Komunikat "Info 03", a normalna praca w trybie Cruise

Tematy związane ze sterownikami, wyświetlaczami oraz ich konfiguracją sprzętową (połączenie przewodów) i programową (MENU konfiguracyjne, serwisowe)
ODPOWIEDZ
miki
Forumowicz
Posty: 1414
Rejestracja: 14 gru 2019, 11:46

Komunikat "Info 03", a normalna praca w trybie Cruise

Post autor: miki »

Silnik przekładniowy 250W, kontroler KT 36/48V-500W-Sinus (na 48V). Diagnozuję uszkodzenie. Pytanie brzmi: czy jeśli funkcja Cruise (6 km/h) działa normalnie (koło obraca się), możliwe jest uszkodzenie czujników Hall'a?

Podejrzewam uszkodzenie wyjścia PAS w moim kontrolerze, założyłem że jeśli kontroler poprawnie steruje silnikiem w trybie Cruise, to silnik (i czujniki Hall'a) są sprawne. Chciałbym to potwierdzić. Inaczej mówiąc: czy w trybie Cruise są używane czujniki Hall'a?
Awatar użytkownika
lukk
Forumowicz
Posty: 775
Rejestracja: 05 lut 2020, 11:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Komunikat "Info 03", a normalna praca w trybie Cruise

Post autor: lukk »

Cruise to jest tempomat podczas jazdy, utrzymywanie aktualnej prędkości, to co opisujesz to nazywa się bodajże "walk assist". Ale w sumie jedno i drugie się aktywuje tak samo (trzymając przycisk w dół), tylko że cruise podczas jazdy, a walk assist na postoju.
Podszedłem do swojego roweru, odpiąłem halle, jak chcę aktywować ten tryb walk assist to też wywala błąd "motor position sensor fault" (mam LCD8, więc tak to wyświetla).
miki
Forumowicz
Posty: 1414
Rejestracja: 14 gru 2019, 11:46

Re: Komunikat "Info 03", a normalna praca w trybie Cruise

Post autor: miki »

lukk pisze:
19 lut 2024, 12:29
Cruise to jest tempomat podczas jazdy, utrzymywanie aktualnej prędkości, to co opisujesz to nazywa się bodajże "walk assist". Ale w sumie jedno i drugie się aktywuje tak samo (trzymając przycisk w dół), tylko że cruise podczas jazdy, a walk assist na postoju.
Podszedłem do swojego roweru, odpiąłem halle, jak chcę aktywować ten tryb walk assist to też wywala błąd "motor position sensor fault" (mam LCD8, więc tak to wyświetla).
Rzeczywiście, masz całkowitą rację. Chodzi o "walk assist". Czyli u Ciebie działa tylko z wpiętymi czujnikami Hall'a. Należy się więc spodziewać, że jeśli u mnie ten tryb działa, to czujniki w silniku nie dostały w... kuper (uff... ale wybrnąłem). Niby logiczne, skoro ma być 6km/h (a mamy różnej wielkości koła), to kontroler skądś musi czerpać te impulsy. Ale pewny nie byłem.
ODPOWIEDZ