Problem ze sterownikiem

Tematy związane ze sterownikami, wyświetlaczami oraz ich konfiguracją sprzętową (połączenie przewodów) i programową (MENU konfiguracyjne, serwisowe)
ODPOWIEDZ
Kzysztof
Forumowicz
Posty: 120
Rejestracja: 17 mar 2018, 22:25
Lokalizacja: Wadowice

Problem ze sterownikiem

Post autor: Kzysztof »

Witam Kolegów,
Akumulator jaki posiadam to 13s13p naładowany do pełna.
Posiadam zestaw s1300 od kolegi Glebor. Link: http://epojazdy.blogspot.com/p/s1300.html
Problem polega na tym że, w momencie startowania pod górkę na samej manetce ( bez pedałowania ) to zaledwie 880-899W. Wartość nigdy nie przekroczyła 900w. Po około 0.5 sekundy wartość spada do 500-400W na około 2 sekundy i utrzymuje się w granicach 150-350W, nawet jadąc pod górkę bez wspomagania. Ogólnie rower wspomaga mnie z mocą 400-900w ( tylko podczas startu) przez około 3-4 sekundy a później pyrka sobie na tych 150-350W.
Sterownik ma 26A prądu stałego, faktycznie na nim tak pisze. 26A *48V to jakieś 1250W mocy ciągłej.
Znalazłem chyba sedno problemu, do zestawu jest dołączony lcd sw900. W linku który podałem kolega Glebor opisał funkcje tego lcd do tego zestawu.
w punkcie P14 : ograniczenie prądu regulatora zakres od 1-30A oryginalnie 26A. U tu jest sedno bo ja ma zakres od 1-20A. 48 *20 to jakieś 960W wiec bliskie temu co pokazuje lcd podczas startu.
Nie wiem co o tym myśleć, może trzeba to jakoś odblokować ? Ktoś miał z tym zestawem do czynienia albo z podobnym ?
Nie chce mi się wierzyć że, kolega Glebor pomylił się przy tłumaczeniu funkcji wyświetlacza, bo sam pisze że, zestaw ma moc ciągłą do 1300W.
Próbowałem się dodzwonić ale brak sygnału, słyszałem że, teraz ponoć zawalony robotą, sesja między czasie, rozumiem.
Jak chłopaki oglądniecie meczyk to bym prosił o chwilkę dla mnie jeśli łaska :)

Pozdrawiam !
edit: a może po prostu ja nie rozumiem działania zestawów elektrycznych i wszystko jest w porządku?
Kzysztof
Forumowicz
Posty: 120
Rejestracja: 17 mar 2018, 22:25
Lokalizacja: Wadowice

Re: Problem ze sterownikiem

Post autor: Kzysztof »

Znalazłem instrukcje w pdfie tego wyświetlacza i tam regulacja prądu też jest między 1-20
Załączniki
LCD-Instructions-SW900 (1).pdf
(100.9 KiB) Pobrany 1158 razy
art
Forumowicz
Posty: 46
Rejestracja: 20 cze 2018, 17:56

Re: Problem ze sterownikiem

Post autor: art »

Wszystko zależy od tego jaki prąd podaje sterownik w fazy silnika i faktycznie może się okazać tak że jak jest w sterowniku ustawiony za niski prąd fazowy to nie wykorzystuje potencjału (maksymalnego prądu z akumulatora). Zwykle tak jest że czym szybciej się silnik kręci tym już mniejszy prąd idzie z akumulatora, a moc maksymalna jest tylko przy niskich rpm silnika. Trzeba by zwiększyć prąd fazowy, a w sterownikach KTxx niestety nie masz możliwości zwiększenia prądów fazowych (prąd fazowy może być 2-3x wyższy niż prąd z akumulatora). Tutaj wygląda jakby Twój sterownik podawał 20A w fazy i wtedy faktycznie może być tak że dla wyższych rpm z aku pobiera tylko 1/3 tego prądu.
Kariwa Lite 21s15p 12kW
Trek 13s9p 50A barmal x4
Kzysztof
Forumowicz
Posty: 120
Rejestracja: 17 mar 2018, 22:25
Lokalizacja: Wadowice

Re: Problem ze sterownikiem

Post autor: Kzysztof »

Ciekawa sprawa, nie mogę znaleźć modelu sterownika, są tylko ogólne informacje.
Moc maksymalna sterownika to 26A +/- 1A. Problemem jest parametr P14 na dedykowanym wyświetlaczu sw900 który odpowiada za prąd podawany do silnika. Maksymalnie można ustawić 20A i to mnie dziwi, dlaczego dedykowany LCD ogranicza prąd sterownika do max 20A, gdzie sterownik ma max prąd 26A, nawet sam Pan glebor pisze w instrukcji o zakresie do 30A ( oryginalnie 26A ).
Może wyświetlacz da się jakoś odblokować ? Dlatego pytam tu na forum co o tym sadzicie, puki Pan Glebor nie jest w stanie odbierać tel.
djmarcin56
Forumowicz
Posty: 256
Rejestracja: 19 lut 2018, 14:37
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Problem ze sterownikiem

Post autor: djmarcin56 »

Jeśli już takie ograniczenie wyświetlacz posiada to sterownik jest za mocny dobrany albo z zapasem tylko moc jest źle podana bo max to 1000w wtedy.
W instrukcji podane jest maks 20A i tego nie przeskoczysz tego raczej na pewno nie idzie zmienić czy coś odblokować.
Kzysztof
Forumowicz
Posty: 120
Rejestracja: 17 mar 2018, 22:25
Lokalizacja: Wadowice

Re: Problem ze sterownikiem

Post autor: Kzysztof »

W każdym bądź razie czekam aż Pan Glebor weźmie udział w dyskusji, On sprzedaje te zestawy po nazwa s 1300 i pisze na blogu że generują 1300w mocy ciaglej.
Pewnie ja czegoś nie rozumiem, albo coś mam zablokowane, bo nie wierzę ze sterownik i sprzedawca myli się co do pradu podawanego, mimo że wyświetlacz w ustawieniach jak i podczas jazdy pokazuje około 20A.
W ustawieniach max prąd 20A a podczas jazdy niecałe 900w.
Kzysztof
Forumowicz
Posty: 120
Rejestracja: 17 mar 2018, 22:25
Lokalizacja: Wadowice

Re: Problem ze sterownikiem

Post autor: Kzysztof »

A gdybym wymienił sam wyświetlacz dało by to coś? To on blokuje prąd ? Jak to dobrać?
Barjavel
Forumowicz
Posty: 40
Rejestracja: 01 cze 2018, 23:12

Re: Problem ze sterownikiem

Post autor: Barjavel »

Witam. Mam ten sam zestaw od kolegi Glebora. Akumulator 13S12P naladowany do około 60%. Wczoraj pierwsze testy po zainstaliwaniu aku do roweru i identyczna sytuacja. U mnie w szczycie idzialem powyżej 900W ale tylko dwa, trzy razy. Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. Z tego co pamiętam podczas rozmowy z Gleborem to sterownik jest blokowy (tak mi się wydaje) a poczas szybkiego dodania "gazu" reaguje bardzo ociężale. Nie jeździłem na sinusie ale z opisów tych sterowników tak zrozumiałem że sinusy mają miękki start. Ma ktoś wiedzę jak jest z tym sterownikem??
szczepan-k
Forumowicz
Posty: 45
Rejestracja: 22 lut 2018, 20:06

Re: Problem ze sterownikiem

Post autor: szczepan-k »

Ten sterownik daje max 26A, ciągła moc będzie na poziomie 600-700W, druga sprawa jaki jest BMS czy nie 20A, następna sprawa ze nie zawsze wyświetlacz pokazuje dobrze u mnie LCD KT 3 zakłamuje w dół dosyć mocno.
Kzysztof
Forumowicz
Posty: 120
Rejestracja: 17 mar 2018, 22:25
Lokalizacja: Wadowice

Re: Problem ze sterownikiem

Post autor: Kzysztof »

Bms mam 50A, to ja już nic nie wiem ...
szczepan-k
Forumowicz
Posty: 45
Rejestracja: 22 lut 2018, 20:06

Re: Problem ze sterownikiem

Post autor: szczepan-k »

Nie wiem dlaczego w ustawieniach jest tylko 20A bo wtedy nie może buc więcej niż około 900-1000W
Awatar użytkownika
Kajman
Forumowicz
Posty: 1264
Rejestracja: 18 maja 2018, 9:51

Re: Problem ze sterownikiem

Post autor: Kajman »

Ale ciągłego, chwilowego więcej będzie. Podstawowe pytanie, czy rower ciągnie pod górę? Bo na 120-200W nie ciągnąłby zbytnio. Może te lcd kłamią jak psy (co pewnie obstawiam)
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem ze sterownikiem

Post autor: WojtekErnest »

Trzeba włączyć prawdziwy miernik, najlepiej watomierz.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Kzysztof
Forumowicz
Posty: 120
Rejestracja: 17 mar 2018, 22:25
Lokalizacja: Wadowice

Re: Problem ze sterownikiem

Post autor: Kzysztof »

Dziś przejechałem 30km, wyświetlacz pokazał przy ruszaniu na ułamek sekundy 925W pierwszy raz. I to tylko raz podczas całej dzisiejszej drogi. Z reguły wyświetlacz nie pokazuje większej wartości niż te 700- 850w i oczywiście przy ruszaniu.
Co do ciągnięcia pod górę to nie mam odniesienia niestety ;/ pod górkę ciągnie powoli do 20-23 i się tak prędkość utrzymuje aż górka się nie złagodzi lub będzie plasko. Oczywiście z moim wkładem -pedalowaniem i odchyloną manetką na max
Kzysztof
Forumowicz
Posty: 120
Rejestracja: 17 mar 2018, 22:25
Lokalizacja: Wadowice

Re: Problem ze sterownikiem

Post autor: Kzysztof »

Watomierz mam zamiar sobie sprawić ale prawdopodobnie w następnym miesiącu;/
Awatar użytkownika
Kajman
Forumowicz
Posty: 1264
Rejestracja: 18 maja 2018, 9:51

Re: Problem ze sterownikiem

Post autor: Kajman »

Ile ważysz i ile pokazuje pod tą górkę watt? Oczywiście wattomierz najlepiej temat wyjaśni.
Kzysztof
Forumowicz
Posty: 120
Rejestracja: 17 mar 2018, 22:25
Lokalizacja: Wadowice

Re: Problem ze sterownikiem

Post autor: Kzysztof »

Niecałe 100, LCD pokazuje różnie bo skacze od 250-420w na płaskim około 90-260w
Awatar użytkownika
Kajman
Forumowicz
Posty: 1264
Rejestracja: 18 maja 2018, 9:51

Re: Problem ze sterownikiem

Post autor: Kajman »

Trza poczekać na wattomierz co powie. Ale jak jedzie 23km/h pod ostrą górkę to krzywdy jakoś nie ma chyba.
szczepan-k
Forumowicz
Posty: 45
Rejestracja: 22 lut 2018, 20:06

Re: Problem ze sterownikiem

Post autor: szczepan-k »

U mnie ten wyświetlacz KT LCD3 pokazuje max chyba 600w a watomierz od Michała ponad 1000w 20A bo tyle mam max z baterii, jestem ciekaw czy można coś kalibrować w tych wyświetlaczach.
Grubyzzz
Forumowicz
Posty: 42
Rejestracja: 03 sie 2019, 19:12
Lokalizacja: Żywiec

Re: Problem ze sterownikiem

Post autor: Grubyzzz »

Witam. Rozwiązał ktoś problem z tym zestawem bo mam identyczny i rzeczywiście dzisiaj zauważyłem że max na co go stać to chwilowo przy ruszaniu 900W a potem już 200-300W
ODPOWIEDZ