Awaria, rozłącza napęd podczas jazdy. (Rozwiązanie)

Tematy związane ze sterownikami, wyświetlaczami oraz ich konfiguracją sprzętową (połączenie przewodów) i programową (MENU konfiguracyjne, serwisowe)
ODPOWIEDZ
scuda
Forumowicz
Posty: 747
Rejestracja: 24 lut 2018, 21:49
Lokalizacja: Stalowa Wola

Awaria, rozłącza napęd podczas jazdy. (Rozwiązanie)

Post autor: scuda »

Nie wiem czy w dobrym dziale piszę, jeśli w złym to proszę napiszcie i przeniosę. Do rzeczy.
Jezdze sobię pięknie moją koną stinky, lecz zaczyna coś szwankować. Zaczyna podczas jazdy odłączać moc. Jadę sobie, trzymam pół manetki mam 600w a tu nagle jakbym zdjął manetkę. Po odpuszczeniu manetki, ponownie jej wcisnięcie pozwala na dalszą jazdę elektryczną. Na tempomacie dzieje się to samo, odcina moc, ponowne wcisniecie manetki i wszystko działa cacy. Mam wrażenie, że dzieje sie to częściej na wybojach, choć na prostej też się zdrarza. Czasami jest wszystko ok przez 20-30 km, aby za chwile odcinał moc co chwile. Nieraz dzieje się tak gdy odcina moc, jest tak jakby na ułamek sekundy fazy zwarło w silniku, takie przychamowanie, szarpnięcie coś takiego.
Silnik nine continent 7x9, sterownik sinusowy 30A (nie ten z nexuna)
Dodam, ze ten sterownik nie działa bezczujnikowo.
Może hall któryś się psuje ?
A i jeszcze jedno, raz po kilkudziesięciu kilometrach po kilkunastu takich odlączeniach, przestał całkowicie reagować na manetkę. Myślałem, że całkowicie zdechł. Ale po chwili zaczął znowu normalnie jechac. Nie było to zabezpieczenie termiczne, bo ono rozlącza cały wyświetlacz a wyświetlacz świecił.

W ostatnim poście napisałem rozwiązanie problemu.
Ostatnio zmieniony 06 maja 2018, 10:11 przez scuda, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Awaria, rozłącza napęd podczas jazdy.

Post autor: WojtekErnest »

A kontrolujesz napiecie aku w tym momencie ?
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
scuda
Forumowicz
Posty: 747
Rejestracja: 24 lut 2018, 21:49
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Awaria, rozłącza napęd podczas jazdy.

Post autor: scuda »

Nie kontrolowałem... przy pierwszej okazji sprawdze
spark
Forumowicz
Posty: 69
Rejestracja: 07 mar 2018, 22:46

Re: Awaria, rozłącza napęd podczas jazdy.

Post autor: spark »

Musisz ustalić najpierw gdzie szukać. Ustal, czy w momencie przerywania sterownik jest uruchomiony, czy nie. Jeśli będzie włączony będziesz szukał przyczyny pomiędzy nim a silnikiem, jeśli się wyłącza pomiędzy nim a bateria. Jeśli masz do niego wyświetlacz to powinien się wyłączać. Jak nie masz to badaj poprzez się w zasilanie np. halli


Polecam w.... wszystkie złączki :)
scuda
Forumowicz
Posty: 747
Rejestracja: 24 lut 2018, 21:49
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Awaria, rozłącza napęd podczas jazdy.

Post autor: scuda »

Napięcie nie spada przy wyłączeniu, złączek żadnych nie ma wszystko lutowane. Jest jeszcze jedna opcja. Kabelki od silnika do sterownika, te od halli są bardzo cieniutkie, tak cienkie ze ciezko było je ze sobą polutować. Najłatwiej będzie mi podmienić sterownik, może zamówie jakiś 250w i tak chce synowi robić konstrukcje, tylko jak obejść napięcie jak ja mam 60v a wiekszosc 250w są na 36/48 ?
Awatar użytkownika
Goliath
Forumowicz
Posty: 1317
Rejestracja: 25 lut 2018, 1:02
Lokalizacja: Izabelin-Dziekanówek

Re: Awaria, rozłącza napęd podczas jazdy.

Post autor: Goliath »

scuda pisze:
21 kwie 2018, 11:08
...tylko jak obejść napięcie jak ja mam 60v a wiekszosc 250w są na 36/48 ?
chwilowo /do testów/ możesz zasilić się przed BMS-em /odepnij go/ łapiąc się z bieguna dodatniego i 10 lub 13 sekcji ;) swojego akumulatora :D
scuda
Forumowicz
Posty: 747
Rejestracja: 24 lut 2018, 21:49
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Awaria, rozłącza napęd podczas jazdy.

Post autor: scuda »

Haha wolalbym juz akumulatora nie rozkręcać, to jest ostateczność, zapiankowany jest na amen. Juz wolalbym kupić jakiś sterownik inny a może ktoś z forum podeśle do testów, oddam za przesyłkę ?
scuda
Forumowicz
Posty: 747
Rejestracja: 24 lut 2018, 21:49
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Awaria, rozłącza napęd podczas jazdy.

Post autor: scuda »

Znalazłem przyczynę, tak mie się zdaje. Poruszałem przewodami od sterownika do silnika i problem znikł. Chyba to te cienutkie kabelki do halli gdzieś nie łączą, będę to musiał rozparcelować i pogrubić albo poprawić luty.
Poruszałem nimi zaraz przy wyjsciu ze sterownika (nie przy osi) tam gdzie były lutowane.
maki1000
Forumowicz
Posty: 86
Rejestracja: 28 lut 2018, 20:49

Re: Awaria, rozłącza napęd podczas jazdy. (Rozwiązanie)

Post autor: maki1000 »

Mam tak samo. Silnik mxus 30h. Sterownik podmieniony ale dalej to samo. Rano mogę cisnąć do oporu ale.jest silnik złapie temperature 80-90 stopni to mam jak u ciebie takie odciecie. Wciskam od nowa manetke i jedzie normalnie i jak mocno daje to znowu odciecie. Jak mocno zagrzeje sionik powyzej 100C to odcina co chwile. Rano wstane i moge dawac w palnik jak chcę. Luty mam na bank dobre bo lutowalem 2 razy dla pewnosci i kabel od silnika skracalem.
scuda
Forumowicz
Posty: 747
Rejestracja: 24 lut 2018, 21:49
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Awaria, rozłącza napęd podczas jazdy. (Rozwiązanie)

Post autor: scuda »

U mnie nie bardzo miało to zwiazek z temperaturą. Czasami odcinało co chwile, a czasami rzadziej ale zawsze jak poruszałem wiązką przewodów to przestawało odcinać.
ap0f1s
Forumowicz
Posty: 555
Rejestracja: 03 maja 2017, 9:37
Lokalizacja: Kęty

Re: Awaria, rozłącza napęd podczas jazdy. (Rozwiązanie)

Post autor: ap0f1s »

U mnie po zmianie halli na sterowniku sabvoton mam tak że powyżej 100st mam błąd halli. Na drugim zestawie halli jest wszystko w porządku. Także jak ktoś ma podobny problem to pewnie wina halli w silniku, nic tylko wymienić i jeździć
Budowa pakietów lion, rowerów elektrycznych (Falcon, vektor, E-kross itp.)
Kontakt 513388355
Kilka moich konstrukcji
viewtopic.php?f=30&t=399
wojcza
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 04 paź 2020, 17:17

Re: Awaria, rozłącza napęd podczas jazdy. (Rozwiązanie)

Post autor: wojcza »

Cześć Wam
Jestem tu nowy,od kilku dni jestem użytkownikem zestawu
Sterownik sinus KT 60V 45A, silnik MXUS 30H 7x9. Dołaczam sie do tematu, odcina mi naped przy jeździe.Dokłanie opisują problem te dwa filmiki pod linkami ktore umieściłem. Dajcie znac proszę jak coś wpadnie Wam do głowy.Nadmienie że sterownik był juz podmieniany i dalej to samo
Link 1

Link 2
Awatar użytkownika
krzychu666
Forumowicz
Posty: 148
Rejestracja: 19 lut 2018, 19:52
Lokalizacja: wiskitki

Re: Awaria, rozłącza napęd podczas jazdy. (Rozwiązanie)

Post autor: krzychu666 »

miałem to samo ,pomogło przeniesienie sterownika ze skrzynki na zewnątrz ew. załóż wentylator ;)
elektryczna damka MXUS 3K 18S 35ah 50 A, MAXIM -MXUS 500W 14S 20ah 25A
wojcza
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 04 paź 2020, 17:17

Re: Awaria, rozłącza napęd podczas jazdy. (Rozwiązanie)

Post autor: wojcza »

W chwili tych testów sterownik był chłodny może 20 stopni C. Jest cały zamknięty nie ma otworów wentylacyjnych.Także nie wiem czy to pomoże??? Co bedzie latem?
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1319
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: Awaria, rozłącza napęd podczas jazdy. (Rozwiązanie)

Post autor: Yasiu77 »

wojcza pisze:
25 paź 2020, 20:24
W chwili tych testów sterownik był chłodny może 20 stopni C. Jest cały zamknięty nie ma otworów wentylacyjnych.Także nie wiem czy to pomoże??? Co bedzie latem?
Skąd masz te sterowniki?
wojcza
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 04 paź 2020, 17:17

Re: Awaria, rozłącza napęd podczas jazdy. (Rozwiązanie)

Post autor: wojcza »

Z Nexuna
ODPOWIEDZ