Jak dzieli się rozładowanie gdy do pakietu dołączymy szeregowo w połowie pojemności inny?

Dział zawiera tematy związane z akumulatorami, ładowarkami oraz BMSami
ODPOWIEDZ
sirgregs
Forumowicz
Posty: 152
Rejestracja: 19 lut 2018, 18:49
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak dzieli się rozładowanie gdy do pakietu dołączymy szeregowo w połowie pojemności inny?

Post autor: sirgregs »

Pakiet B nie jest obciążeniem dla pakietu A w połączeniu szeregowym.
Jeżeli "prawdziwe" obciążenie jest odłączone to w takim układzie nie płyną żadne prądy (w przeciwieństwie do połączeń równoległych w których to minimalne prądy wyrównawcze płyną non stop)
Według mojej wiedzy tak jak napisałem poprzednio w połączeniu szeregowym nie ma możliwości żeby jeden pakiet w jakikolwiek sposób ładował drugi.
Prąd jest ten sam bo to ten sam obwód o jednej gałęzi (każdy z pakietów traktujemy jak pojedyńcze ogniwo i nie interesuje nas co się dzieje w obrębie samego pakietu)
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3337
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak dzieli się rozładowanie gdy do pakietu dołączymy szeregowo w połowie pojemności inny?

Post autor: WojtekErnest »

"Edyta"...
Ostatnio zmieniony 14 cze 2018, 5:59 przez WojtekErnest, łącznie zmieniany 1 raz.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
McL
Forumowicz
Posty: 63
Rejestracja: 20 lut 2018, 6:15
Lokalizacja: Białystok

Re: Jak dzieli się rozładowanie gdy do pakietu dołączymy szeregowo w połowie pojemności inny?

Post autor: McL »

W szeregu nic się nie ładuje. Żeby to przedstawić bardziej obrazowo to jak ładujemy akumulator to podłączamy + do + i minus do minusa. W przypadku połączenia szeregowego połączenie jest plus z minusem czyli gdyby rezystancja odbiornika była 0 to jest klasyczne zwarcie. Rw w ogniwach można zastąpić rezystorem w szeregu z ogniwem. Czyli to tylko spadek napięcia i strata mocy.
Awatar użytkownika
Kajman
Forumowicz
Posty: 1287
Rejestracja: 18 maja 2018, 9:51

Re: Jak dzieli się rozładowanie gdy do pakietu dołączymy szeregowo w połowie pojemności inny?

Post autor: Kajman »

Czyli jednak nie przypadek? Ale tak kombinowałem, że to jest jeden obwód i każdy pakiet daje tyle mu rw pozwala?
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3337
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak dzieli się rozładowanie gdy do pakietu dołączymy szeregowo w połowie pojemności inny?

Post autor: WojtekErnest »

WojtekErnest pisze:
12 cze 2018, 8:10
Czym się rózni od pomysłu na zwiększenie napięcia AKU ogółem ? W zasadzie niczym ...
Ps. Pisanie po spożyciu piwa na urlopie, zamienia bieguny ogniwa... Oczywiscie MOJA pomyłka :-(
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
ODPOWIEDZ