Stereownik kelly

Tematy związane ze sterownikami, wyświetlaczami oraz ich konfiguracją sprzętową (połączenie przewodów) i programową (MENU konfiguracyjne, serwisowe)
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
equid
Forumowicz
Posty: 783
Rejestracja: 26 mar 2018, 13:36
Lokalizacja: zory

Stereownik kelly

Post autor: equid »

Czy ktoś z was używał/używa sterowników firmy kelly?
Ciekawi mnie jak sie one sprawują i jeszcze nie wiem o co dokładnie chodzi z prądem maksymalnym chwilowym (20sek max), to jest prad chwilowy z aku czy w fazy ?
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 2964
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: Stereownik kelly

Post autor: tas »

Oni mają przykrą tendencję do produkcji sterowników gdzie prąd maksymalny jest ograniczany po pewnym czasie.
Jadę sobie przez las, jest podjazd i w połowie prach, moc spada 2x bo 2kg sterownik sobie zadecydował, że a co, 110A to jest za dużo i robi z tego 55A.
To nic, że taki Sabvoton przy takiej samej masie i ilości tranzystorów karmi silnik soczystymi 180A międzyfazowego bez żadnego sztucznego ograniczenia czasowego.
No i nie wspominając, że oni się zatrzymali na technologii sinus....
Na tym się zakończyła moja przygoda z Kelly :)
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
Awatar użytkownika
equid
Forumowicz
Posty: 783
Rejestracja: 26 mar 2018, 13:36
Lokalizacja: zory

Re: Stereownik kelly

Post autor: equid »

Własnie kupiłem ten sterownik i zacząłem sie zastanawiać czy dobrym pomysłem bedzie jego uzycie :roll:. Mam wersje na 120A ciągłego i 300A chwilowego, ale nie jestem pewien czego dotyczy dokładnie te 300A, nie chciał bym nieopatrznie wyjarać całej bateri jak sterownik sobie pociągnie z niej te 300A
ivofe
Forumowicz
Posty: 32
Rejestracja: 16 cze 2018, 0:11

Re: Stereownik kelly

Post autor: ivofe »

Jaki masz model tego sterownika? 300 A masz pewnie fazowego. A w nim ustawia sie to procetowo osobno baterie osobno fazowy. Więc napisz model a ci to opisze jak to ustawic. A i napisz ile chcesz maksymalnie ciągnąć z baterii to opisze na twoim przykladzie.
Awatar użytkownika
equid
Forumowicz
Posty: 783
Rejestracja: 26 mar 2018, 13:36
Lokalizacja: zory

Re: Stereownik kelly

Post autor: equid »

Tez mi sie wydaje że 300A to jest fazowy
Zamierzam ok. 70a-80a czyli w okolicy 75%
Mam taki model KLS7230S
http://kellycontroller.com/kls7230s24v- ... -1343.html
ivofe
Forumowicz
Posty: 32
Rejestracja: 16 cze 2018, 0:11

Re: Stereownik kelly

Post autor: ivofe »

Ok. To jest tak. 300A to jest peak fazowy. I od tego zaczynamy.
300A × 50% ( tyle ustawiasz na fazy ) = 150A fazy
I jak to ustawisz to accu liczy sie tak:
Z tego co ustawiłeś faze czyli w naszym przypadku
150A fazy x 50% ( to co ustawiasz w accu) = 75A maksymalnie bedzie ciągnął z akumulatora.

W sumie jest ten wzór na stronie Kelly. Szkoda że nie w instrukcji ;) Też przez to przechodziłem.
Oczywiście jak chcesz dac mniej na fazy to wtedy mniejszy procent z fazy i wiecej z accu.
PS: U mnie ten sterownik chodzi świetnie.
Nie masz się co martwić chwilowym prądem bo i tak jak chcesz ciągnąć tylko 70-80 A z baterii to on i tak nie bedzie tracił mocy bo i tak nie wykorzystujesz maksymalnych możliwości sterownika.

A to ze strony Kelly:

HOW TO CALCULATE MOTOR CURRENT AND BATTERY CURRENT?
The controller current rating is the motor current. Basically motor current=max motor current *percentage, battery current=motor current*percentage.
For example, KEB72450, we set Max Motor Current and Max Battery Current to 80% and 60% respectively. The motor current will be 150A*80%=120A peak. The battery current will be 120A*60%=72A
Awatar użytkownika
equid
Forumowicz
Posty: 783
Rejestracja: 26 mar 2018, 13:36
Lokalizacja: zory

Re: Stereownik kelly

Post autor: equid »

Dzięki za pomoc :) Dam znać jak go już zamontuje co z tego wyszło ;)
A tak swoją drogą to ten sterownik ma funkcje foc oraz sinus, więc jednak nie zatrzymali się w rozwoju jak tas pisał
Awatar użytkownika
Wojtas
Forumowicz
Posty: 613
Rejestracja: 24 lut 2018, 19:42
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Stereownik kelly

Post autor: Wojtas »

Czyli to FOC, ten z linka wydaje się mały jak na takie osiągi.

2)Synchronous rectification, ultra low drop, fast SVPWM and FOC to achieve very high efficiency.
Kands Maestro 29er
Mxus XF40C 8x8, ML7245 ~1600W
13S8P LGMJ1 ~48V
MPe v6
Erider T9
ivofe
Forumowicz
Posty: 32
Rejestracja: 16 cze 2018, 0:11

Re: Stereownik kelly

Post autor: ivofe »

Wojtas pisze:
13 wrz 2018, 8:43
Czyli to FOC, ten z linka wydaje się mały jak na takie osiągi.

2)Synchronous rectification, ultra low drop, fast SVPWM and FOC to achieve very high efficiency.
Tak to FOC. Dlatego go wziąłem bo mniejszy od sabka. Jedyny minus to taki ze kable fazowe i do bateri są mega grube i TWARDE i podwójnie idzie na każdą faze i do baterii. Ciężko trochę tymi kablami manipulować. Ale dalem radę ;)
Awatar użytkownika
equid
Forumowicz
Posty: 783
Rejestracja: 26 mar 2018, 13:36
Lokalizacja: zory

Re: Stereownik kelly

Post autor: equid »

ivofe pisze:
13 wrz 2018, 9:50
Wojtas pisze:
13 wrz 2018, 8:43
Czyli to FOC, ten z linka wydaje się mały jak na takie osiągi.

2)Synchronous rectification, ultra low drop, fast SVPWM and FOC to achieve very high efficiency.
Tak to FOC. Dlatego go wziąłem bo mniejszy od sabka. Jedyny minus to taki ze kable fazowe i do bateri są mega grube i TWARDE i podwójnie idzie na każdą faze i do baterii. Ciężko trochę tymi kablami manipulować. Ale dalem radę ;)
Też zakupiles ten model kls7230s?
ivofe
Forumowicz
Posty: 32
Rejestracja: 16 cze 2018, 0:11

Re: Stereownik kelly

Post autor: ivofe »

Tak. 7230s
Awatar użytkownika
equid
Forumowicz
Posty: 783
Rejestracja: 26 mar 2018, 13:36
Lokalizacja: zory

Re: Stereownik kelly

Post autor: equid »

Miałeś jakieś problemy z nim?
Awatar użytkownika
Wojtas
Forumowicz
Posty: 613
Rejestracja: 24 lut 2018, 19:42
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Stereownik kelly

Post autor: Wojtas »

Masz może wymiary tego sterownika? Jak z grzaniem?
Kands Maestro 29er
Mxus XF40C 8x8, ML7245 ~1600W
13S8P LGMJ1 ~48V
MPe v6
Erider T9
ivofe
Forumowicz
Posty: 32
Rejestracja: 16 cze 2018, 0:11

Re: Stereownik kelly

Post autor: ivofe »

equid pisze:
13 wrz 2018, 13:09
Miałeś jakieś problemy z nim?
Chodzi jak lala :)
ivofe
Forumowicz
Posty: 32
Rejestracja: 16 cze 2018, 0:11

Re: Stereownik kelly

Post autor: ivofe »

Wojtas pisze:
13 wrz 2018, 17:49
Masz może wymiary tego sterownika? Jak z grzaniem?
Jutro moge pomierzyc ale wymiary sa w manualu. Ja niestety nie zmiescilem go do skrzynki wiec jest na zewnatrz i ustawione mam na 73A z baterii max wiec sterownik zimny jak lod. Nawet nie robi sie cieplejszy.
Awatar użytkownika
equid
Forumowicz
Posty: 783
Rejestracja: 26 mar 2018, 13:36
Lokalizacja: zory

Re: Stereownik kelly

Post autor: equid »

Tu masz wszystkie wymiary tego sterownika, model 120A
https://d2t1xqejof9utc.cloudfront.net/s ... /large.png
Awatar użytkownika
Wojtas
Forumowicz
Posty: 613
Rejestracja: 24 lut 2018, 19:42
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Stereownik kelly

Post autor: Wojtas »

Dzieki
Kands Maestro 29er
Mxus XF40C 8x8, ML7245 ~1600W
13S8P LGMJ1 ~48V
MPe v6
Erider T9
Awatar użytkownika
equid
Forumowicz
Posty: 783
Rejestracja: 26 mar 2018, 13:36
Lokalizacja: zory

Re: Stereownik kelly

Post autor: equid »

Juz troszkę testuje sterownik kelly 7230.
Jak bym mial podsumować ten konkretny sterownik to za ta cene jest ok ale nic więcej.
Działać, dziala spoko, FOC jest i działa w miare dobrze.
Programowanie z PC jest chyba jedna z lepszych rzeczy w tym sterowniku. Duzo funkcji do ustawiania, łączeniem sie z PC nie ma żadnych problemów.
Jeżeli chodzi o opcje w tym sterowniku to jest ich sporo ale w rowerze za dużo się z nich nie użyje. Z tych ciekawszych, to jest manetka do płynnego hamowania, jest wsteczny, jest 3speed, jest abs przy hamowaniu i działa całkiem fajnie :D i to chyba wszystko z tych ciekawszych .
Z innych ciekawych funkcji jest możliwość podpięcia potencjometr zamiast manetki halotronowej, jest również opcja zwana FOOT SWITCH która fajnie sie sprawdza przy zastosowaniu wyłącznika termicznego w silniku.
W programie można modyfikować softstart ale niestety nie da sie go całkowicie wyłączyć.

A co do jego wad to:
-Wszystkie wejścia sygnałowe sa sterowane na +12v zamiast masą
-Sam algorytm sterowania silnikiem jest troszke gorszy w odczuci z jazdy w porównaniu do sabka
- Podczas jazdy jeśli pości sie manetkę i doda sie po chwili gazu następuje lekkie przyhamowanie silnika
- Tempomat to jet cos bynajmniej mocno dziwnego. Działa tylko przy maksymalnym wychyleniu manetki i przytrzymaniu jej przez chwile w jednym miejscu :?
- Brak funkcji antykradzieżowej.
- Zdarzyło mi sie już kilka razy ze jakoś dziwnie dawkował moc pomimo największego trybu na 3speedzie i max na manetce ale to jeszcze bede testował ta kwestie

Podsumowując, jeśli ktoś mam mało miejsca w rowerze to całkiem spoko opcja za w maire dobre pieniądze , choć jesli mamy miejsce na wsadzenie sabka to raczej bym sie na niego zdecydował :)
Awatar użytkownika
Tombe
Forumowicz
Posty: 97
Rejestracja: 21 lut 2018, 10:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Stereownik kelly

Post autor: Tombe »

equid pisze:
12 lut 2019, 18:45
Juz troszkę testuje sterownik kelly 7230.
Jak bym mial podsumować ten konkretny sterownik to za ta cene jest ok ale nic więcej.
Działać, dziala spoko, FOC jest i działa w miare dobrze.
Programowanie z PC jest chyba jedna z lepszych rzeczy w tym sterowniku. Duzo funkcji do ustawiania, łączeniem sie z PC nie ma żadnych problemów.
Jeżeli chodzi o opcje w tym sterowniku to jest ich sporo ale w rowerze za dużo się z nich nie użyje. Z tych ciekawszych, to jest manetka do płynnego hamowania, jest wsteczny, jest 3speed, jest abs przy hamowaniu i działa całkiem fajnie :D i to chyba wszystko z tych ciekawszych .
Z innych ciekawych funkcji jest możliwość podpięcia potencjometr zamiast manetki halotronowej, jest również opcja zwana FOOT SWITCH która fajnie sie sprawdza przy zastosowaniu wyłącznika termicznego w silniku.
W programie można modyfikować softstart ale niestety nie da sie go całkowicie wyłączyć.

A co do jego wad to:
-Wszystkie wejścia sygnałowe sa sterowane na +12v zamiast masą
-Sam algorytm sterowania silnikiem jest troszke gorszy w odczuci z jazdy w porównaniu do sabka
- Podczas jazdy jeśli pości sie manetkę i doda sie po chwili gazu następuje lekkie przyhamowanie silnika
- Tempomat to jet cos bynajmniej mocno dziwnego. Działa tylko przy maksymalnym wychyleniu manetki i przytrzymaniu jej przez chwile w jednym miejscu :?
- Brak funkcji antykradzieżowej.
- Zdarzyło mi sie już kilka razy ze jakoś dziwnie dawkował moc pomimo największego trybu na 3speedzie i max na manetce ale to jeszcze bede testował ta kwestie

Podsumowując, jeśli ktoś mam mało miejsca w rowerze to całkiem spoko opcja za w maire dobre pieniądze , choć jesli mamy miejsce na wsadzenie sabka to raczej bym sie na niego zdecydował :)
Dodam od siebie parę rzeczy:

1. Sterowniki Kelly nie posiadają funkcji soft-startu natomiast przyśpieszenie da się regulować, nawet tak aby rower stawiało na tylne koło (oczywiście pamiętając o tym, że max przyśpieszenie jest uzależnione od max dostępnej mocy naszego roweru).
W programie konfiguracyjnym do zmiany przyśpieszenia służą następujące parametry:
Torque Speed Kp: 3000 (+/- 1000)
Torque Speed Ki: 80 (+/- 100)
Speed Err Limit: 1000 (+/- 500)

Powyższe wartości to ustawienia fabryczne.
Jeżeli chcemy zmienić przyśpieszenie to jednocześnie korygujemy wszystkie 3 parametry o wartości podane w nawiasach.
Aby zmniejszyć przyśpieszenie obniżamy jednocześnie wszystkie 3 fabryczne wartości.
Aby zwiększyć przyśpieszenie zwiększamy jednocześnie wszystkie 3 fabryczne wartości.
Wszystko działa, testowałem na kilku sterownikach Kelly, także problemu nie ma.

2. Programowanie dla mnie osobiście jest dużo lepsze niż np w Sabvotonie.
Dodatkowo dużo mniejsza waga i rozmiary.
Także bez obaw polecam Kelly.

3. Nie wiem dlaczego sterowanie 12V to wada, w sumie nie ma to żadnego znaczenia.
Awatar użytkownika
equid
Forumowicz
Posty: 783
Rejestracja: 26 mar 2018, 13:36
Lokalizacja: zory

Re: Stereownik kelly

Post autor: equid »

Tombe pisze:
20 sie 2019, 21:09

Dodam od siebie parę rzeczy:

1. Sterowniki Kelly nie posiadają funkcji soft-startu natomiast przyśpieszenie da się regulować, nawet tak aby rower stawiało na tylne koło (oczywiście pamiętając o tym, że max przyśpieszenie jest uzależnione od max dostępnej mocy naszego roweru).
W programie konfiguracyjnym do zmiany przyśpieszenia służą następujące parametry:
Torque Speed Kp: 3000 (+/- 1000)
Torque Speed Ki: 80 (+/- 100)
Speed Err Limit: 1000 (+/- 500)

Powyższe wartości to ustawienia fabryczne.
Jeżeli chcemy zmienić przyśpieszenie to jednocześnie korygujemy wszystkie 3 parametry o wartości podane w nawiasach.
Aby zmniejszyć przyśpieszenie obniżamy jednocześnie wszystkie 3 fabryczne wartości.
Aby zwiększyć przyśpieszenie zwiększamy jednocześnie wszystkie 3 fabryczne wartości.
Wszystko działa, testowałem na kilku sterownikach Kelly, także problemu nie ma.

2. Programowanie dla mnie osobiście jest dużo lepsze niż np w Sabvotonie.
Dodatkowo dużo mniejsza waga i rozmiary.
Także bez obaw polecam Kelly.

3. Nie wiem dlaczego sterowanie 12V to wada, w sumie nie ma to żadnego znaczenia.
Dzięki wielkie za ponowne wrzucenie tego postu, zobaczymy co da sie z tego sterowniczka wyciągnąć :D

A co do mojego poprzedniego postu i ostatniej wady z dziwnym dawkowaniem mocy.
Sprawa sie wyjaśniła, sterownik sie po prostu przegrzewał w skrzynce i ograniczał stopniowo moc, ogólnie polecam zeby miał on jakiś dostęp do powietrza jeśli sie go używa przy granicach możliwości ;) .

Sterowanie 12v sygnałami nie jest wadą, no chyba ze ktoś po zrobieniu instalacji takiej jak do wszystkiego, czyli z użyciem masy do sterowania zauważy ten fakt :lol:
tuptek1985
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 05 wrz 2018, 11:01

Re: Stereownik kelly

Post autor: tuptek1985 »

Cześć. Jestem na etapie konfiguracji kelly 7230s.
Mam adapter bluetooth ald za żadne skarby nie potrafię znaleźć apki na smartfona. Ktoś pomoże?
Awatar użytkownika
Tombe
Forumowicz
Posty: 97
Rejestracja: 21 lut 2018, 10:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Stereownik kelly

Post autor: Tombe »

tuptek1985 pisze:
04 lis 2019, 0:56
Cześć. Jestem na etapie konfiguracji kelly 7230s.
Mam adapter bluetooth ald za żadne skarby nie potrafię znaleźć apki na smartfona. Ktoś pomoże?
W sklepie z apkami raczej tego nie będzie.
Musisz ściągnąć ze strony producenta.

https://www.kellycontroller.com/support/
pawel20000
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 29 paź 2020, 15:54

Re: Stereownik kelly

Post autor: pawel20000 »

Cześć mam pytanie co byście wybrali kelly 7230s cz sabvotona 150a?
KrzysztofKozicki
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 22 wrz 2021, 15:10

Re: Stereownik kelly

Post autor: KrzysztofKozicki »

Chętnie podepnę się do pytania i poczytam argumenty za jednym i drugim.
Awatar użytkownika
MixhaL
Forumowicz
Posty: 240
Rejestracja: 10 sie 2018, 14:56

Re: Stereownik kelly

Post autor: MixhaL »

Ma ktoś do sprzedania kabel do programowania kontrolera kelly? Bluetooth?
Lub wie czy zwykły kabel USB-rs232 to to samo co kabel sprzedawany przez kelly?
ODPOWIEDZ