BMS LCD bluetooth

Dział zawiera tematy związane z akumulatorami, ładowarkami oraz BMSami
ODPOWIEDZ
Dede
Forumowicz
Posty: 2083
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: BMS LCD bluetooth

Post autor: Dede »

Goliath pisze:
13 lis 2018, 20:15
Dede pisze:
13 lis 2018, 19:55
A tu widok od środka
Czy to jest ta sławna rama od Spark-a ?? :P BMS i 2 przyciski na ramie były w zestawie... czy domówiłeś ??
Może zadam głupie pytanie... :roll: ale do czego wykorzystuje się te przyciski :? do "przerzucania" danych na ekranie ?? ...bo nie masz ich podpiętych do BMS-a ;)
Tak to jest ta rama sławna :-)
Ekran z plexy miałem razem z ramą zestawie ale przyciski kupiłem na allegro.
Nie są podpięte bo jeszcze nie miałem czasu.
Przyciski będą to załączenia Wyświetlacza i bluetooth a drugi to zmiany danych.
Teraz jestem trakcie budowy akumulatora i malowania części pod kolor więc jeszcze mam czas na przyciski.
Dede
Forumowicz
Posty: 2083
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: BMS LCD bluetooth

Post autor: Dede »

Yasiu77 pisze:
13 lis 2018, 20:21
trochę offtop ale co myślicie o zabezpieczaniu samego wyświetlacza dodatkowo sprayami np. https://multisort.pl/product/Spray-Plas ... IsQAvD_BwE część elementów się grzeje i na pewno będą miały cieplej niż w normalnych warunkach czyli gorzej bo izolujemy od powietrza, ale część układów np wyświetlacz jest bardziej narażona na wodę a temperaturę pracy mają stałą i niską. Też zalałem wyświetlacz w tk15 i mam artefakty. Płynie bms 150A lcd bt w którym bym chciał to porządniej zabezpieczyć
Wyświetlać idzie zabezpieczyć bez problemów bo nie ma elementów grzewczych.
Element grzewczy to mosfety i balanser a ta część to jest osobno montowana blisko baterii.
Dede
Forumowicz
Posty: 2083
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: BMS LCD bluetooth

Post autor: Dede »

MateuszSz pisze:
13 lis 2018, 15:56
prąd balansujący trzeba zmiejszyć z 180ma do 80-100ma ponieważ będzie się przegrzewał . Można mu dorobić radiatorek do lepszej pracy.
Też myślałem żeby radiator zamontować od strony balansera. A czy wiesz jak przestawia się grzanie od strony mosfetów?
Załączniki
BMS3.jpg
Witt
Forumowicz
Posty: 267
Rejestracja: 25 kwie 2018, 12:35

Re: BMS LCD bluetooth

Post autor: Witt »

Też jestem przed zamówieniem tego zestawu, tylko ja chcę go stosować w oddzielnej skrzynce hermetycznej, do testowania rowerów/baterii, czyli wpinania się roboczo zamiast docelowego BMSa, na czas kilku ładowań.


Aktywny balanser, stosowaliście to urządzenie?
Wiem że są ładowarki z prądami balansującymi również na poziomie 1A, nawet do 2A, ale ograniczone są do 6-8s a tu możemy wpiąć sobie cały pakiet 10s/13s i mamy podgląd na BT, czy skończone i co się dzieje z celami.
https://pl.aliexpress.com/store/product ... 2eb1sPh0bW
Dede
Forumowicz
Posty: 2083
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: BMS LCD bluetooth

Post autor: Dede »

Dobry zestaw i duże prądy balansujące na pewno będzie o wiele szybciej. A tak z ciekawości ile czasu balansuje baterie przy 180mA i przy jakiej pojemności?
Rugos
Forumowicz
Posty: 421
Rejestracja: 19 lut 2018, 14:27

Re: BMS LCD bluetooth

Post autor: Rugos »

Myślę, że po przyklejeniu jakiegoś radiatora to 1A może być osiągalne.
pumexior
Forumowicz
Posty: 171
Rejestracja: 22 maja 2018, 0:04
Lokalizacja: Pod Krakowem

Re: BMS LCD bluetooth

Post autor: pumexior »

Niedługo będę składał do kupy ten bms i mam pytanie - w instrukcji jest pokazany kabel, lutowany do ekranu, oznaczony jako "hall speed test", domyślam się, że to do prędkościomierza. Czy to miejsce mogę połączyć z niebieskim kablem z sabvotona, który jest oznaczony "hall meter", a w nexunie "wyjście przebiegu prostokątnego"? Domyślam się, że to to, ale wolę zapytać :)
Witt
Forumowicz
Posty: 267
Rejestracja: 25 kwie 2018, 12:35

Re: BMS LCD bluetooth

Post autor: Witt »

No zamówiłem, zobaczymy jak będzie się sprawował, bardzo mnie ciekawi jakie będą faktyczne prądy balansujące i czy rzeczywiście będzie przelewał z jednego słoja do drugiego.
Dede
Forumowicz
Posty: 2083
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: BMS LCD bluetooth

Post autor: Dede »

Witt pisze:
15 lis 2018, 21:58
No zamówiłem, zobaczymy jak będzie się sprawował, bardzo mnie ciekawi jakie będą faktyczne prądy balansujące i czy rzeczywiście będzie przelewał z jednego słoja do drugiego.
Ten balanser nie ma BMSa, więc będziesz używał BMSa z balanserem plus dodatkowo ten balanser?
Witt
Forumowicz
Posty: 267
Rejestracja: 25 kwie 2018, 12:35

Re: BMS LCD bluetooth

Post autor: Witt »

Tak ten Balanser ma być niestety protezą PUlsar3, na którego nie udało mi się uzbierać kasy. Będę sobie wyrównywał, do 3 miejsca po przecinku cele, później pójdzie dedykowana ładowarka. Czy podczas ładowania będę organoleptycznie nadzorował CV na każdej celi, dopuki nie dojdzie ten BMS o którym rozmawiamy.
pumexior
Forumowicz
Posty: 171
Rejestracja: 22 maja 2018, 0:04
Lokalizacja: Pod Krakowem

Re: BMS LCD bluetooth

Post autor: pumexior »

Już pytałem ale niestety bez odpowiedzi także muszę zapytać drugi raz :) do ekranu lutuje się przewód na potrzebę prędkościomierza, w instrukcji jest coś o hallach, mogę go podłączyć pod niebieski przewód z sabvoton oznaczony "hall meter"? Na nexunie jest opisany jako wyjście dla prędkościomierza także wszystko by się zgadzało, ale wole zapytać :)
Dede
Forumowicz
Posty: 2083
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: BMS LCD bluetooth

Post autor: Dede »

Nie testowałem i też jestem ciekawy. Wydaje się że powinno działać jak BMS dostanie impulsy od sterownika. Jak nie zadziała to podłączyć pod halle.
Awatar użytkownika
radasss
Forumowicz
Posty: 494
Rejestracja: 31 mar 2018, 8:50
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: BMS LCD bluetooth

Post autor: radasss »

Jest jakiś patent by podczas włączenia BMS'a włączył się automatycznie również LCD ?
warsztatmotocykli.pl
pumexior
Forumowicz
Posty: 171
Rejestracja: 22 maja 2018, 0:04
Lokalizacja: Pod Krakowem

Re: BMS LCD bluetooth

Post autor: pumexior »

Podpinam się pod pytanie wyżej, też mnie to ciekawi :)
A ze swojej strony dodam, że sposób opisany wcześniej przeze mnie działa, tzn niebieski kabel z sabvotona można podpiąć pod wyświetlacz i wtedy będzie wskazywał prędkość :)
KrzysiekEV
Forumowicz
Posty: 261
Rejestracja: 18 lut 2018, 14:33
Lokalizacja: Częstochowa

Re: BMS LCD bluetooth

Post autor: KrzysiekEV »

Ale co się stanie jak BMS odetnie zasilanie (masę sabka) od reszty BMS ? nie będzie wtedy pełnego napięcia akku na tym kabelku ?
Testuję dla kolegi tego BMS i ciekawe czy da się tak ustawić tam ilość impulsów z 23 i obwód koła żeby dało się zwykłą czujkę
na koło dać .
I z kąt z ciągnąć ten inny programik do obsługi na androida ? ja znalazłem jakiś BMS (VBMS) a na fotkach jest inny.
pumexior
Forumowicz
Posty: 171
Rejestracja: 22 maja 2018, 0:04
Lokalizacja: Pod Krakowem

Re: BMS LCD bluetooth

Post autor: pumexior »

Ja korzystam właśnie z vbms i ustawienia prędkościomierza są dwa, ilość impulsów i najprawdopodobniej obwód koła ( po ang jest napisane "długość koła na tydzień" cokolwiek to ma znaczyć ;))
Co do pierwszego pytania to może średnio kumam, ale nie wiem jakim sposobem miało by się tam znaleźć napięcie aku, z sabka wychodzi dedykowane wyjście do prędkościomierza, i idzie w sumie nawet nie do samego bmsa, tylko do ekranu :)
Rugos
Forumowicz
Posty: 421
Rejestracja: 19 lut 2018, 14:27

Re: BMS LCD bluetooth

Post autor: Rugos »

Jak kupowałem BMSa to chińczyk napisał w aukcji że jak ktoś chce apke to żeby do niego pisać. Pewnie u ciebie było podobnie.
Awatar użytkownika
radasss
Forumowicz
Posty: 494
Rejestracja: 31 mar 2018, 8:50
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: BMS LCD bluetooth

Post autor: radasss »

Ponawiam pytanie. Jest jakiś patent by podczas włączenia BMS'a włączył się automatycznie również LCD ?
warsztatmotocykli.pl
KrzysiekEV
Forumowicz
Posty: 261
Rejestracja: 18 lut 2018, 14:33
Lokalizacja: Częstochowa

Re: BMS LCD bluetooth

Post autor: KrzysiekEV »

Kondensatorek elektrolityczny na guziczku ? spróbuję jak wrócę z pracy . Tak ze 100-1000 uF pewnie trzeba żeby te 5 sek trzymało.
Tylko że panel led jest zasilany stale z akku i to nic nie da.
Pomyśle jak z głównej płytki sygnał reset wyciągnąć.
Awatar użytkownika
radasss
Forumowicz
Posty: 494
Rejestracja: 31 mar 2018, 8:50
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: BMS LCD bluetooth

Post autor: radasss »

Panel LED można zasilić po BMS'ie a w/g mnie nawet trzeba. Z zasady przed BMS'em nic nie powinno być podłączane. W starszej wersji było ok i komu to przeszkadzało...
warsztatmotocykli.pl
Cast
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 18 mar 2018, 20:58
Lokalizacja: Kendal/ Bielsko-Biała

Re: BMS LCD bluetooth

Post autor: Cast »

Na ktoś może schemat podłączenia tego bmsa? Chińczyk wysłał ale bardzo słabo czytelny i nie wiem teraz czy w przypadku 20s zostawić 4 ostatnie kable na balanser wolne i ostatni 24ty lutować jako +? Czy 20ty plus lutować jako ostatni? Poradzi ktoś
Awatar użytkownika
Umbur
Moderator
Posty: 1346
Rejestracja: 27 kwie 2017, 11:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: BMS LCD bluetooth

Post autor: Umbur »

Cast pisze:
25 sty 2019, 5:29
Na ktoś może schemat podłączenia tego bmsa? Chińczyk wysłał ale bardzo słabo czytelny i nie wiem teraz czy w przypadku 20s zostawić 4 ostatnie kable na balanser wolne i ostatni 24ty lutować jako +? Czy 20ty plus lutować jako ostatni? Poradzi ktoś
Zacznij od tego, żeby podać model jaki posiadasz.
Dede
Forumowicz
Posty: 2083
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: BMS LCD bluetooth

Post autor: Dede »

Cast pisze:
25 sty 2019, 5:29
Na ktoś może schemat podłączenia tego bmsa? Chińczyk wysłał ale bardzo słabo czytelny i nie wiem teraz czy w przypadku 20s zostawić 4 ostatnie kable na balanser wolne i ostatni 24ty lutować jako +? Czy 20ty plus lutować jako ostatni? Poradzi ktoś
Kabel 21 połączyć z ostatnim 26.
Załączniki
20190125_074402.jpg
Cast
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 18 mar 2018, 20:58
Lokalizacja: Kendal/ Bielsko-Biała

Re: BMS LCD bluetooth

Post autor: Cast »

Dzięki bardzo za odpowiedź
Awatar użytkownika
Umbur
Moderator
Posty: 1346
Rejestracja: 27 kwie 2017, 11:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: BMS LCD bluetooth

Post autor: Umbur »

W niektórych BMSach zdarzają się puste piny, ale podłączenie wygląda podobnie, z tym że omijasz te puste.
ODPOWIEDZ