Stereownik kelly

Tematy związane ze sterownikami, wyświetlaczami oraz ich konfiguracją sprzętową (połączenie przewodów) i programową (MENU konfiguracyjne, serwisowe)
ODPOWIEDZ
ivofe
Forumowicz
Posty: 32
Rejestracja: 16 cze 2018, 0:11

Re: Stereownik kelly

Post autor: ivofe »

Tak. 7230s
Awatar użytkownika
equid
Forumowicz
Posty: 783
Rejestracja: 26 mar 2018, 13:36
Lokalizacja: zory

Re: Stereownik kelly

Post autor: equid »

Miałeś jakieś problemy z nim?
Awatar użytkownika
Wojtas
Forumowicz
Posty: 613
Rejestracja: 24 lut 2018, 19:42
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Stereownik kelly

Post autor: Wojtas »

Masz może wymiary tego sterownika? Jak z grzaniem?
Kands Maestro 29er
Mxus XF40C 8x8, ML7245 ~1600W
13S8P LGMJ1 ~48V
MPe v6
Erider T9
ivofe
Forumowicz
Posty: 32
Rejestracja: 16 cze 2018, 0:11

Re: Stereownik kelly

Post autor: ivofe »

equid pisze:
13 wrz 2018, 13:09
Miałeś jakieś problemy z nim?
Chodzi jak lala :)
ivofe
Forumowicz
Posty: 32
Rejestracja: 16 cze 2018, 0:11

Re: Stereownik kelly

Post autor: ivofe »

Wojtas pisze:
13 wrz 2018, 17:49
Masz może wymiary tego sterownika? Jak z grzaniem?
Jutro moge pomierzyc ale wymiary sa w manualu. Ja niestety nie zmiescilem go do skrzynki wiec jest na zewnatrz i ustawione mam na 73A z baterii max wiec sterownik zimny jak lod. Nawet nie robi sie cieplejszy.
Awatar użytkownika
equid
Forumowicz
Posty: 783
Rejestracja: 26 mar 2018, 13:36
Lokalizacja: zory

Re: Stereownik kelly

Post autor: equid »

Tu masz wszystkie wymiary tego sterownika, model 120A
https://d2t1xqejof9utc.cloudfront.net/s ... /large.png
Awatar użytkownika
Wojtas
Forumowicz
Posty: 613
Rejestracja: 24 lut 2018, 19:42
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Stereownik kelly

Post autor: Wojtas »

Dzieki
Kands Maestro 29er
Mxus XF40C 8x8, ML7245 ~1600W
13S8P LGMJ1 ~48V
MPe v6
Erider T9
Awatar użytkownika
equid
Forumowicz
Posty: 783
Rejestracja: 26 mar 2018, 13:36
Lokalizacja: zory

Re: Stereownik kelly

Post autor: equid »

Juz troszkę testuje sterownik kelly 7230.
Jak bym mial podsumować ten konkretny sterownik to za ta cene jest ok ale nic więcej.
Działać, dziala spoko, FOC jest i działa w miare dobrze.
Programowanie z PC jest chyba jedna z lepszych rzeczy w tym sterowniku. Duzo funkcji do ustawiania, łączeniem sie z PC nie ma żadnych problemów.
Jeżeli chodzi o opcje w tym sterowniku to jest ich sporo ale w rowerze za dużo się z nich nie użyje. Z tych ciekawszych, to jest manetka do płynnego hamowania, jest wsteczny, jest 3speed, jest abs przy hamowaniu i działa całkiem fajnie :D i to chyba wszystko z tych ciekawszych .
Z innych ciekawych funkcji jest możliwość podpięcia potencjometr zamiast manetki halotronowej, jest również opcja zwana FOOT SWITCH która fajnie sie sprawdza przy zastosowaniu wyłącznika termicznego w silniku.
W programie można modyfikować softstart ale niestety nie da sie go całkowicie wyłączyć.

A co do jego wad to:
-Wszystkie wejścia sygnałowe sa sterowane na +12v zamiast masą
-Sam algorytm sterowania silnikiem jest troszke gorszy w odczuci z jazdy w porównaniu do sabka
- Podczas jazdy jeśli pości sie manetkę i doda sie po chwili gazu następuje lekkie przyhamowanie silnika
- Tempomat to jet cos bynajmniej mocno dziwnego. Działa tylko przy maksymalnym wychyleniu manetki i przytrzymaniu jej przez chwile w jednym miejscu :?
- Brak funkcji antykradzieżowej.
- Zdarzyło mi sie już kilka razy ze jakoś dziwnie dawkował moc pomimo największego trybu na 3speedzie i max na manetce ale to jeszcze bede testował ta kwestie

Podsumowując, jeśli ktoś mam mało miejsca w rowerze to całkiem spoko opcja za w maire dobre pieniądze , choć jesli mamy miejsce na wsadzenie sabka to raczej bym sie na niego zdecydował :)
Awatar użytkownika
Tombe
Forumowicz
Posty: 97
Rejestracja: 21 lut 2018, 10:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Stereownik kelly

Post autor: Tombe »

equid pisze:
12 lut 2019, 18:45
Juz troszkę testuje sterownik kelly 7230.
Jak bym mial podsumować ten konkretny sterownik to za ta cene jest ok ale nic więcej.
Działać, dziala spoko, FOC jest i działa w miare dobrze.
Programowanie z PC jest chyba jedna z lepszych rzeczy w tym sterowniku. Duzo funkcji do ustawiania, łączeniem sie z PC nie ma żadnych problemów.
Jeżeli chodzi o opcje w tym sterowniku to jest ich sporo ale w rowerze za dużo się z nich nie użyje. Z tych ciekawszych, to jest manetka do płynnego hamowania, jest wsteczny, jest 3speed, jest abs przy hamowaniu i działa całkiem fajnie :D i to chyba wszystko z tych ciekawszych .
Z innych ciekawych funkcji jest możliwość podpięcia potencjometr zamiast manetki halotronowej, jest również opcja zwana FOOT SWITCH która fajnie sie sprawdza przy zastosowaniu wyłącznika termicznego w silniku.
W programie można modyfikować softstart ale niestety nie da sie go całkowicie wyłączyć.

A co do jego wad to:
-Wszystkie wejścia sygnałowe sa sterowane na +12v zamiast masą
-Sam algorytm sterowania silnikiem jest troszke gorszy w odczuci z jazdy w porównaniu do sabka
- Podczas jazdy jeśli pości sie manetkę i doda sie po chwili gazu następuje lekkie przyhamowanie silnika
- Tempomat to jet cos bynajmniej mocno dziwnego. Działa tylko przy maksymalnym wychyleniu manetki i przytrzymaniu jej przez chwile w jednym miejscu :?
- Brak funkcji antykradzieżowej.
- Zdarzyło mi sie już kilka razy ze jakoś dziwnie dawkował moc pomimo największego trybu na 3speedzie i max na manetce ale to jeszcze bede testował ta kwestie

Podsumowując, jeśli ktoś mam mało miejsca w rowerze to całkiem spoko opcja za w maire dobre pieniądze , choć jesli mamy miejsce na wsadzenie sabka to raczej bym sie na niego zdecydował :)
Dodam od siebie parę rzeczy:

1. Sterowniki Kelly nie posiadają funkcji soft-startu natomiast przyśpieszenie da się regulować, nawet tak aby rower stawiało na tylne koło (oczywiście pamiętając o tym, że max przyśpieszenie jest uzależnione od max dostępnej mocy naszego roweru).
W programie konfiguracyjnym do zmiany przyśpieszenia służą następujące parametry:
Torque Speed Kp: 3000 (+/- 1000)
Torque Speed Ki: 80 (+/- 100)
Speed Err Limit: 1000 (+/- 500)

Powyższe wartości to ustawienia fabryczne.
Jeżeli chcemy zmienić przyśpieszenie to jednocześnie korygujemy wszystkie 3 parametry o wartości podane w nawiasach.
Aby zmniejszyć przyśpieszenie obniżamy jednocześnie wszystkie 3 fabryczne wartości.
Aby zwiększyć przyśpieszenie zwiększamy jednocześnie wszystkie 3 fabryczne wartości.
Wszystko działa, testowałem na kilku sterownikach Kelly, także problemu nie ma.

2. Programowanie dla mnie osobiście jest dużo lepsze niż np w Sabvotonie.
Dodatkowo dużo mniejsza waga i rozmiary.
Także bez obaw polecam Kelly.

3. Nie wiem dlaczego sterowanie 12V to wada, w sumie nie ma to żadnego znaczenia.
Awatar użytkownika
equid
Forumowicz
Posty: 783
Rejestracja: 26 mar 2018, 13:36
Lokalizacja: zory

Re: Stereownik kelly

Post autor: equid »

Tombe pisze:
20 sie 2019, 21:09

Dodam od siebie parę rzeczy:

1. Sterowniki Kelly nie posiadają funkcji soft-startu natomiast przyśpieszenie da się regulować, nawet tak aby rower stawiało na tylne koło (oczywiście pamiętając o tym, że max przyśpieszenie jest uzależnione od max dostępnej mocy naszego roweru).
W programie konfiguracyjnym do zmiany przyśpieszenia służą następujące parametry:
Torque Speed Kp: 3000 (+/- 1000)
Torque Speed Ki: 80 (+/- 100)
Speed Err Limit: 1000 (+/- 500)

Powyższe wartości to ustawienia fabryczne.
Jeżeli chcemy zmienić przyśpieszenie to jednocześnie korygujemy wszystkie 3 parametry o wartości podane w nawiasach.
Aby zmniejszyć przyśpieszenie obniżamy jednocześnie wszystkie 3 fabryczne wartości.
Aby zwiększyć przyśpieszenie zwiększamy jednocześnie wszystkie 3 fabryczne wartości.
Wszystko działa, testowałem na kilku sterownikach Kelly, także problemu nie ma.

2. Programowanie dla mnie osobiście jest dużo lepsze niż np w Sabvotonie.
Dodatkowo dużo mniejsza waga i rozmiary.
Także bez obaw polecam Kelly.

3. Nie wiem dlaczego sterowanie 12V to wada, w sumie nie ma to żadnego znaczenia.
Dzięki wielkie za ponowne wrzucenie tego postu, zobaczymy co da sie z tego sterowniczka wyciągnąć :D

A co do mojego poprzedniego postu i ostatniej wady z dziwnym dawkowaniem mocy.
Sprawa sie wyjaśniła, sterownik sie po prostu przegrzewał w skrzynce i ograniczał stopniowo moc, ogólnie polecam zeby miał on jakiś dostęp do powietrza jeśli sie go używa przy granicach możliwości ;) .

Sterowanie 12v sygnałami nie jest wadą, no chyba ze ktoś po zrobieniu instalacji takiej jak do wszystkiego, czyli z użyciem masy do sterowania zauważy ten fakt :lol:
tuptek1985
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 05 wrz 2018, 11:01

Re: Stereownik kelly

Post autor: tuptek1985 »

Cześć. Jestem na etapie konfiguracji kelly 7230s.
Mam adapter bluetooth ald za żadne skarby nie potrafię znaleźć apki na smartfona. Ktoś pomoże?
Awatar użytkownika
Tombe
Forumowicz
Posty: 97
Rejestracja: 21 lut 2018, 10:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Stereownik kelly

Post autor: Tombe »

tuptek1985 pisze:
04 lis 2019, 0:56
Cześć. Jestem na etapie konfiguracji kelly 7230s.
Mam adapter bluetooth ald za żadne skarby nie potrafię znaleźć apki na smartfona. Ktoś pomoże?
W sklepie z apkami raczej tego nie będzie.
Musisz ściągnąć ze strony producenta.

https://www.kellycontroller.com/support/
pawel20000
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 29 paź 2020, 15:54

Re: Stereownik kelly

Post autor: pawel20000 »

Cześć mam pytanie co byście wybrali kelly 7230s cz sabvotona 150a?
KrzysztofKozicki
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 22 wrz 2021, 15:10

Re: Stereownik kelly

Post autor: KrzysztofKozicki »

Chętnie podepnę się do pytania i poczytam argumenty za jednym i drugim.
Awatar użytkownika
MixhaL
Forumowicz
Posty: 240
Rejestracja: 10 sie 2018, 14:56

Re: Stereownik kelly

Post autor: MixhaL »

Ma ktoś do sprzedania kabel do programowania kontrolera kelly? Bluetooth?
Lub wie czy zwykły kabel USB-rs232 to to samo co kabel sprzedawany przez kelly?
ODPOWIEDZ