KT Series parametr P1 + silnik przekładniowy

Tematy związane ze sterownikami, wyświetlaczami oraz ich konfiguracją sprzętową (połączenie przewodów) i programową (MENU konfiguracyjne, serwisowe)
ODPOWIEDZ
sannis
Forumowicz
Posty: 186
Rejestracja: 19 lut 2018, 18:01

KT Series parametr P1 + silnik przekładniowy

Post autor: sannis »

Jak ustawić parametr P1, jeśli silnik ma redukcję 1:5 a "Magnet Poles (P2)" 20? To mam pomnożyć 40 x 5 i wpisać 200?
W instrukcji stoi: P1 = Motor Gear Reduction Ratio × Number of Rotor Magnets

I jeszcze mam pytanie o P2, o co idzie z tym If wheel generated 1 pulse signal by a revolution, the P2 value should be set to 1.?
slow
Forumowicz
Posty: 525
Rejestracja: 16 mar 2018, 14:41
Lokalizacja: podkarpackie

Re: KT Series parametr P1 + silnik przekładniowy

Post autor: slow »

Ja mam przekładniowy mxus08. Kupiłem w zestawie ze sterownikiem i chińczyk ustawił P1 =87.
P2 to z tego co pamiętam ilość impulsów na 1 obrót. JA mam 1 czujnik w silniku więc P2 u mnie =1
sannis
Forumowicz
Posty: 186
Rejestracja: 19 lut 2018, 18:01

Re: KT Series parametr P1 + silnik przekładniowy

Post autor: sannis »

Dobra juz kumam z tym sygnałem, też mam jeden czujnik. A ile masz magnesów? Bo jeśli u mnie w karcie technicznej silnika jest 20, to rozumiem że par. I faktycznie jest ich 40.
sannis
Forumowicz
Posty: 186
Rejestracja: 19 lut 2018, 18:01

Re: KT Series parametr P1 + silnik przekładniowy

Post autor: sannis »

Przewertowałem endlessa i 87 to jest parametr wyjściowy. Ustawiają to tak, że jak silnik ma 16 magnesów i przekładnię 1:5, to nastaw jest na 80. Pytanie dlaczego spotkałem się, że się mnoży magnesy x2, bo są w parach.
Awatar użytkownika
Popeye
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: 14 sie 2018, 15:24

Re: KT Series parametr P1 + silnik przekładniowy

Post autor: Popeye »

P1 – ilość magnesów w silniku ( jeśli silnik przekładniowy P=współczynnik redukcji przełożenia silnika X ilość magnesów)
P2 – ilość impulsów (magnesów) koła na jeden obrót

http://pojazdyelektryczne.org/viewtopic.php?f=18&t=425
ODPOWIEDZ