stan wysoki jest 99% a stan niski jest 1% ale miernik stan niski jeszcze umie uchwycić chyba że wolniej kręciło się koło.

Wymienić miernik i zobaczyć na innym i bardzo powoli kręcić silnikiem tak żeby ten krótki impuls uchwycił miernik

Innej opcji nie ma ustaw magnes tak żeby czerwony i biały ma stan niski 0V to na czarno białym ma być odwrotnie i powinno być stan wysoki i miernik powinien wykazać 4,2V

Edit.
Czy używasz miernika analogowego z wskazówką?
Terotycznie jest możliwość takie wyniki wskazywać jak u Ciebie bo pomiędzy czarnym a białym jest prąd zaledwie 0.5mA stanie wysokim to za mało dla miernika analogowego żeby wykazać napięcie dla tego jest możliwość wskazywania 0V bo prąd jest taki niski że dla miernika analogowego jest to za mały.
Za to pomiędzy czerwonym a białym jest prąd 20mA bo halla tranzystor zbija do minusa więc wystarczy na wskaźnika miernika analogowego.

Jakim miernikiem sprawdzasz napięcia?
mierniki mam dwa takie jak na zdjęciu sprawdzałem tym z duzym wyswietlaczem jutro ędę montował przetwornice do migaczy to posprawdzam drugim.
podłącze oby dwa na raz jeden pod czar-bia a drugi pod czerw-biały i zobaczę co się dzieje :)
Załączniki
20240312_213925.jpg
Dede
Forumowicz
Posty: 2089
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: Dede »

Przemekr pisze:
12 mar 2024, 21:41
mierniki mam dwa takie jak na zdjęciu sprawdzałem tym z duzym wyswietlaczem jutro ędę montował przetwornice do migaczy to posprawdzam drugim.
podłącze oby dwa na raz jeden pod czar-bia a drugi pod czerw-biały i zobaczę co się dzieje :)
Bardzo dobry pomysł na dwa mierniki.

Terotycznie jest jeszcze druga teoria dla czego nie ma pomiędzy czarnym a białym brak stanu wysokiego a na czerwonym i białym są impulsy.
Czujnik halla powinien mieć rezystor pomiędzy czerwonym a białym i on daje sygnał stanu wysokiego dla przewodu czarny z białym.
Ale jeśli biały przewod nie jest podłączony do sterownika a sterowniku jest ten rezystor o czas powinien być jeśli to jest dla czujnika halla jeśli sterownik jest pod wejście temperatury to obwód jest inaczej zrobiony i mogą nie być impulsowo sygnały, tak samo nie powinno sprawdzać czujnika halla jeśli biały nie jest podłączony do sterownika bo brak rezystora obwodzie.
Obrazek

Żeby wykonać prawidłowy pomiar i sprawność czujnika halla to biały przewod odłączyć od sterownika a zamiast sterownika podłączyć rezystor 10k pomiędzy zasilanie a białym lub nawet lepiej jak będzie 2,2k rezystor mniejsza rezytacja większy prąd impulsu pomiędzy minusem a białym będzie, brak tego rezystora to brak wskazań impulsu pomiędzy czarnym a białym dla tego nie masz wskazań na mierniku tylko na czerwonym i białym.
Przemekr
Forumowicz
Posty: 89
Rejestracja: 21 mar 2023, 13:10

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: Przemekr »

Dede pisze:
12 mar 2024, 22:07
Przemekr pisze:
12 mar 2024, 21:41
mierniki mam dwa takie jak na zdjęciu sprawdzałem tym z duzym wyswietlaczem jutro ędę montował przetwornice do migaczy to posprawdzam drugim.
podłącze oby dwa na raz jeden pod czar-bia a drugi pod czerw-biały i zobaczę co się dzieje :)
Bardzo dobry pomysł na dwa mierniki.

Terotycznie jest jeszcze druga teoria dla czego nie ma pomiędzy czarnym a białym brak stanu wysokiego a na czerwonym i białym są impulsy.
Czujnik halla powinien mieć rezystor pomiędzy czerwonym a białym i on daje sygnał stanu wysokiego dla przewodu czarny z białym.
Ale jeśli biały przewod nie jest podłączony do sterownika a sterowniku jest ten rezystor o czas powinien być jeśli to jest dla czujnika halla jeśli sterownik jest pod wejście temperatury to obwód jest inaczej zrobiony i mogą nie być impulsowo sygnały, tak samo nie powinno sprawdzać czujnika halla jeśli biały nie jest podłączony do sterownika bo brak rezystora obwodzie.
Obrazek

Żeby wykonać prawidłowy pomiar i sprawność czujnika to biały przewod odłączyć od sterownika a zamiast sterownika podłączyć rezystor 10k lub nawet lepiej jak będzie 2,2k mniejsza rezytacja większy prąd impulsu pomiędzy minusem a białym będzie, brak tego rezystora to brak wskazań impulsu pomiędzy czarnym a białym dla tego nie masz wskazań na mierniku tylko na czerwonym i białym.
ok dziękuję , podłączę ten rezystor, jutro myślę że koło 15 będę już wszystko wiedział.
Tylko czy powinno być napięcie na przewodzie ze sterownika co łączy się z białym ?
Przemekr
Forumowicz
Posty: 89
Rejestracja: 21 mar 2023, 13:10

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: Przemekr »

to tak:
czarny+biay+rezystor 4,2v cały czas , na magnesie 0V
biały +czerwony+rezystor cały czas 4,2V na magnesie 0V
bez rezystora podłączony sterownik
czar+biały na magnesie 0,004v, poza magnesem 0V
czerwony+biały 4,2V na magnesie poza 0V
Dede
Forumowicz
Posty: 2089
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: Dede »

A magnes dobrze przykładałeś bo magnes ma pole S i N i teraz pytanie na którym kierunku przykładałeś?
Przemekr
Forumowicz
Posty: 89
Rejestracja: 21 mar 2023, 13:10

Re: LCD UKC-1 co ustawić ?

Post autor: Przemekr »

Dede pisze:
13 mar 2024, 12:28
A magnes dobrze przykładałeś bo magnes ma pole S i N i teraz pytanie na którym kierunku przykładałeś?
tak dobrze jest bo odwrotnie nie działał
ODPOWIEDZ