Hamowanie z odzyskiwaniem energii

Tematy związane ze sterownikami, wyświetlaczami oraz ich konfiguracją sprzętową (połączenie przewodów) i programową (MENU konfiguracyjne, serwisowe)
ODPOWIEDZ
Paweł
Forumowicz
Posty: 224
Rejestracja: 17 mar 2018, 22:34
Lokalizacja: Łódź

Re: Hamowanie z odzyskiwaniem energii

Post autor: Paweł »

Walczyłem jeszcze trochę z tematem i odpuściłem. Nic więcej nie udało mi się ugrać. No nic, nie będzie plynnej regulacji a szkoda.
Sietas
Forumowicz
Posty: 408
Rejestracja: 20 lut 2018, 0:11

Re: Hamowanie z odzyskiwaniem energii

Post autor: Sietas »

Mnie by kusilo żeby otworzyć sterownik I sprawdzić czy w ogóle to jest podłączone bo coś ma przeczucie, że albo tego nie ma w ogóle albo pomylili pady

Mam nie używanego 80A z funkcją płynnego regena, ale pewnie średnio by Ci się chciało teraz podmieniać
Paweł
Forumowicz
Posty: 224
Rejestracja: 17 mar 2018, 22:34
Lokalizacja: Łódź

Re: Hamowanie z odzyskiwaniem energii

Post autor: Paweł »

Wiesz co, podłączone chyba jest. Bo jak zawierałem przewod sygnałowy to zmieniała się jedną wartość w programie. Ale tylko tyle, pewnie w sofcie jest zblokowane.
Sietas
Forumowicz
Posty: 408
Rejestracja: 20 lut 2018, 0:11

Re: Hamowanie z odzyskiwaniem energii

Post autor: Sietas »

Ok, nie wiedziałem że on wykrywa ten sygnał. Podsumowując - z sabvotonem nigdy nie wiesz... :)
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hamowanie z odzyskiwaniem energii

Post autor: tatar »

Nigdy nie mów nigdy,ale faktem jest,że co model.to nowe wyzwanie
Awatar użytkownika
Umbur
Moderator
Posty: 1346
Rejestracja: 27 kwie 2017, 11:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Hamowanie z odzyskiwaniem energii

Post autor: Umbur »

Mój ma płynne hamowanie, a i tak jest podłączony pod klamki. Szybciej i wygodniej się z niego korzysta. ;)
fineasz
Forumowicz
Posty: 56
Rejestracja: 07 mar 2018, 22:26

Re: Hamowanie z odzyskiwaniem energii

Post autor: fineasz »

Jaką sprawność ma ten odzysk energii? Fajna sprawa jeśli chodzi o oszczędzanie klocków hamulcowych, ale odzyskana wnergia jest chyba w śladowych ilościach biorąc pod uwagę typową jazdę
Sietas
Forumowicz
Posty: 408
Rejestracja: 20 lut 2018, 0:11

Re: Hamowanie z odzyskiwaniem energii

Post autor: Sietas »

Pytanie o ten odzysk jest w stylu jaki zasięg ma rower. To jest bardzo zależne. W ścisłym centrum miasta uzyskałem max 14.5% co wydaje się już fajnym wynikiem, ale średnio wychodziło 4-6%. W trasie mniej niż 0.5%. A regen to ja zawsze w sabkach ustawiam nie mniej niż 70A fazowego
Awatar użytkownika
Ebisef
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 01 kwie 2018, 17:35
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Hamowanie z odzyskiwaniem energii

Post autor: Ebisef »

Cześć, udało się uruchomić regulowanego regena bez podłączania sygnału 12V na wejście Hi break sabvotona ?
McL
Forumowicz
Posty: 63
Rejestracja: 20 lut 2018, 6:15
Lokalizacja: Białystok

Re: Hamowanie z odzyskiwaniem energii

Post autor: McL »

Nowe wersje Sabvotona nie wymagają Hi break do aktywacji manetki hamowania (czyli manetka jest aktywna cały czas).
Awatar użytkownika
nxtBike
Forumowicz
Posty: 93
Rejestracja: 18 mar 2018, 19:14
Lokalizacja: Dziekanów Bajkowy
Kontakt:

Re: Hamowanie z odzyskiwaniem energii

Post autor: nxtBike »

Mam dokładnie takie same efekty jak napisał Artur i Pawel - czyli brak efektów. ZArówno z manetka, jak 5v zwarty z sygnałowym.
Przy zwiększaniu na manetce w oprogramowaniu widać jak "Weaken current fbk" rośnie do do wartości prądu ustawionego na hamowanie, ale wspomagania hamowania nie czuć.

Sprawdzę u siebie jeszcze to co sugeruje Umbur.
Umbur pisze:
04 maja 2018, 14:33
  • Dzieje się tak przy pełnym akumulatorze. Musi być ustawiona większa wartość overvolt na BMSie lub sterowniku. Wyjeździj trochę aku i sprawdź jeszcze raz pod obciążeniem.
  • Masz ustawione więcej amper niż puszcza BMS.
Mam takie "wrażenie" że może czułem coś wspomagającego hamowanie gdy aku trochę wyjeździłem - ale muszę to bardzie poobserwować - na razie zrobiłem 1,2 cykle ładowania od kiedy włączyłem to hamowanie regeneracyjne.
Paweł
Forumowicz
Posty: 224
Rejestracja: 17 mar 2018, 22:34
Lokalizacja: Łódź

Re: Hamowanie z odzyskiwaniem energii

Post autor: Paweł »

Ustaw ten slide recharge rpm na 1 i zadziala, ale tylko stala wartość, manetka ni chu chu
Sietas
Forumowicz
Posty: 408
Rejestracja: 20 lut 2018, 0:11

Re: Hamowanie z odzyskiwaniem energii

Post autor: Sietas »

Paweł pisze:
09 cze 2018, 23:56
Ustaw ten slide recharge rpm na 1 i zadziala, ale tylko stala wartość, manetka ni chu chu

To zależy która wersję sabka posiada, się okazuje że to nie reguła :)
wwojciech
Forumowicz
Posty: 266
Rejestracja: 20 lut 2018, 7:03

Re: Hamowanie z odzyskiwaniem energii

Post autor: wwojciech »

McL pisze:
03 cze 2018, 8:37
Nowe wersje Sabvotona nie wymagają Hi break do aktywacji manetki hamowania (czyli manetka jest aktywna cały czas).
Jest kilka nowych/super nowych/ I najnowszych. O ktorej mowisz? Stare nowe manetka dzialala sama, nowsze z hibreak (8-12V) i najnowsze ze zwarciem do masy.
McL
Forumowicz
Posty: 63
Rejestracja: 20 lut 2018, 6:15
Lokalizacja: Białystok

Re: Hamowanie z odzyskiwaniem energii

Post autor: McL »

Kupowany pod koniec listopada. Wcześniejsze wersje wymagały sygnału Hi break, ten już nie.
wwojciech
Forumowicz
Posty: 266
Rejestracja: 20 lut 2018, 7:03

Re: Hamowanie z odzyskiwaniem energii

Post autor: wwojciech »

Tas obecne ma ze zwarciem do masy a z hibreak mam z przed dwóch tygodni. Chyba że mi lerzaka opchnal
Awatar użytkownika
nxtBike
Forumowicz
Posty: 93
Rejestracja: 18 mar 2018, 19:14
Lokalizacja: Dziekanów Bajkowy
Kontakt:

Re: Hamowanie z odzyskiwaniem energii

Post autor: nxtBike »

czesc, to u mnie problem rozwiązany. Rzeczywiście ustawienie overvolt na 95v rozwiązało problem.
Mam teraz dohamowywanie na manetce. Musze podać Hi-Break, żeby dohamowywał.
Wersja bez Hi-Break nie działa z moim Sabkiem.

Jeszcze pytanko, jak nie mam włączonego slide recharge to aku nie jest doładowywane podczas hamowania wspomaganego silnikiem?
ODPOWIEDZ