regen, hamowanie regeneracyjne w sinus 45A kt48/72 od nexuna

Tematy związane ze sterownikami, wyświetlaczami oraz ich konfiguracją sprzętową (połączenie przewodów) i programową (MENU konfiguracyjne, serwisowe)
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1319
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

regen, hamowanie regeneracyjne w sinus 45A kt48/72 od nexuna

Post autor: Yasiu77 »

Witam

Konfiguracja:
silnik Mxus 3k
sterownik sinus kt48/72 45A
batka 16s14p sony nc1 bms 100A Tas
watomierz tk15


Mam taki sterowniczek od Tasa sam bez wyswietlacza i po pierwszych próbach zauważyłem dziwne hamowanie silnika podczas lekkiego opuszczania manetki. Się okazało że to regen którego nie powinno być, bo ponoć działa w tym sterowniku tylko na 48v a ja mam 60V. Regen się mi uruchamia gdy chwilę przytrzymam manetkę np na 30% i gdy powoli ją opuszczam to zwiększa się siła hamowania od 0 do 600W. Gdy manetka dojdzie do 0 to odcina regena i trzeba się z górki ratować hamulcami. Gdy mając wysunięta manetkę np na 30% gwałtownie ją puszczę na zero to nie załącza regena. Widać to na watomierzu bo pulsuje, waty idą do ok 600W maksymalnie, napięcie rośnie i pojemność aku odrobinę się po zjeździe zwiększa. Fajna sprawa ale chyba nikt z tym sinusem tego nie przerabiał lub tej funkcji nie uruchomił. Chciałbym jakoś tą funkcję lepiej ogarnąć bo dobrze działa przy zjazdach asfaltem ale nie da się idealnie trzymać manetki gdy zjeżdżam po kamieniach itp.

Ktoś to rozgryzał lub wie jakby to lepiej zrobić? Pomożecie?
Awatar użytkownika
Umbur
Moderator
Posty: 1346
Rejestracja: 27 kwie 2017, 11:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: regen, hamowanie regeneracyjne w sinus 45A kt48/72 od nexuna

Post autor: Umbur »

Dzieje Ci się to na jednym ustawieniu prędkości, czy na wszystkich? Chodzi mi o przełącznik trójpozycyjny. Teoretycznie na różnych ustawieniach powinien się różnie zachowywać.
djmarcin56
Forumowicz
Posty: 256
Rejestracja: 19 lut 2018, 14:37
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: regen, hamowanie regeneracyjne w sinus 45A kt48/72 od nexuna

Post autor: djmarcin56 »

Nie ma takiego sterownika jak podałeś "sterownik sinus kt48/72 45A" ale z tego co piszesz masz wersje na 60v 45A choć we wszystkich działa to tak samo i jeśli chodzi o regen to masz wpływ na jego silę tylko z wyświetlacza inaczej nic nie zmienisz, tam masz 5 stopni siły hamowania lub całkiem off.
Z tego co zrozumiałem jak to opisujesz to ja też tak mam i tak już to działa mniej więcej, nie wiem jak na innych sterownikach to jest realizowane bo mam tylko sinusa a w poprzednim nie było regena ale...
Tak jak opisujesz regen z górki nie będzie ci działał jak jedziesz na luzie bez wciśniętej manetki jak jest na zero działa tylko jak dajesz gaz manętką i jak puścisz póki jeszcze prąd napędza koło ale jak napedzasz koło siła mięśni bądź spadem z górki to regen się nie załączy.
To akurat rzadka przypadłośc bo wystarczy lekko wcisnąć manetkę i już możesz hamować regenem natomiast wkurza mnie trochę to jak rower zwalnia dostaje jakby lekko wsteki jak się puszcza manetkę czuć takie spowolnienie nagłe i jest to związane z prędkością nie pamiętam dokładnie kiedy to jest ale dość często jak się wciska manetkę od zera do oporu bo jak lekko przyspiesz ato jest ok.
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1319
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: regen, hamowanie regeneracyjne w sinus 45A kt48/72 od nexuna

Post autor: Yasiu77 »

Muszę z powrotem podłączyć ten 3 speed bo go odłączyłem bo na dwóch pozycjach nie działał a na trzeciej odłączało zdaje się sterownik. I sprawdzę czy jest jakaś różnica w samym hamowaniu.

Pełna nazwa sterownika to KT48/72SVPRK-JL02, 48-72V, 45A (SINUS) i był wcześniej przed kt60 w nexunie i w opisie miał że hamowanie reg. działa przy 13s.
Jest jak piszesz djmarcin56 na asfalcie się przydaje tylko trzeba przy zjeździe z góry dać gazu by to załączyć i wtedy daję gazu, hamuję jednocześnie klamkami (nie mam styczników w klamkach) a następnie powoli opuszczam gaz aż zaskoczy na regenie.
Tak jak piszesz trzeba pilnować by nie opuszczać manetki gdy się nie chce bardzo zwolnić bo zaczyna gwałtownie hamować. Zamiast opuszczania czasem puszczam całkiem manetkę aż dobije sama do zera i znowu w górę i wtedy nie ma regena.
A jak to jest w konstrukcjach z sabkiem? Gdy naciśnie się klamkę hamulca z stycznikiem, załącza się regen z stałą ustawioną mocą odzysku? Można tam jakoś ponoć dołożyć drugą manetkę i mieć wtedy regulowaną siłę hamowania jak ja mam teraz? Bo jak dobrze wyczuję manetkę to na tym sinusie mam zakres 100W-600W i to mi się podoba bo czasami nie dotykam hamulców przy zjeździe. Może jak się uda to pomacam Wasze maszyny na zlocie i coś skumam.
djmarcin56
Forumowicz
Posty: 256
Rejestracja: 19 lut 2018, 14:37
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: regen, hamowanie regeneracyjne w sinus 45A kt48/72 od nexuna

Post autor: djmarcin56 »

A jak ty podłączałeś 3 speed do tego sterownika jak on takiej funkcji nie ma? :D
Też jestem ciekawy refgulowanego hamowania regenem na manetce.
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1319
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: regen, hamowanie regeneracyjne w sinus 45A kt48/72 od nexuna

Post autor: Yasiu77 »

i znowu pudło djmarcin56 :) patrz nr. 7 Tas pisze na naklejce "selektror 3 prędości" ( pisownia oryginalna ;) ) no chyba że coś źle przetłumaczył z mandaryńskiego manuala bo widać że się spieszył i to nie ta funkcja ?
Załączniki
20180430_1932461.jpg
djmarcin56
Forumowicz
Posty: 256
Rejestracja: 19 lut 2018, 14:37
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: regen, hamowanie regeneracyjne w sinus 45A kt48/72 od nexuna

Post autor: djmarcin56 »

Muszę zobaczyć jutro ale ja tego w opisie kabli nie mam ale kupowałem z chin zanim u tasa byly, zobaczę czy mam takie 3 kable razem, a jaka tam wtyczka jest? :d
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1319
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: regen, hamowanie regeneracyjne w sinus 45A kt48/72 od nexuna

Post autor: Yasiu77 »

Oj teraz już Ci nie powiem bo obciąłem i gdzieś wywaliłem ale chyba płaska i biała. Jutro przekopię śmieci ale raczej nie znajdę.
Może Tobie uda się odkryć ich prawdziwe zastosowanie :)
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 2964
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: regen, hamowanie regeneracyjne w sinus 45A kt48/72 od nexuna

Post autor: tas »

aaa nie łączyć tam nic!
błąd w opisie jest, tam nie ma selektora! :(
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1319
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: regen, hamowanie regeneracyjne w sinus 45A kt48/72 od nexuna

Post autor: Yasiu77 »

I jest i Twórca :) to co to za ustrojstwo może być ? No bo do czegoś to musi służyć?
djmarcin56
Forumowicz
Posty: 256
Rejestracja: 19 lut 2018, 14:37
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: regen, hamowanie regeneracyjne w sinus 45A kt48/72 od nexuna

Post autor: djmarcin56 »

mówilem, że nie ma 3 speed w tych sterownikach :P
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1319
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: regen, hamowanie regeneracyjne w sinus 45A kt48/72 od nexuna

Post autor: Yasiu77 »

A mówiłeś! Punkt dla Ciebie a dla Tasa zrobimy zrzutkę na przyspieszony kurs mandaryńskiego :) Się cholercia człowiek upocił niepotrzebnie nad trzema kabelkami i duu.pa :)
Ale chyba nie dużo tych sinusów zeszło bo niedługo potem weszły kt60 z chyba poprawną naklejką.
Awatar użytkownika
Vegasnight9
Forumowicz
Posty: 565
Rejestracja: 04 cze 2018, 0:10
Lokalizacja: Żary

Re: regen, hamowanie regeneracyjne w sinus 45A kt48/72 od nexuna

Post autor: Vegasnight9 »

Mam KT60V 45A z Nexuna i ten regen z manetki jest fajny, płynnie sterowalny od minimum do maximum w zależności jak bardzo odpuścimy manetkę. Co zauważyłem nie da się go wyłączyć w opcjach, nawet jak ustawimy na 0 i klamki hamulcowe przestają odzyskiwać ale manetkowy regen działa zawsze. Ostatnio byłem w górach i przy zjeździe stromym hamowałem tylko manetką i widziałem na watomierzu jak napięcie rośnie na aku. Jestem ciekaw ile amper max jest w stanie wygenerować silnik hamując i czy jest to bezpieczne dla baterii ... Gdzieś czytałem jak TAS pisał że regen i 28" to ciężki temat a ja mam właśnie 28" :/ Czy można przegrzać silnik regenem ?
Jeżdżę na HT Viper GTS 3kW :arrow: viewtopic.php?f=30&t=1243
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1319
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: regen, hamowanie regeneracyjne w sinus 45A kt48/72 od nexuna

Post autor: Yasiu77 »

Jak pisałem wcześniej max ok 600w czyli jeśli teoretycznie przy 16s mam max 67.2v czyli I=P/U = 8.9A z regena. Przy sterowniku 60v 60A tez tak to działa. Mojej baterii to pasuje bo mam max 0.63A na ogniwo. Szkoda tylko że gdy chcę go użyć to muszę dać gaz jadąc w dół. Fajnie by było to mieć na drugiej manetce niezależnie :)
lucas179@o2.pl
Forumowicz
Posty: 47
Rejestracja: 08 lut 2023, 6:59

Re: regen, hamowanie regeneracyjne w sinus 45A kt48/72 od nexuna

Post autor: lucas179@o2.pl »

A jak załączyć regen mając standartowy KT36/48v 26A , oraz wyświetlacz SW900 , (nie ma w nim parametru P13) ?
BoloJang
ODPOWIEDZ