Zapytanie dot. pakietowania ogniw do RC

Dział zawiera tematy związane z akumulatorami, ładowarkami oraz BMSami
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ExplainPreciously
Forumowicz
Posty: 30
Rejestracja: 27 sie 2018, 23:21

Zapytanie dot. pakietowania ogniw do RC

Post autor: ExplainPreciously »

Cześć!
Wykopałem z piwnicy fajne autko R/C, pilot i wszystko inne było, niestety poza aku.
Nie chcę na to wydawać "pinionżków" na tyle ile to możliwe :lol:
Na stanie mam ogniwa AA 1,2v 2000mah - właściwie to akumulatorki bo z możliwością ładowania.
Wejściowe napięcie do autka to 9,6v.

Chcę się tylko upewnić co do mojego rozumowania, bo z pakietowaniem ogniw mam tyle wspólnego co z wypasaniem owiec :D
Ale tak, 1,2v x8 mamy idealnie napięcie 9,6v
rozumiem, że wypadałoby je umieścić w takim sznurku jak zwizualizowałem to w załączniku, tak?

Byłoby świetnie jakby ktoś mógł mi jeszcze dziś pomóc, bo tak się napaliłem na tą furę, że muszę sprawdzić czy zadziałą :P
Załączniki
wizualizacja.jpg
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1319
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: Zapytanie dot. pakietowania ogniw do RC

Post autor: Yasiu77 »

Dobrze kombinujesz. W szeregu połączysz plusy z minusami i będzie 9,6v.
Awatar użytkownika
ExplainPreciously
Forumowicz
Posty: 30
Rejestracja: 27 sie 2018, 23:21

Re: Zapytanie dot. pakietowania ogniw do RC

Post autor: ExplainPreciously »

Yasiu77 pisze:
06 paź 2018, 22:00
Dobrze kombinujesz. W szeregu połączysz plusy z minusami i będzie 9,6v.
Wow. jestem z siebie dumny :lol:
Dzięki serdecznie za odpowiedź.

Ps.
Orientujesz się może czy ładowarka 8,4v 300mA będzie OK do takiego pakietu?

przypominam że są to aku z dokładnie takią etykietką: "BYD NIMH AA 2000mAh 1,2v"
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1319
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: Zapytanie dot. pakietowania ogniw do RC

Post autor: Yasiu77 »

Myślałem że te akumulatorki będziesz wsadzał pojedynczo do ładowarki a potem po naładowaniu do koszyczka czy tam rurki? w autku. Jeśli są szeregu jak Twoje to powinny mieć napięcie ładowania 9,6V bo na niższym też podładujesz ale tylko częściowo. 300mA powinno być ok ale to napięcie jest za małe no i nie wiem czy wszystkie akumulatorki mają podobne napięcia a powinny by ładować szeregowo. Ale to są nimh więc jak się pomylisz lub będzie duża różnica w napięciu to nie będzie pożaru:) A czym był wcześniej ten samochodzik zasilany?

A tak ogólnie to jest sobota pierwsza w nocy , piję kolejne piwo i jeszcze się na tym wszystkim nie znam dokładnie więc moje wypociny nie traktuj jako pewnik :)

p.s. ale miernik masz?
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zapytanie dot. pakietowania ogniw do RC

Post autor: WojtekErnest »

Te 8 ogniw ma się zmieścić w tym modelu ? Czy to tylko proba zasilania i sprawności?
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Awatar użytkownika
ExplainPreciously
Forumowicz
Posty: 30
Rejestracja: 27 sie 2018, 23:21

Re: Zapytanie dot. pakietowania ogniw do RC

Post autor: ExplainPreciously »

Yasiu77 pisze:
07 paź 2018, 1:39
A miernik masz?
Mam, mam - multimetr.

Sytuacja jest taka, złożyłem sobie ten aku, napięcie sprawdzone 9,7v - co prawda ktoś kto składa pakiety na co dzień, pewnie dostałby zawału jakby oglądał proces składania, ale to nieistotne, ważne, że działa, nie eksplodowało i wygląda w miarę estetycznie :D

Znalazłem ładowarkę też od jakiegoś R/C prawdopodobnie, na uwaga, uwaga - 9,6v :) (250ma)

Teraz została kwestia wtyczek, ponieważ zarówno ładowarka jak i autko ma wtyczke wyglądającą tak:
0J3174.1200.jpg
Jednak takiej oto powyżej niestety nie posiadam, ale nic, jak na razie zrobie jakąś prowizorkę, żeby przetestować, a potem skądś się wykombinuje, tam znać jak się sprawuje.
WojtekErnest pisze:
07 paź 2018, 7:42
Te 8 ogniw ma się zmieścić w tym modelu ? Czy to tylko proba zasilania i sprawności?
Nie no zamierzam umieścić na stałe, 8 ogniw połączone szeregowo, ale oczywiście nie w taki sznurek tylko tak je połączyłem, że mieści się całość w pięśći.
Awatar użytkownika
ExplainPreciously
Forumowicz
Posty: 30
Rejestracja: 27 sie 2018, 23:21

Re: Zapytanie dot. pakietowania ogniw do RC

Post autor: ExplainPreciously »

No i sprawuje sie superancko, wymieniłem wtyczke w ładowarce, autku i samochodzie na inną szybkozłączkę bo takiej owej "Tamiy" nie mieli, koszt 4zł więc nie zbankrutowałem, dzięki za pomoc :)
Awatar użytkownika
Goliath
Forumowicz
Posty: 1317
Rejestracja: 25 lut 2018, 1:02
Lokalizacja: Izabelin-Dziekanówek

Re: Zapytanie dot. pakietowania ogniw do RC

Post autor: Goliath »

ExplainPreciously pisze:
10 paź 2018, 20:01
No i sprawuje sie superancko...
No to pochwal się jak takie maleństwo popierdziela :P Mile widziany filmik ;)
Sam kiedyś prenumerowałem kolekcję DeAgostini 8-)
Złożyłem całego Subaru z napędem elektrycznym /później poddałem go modyfikacji :D /, oraz całe spalinowe autko BMW ;)
ODPOWIEDZ