Coś mi odcina zasilanie...

Tematy związane ze sterownikami, wyświetlaczami oraz ich konfiguracją sprzętową (połączenie przewodów) i programową (MENU konfiguracyjne, serwisowe)
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
exmotech
Forumowicz
Posty: 323
Rejestracja: 22 lut 2018, 16:19

Coś mi odcina zasilanie...

Post autor: exmotech »

SYTUACJA 1
Jadę sobie z różnymi prędkościami, raz 30km/h raz 60km/h i wyładowuję sobie akumulator gdzieś tak do 25% na woltomierzu (skalibrowanym pod 18S). Przy takich procentach mam już najechane około 80km i podczas dodawania gazu odczuwam spore przysiady napięcia, tak do 10-15%. Wiem, że to normalne bo krzywa mocy baterii już spada w dół. Wiem też że jak manetką przyspieszę i osiągnę spadek poniżej 10% to coś się wyłącza (sterownik, BMS) i po paru sekundach się włącza z powrotem, jak woltaż wróci. Uważam, że to normalne.

SYTUACJA 2
Jadę szybciej, w trasie. Prędkość przelotowa 50-70km/h. Pokonuję, około 35-40km i mam około 40%. Rozumiem że jest szybsze zużycie bo są większe opory powietrza. Ale nie rozumiem dlaczego nabieram prędkości np 45km/h, na woltomierzu stabilizuje mi się zużycie w okolicach 30-35% i mimo wszystko mam odcięcie. Czyli przyspieszam np spod świateł i mam 18-25%, potem stabilizuję prędkość na poziomie 45km/h i napięcie zwiększa się do około 30% (coś ok 64V) i nie spada a mimo to mam odcięcie na kilka sekund. Czy to normalne? Ostatnie kilometry to jakaś mordęga bo staram się mieć stabilną prędkość i woltaż a mimo to mam odcięcie. Po paru takich odcięciach następują kolejne ale dłuższe... Niemalże stoję na szosie, samochody trąbią a ja nie mogę uruchomić roweru przez np 40 sekund. To normalne?
Awatar użytkownika
Eryk
Forumowicz
Posty: 450
Rejestracja: 02 maja 2017, 21:18
Lokalizacja: Wadowice

Re: Coś mi odcina zasilanie...

Post autor: Eryk »

Jaki masz sterownik? Mi to wygląda normalnie na odcinanie przez sterownik z powodu zbyt niskiego napięcia. Wygląda że ilość S za niska dla sterownika. Wypada albo przeregulowac/przeprogramować sterownik lub podnieść ilość S.
Awatar użytkownika
exmotech
Forumowicz
Posty: 323
Rejestracja: 22 lut 2018, 16:19

Re: Coś mi odcina zasilanie...

Post autor: exmotech »

GT1500, więc sobie niczego nie przeprogramuję. Zastanawia mnie tylko dlaczego odcina pomimo tego, że woltaż jest wyższy w sytuacji 2 niż w sytuacji 1
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3337
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Coś mi odcina zasilanie...

Post autor: WojtekErnest »

Nic nie piszesz o aku. Jeśli schodzidz do tak niskiego poziomu jak 30% napięcia, to aku, ich cele muszą byc równe aby nie odcinalo przy zwiększonym obciążeniu. Jak dla mnie to rozbalansowany albo już nierówny aku i odcina BMS, bo schodzisz niebezpiecznie dla słabszych segmentów.
Nie ma co gdybac. Jeśli byś miał gniazdo serwisowe, to w parę minut można zmierzyć napięcia na nich pod obciążeniem i wtedy byłoby wszystko jasne.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
scuda
Forumowicz
Posty: 747
Rejestracja: 24 lut 2018, 21:49
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Coś mi odcina zasilanie...

Post autor: scuda »

BMS jakby odciął zasilanie to przywróciło by go podłączenie do ładowarki, więc to pewnie sterownik. Zobacz czy nie masz w sterowniku funkcji przełączania napięcia i przełącz na mniejsze napięcie, wtedy sterownik nie będzie ci odcinał. Albo możesz zmniejszyć odcinke sterownika poprzez zmiane lvc w sterowniku, gdzieś to TAS opisywał, chyba na swoim blogu.
ODPOWIEDZ