Ku przestrodze

Dział zawiera tematy związane z akumulatorami, ładowarkami oraz BMSami
ODPOWIEDZ
Badlook
Forumowicz
Posty: 95
Rejestracja: 05 cze 2023, 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Ku przestrodze

Post autor: Badlook »

Witam. Temat kupionych ogniw z olx. Zamówiłem 160 sztuk baki 5ah z ściągniętą izolacja od plusa z ogłoszenia z linku na dole, przyćmiło mnie i wziąłem do paczkomatu za pobraniem (tak mój błąd, wiem i pluje sobie w brodę) odebrałem paczkę i w domu otwieram a tam ogniwa powywracane co spowodowało zwarcie i 26 sztuk poszło się yebać. Nie zabezpieczone wytłoczką od góry i dlatego. Porobiłem zdjęcia i pisze do gościa co i jak. Wysłałem mu wszystko ładnie a on że niemożliwe... Oni dobrze pakują paczki. Więc już wiedziałem że mam przerypane ale kit cisnę dalej a pan pisze mi że gdyby tak było to by się wszystko spaliło, tylko że ogniwa miały napięcie fabryczne i całe szczęście. Po dniu doszliśmy do tego że podeśle mi 26 a tamte mam odesłać więc myślę uf spoko. Resztę sprawnych wziąłem do znajomego z ładowarkami żeby mi sprawdził jak może, przez noc ogarnął tylko 16 sztuk i tragedia... 3 sztuki naładowalo się szybko i przyjęły tylko 0,9ah, inne zaś miały rw ponad 300 a jedno nawet 900. Dostałem fotki, pozbierałem ten złom i znów do gościa co mi je sprzedał. I kontakt się urwał, po tygodniu odpowiedział że ogniwa nowe bez zgrzewów na plusie i to jest niemożliwe ze mam sprzęt zepsuty. No i tak minął następny tydzień i pan się odezwał że nie będzie ponosił konsekwencji że to wina inpostu i po temacie. I tak zostałem z paczką złomu i pustym portfelem. Widać po aukcjach że gość ostro siedzi w ogniwach no ale niestety człowieka w nim nie ma. Poniżej inna aukcja bo tej z bakami już nie ma.
https://www.olx.pl/d/oferta/ogniwa-sams ... Y1LyG.html
Fotki chciałbym dodać ale wszystkie ważą ponad 1,7mb i pisze że za duży plik. Jak ktoś by chciał popatrzeć mogę podesłać na mail czy coś.
Reasumując nie polecam tego sprzedawcy.
Awatar użytkownika
RadQ
Forumowicz
Posty: 138
Rejestracja: 01 paź 2020, 22:56
Lokalizacja: Miasto grzejników

Re: Ku przestrodze

Post autor: RadQ »

Hmmm... Już patrząc czym gościu handluje (używane/uszkodzone baterie do elekronarzędzi i to w "chorych" cenach) mocno bym się zastanowił nad sensem zakupu u takiego kogoś nawet gdyby takowe ogniwa były w połowie ceny rynkowej. Po drugie zagrywka z uszkodzeniem przesyłki przez kuriera i późniejsze dochodzenie się z firmą kurierską to też znana rzecz i często stosowana na OLX. Najlepsi są Ci do których piszesz czy wystawią towar na Allegro a oni że nie mają konta albo nie chcą płacić prowizji a gdy zaproponujesz cenę wyższą o tą prowizję (bo i tak płacisz opłatę serwisową OLX) ściemniają jeszcze coś innego bądź urywa się kontakt. Dużo by pisać bo i nie od wczoraj kupuję na necie ale jak dla mnie OLX to tylko z odbiorem osobistym bądź jak już wspomniałem wystawienie towaru na Allezło z ceną powiększoną o ich prowizję. Moim skromnym zdaniem to Ty dałeś "ciała" i sam naraziłeś się na taką sytuację patrząc na to co gościu oferuje i biorąc przesyłkę do paczkomatu zamiast do domu z możliwością sprawdzenia zawartości co też nie daje 100% pewności co do zakupionego towaru bo kurier przecież nie będzie czekał aż posprawdzasz wszystko co dostarczył. Dobra choć kosztowna nauczka na przyszłość ;)
Badlook
Forumowicz
Posty: 95
Rejestracja: 05 cze 2023, 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Ku przestrodze

Post autor: Badlook »

Wystarczyło kupić z wysyłką olx. Miał bym 24h na sprawdzenie. Tak wiem moja wina ale tak rozpatrując takie tematy dojdziemy do wniosku że po co żyć skoro i tak nas ktoś wydyma prawda? Sam wysyłam olx i czasem coś się stanie i nie płacze nad tym tylko oddaje kasę czy jakaś inna rekompensata. Takie życie, człowiekiem trzeba być nie zdzierać bo napewno by nie zbiedniał zwłaszcza że proponowałem nawet że 100 zł za jego straty mu dam żeby tylko odzyskać cokolwiek ale niestety. Nie chcę tu płakać bo nie o to chodzi ale naznaczyć delikwenta. Można by dać dział z takimi sprawcami i aukcjami może? Swoją drogą mega fart że ogniwa miały napięcie fabryczne bo co by było gdyby były naładowane.. ktoś mógł by ucierpieć
Awatar użytkownika
RadQ
Forumowicz
Posty: 138
Rejestracja: 01 paź 2020, 22:56
Lokalizacja: Miasto grzejników

Re: Ku przestrodze

Post autor: RadQ »

Badlook pisze:
16 sty 2024, 19:28
Wystarczyło kupić z wysyłką olx. Miał bym 24h na sprawdzenie.
O widzisz... Tego nie wiedziałem co tylko udowadnia że zaprzestałem już całkowicie zakupów za pośrednictwem tego serwisu z płatnościami on-line :D
Badlook
Forumowicz
Posty: 95
Rejestracja: 05 cze 2023, 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Ku przestrodze

Post autor: Badlook »

Cieszę się że chociaż ktoś ma ubaw z tej sytuacji 😄
Badlook
Forumowicz
Posty: 95
Rejestracja: 05 cze 2023, 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Ku przestrodze

Post autor: Badlook »

Nie zakładając nowego tematu potrzebuje jakiś w miarę dobry zasilacz USB do 3 ładowarek xtar vc8. Może być jedna mocna z 3 wejściami albo 3 pojedyncze. Jest tego masa a nie chce kupować i testować co będzie działać. Chyba że ktoś ma inny patent na zasilenie tych ładowarek? Chce przetestować resztę tego złomu, może coś odzyskam i zrobię jakiś powerbank czy coś
Awatar użytkownika
RadQ
Forumowicz
Posty: 138
Rejestracja: 01 paź 2020, 22:56
Lokalizacja: Miasto grzejników

Re: Ku przestrodze

Post autor: RadQ »

Niestety ale nie pomogę bo do swojej VC8 używam jedynie dedykowanej 18W która sprawuję się wyśmienicie jak do tej pory łącznie z samą ładowarką.
Awatar użytkownika
Eryk
Forumowicz
Posty: 450
Rejestracja: 02 maja 2017, 21:18
Lokalizacja: Wadowice

Re: Ku przestrodze

Post autor: Eryk »

Niestety na olx jest kupa cwaniaków. Też to przerabiałem. Allegro pozbyło się takich szumowin i przenieśli się na olx. Jak nie chcą wysłać z przesyłką olx to jest to mocno podejrzane. Wysyłka z olx jak narazie jedyna gwarancja otrzymania w pełni wartościowego towaru lub możliwości odzyskania pieniędzy.
Badlook
Forumowicz
Posty: 95
Rejestracja: 05 cze 2023, 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Ku przestrodze

Post autor: Badlook »

Kiedyś mój świętej pamięci dobry wujek mawiał że w Polsce pierwszy milion trzeba ukraść a nauka kosztuje pieniądze😄 nie wiem czy to w stu procentach jego wymyślone słowa ale pasują tu idealnie.
heinrich12
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 04 sty 2024, 20:16
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ku przestrodze

Post autor: heinrich12 »

Był czas, że używałem antywirusa ,,Norton". Najpierw kupowałem (roczne) z płytą, później zacząłem kupować (na Alle...) same klucze - do czasu aż mnie ,,koleś" z dużego miasta naciął, po prostu nie wysłał. Nie darowałem, zgłosiłem to na Policję. Policja powiadomiła Policję z miasta tego ,,kolesia", pojechali, zapukali, porozmawiali i wszystko ,,upadło". Sprzedawca tych kluczy powiedział, że komputer ma uszkodzony i w tym momencie nic nie może zrobić - jak naprawi to wyśle/powysyła. Takich jak ja oszukanych w ciągu jednego tygodnia uzbierało się ponad stu. Policja rozłożyła ręce, powiedzieli, że w tej sytuacji nic nie mogą zrobić. ---- Może faktycznie coś w tym jest, że pierwszy milion trzeba ukraść. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
2kola
Forumowicz
Posty: 273
Rejestracja: 25 lip 2019, 15:56

Re: Ku przestrodze

Post autor: 2kola »

Eryk pisze:
16 sty 2024, 20:18
Niestety na olx jest kupa cwaniaków. Też to przerabiałem. Allegro pozbyło się takich szumowin i przenieśli się na olx. Jak nie chcą wysłać z przesyłką olx to jest to mocno podejrzane. Wysyłka z olx jak narazie jedyna gwarancja otrzymania w pełni wartościowego towaru lub możliwości odzyskania pieniędzy.
Ja też nie wysyłam przez OLX. Tym bardziej teraz jak OLX czy allegro będzie raportować do US odnośnie naszych transakcji.
W.P.
Forumowicz
Posty: 346
Rejestracja: 21 kwie 2020, 9:55
Lokalizacja: Łódź

Re: Ku przestrodze

Post autor: W.P. »

Badlook pisze:
16 sty 2024, 18:42
Fotki chciałbym dodać ale wszystkie ważą ponad 1,7mb i pisze że za duży plik
Ściągnij i zainstaluj darmowy IrfanView.
Możesz w prosty sposób skorygować rozdzielczość, wyciąć, połączyć, wyostrzyć itp, a na końcu zapisać w wybranym formacie.
Tak obrobione zdjęcie na pewno pozwoli się dołączyć.
Badlook
Forumowicz
Posty: 95
Rejestracja: 05 cze 2023, 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Ku przestrodze

Post autor: Badlook »

Dzięki, jutro ogarnę i wstawię
Badlook
Forumowicz
Posty: 95
Rejestracja: 05 cze 2023, 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Ku przestrodze

Post autor: Badlook »

Gościu wystawił te same baki więc uwaga...
https://www.olx.pl/d/oferta/baki-5000ma ... YrYrD.html
Awatar użytkownika
lukk
Forumowicz
Posty: 775
Rejestracja: 05 lut 2020, 11:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Ku przestrodze

Post autor: lukk »

RadQ pisze:
16 sty 2024, 19:36
Badlook pisze:
16 sty 2024, 19:28
Wystarczyło kupić z wysyłką olx. Miał bym 24h na sprawdzenie.
O widzisz... Tego nie wiedziałem co tylko udowadnia że zaprzestałem już całkowicie zakupów za pośrednictwem tego serwisu z płatnościami on-line :D
Z tymi przesyłkami OLX to też nie tak do końca bezpiecznie, bo potwierdzając przesyłkę wychodzi jakiś monit, że jeżeli towar jest niesprawny to OLX za to nie odpowiada i trzeba się porozumieć ze sprzedającym, kiedyś się też na to naciąłem. Czyli jeżeli byś dostał ziemniaka zamiast ogniw to ok, ale jeżeli są to ogniwa, ale coś z nimi nie tak, to umywają ręce. Więc chyba tylko Allegro daje jako-takie zabezpieczenie.

Z kategorii "ku przestrodze" dodaję jeszcze tego jegomościa: https://www.olx.pl/d/oferta/ogniwa-li-i ... T6809.html

Kolega kupował kiedyś większą ilość i skusiła go niska cena. Gość niby obiecywał, że mogą być używane, ale max kilka cykli. Też wziąłem kilka do wymiany we wkrętarce. Rw chyba dość OK (chyba, bo nie mam dokładnego miernika), ale pojemności rzędu 2050-2150mAh, ok 80%. Czyli albo ogniwo po sporej ilości cykli i zbliżające się do końca życia, albo przechowywane w kiepskich warunkach.
Badlook
Forumowicz
Posty: 95
Rejestracja: 05 cze 2023, 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Ku przestrodze

Post autor: Badlook »

Przykra sprawa, ale co poradzić. Niestety takie to nasze życie. Każdy każdego chce wydymać na kilka stówek. Człowiek sam stara się być uczciwy i czasem się zastanawiam czy warto...
heinrich12
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 04 sty 2024, 20:16
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ku przestrodze

Post autor: heinrich12 »

Myślę, że warto. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
RadQ
Forumowicz
Posty: 138
Rejestracja: 01 paź 2020, 22:56
Lokalizacja: Miasto grzejników

Re: Ku przestrodze

Post autor: RadQ »

Badlook pisze:
29 sty 2024, 16:22
Człowiek sam stara się być uczciwy i czasem się zastanawiam czy warto...
Zawsze warto! To nas odróżnia od przodków którzy według Darwin-a zeszli z drzew aby prowadzić stadne życie na ziemi :D Fajnie potem spotkać taką "szuję" na żywo i patrzeć jak się płaszczy i przeprasza. Być świadomym tego że nigdy nie "klękniesz" i nie poprosisz o przebaczenie, bezcenne... I do tego nie trzeba być herosem a jedynie człowiekiem mającym kręgosłup moralny. Zawsze warto!!!
Badlook
Forumowicz
Posty: 95
Rejestracja: 05 cze 2023, 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Ku przestrodze

Post autor: Badlook »

RadQ pisze:
29 sty 2024, 22:57
Badlook pisze:
29 sty 2024, 16:22
Człowiek sam stara się być uczciwy i czasem się zastanawiam czy warto...
Zawsze warto! To nas odróżnia od przodków którzy według Darwin-a zeszli z drzew aby prowadzić stadne życie na ziemi :D Fajnie potem spotkać taką "szuję" na żywo i patrzeć jak się płaszczy i przeprasza. Być świadomym tego że nigdy nie "klękniesz" i nie poprosisz o przebaczenie, bezcenne... I do tego nie trzeba być herosem a jedynie człowiekiem mającym kręgosłup moralny. Zawsze warto!!!
"wiem wiem tato" :lol:
Badlook
Forumowicz
Posty: 95
Rejestracja: 05 cze 2023, 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Ku przestrodze

Post autor: Badlook »

Ale niestety nigdy nie miałem przyjemności spotkać takiego czerwia co leci w chu**. Niestety
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5862
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Ku przestrodze

Post autor: pxl666 »

uczciwością i pracą ludzie się garbacą
Awatar użytkownika
RadQ
Forumowicz
Posty: 138
Rejestracja: 01 paź 2020, 22:56
Lokalizacja: Miasto grzejników

Re: Ku przestrodze

Post autor: RadQ »

W dzisiejszych czasach to może i lepiej że nie spotkałeś takiej szui bo różnie mogło by się to skończyć. Za moich, dobrych czasów nawet jak się dało czy też dostało po ryju to nikt nie latał robić obdukcji tylko przybijał "pionę" zazwyczaj. Owszem... Były też "ciężkie" przypadki ale to raczej ich kumple przywracali takiego jegomościa do "pionu". Dużo by pisać ale skoro nie potrafię moim dzieciom tego wytłumaczyć to tym bardziej na forum nikogo nie "uszczęśliwię" ;) Lata 90-te ukształtowały mój kręgosłup, już takich nie uświadczysz :mrgreen:
Badlook
Forumowicz
Posty: 95
Rejestracja: 05 cze 2023, 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Ku przestrodze

Post autor: Badlook »

RadQ pisze:
29 sty 2024, 23:46
W dzisiejszych czasach to może i lepiej że nie spotkałeś takiej szui bo różnie mogło by się to skończyć. Za moich, dobrych czasów nawet jak się dało czy też dostało po ryju to nikt nie latał robić obdukcji tylko przybijał "pionę" zazwyczaj. Owszem... Były też "ciężkie" przypadki ale to raczej ich kumple przywracali takiego jegomościa do "pionu". Dużo by pisać ale skoro nie potrafię moim dzieciom tego wytłumaczyć to tym bardziej na forum nikogo nie "uszczęśliwię" ;) Lata 90-te ukształtowały mój kręgosłup, już takich nie uświadczysz :mrgreen:
Dobrze że teraz mamy takie fora jak to, choć kilka duszyczek i portfeli może się ustrzeże co nie zmienia faktu że za czasów młodości łatwiej było wymierzyć sprawiedliwość. Kiedyś to było... Co jak co ale może zrobię z tego jakiś zapasowy pakiet czy coś bo część z tych ogniw nawet ma pojemność :D Na dniach ma przyjść miernik rezystancji i zobaczymy. Może nawet żonce zrobię większy aku do bajka.
W.P.
Forumowicz
Posty: 346
Rejestracja: 21 kwie 2020, 9:55
Lokalizacja: Łódź

Re: Ku przestrodze

Post autor: W.P. »

Przepraszam, że nie na temat ale śledząc treść wątku zauważyłem, że Kolega Badlook oczekuje na przesyłkę z miernikiem rezystancji ogniw.
Dziś kiedy takie mierniki są łatwo dostępne nie opłaca się tracić czasu na własną konstrukcję. Rzecz w tym, że na pewno są różne.
Stąd pytanie do Kolegów, czy macie jakiś sprawdzony i godny polecenia typ.

Ps. Czytam i włos mi się jeży. 6 lat temu kupowałem podobnie 100szt do 10S10P z depakietu. Na szczęście wszystkie były identyczne i w pełni sprawne. Pomiar pojemności całego pakietu dał wynik porównywalny z wynikającym z ilości ogniw. Po 5 latach prawie całorocznego jeżdżenia do pracy nie zauważyłem widocznej utraty pojemności. Po prostu sprzedawca okazał się uczciwy.
Badlook
Forumowicz
Posty: 95
Rejestracja: 05 cze 2023, 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Ku przestrodze

Post autor: Badlook »

Ja za doradztwem forumowiczów zamówiłem yr1035. Mi też kilka razy udało się zakupić dobre depakiety, dwa razy nawet sprzedawca dorzucił kilka od siebie i bateryjki jeżdżą no ale nie zawsze może być człowiek człowiekiem niestety
jgx
Forumowicz
Posty: 40
Rejestracja: 10 mar 2023, 20:34

Re: Ku przestrodze

Post autor: jgx »

lukk pisze:
29 sty 2024, 13:49
Z tymi przesyłkami OLX to też nie tak do końca bezpiecznie, bo potwierdzając przesyłkę wychodzi jakiś monit, że jeżeli towar jest niesprawny to OLX za to nie odpowiada i trzeba się porozumieć ze sprzedającym, kiedyś się też na to naciąłem. Czyli jeżeli byś dostał ziemniaka zamiast ogniw to ok, ale jeżeli są to ogniwa, ale coś z nimi nie tak, to umywają ręce. Więc chyba tylko Allegro daje jako-takie zabezpieczenie.
Dokładnie - przesyłki olx jeśli chodzi o bezpieczeństwo transakcji to wielka lipa! Może jeżeli będzie ewidentny wałek czyli jak powyżej dostaniesz cegłę albo kartofla zamiast towaru, ale szczerze mówiąc myślę że też mają "haczyki" żeby się wymigać. Jak dostaniesz towar ale uszkodzony albo nie do końca zgodny z opisem proponują tylko negocjacje :) i ugodę z kontrahentem a jak to nic nie da dostajesz ładne powiadomienie że bla bla i koniec z ich odpowiedzialnością za transakcje. Ja się z dziadowskiego olx już wyleczyłem, chyba ze od razu jestem gotów pogodzić ze stratą albo odbieram osobiście.
Awatar użytkownika
lukk
Forumowicz
Posty: 775
Rejestracja: 05 lut 2020, 11:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Ku przestrodze

Post autor: lukk »

ostatnio OLX coś zmieniał, bo były skargi na ten "pakiet ochronny": https://uokik.gov.pl/grupa-olx-decyzja-prezesa-uokik
https://pomoc.olx.pl/olxplhelp/s/articl ... ny-V14-olx
"brak cech przedmiotu, o których Sprzedający zapewniał w treści ogłoszenia." - więc teoretycznie np. jak dostaniesz jakieś wyharatane ogniwa, a miały być nowe, to można się na to powołać. Ale ja jeszcze nie miałem okazji tego sprawdzać w praktyce.
Badlook
Forumowicz
Posty: 95
Rejestracja: 05 cze 2023, 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Ku przestrodze

Post autor: Badlook »

Ja sprawę zgłosiłem do olx to nawet nie odpowiedzieli. Temat umarł. Niestety. Zrobiłem z tych co się nadawały powerbanki i tyle.
jgx
Forumowicz
Posty: 40
Rejestracja: 10 mar 2023, 20:34

Re: Ku przestrodze

Post autor: jgx »

Badlook pisze:
23 kwie 2024, 15:44
Ja sprawę zgłosiłem do olx to nawet nie odpowiedzieli. Temat umarł. Niestety. Zrobiłem z tych co się nadawały powerbanki i tyle.
To u nich normalne. A pozorowane ruchy (zmiany) nic nie zmienią :)
Badlook
Forumowicz
Posty: 95
Rejestracja: 05 cze 2023, 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Ku przestrodze

Post autor: Badlook »

Też tak myślę.
ODPOWIEDZ