Padnięty akumulator, 0 v na pierwszej sekcji

Dział zawiera tematy związane z akumulatorami, ładowarkami oraz BMSami
ODPOWIEDZ
Larix
Forumowicz
Posty: 118
Rejestracja: 25 lut 2018, 13:19
Lokalizacja: Duszniki Zdrój

Padnięty akumulator, 0 v na pierwszej sekcji

Post autor: Larix »

Witam
Chodzi o typowy bidon 13s5p 48v. Wyłączył się podczas jazdy i nie daje się naładować. BMS odłącza zarówno ładowarkę jak i zasilanie roweru. Stało się to rok temu, później sobie poleżał i rozebrałem go dopiero dzisiaj. Na wszystkich sekcjach po 4,15 v na jednej 0v. Rozumiem że sprawne sekcje rozładowały tą jedną ? Co w takiej sytuacji robić ? Wymienić tą jedną sekcje używając identycznych ogniw, czy całość na złom ?
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1327
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: Padnięty akumulator, 0 v na pierwszej sekcji

Post autor: Yasiu77 »

wymienić sekcje. Sekcja sama mogła się rozładować
Larix
Forumowicz
Posty: 118
Rejestracja: 25 lut 2018, 13:19
Lokalizacja: Duszniki Zdrój

Re: Padnięty akumulator, 0 v na pierwszej sekcji

Post autor: Larix »

Muszą być takie same ogniwa ? Pisze na nich LGGBMJ1. Na allegro są niby te MJ1 ale inny napis : LGDBMJ1 . To jest to samo ? Niby tez 3500 mAh
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1327
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: Padnięty akumulator, 0 v na pierwszej sekcji

Post autor: Yasiu77 »

Muszą mieć podobne parametry by nie było problemów a nie wiemy w jakiej kondycji jest reszta. Trochę mi się tam wala mj1 po kątach i jak chcesz to mogę Ci je podesłać ale wolałbym ten pakiet wcześniej zobaczyć/ zmierzyć i dopasować do Twojego. Zakup w Internecie może być kłopotliwy bo całą sekcję musisz wymienić i nie wiadomo czy trafisz z parametrami, a mogą być różne nawet przy tym samym modelu ogniwa. Możesz mi podesłać pakiet
Larix
Forumowicz
Posty: 118
Rejestracja: 25 lut 2018, 13:19
Lokalizacja: Duszniki Zdrój

Re: Padnięty akumulator, 0 v na pierwszej sekcji

Post autor: Larix »

Dzięki za ofertę , ale w sumie już umówiłem się z jednym forumowiczem na naprawę.
ODPOWIEDZ