Czy sterownik sinus chińczyk ogranicza moc zamiast odcinać ?

Tematy związane ze sterownikami, wyświetlaczami oraz ich konfiguracją sprzętową (połączenie przewodów) i programową (MENU konfiguracyjne, serwisowe)
ODPOWIEDZ
scuda
Forumowicz
Posty: 747
Rejestracja: 24 lut 2018, 21:49
Lokalizacja: Stalowa Wola

Czy sterownik sinus chińczyk ogranicza moc zamiast odcinać ?

Post autor: scuda »

Dziś podczas pierwszej jazdy nowym sprzętem podczas jazdy została obcięta mi moc. Już tak z 10 km przed domem czułem że jadę że 25 km/h max a przed samym domem to było może 15 km/h max. Pomyślałem no dobra bms nie odciął i mam na baterii 16s pewnie że 30v i dlatego. Ale po sprawdzeniu multimetrem wyszło 54v.
Sterownik to sinus 60v 30 a.
Czy to normalne że sterownik może ograniczać moc zamiast odcinać przy końcu baterii ?
Aha i jakie powinno być prawidłowe napięcie odcięcia sterownika przy 16s ?
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 3002
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: Czy sterownik sinus chińczyk ogranicza moc zamiast odcinać ?

Post autor: tas »

Miałem kiedyś taki sam objaw, ile mi to napsuło czasu to tylko ja wiem :)
Ogólnie to wyszło, że to wina sterownika i jego funkcji ograniczania mocy. Co dziwne działało to nie tylko na prędkosć maksymalną ale i moc sukcesywnie ją zmniejszając.
Skończyło się na wymianie sterownika na inny model.
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
scuda
Forumowicz
Posty: 747
Rejestracja: 24 lut 2018, 21:49
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Czy sterownik sinus chińczyk ogranicza moc zamiast odcinać ?

Post autor: scuda »

Tak właśnie to działo się u mnie sukcesywnie moc i v-max odcinało ale dało się jechac. Dziś naładuje batke do pełna to dam znać czy to nie inna usterka.
wwojciech
Forumowicz
Posty: 266
Rejestracja: 20 lut 2018, 7:03

Re: Czy sterownik sinus chińczyk ogranicza moc zamiast odcinać ?

Post autor: wwojciech »

Odcięcie dla 16S ustawia się w granicach 50V więc u Ciebie osiagalo już przy obciążeniu tego progowego napięcia. Jest to bardzo dobre rozwiązanie (zmniejszanie mocy przy końcu aku) dzięki temu przejedziesz ostatnie km, jeśli miałbyś sztywne odciecie to w momencie kiedy już odczules ograniczenie mocy to tam już miałbyś całkowite odciecie i byś sobie pedalowal o własnych siłach.
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 3002
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: Czy sterownik sinus chińczyk ogranicza moc zamiast odcinać ?

Post autor: tas »

U mnie odcinało przy 80% naładowania więc u mnie to błąd, wwojciech dobrze mówi, u Ciebie to może być zamierzony efekt
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
scuda
Forumowicz
Posty: 747
Rejestracja: 24 lut 2018, 21:49
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Czy sterownik sinus chińczyk ogranicza moc zamiast odcinać ?

Post autor: scuda »

Potwierdzam, sterownik ograniczył moc. Po naładowaniu pełna para :) Taka opcje uważam za bardzo przydatne, bo powrót bez prądu jest masakrą.
tkoko
Forumowicz
Posty: 5045
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Czy sterownik sinus chińczyk ogranicza moc zamiast odcinać ?

Post autor: tkoko »

Na DC są takie sterowniki (mam taki), który nie odcina zasilania, ale zmniejsza płynnie "moc" do zera przy napięciu ~3V na ogniwo.
Ledo
Forumowicz
Posty: 50
Rejestracja: 25 lut 2018, 21:27
Lokalizacja: Szczecin

Re: Czy sterownik sinus chińczyk ogranicza moc zamiast odcinać ?

Post autor: Ledo »

to świetnie,
16s GT1500(45A),
wczoraj mi odcioł BMS i było 11km do domu na pedałach na oponie kostka 2,4" z kolcami i 30kg masy roweru... na 1korbie nie mialem siły pod gorke i go pchałem...

po podłączeniu i odłączeniu ładowarki (odblokowanie odciecia BMS) Watomierz wskazał 10% bateri, więc mogę jeździć tylko przez 90% bateri
gdyby GT1500 miał stopniowe obniżanie mocy (zmniejszanie sag'u) to te 10% nie byłoby skazane na wieczne nie wykorzystanie.

Nissan leaf, jak bateria mu spadnie do 1%, przełącza się w tryb wozu pogrzebowego - jazda jest możliwa z maksymalną prędkością kolumny pieszej podążającą za procesją (gdzie kierowca se nuci, dobry Jezu a nasz Panie, daj mi szybkie ładowanie) :)

edit:
przy odcietym BMS, Watomierz ktory jest podłączony za BMSem, włączał się dopiero od 5+ km/h i wskazywał napięcie takie same jak moja prędkość
z górki dobiłem do 32km/h i wskazywał 32V
wniosek:
-watomierz sie zasilał z oporu magnetycznego jaki tworzy silnik (nie używam regenu)
-mam mxus 45h 1V na 1 km/h, teraz nie mam wątpliwości co do tego (gorzej w drugą stronę, dochodzą opory opony i powietrza)
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3338
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy sterownik sinus chińczyk ogranicza moc zamiast odcinać ?

Post autor: WojtekErnest »

Ledo pisze:
05 mar 2018, 13:55

Nissan leaf, jak bateria mu spadnie do 1%, przełącza się w tryb wozu pogrzebowego -
To jest problem 'skali', czyli jak wskazuje 1% tzn ze ma co najmniej 11 %...
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
wwojciech
Forumowicz
Posty: 266
Rejestracja: 20 lut 2018, 7:03

Re: Czy sterownik sinus chińczyk ogranicza moc zamiast odcinać ?

Post autor: wwojciech »

Warto przy GT samemu ograniczać moc żeby wydusic z aku ostatnie elektrony:) odcięcie przy 10% bierze się z rezystancji wewnętrznej, czym wieksza tym przysiad napięcia większy. Ograniczając moc przykładowo 2 krotnie, mamy spadek napięcie na aku 2 razyniejszy, Wiec BMS później wylapie niższe napięcie z którejś celi
Ledo
Forumowicz
Posty: 50
Rejestracja: 25 lut 2018, 21:27
Lokalizacja: Szczecin

Re: Czy sterownik sinus chińczyk ogranicza moc zamiast odcinać ?

Post autor: Ledo »

w blokowcu specjalnie to nie gra roli bo manetka steruje Amperami
taki tryb eco mi do głowy przyszedł:
zawsze można upiłować bocznik i powstałe dwie odnogi okablować aż na kierownicę grubym kablem i tam wysoko Amperowy włącznik tego bocznika :), jak bateri mało, ciach guziczkiem piłujemy bocznik i z 45A mamy moc 30A
spark
Forumowicz
Posty: 69
Rejestracja: 07 mar 2018, 22:46

Re: Czy sterownik sinus chińczyk ogranicza moc zamiast odcinać ?

Post autor: spark »

tas pisze:
26 lut 2018, 8:18
U mnie odcinało przy 80% naładowania więc u mnie to błąd, wwojciech dobrze mówi, u Ciebie to może być zamierzony efekt
Hej mam właśnie taki problem. Miałem pisać osobny temat, ale spróbuję się przyłączyć.
Mam sterownik z serii kt60zwsrktd-LCD jeden z tych, który współpracuję z wyświetlaczem LCD3
Odcina mi przy mocnym wciśnięciu przepustnicy. Jeśli puszę, wszystko wraca do normy. Jeśli, przytrzymam dłużej. Na wyświetlaczu pojawia się błąd manetki i po chwili też wraca do normy.
Przy powolnym rozpędzaniu na małym wychyleniu manetki osiągam prędkość max.. Kiedy silnik jest na stojaku także nie ma żadnych problemów.
Problem pojawia się pod obciążeniem i przy mocnym wychyleniu manetki.
Dodam jeszcze, że sygnał manetki działa prawidłowo.(sprawdzałem też i inna manetką )
Napięcie na aku 16 s (66.7V) na pewno nie odcina bms bo sterownik cały czas pracuje.
Silnik Mxus V3 ( halle sygnał prawidłowy)
Tas może mamy bliźniaczy problem. Ktoś ma jakiś pomysł? ;)
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3338
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy sterownik sinus chińczyk ogranicza moc zamiast odcinać ?

Post autor: WojtekErnest »

spark pisze:
07 mar 2018, 23:09
.. Odcina mi przy mocnym wciśnięciu przepustnicy.
Przy powolnym rozpędzaniu na małym wychyleniu manetki osiągam prędkość max.. Kiedy silnik jest na stojaku także nie ma żadnych problemów.
Problem pojawia się pod obciążeniem i przy mocnym wychyleniu manetki.
Dodam jeszcze, że sygnał manetki działa prawidłowo.(sprawdzałem też i inna manetką )
Napięcie na aku 16 s (66.7V) na pewno nie odcina bms bo sterownik cały czas pracuje.
Silnik Mxus V3 ( halle sygnał prawidłowy)
Tas może mamy bliźniaczy problem. Ktoś ma jakiś pomysł? ;)
Jakoś to 'pachnie' problemem z aku, być może jedna sekcja schodzi bardziej w dół, ale suma napięć jest w normie i chwilowo odcina.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
djmarcin56
Forumowicz
Posty: 256
Rejestracja: 19 lut 2018, 14:37
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Czy sterownik sinus chińczyk ogranicza moc zamiast odcinać ?

Post autor: djmarcin56 »

Sprawdź napięcie pod obciążeniem przy jakim ci odcina czy spada tak nisko i zobacz jak masz ustawione odcięcie w sterowniku choć domyślnie i tak będzie koło 50v, spróbuj jeszcze zresetować lcd do ustawień fabrycznych i zobacz czy się powtarza sytuacja.
scuda
Forumowicz
Posty: 747
Rejestracja: 24 lut 2018, 21:49
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Czy sterownik sinus chińczyk ogranicza moc zamiast odcinać ?

Post autor: scuda »

Dziś dostałem watomierz, więc niedlugo będę wiedział przy jakiej ilości energii sterownik przechodzi w tryb Jezu nasz panie daj nam ładowanie :) hehe
ODPOWIEDZ