Akumlator Bosch 36V Li-Ion 2.6Ah

Dział zawiera tematy związane z akumulatorami, ładowarkami oraz BMSami
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Umbur
Moderator
Posty: 1346
Rejestracja: 27 kwie 2017, 11:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Akumlator Bosch 36V Li-Ion 2.6Ah

Post autor: Umbur »

Kupiłem ostatnio taki aku z kosiarką:

Obrazek

Chciałem mu zwiększyć pojemność, ale z tego co wiem są jakoś zabezpieczane. W swoim nie mogę odczytać symbolu z procka. Miał ktoś z nimi do czynienia?
Awatar użytkownika
Umbur
Moderator
Posty: 1346
Rejestracja: 27 kwie 2017, 11:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Akumlator Bosch 36V Li-Ion 2.6Ah

Post autor: Umbur »

zeeltom pisze:
21 maja 2018, 20:02
A jaki tam siedzi silnik? Nie prościej odłączyć bezpośrednio do silnika z pominięciem elektroniki?
Jakoś ten akumulator muszę ładować. Mam do niego oryginalną ładowarkę i wiem, że można to odbezpieczyć. Czasem fajnie jest też się czegoś nowego nauczyć, zamiast iść na łatwiznę. ;)
Pykacz
Forumowicz
Posty: 39
Rejestracja: 22 lut 2018, 10:59

Re: Akumlator Bosch 36V Li-Ion 2.6Ah

Post autor: Pykacz »

Umbur pisze:
21 maja 2018, 20:05
zeeltom pisze:
21 maja 2018, 20:02
A jaki tam siedzi silnik? Nie prościej odłączyć bezpośrednio do silnika z pominięciem elektroniki?
Jakoś ten akumulator muszę ładować. Mam do niego oryginalną ładowarkę i wiem, że można to odbezpieczyć. Czasem fajnie jest też się czegoś nowego nauczyć, zamiast iść na łatwiznę. ;)
Mam taką samą kosiarkę (lub podobną bo nie wiem jaki dokładnie model). Niestety padł sterownik . I nie da się w mojej podłączyć innego bo wszystko zalane żywicą (silnik i sterownik razem) i przykryte obudową . Została mi ładowarka i aku . Jednak z tego co zaglądałem do środka to nie ma tam żadnego zabezpieczenia i elektroniki (nawet BMSa nie ma). Ładowałem i rozładowywałem kontrolnie (by poznać rzeczywistą pojemność) iChargerem i nie było problemu z ładowaniem i rozładowaniem . Pomimo braku BMSa i tego że aku ma z 10lat to parametry aku jak podane na obudowie (jakby być bardzo dokładnym to chyba o ile dobrze pamiętam jakieś 3% mniej niż napisane).
Klaus
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: 23 maja 2018, 1:19
Lokalizacja: Jabłonna
Kontakt:

Re: Akumlator Bosch 36V Li-Ion 2.6Ah

Post autor: Klaus »

UWAGA !!! Nie mozna odłączac ogniw i balansera w tym urzadzeniu ! Wymiana ogniw grozi zablokowaniem BMSa. Miałem takich 10 sztuk i jestem w 100% pewny ze sie nie da.
:idea: Zajmuję się akumulatorami Li Ion. :idea:
Sprzedaje akumulatory nowe, rozpakietowane i używane. Zapraszam na naszą stronę internetową i do kontaktu mailowego baterie18650.pl@gmail.com :idea:
Pykacz
Forumowicz
Posty: 39
Rejestracja: 22 lut 2018, 10:59

Re: Akumlator Bosch 36V Li-Ion 2.6Ah

Post autor: Pykacz »

W moim pakiecie nie ma BMSa fabrycznie. Z którego roku te Twoje aku były ? Mój ma już z 10 lat i ogniwa jak nowe więc po co wymieniać?
Awatar użytkownika
Umbur
Moderator
Posty: 1346
Rejestracja: 27 kwie 2017, 11:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Akumlator Bosch 36V Li-Ion 2.6Ah

Post autor: Umbur »

Moja jest z 2011r. Na razie z niej korzystam. Starcza na skoszenie 3/4 ogrodu. Domyślam się, że BMS się zablokuje, dlatego potrzebuję oznaczenie procka, który tam siedzi. Ze swojego nie mogę odczytać, bo jest zamazany. Może ktoś odczyta ze swojego?
ODPOWIEDZ