Kompatybilność LCD ze sterownikiem

Tematy związane ze sterownikami, wyświetlaczami oraz ich konfiguracją sprzętową (połączenie przewodów) i programową (MENU konfiguracyjne, serwisowe)
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
glebor
Forumowicz
Posty: 410
Rejestracja: 04 maja 2017, 18:45
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Kompatybilność LCD ze sterownikiem

Post autor: glebor »

Witajcie natknąłem się na problem. Otóż mam sterowniki KT48ZWSRL i doszły wyświetlacze z aliexpress.
CO jest takie samo:
- wersja wyświetlacza KT-LCD3 sft V3.0 6...
100% zgodne.

Jednak po wejściu w wyświetlacz nowsze z aliexpress mają ustawienia jakby podstawowe 3 + ustawienia P i ustawienia C
Nie działają z obecnymi sterownikami tj. Nie pokazują watów nie zmieniają sie ustawienia z poziomu wyświetlacza - jakby soft był nie kompatybilny.

Stąd pytanie jak dobierać te wyświetlacze?
Ten sam problem zauważyłem już w VOILAMARCIE:
czarna kostka na wyświetlaczu i w sterowniku śmiga. Wyświetlacz ten sam SW900.
Podpinam wyświetlacz SW900 z białą kostką (kolejność pinów iedntyczna) do tego samego sterownika i już nic nie wyświetla.

Podejrzewam, że to kwestia softa, może jakiegoś modułu?
Ma ktoś soft? wie może kgdzie kupić kabelek do programowania? Może w chinach trzeba szukać jakiś egzemplarzy z odpowiednim softem?
Wszystko, co potrzebne do budowy roweru kupisz w moim sklepie: https://mgvolt.pl
* Zestawy napędowe
* akumulatory
* zgrzewanie
* konwersje rowerów
Znajdziesz nas na FB grupa MG VOLT, YOUTUBE: https://www.youtube.com/mgvolt
TEL: 796782663
seba55a
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: 04 maja 2017, 23:05

Re: Kompatybilność LCD ze sterownikiem

Post autor: seba55a »

Może jest opcja, aby połączyć dwa wyświetlacze ze sobą i zgrać oprogramowanie. W instrukcji jest wskazówka jak dokonać kopii ustawień ale dla tego samego typu LCD.
Awatar użytkownika
glebor
Forumowicz
Posty: 410
Rejestracja: 04 maja 2017, 18:45
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Kompatybilność LCD ze sterownikiem

Post autor: glebor »

Dzięki. W takim razie muszę się zagłębić w instrukcję. A może po prostu trzeba coś przestawić w oprogramowaniu, żeby działały z innym typem sterowników? Chodzi dalej oczywiście o serię KT... z ekranami KT3
Wszystko, co potrzebne do budowy roweru kupisz w moim sklepie: https://mgvolt.pl
* Zestawy napędowe
* akumulatory
* zgrzewanie
* konwersje rowerów
Znajdziesz nas na FB grupa MG VOLT, YOUTUBE: https://www.youtube.com/mgvolt
TEL: 796782663
arturrogo
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: 20 mar 2018, 19:10

Re: Kompatybilność LCD ze sterownikiem

Post autor: arturrogo »

Dzisiaj otrzymałem z alliexpres wyświetlacz KT3 mój wcześniejszy z NEXUN'a uległ uszkodzeniu. I tak jak piszesz jest cos nie tak. Na manetce kciukowej koło się tylko wolno toczy Wyświetlacz nie pokazuje Watów. Czy już rozwiązałeś problem ?
wibi
Forumowicz
Posty: 107
Rejestracja: 12 maja 2018, 23:33
Lokalizacja: Będzin-Śląsk

Re: Kompatybilność LCD ze sterownikiem

Post autor: wibi »

O ile mi wiadomo wyświetlacz KT LCD3 V3 jest oparty na procesorze STM8S105.x i jego programowanie jest dość proste za pomocą interfejsu "ST LINK V2" który jest stosunkowo tani na portalu aukcyjnym.Ale aby odczytać i zaprogramować należy go rozebrać gdyż piny Rx i Tx nie są "wystawione" na zewnątrz,istnieją jednak na płytce wyświetlacza.Wystarczyło by więc odczytać soft z działającego wyświetlacza i nim zaprogramować ten nie działający.
arturrogo
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: 20 mar 2018, 19:10

Re: Kompatybilność LCD ze sterownikiem

Post autor: arturrogo »

Oglądałem film i chyba tak trzeba zrobić tylko ja się skopiować oprogramowanie ze starego tym programem, a może zaryzykować wgranie najnowszego podanego w tym filmie
arturrogo
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: 20 mar 2018, 19:10

Re: Kompatybilność LCD ze sterownikiem

Post autor: arturrogo »

W moim przypadku pomogło że w parametrze C10 - przywróć ustawienia fabryczne - wybrałem Y i rower zaczął funkcjonować jak należy, oczywiście wpisałem poszczególne parametry od początku (P i C). Nie potrzebne było programowanie
ODPOWIEDZ