Temat zbiorczy - EV Computer

Tematy związane z kontrolerami do silników BLDC. Sposoby podłączenia, chłodzenie, prądy itp.
Awatar użytkownika
Goliath

Re: Temat zbiorczy - EV Computer

Post autor: Goliath » 14 cze 2018, 1:03

grzeartur pisze:
14 cze 2018, 0:40
Zatem EV Computer będzie w zdecydowanie spokojniejszej i ciemnej tonacji.
To czekamy na fotkę pierwszego /po zmianach design/ EV Computer-ka :D

Awatar użytkownika
TomaS

Post autor: TomaS » 14 cze 2018, 7:30

grzeartur pisze:
14 cze 2018, 0:40
Jeśli chodzi o rozdzielenie wyświetlacza i reszty bebechów, to jasne, można tak zrobić. Tylko czy rzeczywiście to tak zmniejszy wymiary modułu, który jest na kierownicy? Wymiary X, Y podyktowane są wielkością wyświetlacza i przyciskami. Jedynie na grubości by się udało sporo zaoszczędzić... Można też zastosować mniejszy wyświetlacz, ale nie wydaje mi się, żeby to był dobry kierunek...
Właśnie o grubość najbardziej się rozchodzi wg mnie ;) Trochę jak cegła. Wypuszczenie samego,, możliwie cienkiego wyświetlacza z przyciskami duużo da. Zmniejszać x i y wyświetlacza faktycznie nie ma potrzeby bo jest fajny, czytelny.

Druga sprawa czy nie łatwiej by było podłączyć cele (do ich podglądu) do ev-computera który byłby w środku ramy koło baterii ? Robimy tylko rozejście przewodów balansujących baterii na dwa: jeden do BMSa drugi do złączki (wypuszczonej nawet luźno) ev-computera ? :D
Jeżdżę na:
teren:FALCON E-CROSS
miasto:CARRERA BANSHEE

Awatar użytkownika
Umbur

Post autor: Umbur » 14 cze 2018, 15:05

To daję jeszcze inny pomysł. Bebechy w środku, a zamiast ekranu aplikacja po bluetooth do telefonu. Można by to połączyć z GPS jak Mitar zrobił kiedyś lub osobno.

Apka Mitara
Obrazek

ap0f1s

Post autor: ap0f1s » 14 cze 2018, 15:20

Bluetooth już jest można odbierać dane przez bluetooth terminal, ale przydała by się dedykowana apka.
Kilka moich konstrukcji
viewtopic.php?f=30&t=399

Awatar użytkownika
Umbur

Post autor: Umbur » 14 cze 2018, 19:36

ap0f1s pisze:
14 cze 2018, 15:20
Bluetooth już jest można odbierać dane przez bluetooth terminal, ale przydała by się dedykowana apka.
O to chodzi. Bez wyświetlacza, może udałoby się zejść trochę z ceną, a za wyświetlacz zawsze może służyć własny telefon lub jakiś stary telefon walający się po szufladzie. Reasumując mogłyby być 2 wersje. Z wyświetlaczem dedykowanym w mniejszej obudowie lub bez z apką na androida. A bebechy przy obu opcjach w środku skrzynki w jakiejś niewielkiej obudowie. :)

ap0f1s

Post autor: ap0f1s » 14 cze 2018, 20:01

Przy tyle funcjach mam chyba wyprowadzone z 18 przewodów od ev computera. Więc trochę tych kabli jest. Jeszcze nie mam kiernków i paru funcji co nie używam, więc finalnie można ponad 20 mieć:D
Kilka moich konstrukcji
viewtopic.php?f=30&t=399

Awatar użytkownika
Kajman

Post autor: Kajman » 14 cze 2018, 20:02

noo, osadzenie tego z dala od kierownicy byłoby fajne

Awatar użytkownika
TomaS

Post autor: TomaS » 14 cze 2018, 20:10

Ale umbur nie wszyscy jeżdżą z telefonami na kierownicy a nawet bym powiedział że zdecydowana mniejszość :-) Ja jestem za normalnym dedykowanym, firmowym wyświetlaczem i bebechy w skrzynce z baterią ;-) Zmniejszy to znacznie ilość kabli wyprowadzonych na zewnątrz do urządzenia (jak pisze apofis) i da ewentualną możliwość łatwego podpięcia cell do monitoringu :)
Jeżdżę na:
teren:FALCON E-CROSS
miasto:CARRERA BANSHEE

Awatar użytkownika
Goliath

Post autor: Goliath » 14 cze 2018, 20:18

W lekkich konstrukcjach "firmowy" wyświetlacz rzuca się w oczy... i wskazuje jasno że to elektryk.
W tym wypadku dobrze sprawdza się apka na telefonie. Schodzisz z roweru i telefon chowasz do kieszeni :D

Awatar użytkownika
Mitar

Post autor: Mitar » 14 cze 2018, 20:56

grzeartur to teraz masz przekichane bo co człowiek to inne wymagania :P

Choć jeżdżę na watomierzu Michala to podobają mi się 3 propozycje które tu padły co do twojego watomierza.
1. Umieszczenie elektroniki w skrzyni a wyświetlacz na kierowcę (zmniejszenie rozmiaru i grubości przewodu)
2. Zmiana kolorystyki na uniwersalny czarny z ewentualną możliwością łatwego oklejenie w własnym zakresie jakąś folią.
3. Z pkt 1 wynika jedna fajna rzecz o której już pisaliście, możliwość łatwego podłączenia złącza do monitorowania cell.

kolejna zaleta pkt 1 to możliwość zrobienia komputera jako moduły, chcesz pomiar cel, dokupujesz moduł , chcesz dodatkowe czujniki temp, dokupujesz moduł itp, moduły nie muszą być ładne , mogą to być zwykłe kostki z wyjściami.

Wiadomo ,to wszystko wymagało by niestety masę pracy i dobrego przemyślenia.
Moje aktualne wozidło: viewtopic.php?f=30&t=265

ODPOWIEDZ