GT1500 - regen przestał działać.

Tematy związane ze sterownikami, wyświetlaczami oraz ich konfiguracją sprzętową (połączenie przewodów) i programową (MENU konfiguracyjne, serwisowe)
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
exmotech
Forumowicz
Posty: 323
Rejestracja: 22 lut 2018, 16:19

Re: GT1500 - regen przestał działać.

Post autor: exmotech »

A da się jakoś zdiagnozować bez rozbierania roweru, że padł któryś z halli? Może przyczyna w ogóle leży poza sterownikiem i BMSem czyli w silniku?
Awatar użytkownika
Goliath
Forumowicz
Posty: 1320
Rejestracja: 25 lut 2018, 1:02
Lokalizacja: Izabelin-Dziekanówek

Re: GT1500 - regen przestał działać.

Post autor: Goliath »

Musiałbyś odpiąć halle i zasilanie hali od sterownika /5 przewodów/
Wtedy podajesz napięcie 5V do zasilania hali i sprawdzasz po kolei kręcąc delikatnie kołem czy każdy z hali wysyła taki sam stan napięciowy.
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3337
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: GT1500 - regen przestał działać.

Post autor: WojtekErnest »

Są proste testery silnik, hale. Parę min i diagnoza.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Awatar użytkownika
exmotech
Forumowicz
Posty: 323
Rejestracja: 22 lut 2018, 16:19

Re: GT1500 - regen przestał działać.

Post autor: exmotech »

No dobra, ale czy da się ominąć w jakiś prosty sposób BMS? Czyli podpinając minusa bezpośrednio do sterownika, z pominięciem BMSa?

Bo przedwczoraj mój regen działał bardzo słabo i pulsacyjnie, czyli hamował-nie hamował-hamował-nie hamował. Początkowo pomyślałem, że może halle siadają bo takie pulsowanie odbywało się mniej więcej 3 razy na sekundę, ale stwierdziłem, że w tym czasie nad każdym z halli przelatuje kilkanaście magnesów, więc pulsacyjne działanie nie ma tu sensu. Doszedłem do wniosku, że być może BMS podczas hamowania dostaje jakoś dużo prądu i się wyłącza, potem się włącza bo jest spadek, potem się znów wyłącza. No a wczoraj i dzisiaj regen działa wyśmienicie, mocno i stabilnie. Pewnie aż do następnego razu. Dlatego chciałem naładować baterię, ominąć BMSa i pojeździć tak z tydzień. Jeśli będzie bez problemów to wiadomo co jest przyczyną. Jeśli będą cyrki, to wtedy winny będzie sterownik.
ODPOWIEDZ