BMS ze wspólnym i oddzielnym złączem do ładowania

Dział zawiera tematy związane z akumulatorami, ładowarkami oraz BMSami
ODPOWIEDZ
fineasz
Forumowicz
Posty: 56
Rejestracja: 07 mar 2018, 22:26

BMS ze wspólnym i oddzielnym złączem do ładowania

Post autor: fineasz »

Czym w praktyce różni się BMS ze wspólnym złączem do ładowania od takiego z oddzielnym? Jakie wady / zalety jeśli cena jest ta sama?
Obrazek
Dede
Forumowicz
Posty: 2087
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: BMS ze wspólnym i oddzielnym złączem do ładowania

Post autor: Dede »

Z wspólnym złączem można ładować tyle ile ma mocy BMS więc duży prąd i najlepiej jak ładowarka by miała automatycznie wyłączenie ładowania.
Z osobnym złączem jest to zazwyczaj mniejszy prąd ale wyłącza automatycznie ładowanie ładowarka nie musi być automatyczna.
Awatar użytkownika
Mariusz_p
Forumowicz
Posty: 373
Rejestracja: 18 sie 2018, 10:28

Re: BMS ze wspólnym i oddzielnym złączem do ładowania

Post autor: Mariusz_p »

Do regena potrzebujesz że wspólnym portem. Wtedy możesz pompowac w baterie prąd ze sterownika.
Dede
Forumowicz
Posty: 2087
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: BMS ze wspólnym i oddzielnym złączem do ładowania

Post autor: Dede »

Mariusz_p pisze:
03 gru 2018, 22:44
Do regena potrzebujesz że wspólnym portem. Wtedy możesz pompowac w baterie prąd ze sterownika.
Właśnie tak zastanawiam z osobnym portem ładowania nie wolno regena używać? myślę że wolno nigdzie takiej informacji nie znalazłem że nie wolno i chyba używają regena przy takiej opcji ale typowo do ładowarki nie wolno bo nie będzie automatycznego wyłączenia ładowania i balasowania
Awatar użytkownika
TomaS
Forumowicz
Posty: 932
Rejestracja: 03 maja 2017, 10:00
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: BMS ze wspólnym i oddzielnym złączem do ładowania

Post autor: TomaS »

Dede pisze:
03 gru 2018, 14:57
Z wspólnym złączem można ładować tyle ile ma mocy BMS więc duży prąd i najlepiej jak ładowarka by miała automatycznie wyłączenie ładowania.
Z osobnym złączem jest to zazwyczaj mniejszy prąd ale wyłącza automatycznie ładowanie ładowarka nie musi być automatyczna.
A Programowalne BMSy z Bluetooth (które mają wspólne złącze) chyba nie powinny mieć automatycznej ładowarki właśnie :?: Tak dopytuje bo nie wiem jak to właśnie powinno być parowane (dobrana ładowarka do BMSa) :?:

Ten akurat poniżej chyba oddzielne złącza ale są takie co mają wspólne
Załączniki
bms.jpg
Jeżdżę na:
1. :SAMURAI BANSHE
2. :CARRERA BANSHE
Dede
Forumowicz
Posty: 2087
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: BMS ze wspólnym i oddzielnym złączem do ładowania

Post autor: Dede »

TomaS pisze:
04 gru 2018, 9:52

A Programowalne BMSy z Bluetooth (które mają wspólne złącze) chyba nie powinny mieć automatycznej ładowarki właśnie :?: Tak dopytuje bo nie wiem jak to właśnie powinno być parowane (dobrana ładowarka do BMSa) :?:
Kwestia programowalne BMSy to nie wiem jeszcze nie testowałem ale są nie programowalne BMSy i jak będzie nie automatyczna ładowarka to cały czas będzie pracować balanser zakończy prawidłową pracę od momentu wyłączenia ręcznego ładowarki.
ODPOWIEDZ